Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Преди 3 часа, tuningmania написа:

До @Боре - Какво значи този пътен знак:

 

 

Screenshot_20210809-173247_Maps.jpg

image.jpeg.8f0994841d3514a8cbae4371f5f28148.jpeg
Г13 Пътна лента или платно за движение само на превозни средства от редовните линии за обществен превоз на пътници

 

image.jpeg.2a83b1134b5f0d0b4f7600fac65b8058.jpeg

3. стрелка, върху която е изобразен пътен знак Г13, определя лента, предназначена за движение само на превозни средства от редовните линии за обществен превоз на пътници.

 

Миро, искаш ли да ме питаш още нещо ?!?

 

Аман от тълковници, врачки, провидели, гласовете им го говорят и прочие разбирачи …

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, tuningmania написа:

До @Боре - Какво значи този пътен знак:

 

 

Screenshot_20210809-173247_Maps.jpg

Миро, моля ти се кажи, че попита на шега! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, PRR написа:

Миро, моля ти се кажи, че попита на шега! 

Гената размътва мозъците на хората. Той е виновен. Линч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Боре написа:

 

Аман от тълковници, врачки, провидели, гласовете им го говорят и прочие разбирачи …

"Другата в мен" ми го каза ?
 

 

преди 8 минути, Izolini написа:

Гената размътва мозъците на хората. Той е виновен. Линч!

Аз предлагам да му счупим зъбите и да го пратим при друг садист....такова де зъболекар :P 

А на Миро, щом пита какво означава този знак, ще му подарим ЗДвП и ППЗДвП в разширен вариант, интерактивни, с 3D кръстовища, движещи се картонени колички и знаци за оцветяване - като бонус към комплекта върви ножичка модел "Накълцай си сам книжката" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поемам вината , въпреки че повечето от господата полуюристи и полунотариуси не правят разлика между указателни/информационни знаци и задължителни и теглят локуми по картинка .. аз пак не разбрах - трябва ли служителя на КАТ да се превръща във възпитател ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, The Best Forman написа:

.. аз пак не разбрах - трябва ли служителя на КАТ да се превръща във възпитател ?

То и те (КАТ) не знаят, ама не казвай ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, The Best Forman написа:

Поемам вината , въпреки че повечето от господата полуюристи и полунотариуси не правят разлика между указателни/информационни знаци и задължителни и теглят локуми по картинка .. аз пак не разбрах - трябва ли служителя на КАТ да се превръща във възпитател ?

Както се разбрахме - за възпитанието си има други институции. За съжаление пътна полиция са се превърнали в снимачи на коли с превишена скорост на малоумни ограничения и събиране на трупове от ПТП. Като за последното хич не им завиждам. Мой приятел, който сега е пътен полицай в Казанлък ми каза, че просто не му издържат нервите да ходи да описва трупове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ето едно регулирано кръстовище (добре или зле не мога да преценя) се интерпретира по десет начина от 10 човека и всеки вижда това , което иска или му е изгодно (в защита на тезата) .

Аз както и на Вайбър ти казах изказвам мнение на базата на забележки или самкции , които са ми правени през тридесетте години шофиране .. спирали са ме за нарушаване на хоризонтална маркировка (стрелките в лентите) , връщали са ме до кръстовище да видя задължителния знак , но никога не са ми дърпали ушите за указетелен знак/табела и явно това е изградило приоритетите ми при шофиране.

Следващата серия - движение в лента и престрояване ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, PRR написа:

То и те (КАТ) не знаят, ама не казвай ;) 

Знаят те много добре , даже си имат Правилник за прилагане на ЗДвП , който днес открих ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, The Best Forman написа:

Чакай да си придам и аз малко важност с един цитат (скрийншот)

Screenshot_2021-08-09-21-49-55-619_com.browser.tssomas.thumb.jpg.b30189b247e5df81e733d91fb8c96911.jpg

 

Аххх...

От къде изкара тая ретро картинка...

?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, mRt написа:

 

Аххх...

От къде изкара тая ретро картинка...

?

Направо си е съвременна бре! Дори тИлИфонЪ е с две сим карти!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както написах в по-преден пост жълта прекъсната линия (означава и разделя бус лента или лента за колите на масовия ГТ). Жълта стрелка направо, бяла надясно (само ГТ направо, надясно може всички). Кое точно, на кой не му е ясно? То и аз опулих, като го видях за първи път, но не ми трябваше повече от секунда да го разбера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ID A написа:

Както написах в по-преден пост жълта прекъсната линия (означава и разделя бус лента или лента за колите на масовия ГТ). Жълта стрелка направо, бяла надясно (само ГТ направо, надясно може всички). Кое точно, на кой не му е ясно? То и аз опулих, като го видях за първи път, но не ми трябваше повече от секунда да го разбера.


Тцъ-тцъ-тцъ…, Великан !!!

Даже, същински Титан !!!

Да живей и да пребъде, да се свети Името Му, да се помнят Делата Му !


Момци, предлагам спешно да разкрием нова кадрова позиция във Форума ни, даже две - три:

Баш Катаджия,

Прост Катаджия /или само Катаджия/

и

Пишман Катаджия !!!

 

Също така, предлагам на гореизброените позиции, да бъдат спешно назначени, с пожизнен мандат, лицата:

Ивчо,

Гената

и

Миро !!!

 

Който е съгласен, да гласува !

Аз, гласувам “За” !!!

 

 

 

  • Благодаря 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не разбирам.

zx860y484_3290310.jpg

 

Кое точно не е ясно? Едно бързо търсене по "бус лента десен завой" и излизат достатъчно резултати.  Например първият: https://www.blog.grajdanite.bg/blog/2018/08/02/споделени-бус-ленти-в-софия-при-десен-з/

Да, сигурно като виден представител на юридическото съсловие, Боре ще ни каже защо това е незаконосъобразно и може да не се съобразяваме с това въведение от лятото на 2018. Очаквам и някое включване как при прекъсната линия може да се престроиш, но няма текст, които за те задължава за завиеш. Както и да е. Всеки да кара, както мисли за правилно. Рано или късно ще разберете, че КАТ основно може и да снимат за скорост, но това не означава, че не сурвакат и за други неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ID A написа:

Нещо не разбирам.

zx860y484_3290310.jpg

 

Кое точно не е ясно? Едно бързо търсене по "бус лента десен завой" и излизат достатъчно резултати.  Например първият: https://www.blog.grajdanite.bg/blog/2018/08/02/споделени-бус-ленти-в-софия-при-десен-з/

Да, сигурно като виден представител на юридическото съсловие, Боре ще ни каже защо това е незаконосъобразно и може да не се съобразяваме с това въведение от лятото на 2018. Очаквам и някое включване как при прекъсната линия може да се престроиш, но няма текст, които за те задължава за завиеш. Както и да е. Всеки да кара, както мисли за правилно. Рано или късно ще разберете, че КАТ основно може и да снимат за скорост, но това не означава, че не сурвакат и за други неща.


Ивак, то много неща не разбираш…

За съжаление, дори когато се води лека дискусия и участниците в нея не се ангажират с крайни мнения, а дори напротив - шегуват се помежду си :D

А, колкото до конкретния пример - ами, няма нищо сложно и неясно, никой не се чуди кое е правилно и кое не, и за всички които НЕ са си намерили СУМПС в пакетче “Зрънчо”, казус няма ;)

Тук, не си мерим пУшките и кой е по-по-най, ама ти както винаги влизаш с бутонките напред, сурвакаш ни, натриваш ни носовете и после мълчиш известно време, наслаждавайки се на собственото си величие !!!

Точно заради това, получи титлата Баш Катаджия !!!

А аз, че съм посредствен юрист е ясно и за децата, ама пак съм по-юрист от теб :P

Поздрави, отпусни тая душа и пий една студена бира ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ID A написа:

Нещо не разбирам.

zx860y484_3290310.jpg

 

 

Тая снимка какво общо има с темата? ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, ID A написа:

Нещо не разбирам.

Рано или късно ще разберете, че КАТ основно може и да снимат за скорост, но това не означава, че не сурвакат и за други неща.

 

Мхм, напраО са се скъсали да правят друго, ръйш ли...

https://www.mvr.bg/docs/librariesprovider74/default-document-library/контролна-и-административнонаказателна-дейност-през-2020-г.pdf?sfvrsn=5716bfc5_0

 

Като се поинтересуваш малко коя серия на фишовете за какво се ползва и ще ти стане ясно, че извън К (за скоростен режим), останалите фишове са кажи речи в цялост за изтекли граждански и неправилно паркиране (не само по ЗДвП, а и в нарушение на общински разпоредби за градинки и прочие). Иначе казано - контролират х*я ми...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, mRt написа:

 

Аххх...

От къде изкара тая ретро картинка...

?

Само за пУртокола - това не е скриншот на упътване за кочияши от 1912 год. , а последна редакция от 2020 .. ако има нещо малоумно , докато го четете , сетете се кой/кои са го писАле ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, The Best Forman написа:

Само за пУртокола - това не е скриншот на упътване за кочияши от 1912 год. , а последна редакция от 2020 .. ако има нещо малоумно , докато го четете , сетете се кой/кои са го писАле ?

Ама ти го четеш като като дентист - закон. Не е логично, значи не е правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не , чета какво пише .. ти даже и не четеш ;)

Може да си спретнете един клуб на наДървените философи - Академик Неделчев , проф. Райков и ДДК ПетроФФ .. гаранция , че и теУевизоро не мое ви надговори ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, The Best Forman написа:

Не , чета какво пише .. ти даже и не четеш ;)

Четеш ти, като Прост Катаджия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Izolini написа:

Четеш ти, като Прост Катаджия.

Никога не съм твърдял , че съм ЕнтеУгент .. това е някаква всеобща заблуда , с която общо нямам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, The Best Forman написа:

Никога не съм твърдял , че съм ЕнтеУгент .. това е някаква всеобща заблуда , с която общо нямам ;)

Ама пък доста здраво се бориш с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.