Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

затова продължавам да твърдя и да вярвам, че пътната полиция е неработеща и натоварваща институция

 

 

+1

Могат да се урегулират нещата... Не виждам желание обаче. Бях си за една седмица в БГ да взема Германката и не видях някъде пътни полицаи "на терен". Все едно, че тази институция не съществува. Или може би контролират дистанционно, скрити в някой бункер, не знам.

 

Аз само в този форум съм го писал 230582035820358 пъти, но като стане въпрос за тия тутманици и не мога да се сдържа. Та да обобщим с какво се занимават КАТ:

 

1. 75 % ходене по телевизиите за да обясняват колко бързо карат хората, как това убива хора, гърчи пътищата, мантинелите ръждясват и т.н.

2. 10 % практикуване на дейност, която е незаконна - тъмни стъкла, шумни гърнета, неработещи чистачки. Никъде, в който и да е закон не е подкрепено тяхното твърдение за предните 3 (а и не само, давам ги като пример). По време на изпълняване на дейността по точка 1 (ходене по телевизиите), обичат да използват термина "спиране от движение", което е също толкова незаконно.

3. 10 % близо до безсмислена административна дейност (номера, книжки, ОП за камери и други)

4. 2 % висене на вишките в София, да пуснат зелено на някой държавник

5. 3 % работа на терен, която се изразява в това, да тормозят предимно тия с ксеноновите фарове и жени. Като казвам ксенонови фарове, имам на предвид, че у КАТ остана един синдром от преди години. Едно време само тупалките по 120 000 + лв. имаха ксенон, но в тяхното съзнание е да ги спират, като видят такива фарове насреща. Може би им напомня за старите времена...

 

Не разбирам защо се правят протести срещу безхаберието на други държавни структури (като например по темата за строенето в Младост), а срещу КАТ такъв протест няма? Ето и примерите, които сте дали, пряко застрашават нашият живот, здраве и собственост, а те нищо не правят по въпроса. Бюджета им обаче продължава да си тече!

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да поканя няколко колеги от форума за следния експеримент:
МОЛ България, етажа с храната. В ъгъла му има чудесна видимост към кръстовището на бул. България и бул Т. Каблешков. Нека отидем и за един астрономически час да видим колко нарушения по ЗДП се извършват и дали представителя на КАТ прави нещо по въпроса? Грешно престрояване, завиване от неправилните ленти, минаване на червено, говорене по телефона, каране без колан, колоездачи, които минават като в Индия и още много.

Хайде да се организираме, да пратим един клип до някоя медия и да видим как ще отговорят от КАТ. Защо пред тях се извършват нарушения, които са в тяхната компетенция и те не правят нищо по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз там веднъж съм висял и докато си изям бургера имаше поне 10 тарикатски престроявания и една катастрофа тип "е що спираш на жълто, можеше и двамата да минем", при което униформения в кабинката слезна от химическата си тоалетна и се скри в подлеза а хората си се разбраха и продължиха по живо по здраво. но това е навсякъде не само при този мол

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли нещо съм в грешка относно ЗДвП, но все си мислех, че на Т-образно кръстовище си важи правилото за дясно стоящия? Днес на едно такова кръстовище щеше да ме удари един тъпак, след което слезе да се разправя с мен защо съм му бил свирил та малко оставаше да му кача топките в гърлото с един шут с кубинката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилото си важи, да! Не е описано Т или У или + или друг тип кръстовище, все си е кръстовище, и щом не е регулирано, значи тоя десния действа пръв, или маршрутката, или черен голям джиБ и други. Обикновено зависи от участниците.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето видя ли, сам знаеш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да е гледал тази кола- http://www.cars.bg/c1924110 ?

Основна кола не мога да си харесам, но мисля да ъпгрейдна Фабията с нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ми една идея по- голяма от Фабията за ежедневна градска кола и тази ми хвана окото. Не знам ще ми дадат ли да откача маркуча на кулера, преди да си губя времето за огледи по сервизи :blush: , но мисля да се пробвам другата седмица, като ида да я видя на живо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е "твоята" ще ти дадът... А и ще я усетиш! Успех, адаш. Дано е в такава състояние, в каквото изглежда ба снимките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да е гледал тази кола- http://www.cars.bg/c1924110 ?

Основна кола не мога да си харесам, но мисля да ъпгрейдна Фабията с нещо такова.

Лъскава изглежда Динков. Дано не е само външно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази седмица ще ида да я видя. Ще излъскам Фабията и я пускам за продажба. Ако тази не става и се продаде Фабията, ще карам второто Ауди на един приятел, докато си купя или основна кола, или градска играчка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко е средният разход на колегите с РС-КИ?!?

Моята стана на около 3200 км, и когато не я карам с над 200 съвсем прилично "гълта"... Допреди 500 км - 7 л/100, сега 6,5. Не вярвам да падне още, но Рапида при 90 к.с. за нормалното ми каране даваше 5 л/100 без магистрали. Така че сега литър и половина - два отгоре за двойно по-мощен мотор не е голям кахър. Днес беше първото ѝ "изпържване", понеже един олигофрен с БМВ джип с номер от Мюнхен ме изпревари от дясната лента и влезе между мен и предния, като силно ми наруши душевното спокойствие и си се гонихме едни двайсетина километра. Не можех да го изпреваря заради трафика, но му бях на задната броня,  докато не дойде моя изход от магистралата. 210 беше на километраж последно... Във възторг съм. Сори за хвалбата. Между впрочем, една колежка германка прекръсти моята Германка на "Die Schneekönigin", демек "Снежната кралица"... Гот е! :banger_2:Забравих да отбележа, че моята е дизел и с автоматични скорости.

Редактирано от Германеца
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти имам разхода, моята направи 14/100 смесено. За 270км отидоха около 35-38 литра ... :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивите. За андроид става дума. Ползвам в момента главно Here Drive+ на Нокията си и съм много доволен. Но за по-дълги пътувания имам и един Гармин, който има качени стоянки и стационарни камери в БГ. Безценен е. Това ми липсва на Нокията и не мога да го добавя.

 

Видях, че освен за Гармин, камерите ги има и за iGO.

 

Идеята ми е да си поръчам навигация за Октавията от тези, които се дискутират в темата в О2 раздела -> да й кача един iGO и допълнително камерите и да консолидирам всичко в едно :)

 

Затова питам конкретно за iGO. Иначе Here Drive+ си е супер, всичко е безплатно, картите се обновяват често, но нямам камерите, което е сериозен минус. А пък Гармина го делим с приятел и понякога ни трябва и на двамата.

 

А да взема навигация и да закачам пак допълнително Гармина за камерите, няма смисъл да я взимам тази навигация изобщо.

Мога да ти дам готова сборка с новите карти Q2 2016+poi+speedcam

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко е средният разход на колегите с РС-КИ?!?

До момента среден разход  6.5/100. Но е дизелова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята стана на около 3200 км, и когато не я карам с над 200 съвсем прилично "гълта"... Допреди 500 км - 7 л/100, сега 6,5. Не вярвам да падне още, но Рапида при 90 к.с. за нормалното ми каране даваше 5 л/100 без магистрали. Така че сега литър и половина - два отгоре за двойно по-мощен мотор не е голям кахър. Днес беше първото ѝ "изпържване", понеже един олигофрен с БМВ джип с номер от Мюнхен ме изпревари от дясната лента и влезе между мен и предния, като силно ми наруши душевното спокойствие и си се гонихме едни двайсетина километра. Не можех да го изпреваря заради трафика, но му бях на задната броня,  докато не дойде моя изход от магистралата. 210 беше на километраж последно... Във възторг съм. Сори за хвалбата. Между впрочем, една колежка германка прекръсти моята Германка на "Die Schneekönigin", демек "Снежната кралица"... Гот е! :banger_2:Забравих да отбележа, че моята е дизел и с автоматични скорости.

Аз вчера на северната тангента реших да отпуша дюзите малко. Друго си е като включиш на 6-та при 180. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юнааци,

 

Някой може ли да препоръча експерт по отопление и вентилация?

 

Имам проблем със смрад на готвено от съседите и тряябва да се види откъде идва и какво може да се направи по въпроса.  Също ми трябва човек да погледне радиаторите, единият нещо не грее.

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да викате майстори, качете се на покрива и вижте някой да не е затапил отдушниците на комина и на този за канализацията.

Правят го масово, после си лепят рекламите на входната врата и предлагат решаване на ВиК и вентилационни проблеми.

Ако не е това, чак след това викайте майстор :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До момента среден разход  6.5/100. Но е дизелова.

Правилно съм предполагал значи за зоната около 6,5 на сто. Мерси, Майсуда!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали тук му е мястото, но прочетох днес една интересна статия, вижте я и вие:

 

https://fakti.bg/avto/214680-daunsaizingat-se-okaza-palen-proval

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.