Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как ви изглеждат колите след градушката ?


Recommended Posts

След измиване и щателен оглед описа е: преден и заден капак, покрив, предни калници, задни панели, двете задни врати, заден ляв стоп. На практика от ламарините са ми оцелели само двете предни врати, но поне всички стъкла са ми ОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 141
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • vp81

    25

  • otvorkoto

    14

  • shaft

    10

  • mRt

    8

Най-много писали в темата

Включване от Монтана !

Всичко започна в 17,10 часа и приключи към 17,30 часа. Градушка с големината на топка за тенис !!!

Резултата на Октавия 2 е следния : преден капак практически неизползмаем / гледам , че се продават нови на цена 250 лв, но незнам с какво качество са /, таван поне с 25-30 дупки, задния капак е с най-малко щети, калници с по десетина дупки, вратите с по пет - шест дупки.

Цвета е капучино металик.

Жал ми е да я гледам !!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, шкодата е застрахована в Дженерали. Днес обявих щета - спукано предно стъкло, очуквания отгоре и отпред.

Изрично ни предупредиха, че срока за обявяване на щета в Дженерали е до 15 работни дни!!!

Молба, тъй като списъка с доверените им сервизи съдържа 23 на брой, някой може ли да ми помогне с мнение за свестни майстори? Благодаря предварително.

 

 

 

 

 

 

КАРПЛАСТ

 

0888/660858

 

бул. Симеоновско шосе 136

ПОЛИКАР ЕООД

0886/322681

бул. Искърско шосе 19А

РИМОГАРД

0878/320573

кв. Враждебна, ул. Пета 1

ФУЛДА БЪЛГАРИЯ

02/9743743

бул. Самоковско Шосе 1

ЕСПАЙС АУТО ООД

02/4832300

ул. Воденичарски път 4

ВИКИНГС ООД

02/9367344

кв. Бенковски, ул. Кооп труд 28

ИНКОТАР АД

02/9454430

бул. Ботевградско шосе 443

ЕТ РУБИН Н ФИЛИПОВ

0888/563206

ул.Първа Българска Армия 13

ДЖОКИ ЕООД

0888/635942

ул. Смърч №38

ТРИНИТИ КЛУБ ЕООД

0885/923053

кв.Драгалевци, ул. Витошка зорница 2

ТОПЕС ООД

0885/828309

ул.Резбарска 9

АВТОМОТОР БОЖУРИЩЕ

02/8022211

бул. Европа 137

ГЛАС ГОЛД ГРУП ЕУ ООД/само стъкла/

0876/255004

жк. Люлин 9 бл.904 Б

АМАРАНТ 2003 ООД

0893/554343

бул. Цар Борис 126

АМАРАНТ 2003 ООД

0893/252020

Цариградско шосе 111 /зад the Mall/

СОФИЯ АУТО АД

882998026

бул. Ботевградско шосе 239

ДЖЕНЕРЪС АУТО ЕООД

0888/228040

бул. Цветан Лазаров 99

АВТО СИ ООД

0888/000163

село Герман

ЕМ ДЖИ СЪРСИЗ

0888/882308

ул. Кюмурджиев 22

ЛАЗУРИТ СЕРВИЗ ООД

08889/208993

кв. Захарна Фабрика

ИНОРМАС ДИЗАЙНС ООД

0899/252673

бул. Европа 136

НЕТ КАР СЪРВИЗ ЕООД

0884/111444

ул. Проф.Цветан Лазаров 12

КАПЧИН ЕООД

0888/954978

ул. Б.Бойчев 93 Б

ДЕНИВА КАР ООД

0888/259747

кв. Враждебна

ПЛАНИНВЕКС 2004 ЕООД

0886/842029

ул.Челопешко шосе 7

ЕВЕЛ 1 ЕООД

0888/4113160

кв. Горна Баня

ЕВЕЛ 2 ЕООД

0888/639774

кв.Павлово

КОРЕКТ 2002 ЕООД

0897/858778

кв. Връбница

ТУРИСТ СЕРВИЗ РЕНТ А КАР ЕООД

0888/324599

кв. Христо Ботев

ПРЕМИУМ СЕРВИЗ ООД

0882/171799

кв. Военна Рампа

КОЛОР АРТ ООД

0888/509879

село Горни Лозен

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен все пак се оказа, че има доста вдлъбнатини по колата, един колега ме плаши, че в сервиза няма да ги изправят с вакуум ами само ще ги заравнят отдолу с кит и ще пребоядисат всичко. Някой има ли идея в Еуратек как ще ги направят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам с кит ще ги работят. Това с вакума освен, че  е скъпо се прави, когато имаш единични вдлъбнатини и то на плоски части. При това надупчване и при тая бройка на колите, решението е само едно - кита наред с голямата баданарка до изравняване и боя. Ако се направи като хората - няма да личи... известно време.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам с кит ще ги работят. Това с вакума освен, че  е скъпо се прави, когато имаш единични вдлъбнатини и то на плоски части. При това надупчване и при тая бройка на колите, решението е само едно - кита наред с голямата баданарка до изравняване и боя. Ако се направи като хората - няма да личи... известно време.

Какво имате предвид - че ще изравнят неравностите с кит? Без изчукване това няма как да стане ми се струва, въпреки че нямам никакви познания по темата. В някои от вдлъбнатините мога бутилка да поставя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах тази фирма - http://www.paintfill-carding.com/contactus_bg_bg.html

 

Твърдят, че го правят без пребоядисване. Пращат човек за оглед и казват цената.

 

Някой ако има отзиви да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..................... всички клиенти на Алианц с Каско и имуществени щети се въвежда удължено работно време за регистрация на щети до края на работната седмица до 20.00 ч., а в събота и неделя от 8.30 до 17.00 часа. Създадена е необходимата организация за ускорена ликвидация.

 

http://www.allianz.bg/site/index.php?page=new&id=206

Редактирано от stanis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво имате предвид - че ще изравнят неравностите с кит? Без изчукване това няма как да стане ми се струва, въпреки че нямам никакви познания по темата. В някои от вдлъбнатините мога бутилка да поставя.

Досега такава е била практиката при градушка - кит до изравняване. Ако наистина са толкова грамадни кратери - може би ще трябва изчукване. Но това значи тотално да се разглоби цялата кола - ще излезне купища пари като труд и отделно после всичко вътре ще скърца от изпочупени щипки и пластмасарии.

 

Възможно е и сега да има нови технологии с вакума за големи дупки, знам ли. Преди бяха по-скоро за козметични нужди.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфф, отврат. Моята е надупчета като френско сирене, всичко без двете леви врати...Пукнато предно стъкло, счупено дясно огледало, заден стоп...от застрахователя описаха всичко, сега чакам за писмото...Звънях в Карпласт, че там и преди съм си я правил моята, казаха че за стъклата ще се чака доста, че сме много на опашка...

 

За кратерите кит, ако са по-големи с вакуум...

Редактирано от _Ghost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло, има няколко леки вдлъбнатинки - по предния капак и по покрива. Но човек ако не се заглежда - няма да му направят впечатление.

Иначе на паркинга има две коли със счупени стъкла, а и много от колите са здраво бомбясали, и то много повече от моята - Мерцедеси, Беемвета, Фордове...... Три или четири са заприличали на нищо.

Тъй че моята - доста леко се е отървала. Тоест - Октавията явно е с доста здрави ламарини.

Пфу, късмет все пак!

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"ЗАД Армеец информира клиентите със щети, нанесени от опустошителната градушка в района на София, че центровете за регистрация на щети ще приемат заявления с удължено работно време от 08:30 до 20:00, включително и в събота.Увеличава се срокът за подаване на заявления от 7 на 15 работни дни"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че тази информация може да е полезна на някой :

 

Различните застрахователни компании обявиха различни срокове и изисквания за завеждането на щети след градушката в град София на 8 юли.

"Алианц"
Срокът за завеждане на щети по застраховка "Каско" е 30 дни, а срокът за завеждане на щети по застраховка "Имущество" е 14 дни. "Алианц" въвежда удължено работно време за регистрация на щети до края на работната седмица до 20 ч., а в събота и неделя от 8,30 до 17 ч.

ДЗИ
Срокът за завеждане на щети по "Каско" и "Имущество" е 25 дни.
До 11 юли 2014 г. пунктовете за завеждане на автомобилни щети ще работят с удължено работно време до 19,30 ч., а на 12 и 13 юли 2014 г. (събота и неделя) от 09 до 16 ч. От ДЗИ няма да изискват бележка от метеорологичните служби и обаждане на мобилните групи на компанията.

"Булстрад"
Срокът за завеждане на щети по "Каско" и  "Имущество" е до 31 юли 2014 г. Ликвидационните центрове по застраховка Каско ще работят с удължено работно време: в делнични дни от 8 до 19:30 ч. събота и неделя от 9 до 17 ч. Не се изисква бележка от метеорологичните служби и обаждане в колцентъра на компанията.

"Виктория
Срокът за завеждане на щети по "Каско" и "Имущество" е 7-дневен. Не се изисква бележка от метеорологичните служби.

"Бул Инс"
- срокът за завеждане на щети по "Каско" е до 21 юли 2014 г. Работното време на ликвидационните офиси е удължено от 8 - 20 ч., като ще работят в събота и неделя. Не се изисква бележка от метеорологичните служби.

"Лев Инс"
Срокът за завеждане на щети по "Каско" и "Имущество" е 15 дни. Работното време на ликвидационните офиси през следващите дни е удължено от 08:00 - 19:30 ч. като ще работят в събота и неделя. Не се изисква бележка от метеорологичните служби и обаждане на мобилните групи на компанията.

"Армеец"
Срокът за завеждане на щети по "Каско" е 15 дни. Ликвидационните центрове ще работят в събота и неделя с делнично работно време. Не се изисква бележка от метеорологичните служби и обаждане на мобилните групи на компанията.

"Дженерали"
Срокът за завеждане на щети е 30 работни дни и се удължава работното време от 8 до 20 ч. в работни дни. Щети могат да се заявят онлайн на klienti.generali.bg/ или през мобилното приложение на "Дженерали".

ХДИ
Ще работи с удължено работно време и облекчен режим за уведомяване – седем работни дни считано от 9 юли. Ликвидационният център в град София от 9 юли (сряда) до 11юли (петък) ще работи от 8,30 ч. до 19 ч. и на 12 юли (събота) от 09 до 17 ч. за приемане на уведомления за щети по застраховка „Каско на МПС“ вследствие на градушката.

ОЗК
Срокът за завеждане на щети се удължава на 10 дни – до 18 юли 2014 г. вкл. Ликвидационният център в град София ще работи през следващите 7 дни (включително събота и неделя) с удължено работно време от 8 до 19 ч.

Олимпик клон България
Денонощен телефон за докладване на щети 0700 17 999

"Евроинс"
Срокът за завеждане на щети е 30 дни. Ликвидационните центрове ще работят ще работят с удължено работно време в следните дни: от 09.07.2014 г. до11.07.2014 г. от 8.30 ч до 20 ч и събота (12 юли 2014 г.) от 9 ч до 18 ч. Не се изисква бележка от метеорологичните служби

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супърба е с абсолютно здрави стъкла и с доста вдлъбнатини по ламарините. Тва в Младост 1 под небето...

2001 г, след градушката, от Алианц ми изплатиха 1100 лв за пребоядисване и лепене на предно стъкло на Карината. 2006-та я продадох на приятел и през известно време я виждам - боята не е мръднала. Със сигурност майсторите вакуум не са използвали :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Две-три (едната забележима) вдлъбнатини върху покрива. Това на абсолютно открито в "Младост-3". Стефан, не виждам в моя случай причина да не се използва вакуум. За толкова леки поражения да китосват и боядисват... Пък може и да си прав - моята не е металик. Все тая ми е, всъщност, важното е да я приведат в предишното състояние. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми беше, че не трябва да се гледа с предубеждение към традиционния метод, а и май няма значение дали е металик или не. По-важното е избор на добри майстори :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях по работа на ул. Къкъш 1, Суперб-а беше на открито и има само две малки точки, даже едната мисля, че е стара. Много съм доволен от колата!! Утре ще ходя при Самуил да я огледа по-отблизо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес успях да огледам колата, но все още не съм я измил - сравнително чиста е, все пак. Това, което със сигурност видях са няколко точици, леки вдлъбнатинки - 4-5 на брой. Имаше си 2 от предна градушка, а сега са се появили още 2-3 максимум. Ако не се взира човек, не се забелязват лесно. По предния капак няма нито една точица, по другите части на колата няма нищо.

 

Общо взето - навреме съм я спасил, а и на фона на всички изпочупени коли и мазалото в София - не бих си направил дори устата да ходя на застраховател и т.н. Така също върви, не събира вода на покрива, така, че не ми пречат - едва ли новата боя ще изкара повече от оригиналната. Аз също съм доволен, въпреки, че я чукна силно няколко пъти, че и алармата се пусна, докато проверя има ли къде да я скрия.

 

Обаче, като краен резултат - няма да я правя. След мен, ако някога изобщо я продам, да си я прави човекът - боята си е цяла, не е надраскана на вдлъбнатинките ;)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включване от Монтана !

Всичко започна в 17,10 часа и приключи към 17,30 часа. Градушка с големината на топка за тенис !!!

Резултата на Октавия 2 е следния : преден капак практически неизползмаем / гледам , че се продават нови на цена 250 лв, но незнам с какво качество са /, таван поне с 25-30 дупки, задния капак е с най-малко щети, калници с по десетина дупки, вратите с по пет - шест дупки.

Цвета е капучино металик.

Жал ми е да я гледам !!! 

 

Нямам идея какво си гледал, но да не са китайските на Итеркар, защото такъв калник ми сложиха и пасва на 93-5%. Анализ на качеството на материала няма как да направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само две врати са ми без щети.

От стъклата пък само предното е счупено и сега чакам възлагателно писмо за да може да се поръча и да се смени евентуално до края на месеца.

До тогава без кола.

А ламарините кога ще се правят незнам.

Даже пластмасата дето ми държи номера е счупена.

Направо ужас, ама ние нали сме добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега такава е била практиката при градушка - кит до изравняване. Ако наистина са толкова грамадни кратери - може би ще трябва изчукване. Но това значи тотално да се разглоби цялата кола - ще излезне купища пари като труд и отделно после всичко вътре ще скърца от изпочупени щипки и пластмасарии.

 

Възможно е и сега да има нови технологии с вакума за големи дупки, знам ли. Преди бяха по-скоро за козметични нужди.

а за предния капак? там май не става с кит или? целият ли се сменя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не знам. Всеки сам си решава, то най-добре направо нова кола по тая логика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой който е ходил в ДЗИ да сподели какво са писали. На мен всичко са отбелязали с "1", което значело лека повреда и съм бесен. Това го разбрах, като я закарах в сервиза.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха! Започват с триковете! "Сууупер!"... то беше ясно, че някаква простотия ще измислят, няма да плащат достатъчно на сервизите и т.н., и ще стане криво. Много яко, няма що!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само две врати са ми без щети.

От стъклата пък само предното е счупено и сега чакам възлагателно писмо за да може да се поръча и да се смени евентуално до края на месеца.

До тогава без кола.

А ламарините кога ще се правят незнам.

Даже пластмасата дето ми държи номера е счупена.

Направо ужас, ама ние нали сме добре :)

Не мога да разбера защо не дават веднага възлагателно писмо, а трябва да ни мотаят така. То се е видело, че ще си чакаме колите за ремонт поне 1 месец после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.