Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тема за поръчани нови автомобили


Recommended Posts

Нямам кого да питам и с съответно се отказах от N1. ГО със зелена карта ли си правиш, защото аз там видях разлики в онлайн калкулаторите на застрахователите?

 

П.с. Извинявам се, ако съм разводнил темата с размислите от ползата от N1. Дано поне за някого е полезна информацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.3k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    79

  • Milen Dimitrov

    59

  • Германеца

    43

  • mirizlivpor

    40

Най-много писали в темата

ДДС не е към местни данъци и такси. Защото относно N1 става дума точно за тези 20% ДДС от цената на автомобила, а не за нещо друго - ГТП, местен данък и пр. 20-те процента са най-голямата сума, която се спестява сумарно повече от останалите.

 

   Не си ме разбрал - не говоря за ДДС, а за местния ежегоден данък за превозните средства. Възстановяването на ДДС е доста сложна процедура - веднага ти правят насрещна проверка.....

Здравей колега,

не съм много наясно, но си мисля, че когато си частно лице трябва да докажеш потребността от автомобил N1, ако имаш приятел счетоводител се консултирай с него.

Мен лично много ме е яд, защото реших да съм коректен към държавата и си регистрирах кола като нормална пътническа, вместо N1.

За ГО-то няма разлика, единствения недостатък е че трябва да ходиш всяка година на технически преглед. 

   Милен, няма такова изискване, поръчваш N1 и ползваш като товарен - никой на те пита защо ти е. Вратичка в закона....

   

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се отклонихме от темата, но ще отбележа:

Купуването на автомобил с N1 се прави по две причини: или когато се купува действително автомобил за тези цели или някой иска да "спести" ДДС-то. Годишният данък не е предпоставка за закупиване на N1, тъй като там икономията е незначителна в сравнение с другата "спестена" сума. В случая не виждам грам смисъл да купува човк N1 на физическо лице, само за да му е нисък данъка, абсурдно е.

Колкото до това дали ще те пита някой, ако си взел ДДС-то, да ще те пита. Автомобила излиза N1 от завода, но това е само една предпоставка да не получиш отказ от НАП за възстановяване на ДДС. Съдебна практика от актове на НАП с отказано въстановяване на ДДС има много в интернет, всеки, който се интересува може да прочете. Предлагам да оставим темата за N1 и да се концентрираме върху самите автомобили :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

   Още чакам да ми доставят Рапид-а. Уж 21-ва седмица на 2014 г. щели да го произведат, още "нямало шаси" по думите на ЕТ. Ако се забави още малко ще влезна в графа "Модел 2015". :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте.От няколко седмици посещавам форума редовно и следя с интерес доста теми.Казвам се Иван Драгнев.Живея в Шумен.На 38г. съм.Семеен с две деца.По професия съм лекар.Причината да пусна това мнение са колите,които поръчахме с брат ми.Когато ги вземем ще пусна тема със снимки в представете своя автомобил.За момента имам желание да споделя с вас какво сме поръчали.Поръчката бе направена на 19.06.2014.Предполагам,че Убавиците ще са при нас през октомври-ноември.

 

Ето и самите поръчки:

 

 

Колата на брат ми:

 

Шкода РС Комби Бензин 220к.с. Авт.скоростна кутия.

Цвят-Бял.

Пакет РС чалъндж/джанти-черни Джемини 18,черна маска и черни странични огледала,черни рейки на покрива,цветен Максидот,РС пърформанс/ .  

Кожен салон с червен шев.  

Панорамен покрив и шибидах.

Подгряване предни седалки,подгряване предно стъкло,подгряване дюзи стъкломиячна уредба.

Болеро с цифров радиоприемник.

Аларма с безключово отключване и запалване.

Интериорно осветление в краката и пакет симпли клевър.

Затъмнени задно и задни странични стъкла.

Усилен пластмасов щит под двигателя.

Удължена гаранция на 5г. и 100 000км.

 

Моята кола:

 

Шкода РС Седан Бензин 220к.с. Ръчна скоростна кутия.

Цвят-Корида Червен

Джанти-Екстрийм антрацит 19.

Черна маска и черни странични огледала.

Интериорно осветление в краката и пакет симпли клевър.

Затъмнени задно и задни странични стъкла.

Усилен пластмасов щит под двигателя.

Кожен салон с червен шев.  

Панорамен покрив и шибидах.

Подгряване предни седалки,подгряване предно стъкло,подгряване дюзи стъкломиячна уредба.

Болеро с цифров радиоприемник.

Аларма.

Цветен Максидот и РС пърформанс.

Удължена гаранция на 5г. и 150 000км.

 

 

 

Ще има и подаръци за двете Мартенички от СуперШкода.

 

Хиляди благодарности на Илиана от Шкода Варна,която е изключително отзивчива и търпелива спрямо капризите и колебанията на клиентите си.

Хиляди благодарности на Самуил за снимковия материал,който ми предостави,защото имах известни несигурности относно конфигурацията на автомобила,а също така и за коментара на линк с видеоматериал.

Хиляди благодарности на Драго от Свищов,който също отвърна на досадните ми молби за коментар на няколко линка с видеоматериал.

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре, бройте дните сега!

 

Твоята ще се ръчка повече ми изглежда, докато тази на брат ти изглежда класа...бяло комби, автоматик - направо перла :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 тази на брат ти изглежда класа...бяло комби, автоматик - направо перла :)

Брат ми обича екстрите.Аз съм по-консервативен.Бялото стои уникално според мен на комбито.На седана също стои,но червената просто ме разби.Трябваше ми малко смелост за този цвят.Всъщност моделът е много сполучлив и всякакви цветове му отиват.Въпрос на вкус и лично усещане.За скоростната кутия съм убеден,че за такова животно трябва да е ръчна. DSG кутията обаче е много добра.Не случайно новият Макларън е с DSG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо, честито! Множат се РС-ките във форума, това е прекрасно! Пожелавам ти леко чакане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете коли са с доста добро оборудване, особено червената с 19ките ще оставя доста хора с провиснали ченета :crazy:   :plate_skoda:  Поздрави за прекрасния избор и дано по-скоро да ги получите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега ! :eusa_clap: Добре дошъл при нас и поздравления за страхотния избор ! И двете коли са достатъчно впечатляващи .

Пожелания за бързо отброяване на дните до получаването и ще чакаме с нетърпение да се похвалите :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност моделът е много сполучлив и всякакви цветове му отиват.....

 

Така е. Шкода едва ли ще извади по-красив автомобил от този.

 

Честито и по-бързо да идват поръчките! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се разпиша в темата- преди малко поръчах Octavia Elegance 1.2tsi 6M ...

Малко ъпдейт за тези, които чакат своите поръчки- колата пристигна след точно два месеца. Остава да я регистрират, което много се надявам да стане до края следващата седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още малко инфо, което забравих. Колата е с новия триспицов волан, който не се предлагаше, когато я поръчах.

Гумите са Michelin, а не Nexen, както очаквах. Моделът обаче не го знам.

И накрая- има запалка и пепелник без да съм поръчвал. Дано мога да ползвам гнездото за зарядно, че в Мегана не стана работата.

 

Снимки и повече инфо, ако има нещо за отбелязване- като я взема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите са Michelin

 

Дано да е така и с нашите мартенички.Четох за Нексен противоречиви отзиви.За мен специално гумата ще е от значение до толкова,че да мога да я продам веднага-Мишленът по-лесно ще замине.Колите ще пристигнат Октомври-Ноември и ще трябва да слагам зимни-Бриджстоун,Континентал или Мишлен-с гуми компромиси не правя.По принцип не смятам да я карам в голям сняг-широките гуми не са за сняг и въобще не мисля да си попилявам колата заради 2-3 снежни седмици-общо взето толкова е при нас зимата,но дори и чист зимният асфалт си иска зимен каучук.Ще продам гумите заради размера.Смятам,че 235 вместо 225 ще стои по-добре.Още повече ,че 35височина  е рискова за нашите пътища,а на 235 височината е  с 3.5мм по-голяма от 225-общо с 7мм е по-голям целият диаметър на гумата.18ките Джемини са с 40 височина и за сега не е имало проблем с нашите пътища-Тук Самуил и останалите с 18ки могат да споделят. Следователно моята гума ще е 38.5 на практика,а не 35,което ще ме доближи до по-безопасното 40.Най-смелото решение ще е да и забия 235/40/19,но тогава при движение със 100реални, километражът ще показва 95. Т.е. когато направя 50000км реален пробег,километражът ще е на 47500 :)  :)   Не знам само дали разликата в диаметъра между 225/35/19 и 235/40/19, който е 31мм-несъвместим по данни на калкулатор за гуми ще окаже негативно влияние върху окачването.За визията също някои ще ми направят забележки,но в калниците има място за още някой милиметър,а съвременните схващания за по-обтегнати калници,които прибират джантата и гумата навътре,позволяват малко по-широка гума.Фланците са най-опасното и непрактично решение според мен.

Редактирано от BlueSoulReaver
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показанието на километража ти е най малкия проблем - променят се предавателните отношения, колата става мааалко по-тромава, а и не е сигурно дали няма да има опиране на гума в калник :eusa_think:

RS и ежедневка малко се бият, като се има предвид какви са ни пътищата :eusa_think:

Понеже и аз съм изправен пред подобен избор, съм се замислИл дали па на 340 мм дискове не мое се турнат едни 17ки, с гумета 225/50/17 :crazy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да е така и с нашите мартенички.Четох за Нексен противоречиви отзиви.За мен специално гумата ще е от значение до толкова,че да мога да я продам веднага-Мишленът по-лесно ще замине.Колите ще пристигнат Октомври-Ноември и ще трябва да слагам зимни-Бриджстоун,Континентал или Мишлен-с гуми компромиси не правя.По принцип не смятам да я карам в голям сняг-широките гуми не са за сняг и въобще не мисля да си попилявам колата заради 2-3 снежни седмици-общо взето толкова е при нас зимата,но дори и чист зимният асфалт си иска зимен каучук.Ще продам гумите заради размера.Смятам,че 235 вместо 225 ще стои по-добре.Още повече ,че 35височина  е рискова за нашите пътища,а на 235 височината е  с 3.5мм по-голяма от 225-общо с 7мм е по-голям целият диаметър на гумата.18ките Джемини са с 40 височина и за сега не е имало проблем с нашите пътища-Тук Самуил и останалите с 18ки могат да споделят. Следователно моята гума ще е 38.5 на практика,а не 35,което ще ме доближи до по-безопасното 40.Най-смелото решение ще е да и забия 235/40/19,но тогава при движение със 100реални, километражът ще показва 95. Т.е. когато направя 50000км реален пробег,километражът ще е на 47500 :)  :)   Не знам само дали разликата в диаметъра между 225/35/19 и 235/40/19, който е 31мм-несъвместим по данни на калкулатор за гуми ще окаже негативно влияние върху окачването.За визията също някои ще ми направят забележки,но в калниците има място за още някой милиметър,а съвременните схващания за по-обтегнати калници,които прибират джантата и гумата навътре,позволяват малко по-широка гума.Фланците са най-опасното и непрактично решение според мен.

Разваляш си колата!!!Като искаш по-високи гуми я поръчай с 18-ки или 17-както си е от завода! Но да слагаш такъв размер какъвто си си наумил е много тъпо според мен.Грозно ще стои на 100% повярвай ми.Диаметъра на колелото трябва да се спазва!Иначе стоят като подарени. :cheers: п.п. слагам ти такава иконка,за да не си помислиш,че нещо те обиждам.Защото някои потребители нови-като Мордо примерно,биха приели думите ми като:Ти тъп ли ме наричаш,защо ме обиждаш и подобно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разваляш си колата!!!Като искаш по-високи гуми я поръчай с 18-ки или 17-както си е от завода! Но да слагаш такъв размер какъвто си си наумил е много тъпо според мен.Грозно ще стои на 100% повярвай ми.Диаметъра на колелото трябва да се спазва!Иначе стоят като подарени. :cheers: п.п. слагам ти такава иконка,за да не си помислиш,че нещо те обиждам.Защото някои потребители нови-като Мордо примерно,биха приели думите ми като:Ти тъп ли ме наричаш,защо ме обиждаш и подобно....

Не Не Не.Не се обиждам. :)  :) Още не ме познавате от директен контакт.Търпя критика и обичам откритите и прями хора и съответно коментари.За разликата в диаметъра си прав,Височина 40 ще промени всичко.Но при промяна само на ширината на 235 гумата е напълно съвместима.Разликата е само 7мм повече в диаметър.Т.Е 3.5мм по-висока гума.Дори твоите 18ки на 40 Сами,дават 3мм повече разлика в диаметър спрямо 17ките на 45.За стоенето на 235 гума на тази джанта смятам,че не си съвсем прав,защото Екстриймът е 7.5J. Т.Е. 7.5Х2.54инча=19.05см широчина на джанта.Гумата стои добре и стабилно при 4 см разлика в повече от дебелината на джантата или общо широчината на гумата става 23.05см-това е гума 225 или 235. Въпрос на визия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За червената благородно вече завиждам и чакам с нетърпение да дойде :). Иване да не збравиш да ми се обадиш като станеш собственик за да я покажеш... знаеш, че си падам по червеното. Тези червени шевове ... направо ще е трепач ...

Може ли да си изпрося от сега на едно кръгче ;)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За червената благородно вече завиждам и чакам с нетърпение да дойде :). Иване да не збравиш да ми се обадиш като станеш собственик за да я покажеш... знаеш, че си падам по червеното. Тези червени шевове ... направо ще е трепач ...

Може ли да си изпрося от сега на едно кръгче ;)?

Няма да забравя.Обещал съм,че ще се срещнем.Смятам да посетя и някоя по-голяма среща за да се запозная и с останалите.Просто ще стане след няколко месеца,но 40 дни вече минаха от поръчката.Ще минат и останалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подписахме анекса и за панорамния покрив с шибидах на комбито.Брат ми да не види нещо,веднага поръча и той. :D  :D Разликата между покривите на седана и комбито са,че при седана предните 2/3 на самия покрив са изцяло черни от затъмнено стъкло до самите рамки.При комбито панорамата е като прозорец изрязан в самия покрив,но това според мен е за да се монтират рейките до рамките. 

 

skoda-octavia-rs-o3vrs-rieger-img.jpg

 

 

 

 

 

 

skoda-octavia-rs-o3vrs-rieger-img.jpg

Това не са цветовете на РСките,но на тези снимки много добре се вижда разликата.За седана поръчах покрива заради това,че черното просто заспива в комбинация с червено.Просто каквото и черно да лепнеш на коридата- не мърда.Не заради самия люк,а заради визията.Брата не издържа и веднага и той се намести.Абе МЪКА МЪКА :BangHead:  ..........въобще..... РАЗБОЛЕЛИ СМЕ СЕ СЕРИОЗНО :o       Впрочем повечето тук съм сигурен,че ме разбират :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, товаренето с екстри е безпощадно :)

 

Иначе за панорамния на комбито - да, по-голям е, но знайте само половината от него се отваря. И също губите държача за очила. И скорост до 100км/час...след това много шумно става и борд компютъра ти изкарва съобщение да го затвориш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От настройките за борд компютъра махни ECO TIPS за да не ти мрънка за такива неша :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.