Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 3 vRS


bubaru

Recommended Posts

Точно това ми трябваше. :doubleup: Разбира се,че книжката е обща за всички модификации,не съм се изразил правилно. Илко,много ти благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 666
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    178

  • bubaru

    63

  • BlackPearl

    32

  • werz

    30

Най-много писали в темата

Прочетох,че при еко режим старт-стоп системата се включва автоматично,дори и да е спряна преди това.Не разбрах мога ли после пак да я изключа,или на еко без включен старт-стоп няма как да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Хайде и аз да се похваля ... Тестдрайв на Октавия РС. Влюбен съм в колата , правя си буркан с надпис "ЗА РС" :) Снимките са с телефона.
034292778.jpg?r=0

034291872.jpg?r=0

034291870.jpg?r=0

034292777.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам е Благоевградско.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Има воден колер клапа в ауспуха други колектори,турбото е малко по-друго.

общо взето са еднакви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително за собствениците на дизелови РС-ки.

http://dein-sportauspuff.de/fox-edelstahl-duplex-sportauspuff-skoda-octavia-rs-tdi-typ-5e-limo-u-combi-ab-2013-fuer-originale-endrohre.html

 

23924-5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това за гърнетата на дизеловите РСки е задължително. Не са малко парите ,но няма как. Шкода ДОООСТА са се изложили :blush:  с този фалшив накрайник при дизела. Да бяха го оставили един,както си е истинско, не стои лошо и е по-добре от заблуди.      Много хубаво,че има решение на проблема. :eusa_clap:   Аз не бих се замислил,ако бях собственик на такава модификация. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Реших да не почвам нова тема за разхода на РС-ката по примера на другите колеги, но пък ми се струва интересно да се сподели и опита с разхода на този мотор. В случая регистрираният разход е за център Варна-център София вчера през Каблешково и южната магистрала. Голяма част от пътя валя дъжд, понякога доста силен, което май качва разхода спрямо на сухо. Климатикът беше пуснат нон-стоп на под 20 градуса

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/97153542/IMAG0811.jpg

 

Исках да направя и една засечка от градско каране, но задължително без задръствания, защото с тях няма смисъл да се засича. Това без задръстванията едва вчера ми се уддаде. Ето го резултата, това е Младост 1-Красна поляна-Младост 1 през жълтите павета, вчера между 21-22ч както се и вижда на снимката.

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/97153542/IMAG0841.jpg

Редактирано от Alpinjuga
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам хора които правят нереални разходи но аз нямам нерви да карам 200 коня кола с такова изнервящо влачене. И като им кажа влачиш се, той ми казва аз така си карам.... :D :D За това аз не споря за разход! Аз със SDI не постигам такъв разход в града :D

Редактирано от Favorit
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това исках да кажа и аз.Може и да се постигне ,но това е някакво мъчение.При НОРМАЛНА,пак казвам НОРМАЛНА,експлоатация,не може да се постигне този разход.Нормална експлоатация означава да се движиш с трафика,да си ускоряваш от светофара нормално,колкото бързо го правят и другите водачи /с дизелите :) /.

Караш ли така забрави този разход. 2 литра отгоре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при SDI не е ли по-голям разхода, натискаш повече да ускориш заради липса на помощ от турбина. Карам и атмосферка и колкото да я галя, си има закони на физиката..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с рс-ката след жена ми.Тя е с сди.Карам колкото бързо тя ускорява и спирам където и тя спира.Не я изпреварвам.И като спрем пред вкъщи нейния разход 3,2 моя 6.5. Това е 10км градско в полунощ и 10 км извънградско със 70-80 км.

Не знам за какви закони на физиката ми говориш :) ,ама аз ти казвам реалността каква е.

И като имаш в предвид,че аз съм се мъчил да ми е нисък разхода! Спирам на скорост и т.н. Жена ми не ги прави тези мурафети. Фабията като реша да я карам максимално икономично по-този същия маршрут слизам на 2,9 даже.

Пробвал съм 2-3 пъти,като съм имал нерви. Този маршрут всяка сряда и събота вечер се пътува от нашето семейство ,така че данните са 1000% достоверни. Често се прибираме с 2-те коли по този маршрут и аз си карам напред.Просто не може октавията да се кара с темпото на сди-то. Като си в сди-то не ти се струва че се влачиш просто.По нормално се чувстваш.И разхода ми си е 8,5+,ама какво толкова.Аз си знаех че ще е така преди да я купя.

Иначе,8.5 разход с нормално стегнато каране може спокойно да се постигне извън градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен къде е разликата между спазване на ограничението за скорост в населено място и пенсионерско каране :) В случая мога да кажа, че наистина съм се старал да карам икономично, но това единствено включваше без излишно ускорение при тръгването от светофарите и ранно превключване на предавките. Иначе като скорост съм карал съвсем нормално за градски условия, отсечката по Цариградско шосе и в двете посоки съм карал със 100кмч. За бялата стрела ми се струва, че не са добри сравненията с моя случай, Сами като си я понадул откъм коне мисля е нормално и да гори повече при едно и също каране

Редактирано от Alpinjuga
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може,може, за това че е с повишена мощност.

Ама си призна,че си се старал да даде макс.нисък разход.При нормално каране,пак в ограниченията е с литър-2 повече.

На мен идеята ми е,да не заблуждаваме хората.Но аз няма да пиша повече,защото може и да не е вярно за другите моето наблюдение относно разхода.Нека и други да напишат.....ама те написаха,че не ги интересува особено май :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.