Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Велко , ти не знаеш позитивното в случая .. заедно с Ицо измислихме рецепта за уникален коктейл "Харесвам Режо" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая на велко я видях че се продава , още преди да взема фелицията тогава ми беше много скъпа за бюджета и на много километри. Aз никога не се пазаря за цената на автомобил! За незнам кой път казвам че не искам кабрио и не искам друвратка, просто ако колата се окаже читава , за тези пари ще я взема. Хубавото от цялата работа е че се разбрахме с моя човек, пежака да седи в гаража , до Март, а като го изкарам да сложа вътре макса и да си го караме , кога ни потрябва кола.

Викам му брат аз последно дадох 300лв за полуоски гумите са на 2 сезона(зима и лято) чисто нови , всичко по колата освен рейката е читаво за да стигне до Чехия и да се върне , но и тя ще изкара до там. Аз ако я пусна за парите който искам  , всеки ще ми се изсмее в лицето, пък като ти дотрябва гаража , палиш я , вадиш я и сме готови....

 

А за вашата идея за коктейла за събора , разказах на 3-4ма колеги и удобряват, викат е добре де на твоя човек от Враца , толко ли му е силна ракията?!? Викам незнам какво е извадил тая година ...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото ми каране , след като си взема новия талон , ще отида на село и ще карам така пежака. Аз така си карам и шкодата  до ден днешен, ама там където никой не ме вижда , после каквото се счупи , независимо дали колата е моя или е чужда си го плащам ...

 

Да не говоря , че днес се издразних от няккав бавняр в 6:10 и тръгнах като бабата в началото, като спрях на светофара му виждах само точките от фаровете ...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, The Best Forman написа:

Велко , ти не знаеш позитивното в случая .. заедно с Ицо измислихме рецепта за уникален коктейл "Харесвам Режо" :)

Ми...като се видим, ще кажеш съставките или направо да си с коктейл в ръка, че да се почерпим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, zloQQ написа:

Ми...като се видим, ще кажеш съставките или направо да си с коктейл в ръка, че да се почерпим :)

Не, това ще е рецепта на Алекси , люта домашнярка , и щели 2020 та да седнат пред пежака и да пият , докато кажат че им харесва. Аз предлагам някой да ги съпроводи към стайте, щото шкодаджия да каже че го кефи 206cc или трябва да е много отворена душа или нещо се е объркал. След 1 бутилка ракия няма да му дам да кара пежака, за да разбере колко е яко да имаш хидравлика и климатик. :) Не че нещо ще стане, ама ако някой го удари , ще дойдат куките и ще му ..... на книжката.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, zloQQ написа:

Ми...като се видим, ще кажеш съставките или направо да си с коктейл в ръка, че да се почерпим :)

Не знаеш какво си пожелаваш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой иска като си взема нови емблеми (предна и задна) да ми ги смени? Мега плеснат съм през ръцете...

Черпя бира, Липовон, Милка Криспело...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще кажа няколко неща - набЪрже...

Саше, мислех си че днес ще си забравил за вчера, но уви. 

На Велко октавията беше супер - цена/състояние!

На оня Алекси, от Враца ракията може да докара човек до състояние да хареса "Режо", само ако е в 120л. бидон и/или човекО не носи чак толкова на пиене. Демек - ракията си е добра, ма чак да харесаш 206-ца... верно си требва една дамаджана.

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бай Алекси , не се кахъри , винаги след като се нахендри големия френски чеп , можеш да използваш любимата ми фраза от "Комиците" :)

Колкото до коктейла - съдържа доста съставки , които сами по себе си са безобидни , но в комбинация много вероятно да убият доста от конете в Тракиец :))

 

П.П. ФРАЗАТА

         ФРАЗАТА2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Перник съм, на 700 метра от мен има tattoo студио, моя човек, ако се забави още малко, ще ходя да си татуирам фразата на челото, като карам пежака да ми правят път? Пък и няма да ме питат защо съм си го купил... ?

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да прочетете долуописаното искам дебело да подчертая, че колегата е много човек , много сме си помагали , както в бачкането, така и извън работното място е супер точен ! 

 

Но,

 

отидохме при пежака. Аз и 2ма приятели, който в рамките на пътуването в трафика ме скъсаха от ебавки за педераси и чичаци , от който тонката кара 206 купе.

Слизаме в дебрите на София, колата е мръсна нали ок, ще я измием. На 160 000км, ок. Гледам как горен десен ръб уплътнението лекичко стърчи, викам си аре то сигурно си е така , нали знаем 100% че не тече, все пак ще имаш най - накрая кола с хидравлика и клима. Лягам отдолу да я видя - ръждички има , усилките на купето и те. Казвам ,

- Дай крика да я вдигна и да легна отдолу!

- Крик няма ?!?!?!

- Къде е ?

- Незнам!

- Добре, дай да я покарам да видя как върви! Мисля да я взема.

- Ееее , ама ти ли искаш да я караш?

-?!?!?!?!?!?!? Ами да, нали искам да я взема!

- Аааа не не , ти знаеш ли колко е бърза , аз ще те возя да ти покажа!

- Ебаваш ли се ?

- Аз ще я изкарам и ще ти дам ей там на широкото.

-Ок

Влиза в колата , пали я , от ауспуха излиза облак черен дим, гасне сама и след малко пали пак. След малко вече сме на широкото. Влизам аз.

-Колега има ли вода в казанчето за чистачките ?

- Ами май не. (съответно за да не дера стъклото , карам с 1 кг прах отгоре)

- Ок , сега ще я покараме и сигурно ще я взема.

Тръгваме да караме 1ва и 3та са в мотора , 4та е на мястото на неутрална , как и да е, това ще е новата ми кола, тя е няква мега яка , ама ще хвърли скорости, кофти тръпка.

- Колега, тези скорости , защо са така и 4та влиза с хъркане?

- Ти не си и свикнал, много е мощна!

От там добре при 30 км/ч от 4та бия 3та, педала до ламарината и мотора в 1вите 2-3 седунди просто правеше
tenor.gif

 - Добре, по колата какво има да се прави какво тропа отпред от ляво така зловещо и грозно.

- Ми незнам , или е тампон или е лагер на макферсон.

- Е добре , нали в сервиз си и правил главата, не пита ли какво и е ?

- Ми не.

Слизам аз - викам паркирай си я, защото аз не искам да я паркирам. В тоя момент колата е на твърда 0 бензин на лампа , аз още съм 60/40 дали да я купувам. Викам Тони , качи се и я карай и ти, ако трябва имам туба , ще ходим за бензин. Тони се качва и тръгва, след 5мин колата идва , колегата я кара. Тони слиза намусен , клати глава за НЕ. Разговора в колата ще го спестя , за широката аудитория. :)

 

И пак казвам , колегата е много човек , може да му се разчита, просто за продавач не става, сори. :) Аз legit  утре ако ми каже , докарай я от нас до бачкането , един човек ще я купи, аз ще я карам с 40 на аварийки. Тази кола е негодна за мен! В този момент си заобичах моята още повече . Търси се рейка и кормилна колона след 1998ма

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше,ако толкова си мераклия за 206 погледни това:

2001г.,1.4 бенДзин  на реални 310000км. закупено от СФА

Работещ климатик,панорамен таван,летНи джанти,стегната ходова част,запазен салон ,перфектна работа на мотор и скорости.Няма ГРАМ ИЗГНИЛО!

Преди два месеца изцяло подменена предница.Задния мост е ОК.

 

Цената е 2500лв. За 2499лв. няма да ти я дам.

Поздрави,

biser.or

67942588_374784773228392_1974099846939803648_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koла ще се купува след 01.01.2020 , тогава ми свършват заемите и ще имам пари , това ходих да го гледам , защото е от колега, каза ми че колата е перфектна и може да я прехвърлим утре и да му я платя след нова година не е проблем.

 

Бих си взел с две ръце 206ца!! Вярвам че твоята няма никакъв яд, има 4 врати което е чудесно, изглежда изпъната, измита , снимката е добре направена , все неща който много помагат на една обява и вярвам че колата ще се продаде и не е дарак , като този който гледах от днес.

Основните ми притеснения са :

- При едно преобръщане с този стъклен таван съм труп на място . Най - вече това главно.

- на 310 000 мотора е на края на живота си , което не ме притеснява толкова , защото ще и тикна 781.136B и съм си ок ...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше , отиваш в книжарницата и вземаш една тетрадка голям формат с тесни редове и докато не я изпишеш , коли няма да гледаш , Режо ще купуваш , след като разбереш , защо е вдигнала ръце мачката ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах ти на вайбъра , погледни го ...

 

Батко ви Сашко  досега писа тетрадка , ама с квадратчета взех че е по - евтина ,по съвет на Гената, в нея изписах 100 страници " Skoda Rules, 206cc is the future!" , макар че malkiq днеска ми вика "ето, задава се едно "бързо" СС" и вътре 2 п**ки, ужас, никакво достоинство не ми остана , гледам ..... и си викам искам пежака , едната е грозна , другата ще я мина и ще ми даде да го покарам , поне малко .  И тъкмо си го мисля , и си викам черен е мноооого як!! Та догодина помагайте :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, maxrpm написа:

Писах ти на вайбъра , погледни го ...

Аз питах с цел ако те интересува колата да я видя - иначе на мен не ми трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що се връщам от тест драйв на БМВ GT 6. Тройка бензин, две турбини, 360 коня. След като това беше поредната кола от тая генерация и клас, която пробвах, официално заявявам, че автомобилите са мъртви по отношение на удоволствие от шофиране. Екстри бол, камери, вакууми, путки майни, фарове, а-у. Колата върви много, но само на цифри и по километраж. Реално също върви много, но усещането за скоростта липсва, чувствителността във волана и педалите също. Не разбирам, това ли иска пазара от автомобил над 300 коня? Да не ти лепи задника в седалката, а въздушното окачване да компенсира? Мина ли времето, когато се кефеха хората на тия неща? Аз ли нещо съм крив?

Имам чувството, че играех видео игра. Ако не погледнеш километража, не можеш да разбереш колко брутално е ускорението. За мен това е тъжно, ама много :( Явно вече се да се накефиш на шофирането, трябва да дадеш 600 000 лв. за някое Порше или 1 000 000 за някое Ламборджини :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръпката на шофирането няма да намерите в супер колите , ако искате първичното усещане Ви трябва или Кейтъръм или Кросбоу и КТМ имаха подобно бъги без системи за сигурност и мислещи компютри .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, Лотус 7 е оригиналния Кейтърам. Кросбоу е на КТМ, но може и да имат и друг подобен модел, не знам. Иначе има и Радикал, който е може би най-бруталната кола за бързо каране от горе изброените (не че съм карал някоя от тях де :) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тез лагерни колички не ги разбирам много , но те останаха за "простите" хора , които търсят силни усещания зад волана .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не че ми се кара картинг, ама...Нали всички коли вече имат режими. ОК, разбирам, че масовият потребител иска да му е най-вече комфортно. Ама поне като са на "спорт" режим да се чувстват като автомобил, а не като видео игра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.