Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Не знам дали тук му е мястото, но прочетох днес една интересна статия, вижте я и вие:

 

https://fakti.bg/avto/214680-daunsaizingat-se-okaza-palen-proval

 

"повечето специалисти в автомобилния бранш"... и техните имена са ? Такива статийки имат абсолютно нулева стойност за мен. особено от достоверни  клик-байт сайтове като този. Какви са доводите на автора ? Лошо ли е, че форд са влезнали в 21ви век и са пенсионирали 40 годишен двигател и са го заменили с по-малък такъв със същите показатели (че и по-добри) ? Или че фиат панда има 900кубика двигател ? Че то 90% от собствениците на тази калинка имат нулево желание за познаване на техническата част на колата им. Нали им върши работа, това им е достатъчно. Харчел 9, ами това е много относително, при какви условия е проведен тестът (тук отново лиспват данни кой/къде/кога/КАК) и аз мога да си карам колата на втора в ограничител и да кажа че харчи 38 градско. Пък че нямало да изкара 150к км, това слабо ги интересува, защото ще я карат 3-4 години почти изцяло в градски условия и ще я заменят със следващия модел. дори не мога да схвана целта на статията, това някаква бунтарщина ли е, заключение ли е, доказана теза ли е ?! Просто 40 празни реда

Редактирано от Thunderbolt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко е средният разход на колегите с РС-КИ?!?

За 60000км 7.5л средно.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юнааци,

 

Някой може ли да препоръча експерт по отопление и вентилация?

 

Имам проблем със смрад на готвено от съседите и тряябва да се види откъде идва и какво може да се направи по въпроса.  Също ми трябва човек да погледне радиаторите, единият нещо не грее.

 

Благодаря

 

С вентилацията,ако не е запушена горе на покрива или на междинно ниво,проблема се решава с клапа на изхода от твоята тръба. 

Относно радиатора,възможно е да има въздух в него.Развърти винта за обезвъздушаване,който е в противоположния край на термоглавата на радиатора.

Редактирано от coverdale
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали тук му е мястото, но прочетох днес една интересна статия, вижте я и вие:

 

https://fakti.bg/avto/214680-daunsaizingat-se-okaza-palen-proval

Усетих разликата между 1.8 атмосферка и 1.2 турбо докато теглех едно МПС ... всъщност едната неделя теглих джип с атмосферката , а следващата една малка количка и въпреки , че Фабията се води по-мощна не иска да върви повече от втора , но като цяло разхода на гориво е осезаемо по-нисък .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....1.8 атмосферка......

 

Която е:

- без хидравлика

- без климатик

- и без една камара други щуротии, които по един или друг начин ти правят живота приятен.

 

Гена, като ги сравняваш, нека е ябълки с най-близкото до круши, защото действително мощността е близка....но до там ;)

 

btw, не споменаваш, колко по-приятна и "лека" е за управление Фабията, при лежерно и спокойно шофиране  :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази седмица ще ида да я видя. Ще излъскам Фабията и я пускам за продажба. Ако тази не става и се продаде Фабията, ще карам второто Ауди на един приятел, докато си купя или основна кола, или градска играчка :)

Явно не е била моята- купиха я под носа ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко е средният разход на колегите с РС-КИ?!?

... Не си уточнил дали имаш предвид 2-ка или 3-ка...

Моята 2-ка за 18 000 км. е средно 8,1/100 (дизел) - градското преобладава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не е била моята- купиха я под носа ми.

Не ядосвай се.

Оня ден ходих да оглеждам едно Волво В50,същата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко е средният разход на колегите с РС-КИ?!?

О2 RS TDI CR - малко под 8/100. О3 vRS TSI - 2 литра нагоре, сравнено с предната RS-ка. Карането е едно и също - почти никакво участие в задръстванията в пиковите часове, но без никакво галене на педала на газта или гонене на икономии (Start/Stop-ът на О3-ката не го ползвам, глупост е) като стил. Горивата са все на OMV - Premium Diesel преди, Super100 сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха. По- малко от Фабията :)

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юнааци,

 

Някой може ли да препоръча експерт по отопление и вентилация?

 

Имам проблем със смрад на готвено от съседите и тряябва да се види откъде идва и какво може да се направи по въпроса. Също ми трябва човек да погледне радиаторите, единият нещо не грее.

 

Благодаря

Развий 1/2 оборот секретния кран на радиатора в долната част. Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нощес в 2 без малко ми звъни телефона... Е тоя номер и ми се мълчи. Викам, ако не го набера пак жена ми ще опищи къщата! Набирам и запис на реклама за купуване на акции в петрол! Долни педали и пълни нещастници! За майките и родата хранилката е ясна! Преди малко пак звъннах, същия запис си върви... Add to block list и това е

post-7686-0-66249500-1481613183_thumb.png

post-7686-0-35203600-1481613891_thumb.png

post-7686-0-49440700-1481613934_thumb.png

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разпечатка от мобилния ти оператор, жалба в КЗП и КРС + съдебен иск за телефонен тормоз. Такива боклуци разчитат, че хората няма да си търсят правата.

Последния път ми скъсаха нервичките от един хотел в Орешака. В резултат вече имат ново име и една звезда по- малко + солидна глоба от КЗП.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще напиша, адаш! Прав си, ще пусна сега, след кафето, имам опит с КРС и знам, че работят съвестно. Имам и възрастни хора покрай мен и заради тях държа телефона до главата... Не е приятно непознат номер да ти звъни в този час. А и изобщо, за реклама по телефон... Който иска да се занимава с акции, няма да се върже на такива телефонни агитации!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, немаш си на идея какви лапни шарани има на тоя свят.

 

И на мен ми е чудно как бабе може да се бръкне със 120к лева и да ги даде на непознат, ама ей на...

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нощес в 2 без малко ми звъни телефона... Е тоя номер и ми се мълчи. Викам, ако не го набера пак жена ми ще опищи къщата! Набирам и запис на реклама за купуване на акции в петрол! Долни педали и пълни нещастници! За майките и родата хранилката е ясна! Преди малко пак звъннах, същия запис си върви... Add to block list и това е

 Отблокирай го, отиди при твоята и и кажи "Бейби, ей това е номера на любовницата. Онзи ден бяхме заедно, задник, ц**и, всичко перфектно, ама не не ме оставя намира.! " Да и видиш физиономията като се обади :D

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха... Е, аз щях да я потормозя. Първо щеше да ми удари еб*ти шамара, ама после физиономията щеше да е безценна. :) "Aко желаете да закупите Петрол или други акции , натиснете 1 " :D

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъка....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше абе хич не е смешно, защото в какви ситуации съм попадала иди обяснявай Ти на Крум, че нямам сестра  :angry: . А и аз с него с клиентки  :fiu:  къпе се и вдигам телефона и ....... гробно мълчание - затова и не вдигам чужди телефони да си звъни  :nea:

Иво съвет давай ги на КЗП щото по зле после за някой който не разбира за какво иде реч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми остана време днес... Утре, ако не съмв движение цял ден, ще напиша! Едно се замислих, те ти звъннят и затварят, самата агитация я прават, когато ти си ги набрал...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което идва да покаже да провериш и колко са те натоварили.

Ей, цялата ни държава се напълни с тарикати, явно трябва да се подкарат с твърда ръка, за да секнат таакива наглости (вчера един глобен за без винетка търсеше 'назаем' касова бележка от купена такава, за да му паднел акта в съда :angry_jumping: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 защото в какви ситуации съм попадала иди обяснявай Ти на Крум, че нямам сестра  :angry: . А и аз с него с клиентки  :fiu:  къпе се и вдигам телефона

 

Хахаха...

При нас водещо е че докато спи мъжа телефона му звъни.Жена му не вдига. Ама след малко пристига СМС от Кольо от бригадата: Къде си? Липсваш ми..

Кви обяснения паднаха... и къв бой яде един от майсторите :crazy:

Редактирано от mishoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха...

При нас водещо е че докато спи мъжа телефона му звъни.Жена му не вдига. Ама след малко пристига СМС от Кольо от бригадата: Къде си? Липсваш ми..

Кви обяснения паднаха... и къв бой яде един от майсторите :crazy:

Е те тоя си е за жив разстрел  :banana_gun:

За натоварването на сметка не се бях замисляла, с гаранция там е уловката, защото друга причина не виждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друга причина - звънка ти някакъв номер - не го знаеш кой е - какъв е /може да "дават" пари от лотарията, нали (иронично)/ - вдигаш от интерес, ок... мълчат ти, значи затваряш и до тука приключва всичко. Обаждането е непоискано, но не е и върнато. Ако някой "умира" ще се обади втори път, ако му остава 10% life в lifebar-a - ако няма възможност за втори път (направили са му fatality) - значи си умира наистина и това е - съдба - и да прелетиш, няма как да го спасиш... технологично най-малко 20мин трябват от обаждане, за до 8-10км да се стигне с кола, а да не говорим какво става, когато имаш връзка с ключове тип "Свети Петър". И след 20 мин, ако е имал 10% лайф - няма нужда да бързаш вече (малко черен хумор)... Така, че друг зор няма.

 

Обаче решаваш да затвориш и да се обадиш - капана хлопва - тогава вече ти го правиш "поискано", съзнателно и т.н. - обаждаш се на телефон, където тръгва централата и си слушкаш песнички/приказки - хем сметката си е по-дебела (100%), хем ти си го поискал това нещо с действието си, като се обаждаш сам на този номер - няма значение предисторията. Съди ги - не са ти се обадили насила да ти говорят, а си мълчат (може грешка да е)... затваряш и да ходят да спят всички. Обаче щом се обадиш обратно - значи ти си го искал това нещо... съвсем съзнателно го правиш. При това и два пъти - по 2.40 вероятно - един дюнер отиде - така от 1 000 човека... Като оня лаф със семинара - "Семинар 'Как да изкараме 1 милион лева за 1 час' " - правиш семинар за 1 000 човека искащи да разберат как да изкарат милионче за 1 час, плащат ти по 1 000лв такса всеки човек - готово. Семинарът е успешен. :)

 

И тук е така... Затова, като ми мълчат на мене - чакам известно време, дали няма да се чуе нещо интересно - не ми се набива сметка за щастие, като не ми отговори никой и е тишина в залата - фък оф, гася да не ми се хаби батерията и ако някой умира ще се обади пак, ако е умрял вече - ще се разбере от друго място... Никой не е всемогъщ, та щом му се обадят и да спасява животи по телефона със силата на ума и желанието си :)

 

Казвам го, защото и аз съм същия - телефона до главата на макс звука, защото имам възрастни хора, които по едно време доста често ме вдигаха от сън и вярната шкодичка ме возеше в 2-3ч през нощта, и разни ченгета ме спираха да ме питат "колко ти гори, че искам да си купя и аз някой ден", защото в 2-3 през нощта няма какво да се прави друго... :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.