Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 3: Сервизни Акции, други регистрирани проблеми


PUF-PAF

Recommended Posts

Колеги, иматели ли информация дали е нужно да се сменя маслото на 7 скоростната автоматична кутия (DSG)? Ако да, на колко км е нужно?

Във форума не можах да намеря тема свързана със смяна масло на ДСГ.

По английски форуми и руски източници (видео) някои потребители препоръчват да се подновявя маслото, а пък сервисите категорично твърдят че не е нужно.

Предварително благодаря за коментарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7DSG нали се води сух.Като взимах колата, ми казаха че няма масло а се сменят съединители направо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7DSG нали се води сух.Като взимах колата, ми казаха че няма масло а се сменят съединители направо.

И аз така си мислех чак докато случайно попаднах на това видео и този документ. Във коментарите които са под видеото, руснака много уверено спори че е нужна смяна на маслото.

 

 

https://tr.scribd.com/doc/109570855/7-Speed-DSG-Oil-Change

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединителите са сухи, но валовете, зъбните колела, синхронизаторите и диференциалът работят в масло - като е при обикновенната ръчна скоростна кутия. При 6-степенната DSG и съединителите са в масло.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, преди две години и нещо ме викнаха за сервизна акция в ЕТ. Смениха маслото в 7DSG с минерално и препрограмираха софтуера на кутията за работа с него. Казаха ми, че това масло /минералното/ не се сменявало. Два пъти ги питах. В неофициален разговор споделиха, че все пак е добре да се смени след около 80 000км. Тоест няма масло което да не се сменява.

Упссс. Сори. Аз съм с О2FL.

Редактирано от ivanstoyanovvvv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, преди две години и нещо ме викнаха за сервизна акция в ЕТ. Смениха маслото в 7DSG с минерално и препрограмираха софтуера на кутията за работа с него. Казаха ми, че това масло /минералното/ не се сменявало. Два пъти ги питах. В неофициален разговор споделиха, че все пак е добре да се смени след около 80 000км. Тоест няма масло което да не се сменява.

Упссс. Сори. Аз съм с О2FL.

Много Благодаря за инфото. Ще го имам в предвид след определен пробег. А помниш ли какво количество масло сложиха? Около 2 литра ли или около 4-5 литра ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много Благодаря за инфото. Ще го имам в предвид след определен пробег. А помниш ли какво количество масло сложиха? Около 2 литра ли или около 4-5 литра ли.

Ами понеже беше по акция не съм го плащал, нямам документ, а само една лепенка в багажника. Тоест нещо черно на бяло за литрите, но по спомен ми Казаха, че под два литра събира. Маслото било някакво жълто и седяло като гумено каквото и да значи това.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

При констатирана интервенция - ремап - гаранцията отпада. Да си знаете и да го имате в предвид, тези които сте още в гаранция.

 

Смених феродов диск и притискателен. Бяха си тръгнали, както и се подозираше... Демпферния маховик си беше ОК.

Допълнително, тъй като кутията си беше свалена, смених лагер-помпата, маслото в скоростната кутия и хидравличната (спирачната)течност.

Сега педала си отделя осезаемо по- долу и "по-мазно" и скоростите се превключват по-добре.

По отношение на работата и отношението на ЕТ-Сливен, мога да кажа само хубави неща. Страхотни хора и професионалисти.  :plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Изгоря ми дясната крушка за задна скорост (не позодирах, че има 2). Смяната се оказа интересна - сваля се целия фар. Може би е така и на други Шкоди, но на мен ми се случи за първи път. Обикновено се бърка от багажника през някакъв отвор и се стига до крушките. Със свален фар се работи изключително бързо, лесно и удобно. Много ме притесняваше да не надраскам боята около фара докато го свалям, но успях да я запазя непокътната. Освен това забелязвам, че изкуствената кожа на шофьорската седалка започва полека да се сбръчква, като колата е на 21000 км. Иначе всичко е точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фаровете има крушка за задна светлина?! :wacko_2: .Отзад им викат стопове колега :tongue_1: .Благодаря за инфото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, интересува ме къде може да се провери какво се сменя по колата когато влиза в ЕТ - имам предвид електронната книжка за ремонти и подръжка на шкодите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова място. Електронната сервизна книжка е само за Шкода/Еуратек. Не съм сигурен, дали е глобална, или е валидна само за България, но няма място, където да се достъпи информацията. Би било проблем за много хора, поради една или друга причина :)

 

Отпадането на хартиените сервизни книжки беше донякъде грешка, защото в елекронен вариант, разбира се, данните могат да се манипулират без проблем десетки пъти по-лесно :) Няма такава система, която да не може да й се манипулират данните, след като има единици и нули ;)

 

За всяко влизане в сервиза трябва да ти бъде даден протокол от ремонта/обслужването на колата, както и фактура, и т.н. Тези документи са валидните "хартиени" документи и описи, които се вкарват в сервизната книжка (уж). :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.skoda-auto.com/en/experience/mobile-apps/myskoda-app

 

тук има инфо кога на колко км е посетен сервиз но инфото е малко, в клипа на сайта изглежда повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,колега.Има електронна книжка в едно приложение MySkoda.Но там след като вкараш VIN на автомобила се вижда какво и кога се е случвало с колата,друга информация няма да ти излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтеглих си това приложение, въведох VIN номера, но никаква информация не ми показва за сервизна история.

Аз ли бъркам нещо или показва само за О3?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен стана, даже излезе инфото, че колата е обслужена 2 дни по- рано. За Фабия 3 става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това приложение (поне версията за андроид) иска повече разрешения от на гугъл нещата, за да ти покаже една сервизна история ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте колеги!Честита нова година.Дойде време да споделя с вас мойте констатации по моята о3 дсг 1.6 тди хачбек .Нека първо да вметна ,че с колата изминах до тук 140000 км за 2 год.Сменени части по- гаранция до 100000.1 Вакумен клапан на педала за газта .2 два пъти прегрисиране на втулките на носача ,това е по гаранцията. Първа смяна на предни и задни дискове на 110000км. Предстояща смяна на въпросните втулки на носача с такива от ауди тт ,че по -здравички;) Констатиране на предстоящи ремонти смяна на предни и задни амортисьори с макферсоновите лагери на предните и всички гумени втулки за 4 -те.По интириора на колата проскърцване на перката за парното при ниски температура(отстранен проблем след разглобяване и смазване на основата на лагерчето) проскърцване от капака на третият стоп при ниски обороти и преминаване по-неравности(отстранен след подлагане на двойно залепвашо и подложка)скърцане между предната колонка и табло( същият метод )свистене на вятър от предните прозорци при скорост над 120 км и вкл на вентилаторната перка за парното( отстранен след сваляне на корите и обкантване с двойноподлепваша лента)По екстириора мисля всеки ,че всеки има проблем с некачественото запечатване на боята. По -двг леко притрисане на студен двг до загряване- предпологаем проблем дюзи нужен е стенд.Първа предстояща смяна на ремъци след 10000 км -немога да чакам до 210000 км или 5 год , както съветват от шкода.Забравих да вметна , че колата е в. UK и се употребява ,като такси .Надявам се да съм бил полезен на някой ,остава да ви пожелая безаварийна 2018 год!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Здравейте колеги,

 

Вече няколко пъти на дисплея по време на движение се появява следното съобщение/грешка  " leave vehicle only when selector lever is in position p" . Някой има ли идея от какво може да е? След първата диагностика в Еуратек нищо не успяха да установят, според тях грешката била регистрирана в кормилната уредба, по чуждестранните форуми пише, че проблема е в DSG . 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро ти се бъзика някое от микроключетата на шоф. врата и колата получава индикация все едно е отворена врата. Другото е някакава грешка с програмирането или несъвместмост и някой модул набива 1 или 0 на грешен адрес, който е за индикации на вратата. И при двата случая грешка поради неизправност няма и няма какво да се запише. Може с някой следващ ъпдейт да я оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Address 16: Steering wheel

 

1 Fault Found:

 

617752 - Selector Lever Park Position Lock Switch

 

B1162 29 [008] - Signal Implausible.

От бришкода.ЕТ не го ли знаят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Address 16: Steering wheel

 

1 Fault Found:

 

617752 - Selector Lever Park Position Lock Switch

 

B1162 29 [008] - Signal Implausible.

От бришкода.ЕТ не го ли знаят?

 

Здравей колега, би ли пояснил какво означава това? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз това го намерих в бришкода.Според мен е нещо сварзано с ел.ключе на положение паркинг за лоста на скоростите.Предполагам че като дефектира и дава грешни импулси към компютъра за управление на автомобила.Сега дали това е причината за грешката при теб не мога да твърдя.Изв. ако съм те подвел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колеги здравйте.

Дали воланната система на Октавия 2013 дизел е само електрическа или е хибридна, с масло и електромотор?

Преди два дена се появи онзи звук за който бях споменал преди време.

 

За шанс камерата на борда е засекла звука. Консултирах се с един приятел (майстор) който каза че прилича на звук на кормилна система останала без масло.

Имате ли някакви коментари. (сега съм на работа, довечера ще се помъча да пусна видеото в което се чува звука.)

Звука е нещо като стържене, сякаш гумата се е опряла в калника. Появи се 4 пъти в продължение на последната една година и звука е с продължение на най много 2-3 секунди.

Благодаря предварително за коментарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.