Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тема за поръчани нови автомобили


Recommended Posts

Синият пасифик е стандартния тъмно син цвят, който не се плаща. Така или иначе ще давам пари за фолио, поне няма да плащам допълнително за боя металик.

 

Искрено се надявам колега да дойде колата ти за празниците. Това ще е най-хубавия подарък :)

 

По нагоре споделих, какво ми казаха от Шкода в Пловдив за поръчаните автомобили, защото моята я поръчах от там, понеже имам познати в тамошния офис. Даже на мен ми казаха 120 дни, за да се презастраховат, а аз преведох парите на 10.11.2014, но най-вероятно ще е към края на Януари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.3k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    79

  • Milen Dimitrov

    59

  • Германеца

    43

  • mirizlivpor

    40

Най-много писали в темата

До колегата bulaki днес ходих и ми казаха старата информация 50-та седмица на производство.И най-вероятно твоята ще е тук краят на януари както предполагаш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, нов съм тук, така че ако поста ми е в грешната тема се извинявам. Родителите ми желаят да закупят нова кола, като една от главните опции е новата октавия. Бих желал да ме посъветвате относно кои двигатели/ниво на оборудване са максимално изгодни като се има в предвид бюджета (45к макс). Бяха се спряли на елеганс и двигател 1.6 7дсг, но пък четох и в този форум някои критики относно тази скоростна кутия. Извинявам се ако не съм структурирал най-точно въпросът си, но всяко мнение е добре дошло. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако родителите са по-възрастни вероятно търсят именно автоматик и икономичен двигател, така че добре са се насочили според мен. Принципно има в минали години проблеми при 7DSG, но все повече се опитват да ни уверят, че в актуалните са коригирани старите проблеми. Аз примерно не бих имал притеснения за 7DSG в момента, то не може пък човек за всичко да се стресира.

 

Ако все пак прецените вижте и 6DSG - монтират я на по-големия дизел 2.0 TDI 150-ka. Така като гледам ви е на ръба на бюджета и като цяло автомобилът, който аз бих избрал между двата. И с двата двигателя според мен няма да сбъркате, но е хубаво да се тестват двете скоростни кутии - защото е въпрос на лични предпочитания дали предавките са ти къси/дълги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах О3 1.4 в началото на септември, ни вест ни кост. Казаха ми дано до Нова година да стане. Питах 1-2 пъти - да не притеснявам ?!? Вече взех да съжалявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах О3 1.4 в началото на септември, ни вест ни кост. Казаха ми дано до Нова година да стане. Питах 1-2 пъти - да не се притеснявам ?!? Вече взех да съжалявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pakol2 няма за какво да съжаляваш все пак си поръчал автомобил,който спечели първа награда в категория "лек автомобил" в БГ за 2014г. Не се притеснявай да звъниш  в ЕТ, все пак ще им дадеш един чувал с пари.Моята е поръчана края на септември от ЕТ казаха, че има надежда да дойде тази година, а твоята би трябвало със сигурност преди Коледа да е при теб.Ще стискам палци да е по скоро :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах О3 1.4 в началото на септември, ни вест ни кост. Казаха ми дано до Нова година да стане. Питах 1-2 пъти - да не притеснявам ?!? Вече взех да съжалявам.

Спокойно, като знаят ще ти кажат. Обикновено 3-4 седмици преди да се произведе ще разберат и те и ще ти кажат. Има си срок, който почти винаги се спазва, няма за какво да съжаляваш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах О3 1.4 в началото на септември, ни вест ни кост. Казаха ми дано до Нова година да стане. Питах 1-2 пъти - да не притеснявам ?!? Вече взех да съжалявам.

 

При мен дните за доставка по договор бяха 120 (както предполагам при всички) - точно на 90-тия ден колата беше доставена.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моята поръчка:) Обявих във фейсбук, но да се отбележа и тук.

 

Шкода Октавия RS 2,0 TSI / 162 kW / 220 к.с., 6DSG
Цвят /код/: Спортно син металик /8X8X/
Интериор /код/: RS seam red /LH/

 

Поръчах я средата на октомври със срок на доставка 120 работни дни, което ме озадачи много. Демек имам обещание края на март да е тук. При последният ни разговор, казаха, че най-верояно след нова година автомобила ще е наличен.

 

Допълнително оборудване:

 

Хром пакет
Интериорно осветление в краката на пътниците отпред и отзад
Интелигентен асистент за паркиране - предни и задни сензори за паркиране 
Интелигентен светлинен асистент - автоматичeн контрол на височината на късите светлини 
Букса 230V
KESSY - система за безключово отключване на автомобила и стартиране на двигателя и Алармена система с обемни датчици, допълнителна сирена и два сгъваеми ключа
Затъмнени задно и задни странични стъкла
Лети алуминиеви джанти GEMINI, 7,5J x 18“ - 4 бр., антрацит
Rest assistant - система за разпознаване на умора във водача
ADAPTIVE CRUISE ASSISTANT - адаптивен темпомат 
Навигационна система COLUMBUS с цветен Maxi-DOT дисплей, с интегрирани карти на Европа
Подгряване на предните седалки 
Фарове за мъгла следящи ъгъла на завой
Звукова система CANTON с 10 високоговорителя, цифров еквалайзер и субуфер
 

Това е за сега от мен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, много добра конфигурация си направил! Поздравления за което! Пожелавам ти леко и неусетно чакане! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моята поръчка :) Обявих във фейсбук, но да се отбележа и тук.

 

Шкода Октавия RS 2,0 TSI / 162 kW / 220 к.с., 6DSG

Цвят /код/: Спортно син металик /8X8X/

............................

 

 

Браво колега ! Чудесен избор ! Добре дошъл при нас и пожелания за бързо отброяване на дните до доставката :)

Очакваме те и наживо на някоя от редовните срещи -  ЦЪК  :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато я взема със сигурност ще дойда да я покажа. Може до тогава да се дотъркалям с дребосъка  :D Чудесен е форума. Поздравления. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синьо с хром стои много добре. Подгряването на предните седалки е чудесен избор. Разбирам го през последните дни. Приятно чакане. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам за задача да ви представя,че Бялата стрела ще си има сестричка Черна перла.

РС тси лифтбек

графитно Джемини 18

черен пакет

червени шевове

затъмнени задни странични и задно стъкла

осветление в краката

болеро

избор на режим на шофиране

цветен макси дот

подгрев на пр.седалки

умора на водача

 

очаква се да пристигне пролетта

Заслугата да е такава колата,мога да кажа че е изцяло моя,защото мойто момче искаше Суперб бял комби Eдишън 170 тди.Уревах Суперба,че не е за него.Казах му че на него като манияк и автоценител би му подхождало много повече Октавия рс.Също успях да се преборя и със Сеат купра,на който се беше надъхал. Така,че още една надявам се клубна манекенка ще има.Дано времето излекува някои негативи и пак всички сме от отбора клуба и заедно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам Черната перла с нетърпение. Конфигурацията е отлична според мен. Подгрева на предното стъкло,обаче не е за пропускане-това като препоръка,евентуално да се добави :eusa_think: 

От краткия ми контакт със собственика бъдещ на тази неродена още красавица,мога да изкажа мнение,че РСка ще му подхожда повече от лимузина Супърб................а за Сеат- нищо няма да казвам. В този ред на мисли,смятам че Самуил е свършил отлична работа по отношение на избора. :eusa_clap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами е свършил отлична работа, но не съвсем - само не знам защо като ценител и маняк новият собственик избяга от ТДИ клуба - сега ще му е много тихо и ще му липсва черния пишек - предполагам от Гюнтер сервиз ще му монтират в последствие нещо като black smoke generator :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пролетта в Добрич ще има още една Октавия 3  2.0 TDI 150 к.с. DSG Елеганс Метално сив металик със следните допълнителни екстри:

Bi-Xenon + LED дневни светлини

LED задни светлини

Малък кожен пакет с 3-спицов мултифункционален кожен волан управляващ радио и GSM 

Алармена система с обемни датчици, допълнителна сирена и два сгъваеми ключа 

Затъмнени задно и задни странични стъкла

Цветен макси дот

Фарове за мъгла - черни

Радио CD MP3 Bolero

Интериорно осветление в краката на пътниците

Усилен пластмасов щит под двигателя

Подгряване на дюзите на стъкломиячната уредба

Изкуствена кожа на гърба на предните седалки - Elegance

Пакет Simply Clever - Двулицева, обръщаема постелка в багажника (гума/текстил) и кошче за боклук

Лети алуминиеви джанти MINORIS, 6,5J x 16"

Редактирано от Cvetomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много Октавии в Добрич ще се запролетят нещо. Добре,Добре.................така да се чува. Не си спестил екстри,ама то така и си трябва. Металното сиво стои много добре на тройката-справка- Илковата изгора от Пловдив.  Поздравления за Ксеноните и Оледяването.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.