Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

преди 52 минути, Logrus написа:

 как па един нормален битов алкохолик не се намери да пише правилата ?

Aз , отпреди много години съм се сетил, че е правилно да се карат курсове с категории за каране с % алкохол , и примерно в книжката да се вписва , че човека X няма никакъв проблем да кара с Y промила, но за съжаление , това никога няма да стане. :) Аз , лично , пиян паркирам в пъти по - добре от 80% от приятелите ми. ;) Най - омразното ми е , като се прибираме от някъде с моята кола и който я кара , като ми каже - "Абе , дали ще може ти да си я паркираш, защото аз такова не мога тука , на това тясно място.... "

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, The Best Forman написа:

Ако знам , че съм прав и в близката една година не съм изпил и една бира , но дрегера покаже 0.2+ не ще държа на кръвна проба , ами след това ще изискам да ми представят и документ за сертифициране и калибриране на уреда ;)

Гена, щом имаш време за губене - добре. Аз нямам, а и да имах щях да го похарча за нещо по-полезно! Да не говорим, че освен време това "удоволствие" ще ти струва и пари...

Преди 12 часа, PIIIcoppermine написа:

Aз , отпреди много години съм се сетил, че е правилно да се карат курсове с категории за каране с % алкохол , и примерно в книжката да се вписва , че човека X няма никакъв проблем да кара с Y промила, но за съжаление , това никога няма да стане. :) Аз , лично , пиян паркирам в пъти по - добре от 80% от приятелите ми. ;) Най - омразното ми е , като се прибираме от някъде с моята кола и който я кара , като ми каже - "Абе , дали ще може ти да си я паркираш, защото аз такова не мога тука , на това тясно място.... "

Саше, "карам пиян по-добре от ..." е предпоставка за правене на глупости! Налагало ми се е да карам човек към болница след като съм изпил доста алкохол, но карах супер внимателно, с включени авариики и .... пак смятам, че не беше правилно. Просто алтернативата да чакаме линейка не беше опция. И си знам, че над две бири (0.3 промила според дрегера) ставам не достатъчно адвекватен за да седна зад волана! Съответно не пия повече от две бири, при това с ниско алкохолно съдържание (до 5%, за предпочитане около 4%).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек сам за себе си няма как да прецени, колко е адекватен след някакво поето количество алкохол. Трезва преценка през собствените си очи е невъзможно в такова състояние. Всеки смята, че е 100 пъти по-внимателен и съсредоточен, но в същото време, реакциите му определено не са като в напълно трезво състояние. Живота продължава да се движи (образни казано) с нормална скоро, а пияната глава вижда нещата съвсем различно.

Абе... бит, пиян и ебан - не си признават :)

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е въпрос само на количество, а и на много други фактори, примерно моментното състояние. Случвало ми се е да изпия ,330 наливна Загорка, след което останах още час, пиейки кафе и кола, защото ме чалдиса тотално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, PRR написа:

Гена, щом имаш време за губене - добре. Аз нямам, а и да имах щях да го похарча за нещо по-полезно! Да не говорим, че освен време това "удоволствие" ще ти струва и пари...

...

Е колко па време трябва да отидеш до Пирогов , да ти източат 100 грама .. една адвокатка спомена в интервю , че за тези кръвни проби се чакало до една година и понеже миналия век са ми правили кръвна проба в 2 през ноща и всичко свърши за по-малко от половин час останах озадачен .. инак пак същата адвокатка спомена за дело за пропуснати ползи - доказваш правотата ти и после ...

 

П.П. На академик Неделчев не му давали да излиза , щот са прибирал фиркан. Той решил да пре@бе системата (жената) и взел куче - излезе да го разходи и се върне на маймуна. Системата (жената) научила кучето да му брои бирите и след поредната вечерна разходка академик Неделчев се прибира кьоркютук на мотика , застанала жената в стйка Ф и го пита:

- Колко бири изпи бе?

- Трррри

-Куче , колко бири изпи?

- Ау, ау, ау

На другата вечер се прибира още по-зле , кучето го влачи за яката и с опашака тропа на вратата.

Жената пак с въпроса:

-Колко бири изпи бе?

-Ееедна!

-Куче , колко бири изпи тоя?

- Ау.

-А колко ракии?

-Аууууууууууууу

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.08.2023 г. at 20:37, zloQQ написа:

Баш! На мен ми е интересно, ако колата се води на теб и съпруга/съпругата, ще може ли въобще да я конфискуват? Взимат едната част...на виновния? Как? Жена ми ще стане съсобственик с държавата ли :)

Интересна теза!
@zloqq Така е , а аз качвайки се в автомобила няма как да разбера трезвен ли съм или не. Случвало се е с приятел тръгваме на някъде, той пита кой ще кара , аз казвам че съм пил и ще кара той. От там една супер очудена физиономия ми вика - Така ли ? Ама на теб въобще не ти личи ?!?

Преди 3 часа, zloQQ написа:

Човек сам за себе си няма как да прецени, колко е адекватен след някакво поето количество алкохол. Трезва преценка през собствените си очи е невъзможно в такова състояние. Всеки смята, че е 100 пъти по-внимателен и съсредоточен, но в същото време, реакциите му определено не са като в напълно трезво състояние. Живота продължава да се движи (образни казано) с нормална скоро, а пияната глава вижда нещата съвсем различно.

Абе... бит, пиян и ебан - не си признават :)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

Е колко па време трябва да отидеш до Пирогов , да ти източат 100 грама .. една адвокатка спомена в интервю , че за тези кръвни проби се чакало до една година и понеже миналия век ...

 

Въпроса и отговора са в първото изречение ;) 

Аз, че си от миналия век всички го знаем, няма нужда допълнително да се излагаш :D (И аз съм там де, ама поне не скандирам с това ? ) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PRR написа:

Въпроса и отговора са в първото изречение ;) 

Аз, че си от миналия век всички го знаем, няма нужда допълнително да се излагаш :D (И аз съм там де, ама поне не скандирам с това ? ) 

Това е другото , което ме ужасява. Утре ден ще взема лекарство за пневмония, кашлица и т.н. и заради това че вътре има псевдоефедрин , ще мине година, докато докажа че не съм наркоман, отделно нови номера , чаканици и т.н. Да не дава Господ , човек да се разкашля... Мани. Преди 2 месеца , като трябваше да пия Клацид, всеки ден съм карал на страх. Ходи обяснявай, че лекуваш пневмония...

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, PIIIcoppermine написа:

Това е другото , което ме ужасява. Утре ден ще взема лекарство за пневмония, кашлица и т.н. и заради това че вътре има псевдоефедрин , ще мине година, докато докажа че не съм наркоман, отделно нови номера , чаканици и т.н. Да не дава Господ , човек да се разкашля... Мани. Преди 2 месеца , като трябваше да пия Клацид, всеки ден съм карал на страх. Ходи обяснявай, че лекуваш пневмония...

Саше , пУт секрет ща ти кажа - ако трябва да пиеш лекарства за кашлица , в системата на НЗОК личния ти лекар ще е качил и подписал рецепта ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, The Best Forman написа:

Саше , пУт секрет ща ти кажа - ако трябва да пиеш лекарства за кашлица , в системата на НЗОК личния ти лекар ще е качил и подписал рецепта ;)

И кво от тва? У нас сме виновни до доказване на противното 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, The Best Forman написа:

Саше , пУт секрет ща ти кажа - ако трябва да пиеш лекарства за кашлица , в системата на НЗОК личния ти лекар ще е качил и подписал рецепта ;)

Къде съм написал , че съм ходил при нея? Имам пневмония , знам че съм я лекувал преди с Клацид. В аптеката ме питат кой доктор ви го изписа, сетих се за теб, казвам доктор Иванов  и готово. След две опаковки пневмонията я няма.... :) А и тя да я е качила , това се доказва в съда, след като вече си на дело , като най - големия престъпник. Отделно от това не знам колко ще мине в съда това , защото реално погледнато ти си приел веществото за което си излязал положителен , това че то е лекарство за пневмония, а не наркотик , закона не го разграничава. Съда ще каже - Като си пил Клацид , да си карал колело ...

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Izolini написа:

И кво от тва? У нас сме виновни до доказване на противното 

По-добре така , че Прокуратурата ако трябва да доказва , че съм виновен ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, The Best Forman написа:

По-добре така , че Прокуратурата ако трябва да доказва , че съм виновен ...

Хахахахахахахахаха :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, The Best Forman написа:

По-добре така , че Прокуратурата ако трябва да доказва , че съм виновен ...

Което ме подсеща за случая с нарязаната "девойка", която, според нашето законодателство, е с лека телесна повреда. Но, докато това е единия абсурд, другия е, че законотвореца промени закона за ДОМАШНОТО насилие, като в случая става дума за, според информацията, която имам, работничка и работодателя и, т.е. сводника. Което няма нищо общо с домашното насилие, но пък беше удобно да се създаде медиен шум ;) И те така...

И ЗДП ще го ремонтират така, с оная улавата кака дето се появява на всяко произшествие и обяснява как светлоотразителната маркировка не можела да поема удар ... била пластмасова :(

Ама ей такива ще ни оправят, нали @tuningmania :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам... Не мислех, че след разделения фар на новите Шкоди , мога да намразя още повече друго в тях, но някой пробвал ли е с рибарска корда да махне грозния надпис КАМАЗ , който седи на задния капак на новите модели и да сложи човешка емблема на Шкода ?

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Izolini написа:

Саше, пистолет за горещ въздух. Може и сешоар в краен случай.

След 20 години, когато си купя такава кола , боята ще е поизгоряла и от сешоара ще ми падне лака...

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PIIIcoppermine написа:

След 20 години, когато си купя такава кола , боята ще е поизгоряла и от сешоара ще ми падне лака...

С тези миксери под капака, едва ли ще достигнат такава възраст в експлоатацинния си живот. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ghost_rider написа:

С тези миксери под капака, едва ли ще достигнат такава възраст в експлоатацинния си живот. 

Споко бе, стига да не са изнили на копеле у нас в хола има 781.135М, подозирам че след 20 год 120 ката още ще е в гаража , а мотора още ще е в хола , като гледам колко свободно време имам от работа ... Тате ми каза че е добре да съм ел техник, ама не ми каза че няма да имам 5 минути , да се обърна. Тураме му един фланец и SPI то и съм ти е*** и еко категории и све. :)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Добре започнаха да ни оправят от вчера. Лошото е, че очаквах голями риби да оправят а те с Цаци се занимават..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, викаш върнахме се в мутренските години, когато показно убийство на седмица беше нормално, а?  ;) 

 

Сега малко по-сериозно. След Х години (12 ли са, 15 ли са, все тая) управление на едни и рязък завой беше очаквано криминалните среди да се размърдат и да преразпределят територията. За съжаление, пак с мутренските показни убииства. Уви, за толкова години дори това не научиха - няма нужда от показност. Ама от мутри, т.е. бивши комуняги от ДС и производните им, толкова. Което пък е резултат от не отварянето на досиетата на ДС. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, PRR написа:

Миро, викаш върнахме се в мутренските години, когато показно убийство на седмица беше нормално, а?  ;)

Не просто нормално, а даже нещо "добро" е написал. Постижение, с което територията ни да се гордее ?

Няма правна разлика между убийството на човек с прякор "Трактора" и... ми човек, с прякор "tuningmania".  И като го забравяме и неглижираме се спускаме по наклонената плоскост на деградацията.

Цитат

Върти се, върти се колелото на омразата, движи дните ни, измерва живота ни. Ако успееш да се откопчиш от това перпетуум мобиле, ставаш наивник в очите на мразещите. Наивник или циник? – това са двете възможности в свят, в който нищо не може да се докаже, защото фактите нямат значение.

Миро, вземи да прочетеш това, от което е горния цитат. И други може да го прочетат, не е само за теб. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, PRR написа:

Миро, викаш върнахме се в мутренските години....

Щяхме да сме се върнали , ако бяхме излизали , ама в България никога не е излизала от мутроризъма ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Izolini написа:

...И като го забравяме и неглижираме се спускаме по наклонената плоскост на деградацията.

...

Ъъъъъъ спускаме ли се? Ма то има ли накъде по-надолу?
Но пък много точно си го написал - ТЕРИТОРИЯ

Редактирано от Logrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Logrus написа:

Ъъъъъъ спускаме ли се? Ма то има ли накъде по-надолу?
Но пък много точно си го написал - ТЕРИТОРИЯ

Силно да любят и мразят!

Само дето е останала само омразата. Без да разбират, че мразят най-вече себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.