Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Преди 11 часа, Izolini написа:

Ама пък доста здраво се бориш с нея.

Не бре , форума ги раздава тия квалификации .. сигурно за това се бъркаш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Из разни не много достоверни източници чета, че има предложение контролните талони да отпаднат. 

Аз съм абсолютно "за", тези талони нямат никаква функция. Не виждам смисъл от тях. Някои хора предпочитат да ги скрият при явно нарушение от тяхна страна и да минат с фиш за 10 лева, вместо да бъдат принудени да обикалят няколко пъти до КАТ за получаване на НП или самия талон или удължаване на времето за решение за наказанието. Не знам дали това с разкарването ще се промени (надявам се), а и едва ли ще ни спестят двата лева за самото картонче, но това ще е една крачка към намаляване на бумащината и дигитализиране на услугите. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, ghost_rider написа:

Из разни не много достоверни източници чета, че има предложение контролните талони да отпаднат. 

Аз съм абсолютно "за", тези талони нямат никаква функция. Не виждам смисъл от тях. Някои хора предпочитат да ги скрият при явно нарушение от тяхна страна и да минат с фиш за 10 лева, вместо да бъдат принудени да обикалят няколко пъти до КАТ за получаване на НП или самия талон или удължаване на времето за решение за наказанието. Не знам дали това с разкарването ще се промени (надявам се), а и едва ли ще ни спестят двата лева за самото картонче, но това ще е една крачка към намаляване на бумащината и дигитализиране на услугите. 

 

Имаше такава идея, дойде от Аутистична България (Демократична България). До къде е, не знам.

Това е някакво пълно дебило соц. безсмислие. Аз от както имах драма с Лев Инс заради паркинг щета (не можех да я заведа, защото без синия талон, който ми беше в КАТ от години, се водех едва ли не неправоспособен за тях), също както си писал не съм го давал в редките случай на проверка. Дори и да не съм бил в нарушение.

Колкото до дигитализиране - това в КАТ не може и няма да се случи. Не й преди тая паразитна дирекция да бъде закрита изцяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я обяснете за това недаване на талона при нарушение? Като си дам шофьорската книжка какво от това, че не си дам талона? То вече не са онези старите, с местата за дупчене и от никъде не е видно колко точки имам.

 

Е, по моя е видно, щото е оранжев.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Талона се води неразделна част от книжката и ако не го носиш - или е в КАТ или си го загубил (примерно), но ако е в КАТ трябва да носиш копие от акта и да го презаверяваш на определен период. То вече с таблетите лесно могат да те проверят , но преди по някакъв начин се разбираше и колко от 39 -те точки имаш. В момента го използват като гаранция за събираемост на глобите по НП (ако правилно съм разбрал изявлението на някаква неправителствена организация).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

Я обяснете за това недаване на талона при нарушение? Като си дам шофьорската книжка какво от това, че не си дам талона? То вече не са онези старите, с местата за дупчене и от никъде не е видно колко точки имам.

 

Е, по моя е видно, щото е оранжев.

 

Обяснявам ти го от моята камбанария. То по принцип малко или много вече не важи, защото за огромна част от нарушенията се "пише" фиш, при който талона не се взима, но:

- Ако имаш щета на автомобила, искат книжката + талона на водача, който е карал/паркирал автомобила. Без синия талон, застрахователите те считат за "неправоспособен" един вид. Демек не можеш да заведеш щета.

- За това, когато ме спрат КАТ (Охранителна полиция ми е все тая, защото те нямат право да контролират и санкционират по ЗДвП), без значение дали съм в нарушение или не (те вече изключително рядко спират без да има извършено нарушение), давам само книжката. Като ме попитат "А талона?", казвам, че не знам къде е. Той си е в мен. Най-лошото, което може да стане е да получиш акт/фиш за "нередовни документи" на стойност 10 лв. Много трудно обаче на някой ще му се занимава толкова, освен ако няма да ти пише и друго.

 

При мен тая "традиция" тръгна от един случай, в който ми написаха акт. Отидох след 30 дни в КАТ и НП не беше готово. Завериха ми го за още 30 дни. Пак ходих след 30 дни, пак не беше готово. Всяко ходене съпроводено с един час отиване и връщане и час-два висене там. Трети път не отидох. Взех си талона по "втория" начин. От тогава никъв шанс да им го дам. Но това беше...2009-2010-2011 някъде.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Тоест не, че това ще ги откаже да ти напишат акт за минаване на червено, а просто няма да ти приберат и талона.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях питал преди време, и ми казаха, че документите, ако ти вземат книжка, талон и т.н. - трябва да са окомплектовани, когато отидат в КАТ :) Иначе можеш да кажеш - изгубих си книжката, правих си линиЙ в кенефа в мол-а и съм я забравил на мивката, някой несъвестен чичко полицай ми е намерил книжката, написал ми е акт, нещо е правил там, прибрал ми е книжката, пък талон няма в документите - има само книжка :) Обявяваш документите за изгубени, но си имаш талон и т.н.... не си подписал акта и т.н. :) Някакви дълги и широки филми. Затова, ако не си дадеш талона - 10лв е глобата.

 

Аз го направих това нещо, когато карах без винетка /беше изтекла/, спряха ме на Микре, бяха доста освирепели от жегата, не дадох нищо друго освен книжката и ми писаха само 10лв фишче, заради което не успях да си взема от жълтите талончета, да си имам /не че ми дреме и не че ми трябва, ама ей така за майтапа/ :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Izolini написа:

Ясно. Тоест не, че това ще ги откаже да ти напишат акт за минаване на червено, а просто няма да ти приберат и талона.

Ако ти пишат акт за минаване на червено или за телефон и не ти вземат талона , след 3-5 години (ако нямаш ходене в КАТ) ще падне по давност ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, The Best Forman написа:

Ако ти пишат акт за минаване на червено или за телефон и не ти вземат талона , след 3-5 години (ако нямаш ходене в КАТ) ще падне по давност ;)

Ша падне, ама грънци - вече няма давност, но за сметка на това без да те уведомяват те дават на съд и от там на съдия изпълнител и той за най-лесно ти блокира сметката/ите в банката. И тогава хем пак ще си вземат тяхното, хем ще платиш на съда, хем ще почерпиш и съдия изпълнителя. 
Отделно, че ако имаш невръчени актове - от камери (кеф ти за скорост, кеф ти за винетка, кеф ти за друго) когато те спрат за най-простичка проверка ще ти ги връчат накуп и вместо да се ухилиш ще се озъбиш. Пак добре, че връзката КАТ-община не работи, че на някои хора щяше да им е весело, като отидат да с плащат данъците ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, PIIIcoppermine написа:

Малко се гордея със себе си , че се престраших, дано не сбърках!
0-02-05-c782a12f3ce21fc757f92178eeaac36bdc3327a6d2af6e1164a523176d5bf5ba_881a459e.thumb.jpg.7b5525396fada1375864ae95e4a2ef49.jpg0-02-05-49ee51a8bf1a348c8bba478e1184b6827b6817fc19230914da7ce5998e223b51_94e3a192.thumb.jpg.612a0d417948fe740ed6f68efebb2472.jpg

Ой! ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ой! Ета правда. :) Дойде от ей тая от тубата. От години го мисля 

 

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, axel написа:

С Алекси май друго ОЙ имахме предвид. :)

 

И аз така мисля ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е , господин Иванов, ние сме широко скроени, все пак фак ю всички го разбират.. :D:D:D Сега чакам Сашето и Алекси , да кажат какво е Ой, на врачански . :P

 

Aз знам и Испански . Кохонес , е топки , а Пендехо е човек с грешна ориентация в живота, който ще го бият... ;)

Редактирано от PIIIcoppermine
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даммм. Сега се чух с Алекси и той предположи същото, явно трябва да знам да се пазя вече, защото металите, мразят пънкарите...  Мен идеята ми беше , че  българите казват Ох, а руснаците Ой ... ;)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, axel написа:

Кое Саше бе Саше.?

Аз си помислих за това:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Oi!

Ти не беше ли Сашо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.