Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Впечатления от Октавия 3


Lachezar

Recommended Posts

Гледам че и англичаните имат подобни оплаквания от шум от пътя в купето. Явно има значение от гумите, но пък това говори за лошо шумоизолиране. Със зимните гуми, какво ще правят?

 

http://www.skodaforum.co.uk/showthread.php/357-Octavia-VRS-road-noise

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 119
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • masterOne

    14

  • bega4kata

    11

  • Lachezar

    8

  • PUF-PAF

    7

Най-много писали в темата

Маджо,ще каже човек,че от Майбах си слязъл....

Цял живот на S клас си се возил и карал.

Кога се изнежи толкова?

Аз от твойта фабия 1 сди ПО ШУМНА КОЛА НЕ ЗНАМ ДА ИМА.Тя ми надува главата брутално на дълъг път.

Странно е,какво ми говориш за шумност,след като колата която си карал последните 400 000км.е една от най големите ТРАКАЛКИ НА СВЕТА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахахах е ти пък сега да не ми се разсърдиш.....  :D  Нали точно за това искам да си купя тиха и комфортна кола, която да не ме изморява излишно като пътувам. Е тая дето карахме не мога да кажа че е тиха! Да малко по-тиха е от Фабията ама не е това, което трявба да бъде за автомобил от този лкас. Аз не съм казал, че мотора и трака като на СДи-то а за шум в купето.Пак казвам, ако беше нещо незначително нямаше да пиша толкова. Пък и като до сега съм карал СДИ, да не искам комфорт ли? По-голямата част от деня ми минава в колата, а на месец минавам между 2к и 4к км. Купувам кола която да карам следващите поне 5 години. 

Който не ми вярва да отиде в ЕТ Надежда и да кара сребристата Октавиа 1.6 тди 110кс, да я изкара на магистралата и да пише после. 

Спирам да пиша, че ще излезе, че хейтвам по Октавиа или Шкода 

Редактирано от masterOne
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смятам, че колегата много се вманиачава и навлиза в дебрите на необятните размишления. Ако искаш, често пътувам до София и мога да ти дам и моята да покараш 2.0D в различни условия (паваж, асфалт, магистрала и т.н.) макар, че силно се съмнявам да има разлика спрямо 1.6. Мое мнение е, че се мяташ на каквото ти е на сърце, иначе все ще се чудиш дали не си сбъркал. Аз преди да взема шкода, хал хабер си нямах от тия коли, нито каквито и да е впечатления. Не съм чел форуми и не съм се опитвал да добия впечатления. Киа оптима ми беше влезнала в окото, но други фактори ме отказаха от кия. Сметнах, че ми трябва надежден автомбил, който да е със сносна поддръжка и естествено не подминах факта, че Шкода имат имидж на здрави коли. Има и варинт 2. Взимаш Х6 на няколко години, караш премиум автомобил. Идва време за обслужване, недай си боже нещо друго да излезне и джоба ти се издънва. В крайна сметка Октавиа е водят среден към нисък клас автомобил и не може да очакваш чудеса. Въпреки всичко аз съм доволен от избора си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, чак пък хейтване надали ;) Въпреки, че ми е много странно това с шума. На събора пробвах О3 RS и я понастъпах и определено не ми направи впечатление да е шумна. Не си спомням и никой друг от каралите я да се е оплакал. Което ме кара да се замисля - ти не я ли пробва също?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, за няколко обиколки на пистата няма как да видиш много в една кола. Аз тази Октавиа я карах до Плевен и обратно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на пистата не я карах  :sorry: Но, в крайна сметка, ти взимаш колата. Редно е да вземеш това което на теб ти харесва! Успех в избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, за няколко обиколки на пистата няма как да видиш много в една кола. Аз тази Октавиа я карах до Плевен и обратно.

 

Не претендирам за меродавност, но съм забелязал, че и моята кола става по-шумна по пътя за Плевен и го отдавам на настилката. Защо не я пробваш на околовръсното след 10 няма да има коли и ще можеш да я настъпиш, а и асфалта е читав?

 

Успех с избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като тествах РСа със 160-180 не съм усетил да е много шумна, но явно критериите са различни. Нормално е, ако се качваш от А6 или 5 серия да ти се стори по-шумна, но от Фабия СДИ, или Октавия ПД ТДИ - не.

Може при Форд да са се постарали маалко повече, а и ти сравняваш дизел с бензин.

 

Приложението за андроид се казва Noise meter и е много добро и аз съм го ползвал - можеш да правиш и лог фаилове и да си ги пазиш. Доста е чувсвителен микрофона - на 1 степен вентилатора веднага го "чува". Не знам колко е точно като Дб, но за сравнение при еднакви условия (за настилката и скоростта) е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво ви е нивото за шум, но аз като се качих от O1 дизел съни тур на O3 1.6 105 дизел се почувствах повече от прекрасно :-D Показателно е, че преди с 130 на магистралата едва ме чуваха на хендсфрито, а сега се говори и се чува повече от добре. То вие ако живеете на Подуене до жп линиите и прелитащи самолети, ще умрете от безсъние бе хора :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като тествах РСа със 160-180 не съм усетил да е много шумна, но явно критериите са различни. Нормално е, ако се качваш от А6 или 5 серия да ти се стори по-шумна, но от Фабия СДИ, или Октавия ПД ТДИ - не.

Може при Форд да са се постарали маалко повече, а и ти сравняваш дизел с бензин.

 

 

Цонко, не съм съгласен с това ваше мислене от каква кола съм слязал, че да чувам или не разни шумове. Оставете ги другите марки автомобили, не сравнявам нищо, просто исках да споделя, че карах Ок3 и ми се струва шумна. Явно няма как да ме разберете, това е субективен фактор. Възможно е тази Ок3 дето карах да е такава. 

Освен това никъде не съм казал че има шумове от мотора, за да ми давате примери със СДИ, знам как трака този мотор.

 

 

Човек като не чува мотора, започва да чува останалите шумове.,,, ;)

 

Може и това да е причината ;)

 

 

Живи и здрави, като се събираме по срещи и събори, ще се повозим и обсъдим шумовете. Явно във форума няма да стане. 

Със сигурност Ок3 е страхотен автомобил! Супер удобни седални, красив интериор и класическа визия на ВАГ групата. Всичко е направено да е лесно разбираемо и удобно за боравене.

Гледах и други марки автомобили /които не искам да споменавам/ в същия ценови клас. Ами....... ужасен-ужас! А пък един търговец в шоурума на КИА ми каза, че Рапида бил същия, като Дачия Логан!!!! Много му се смях и го помолих да излезе от великия шоурум в който работи и да разгледа, какво предлагат конкурентите им, за да не се излага така!

Редактирано от masterOne
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено съм съгласен с Младен. При мен на 2-ката, дори когато вали дъжд, откъм средната колонка (лява - дясната ми е далече и не я чувам така) се чува сякаш нещо капе вътре през отворен прозорец или сякаш капе в самата колонка (1:1 е чувството)... Оглеждам се като "глУ'а свИня у дръжавна царевица", дали не е отворен някой прозорец (преден или заден) или врата и да тече вътре... после свиквам, че е нормално.

 

Когато съм спрял на някое кръстовище, отпускам си главата на подглавника, автобус или кола минат ли покрай мен с лявото ухо се чува сякаш съм свалил прозореца до долу, отворил съм леко вратата или нещо такова. Ако си мръдна главата по-напред, тоест по-централно на прозореца и по-далеч от средната колонка, не го чувам така. За мен средната колонка или е много тънка и всичко се чува без грижи, или не знам каква е причината - вратите ли не лягат хубаво, уплътнението си върши перфектна работа, нямам течове от него изобщо, значи не е от луфтове, а от какво друго може да е... не знам. Но това е факт. Отделно пък с висока скорост всякакви такива гадости изчезват и си говорим спокойно вътре. Шуми леко, но мисля, че е от огледалата - някъде там се чува лек шум.

 

Моторът никога не ми е бил шумен, никога не ме е дразнил, например като на мерцедесите от по-старите ("тъкър-тъкър-търкър"), или като на фиат тракащият дизел /като чувал с орехи пуснат по стълбите надолу е/ - винаги е била тиха и всеки страничен шум се чува, когато се появи...

 

Тези горните неща ги сравнявам с Фабия 2 от миналата година -> там човек разбира, че вънка е много шумно, когато отвори прозореца леко. Няма го ефекта на дъжда и на кристалното звучене на рейса, който минава. Сравнявал съм дебелината на стъклата - на Фабията е видимо доста по-дебело (ще измеря дебелината със шублера, за да е по-точно).

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам от две години О3 (с гуми Michelin Energy Saver 16"). Колата е на 12.000 км.

Първоначално си мислех че шума в купето е в нормите но в последно време ми се струва че не е.

Малко по долу има два линка в които се вижда че Октавиа 3 е (измерена) със същи параметри на шум както Пассат'а и БМВ 3.

( в края на статиите има таблици )

 

http://www.autobild.de/artikel/bmw-3er-skoda-octavia-test-5091176.html

http://www.autobild.de/artikel/vw-passat-skoda-octavia-test-3797771.html

 

Не съм карал нито БМВ 3, нито Пасат, но миналата седмица карах новия Фокус и ми се стори че е по безшумен от О3.

 

Един приятел кара О3-2013. Баща му пък притежава Джета 2015.

Преди два месеца моя приятел взел и сравнил с децибел метър шума на купето в двата автомобила.

Оказало се че О3, при 100км/h и при 130km/h е с един децибел по бесшумен от Джета'та.

 

Не знам действително каква е нормата, но ми се струва че от предните греди идва шума на съпротивлението на вятъра.

Също има и шъм от вятър покрай огледалата. Доколкото разбрах и стъклата на вратите били по тънки от тези на О2.

Действително м/у скорост 120 и 150 км/h, има шум който бучи в ушите. След 150 не безпокои сякаш толкова.

Шума който идва от покрай вратите, мисля че е също от слаба изолация. Понякога и аз чувам шума на автомобилите покрай мен.

Това с шума ; Дали е недостатък или не, може да се разбере ако се направи измерване и с децибел метър и в реферанс автомобили от други марки.

 

Нямам други негативни впечатления по О3. Всичко е по качественно и комфортно от  автомобилите в същия клас, особенно О3 е по комфортен от японските и корейските автомобили.

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В семейството имаме и О2 2.0 TDI BKD мотор ръчна кутия  и новата ОК3 от април месец тази година 2.0 TDI DSG 150 к.с. с 16 цола с мишлен гуми. О3 със сигурност ми се струва по безшуммна, по стабилна и горе долу еднакви на вървеж. Не карам други коли освен дизел от 2006 до ден днешен, карал съм само шкода и ауди, не искам да поглеждам други марки, предполагам има по-добри коли, но аз съм ДОВОЛЕН много и ще продължавам да държа на марката. Да споделя малко относно разхода, понеже тук за 2 седмици ми се наложи да пътувам 3пъти Добрич - София - Добрич с новата октавия

 

Снимано е на паркинга на Метро във Варна след едно от пътуванията, на другите две пътувания, успях да кача разхода и средната скорост, и да сваля времето като при 96 средна скорост за около 970 километра Добрич - София - Добрич 10 часа плюс разхода беше 5.5 литра на 100 километра, много съм доволен, свиквам на автомата, отначало малко ме шокира, лекото забавяне при изпреварване и даване на газ, но свикнах и научавам тънкостите на DSG-то и с всеки изминат километър, започва да ми харесва повече и повече....колата в момента е на 8400 километра..

image-6840_56050A16.jpg

Редактирано от Cvetomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавия 2 RS 2.0tdi комби от 2008 е доста по-шумна от десет години по-старо Ауди А4. Свикнах и вече. Дори на дълъг път спря да ми прави впечатление. За толкова пари-толкова!

П.П. Харсвам си колата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В семейството имаме и О2 2.0 TDI BKD мотор ръчна кутия  и новата ОК3 от април месец тази година 2.0 TDI DSG 150 к.с. с 16 цола с мишлен гуми. О3 със сигурност ми се струва по безшуммна, по стабилна и горе долу еднакви на вървеж. Не карам други коли освен дизел от 2006 до ден днешен, карал съм само шкода и ауди, не искам да поглеждам други марки, предполагам има по-добри коли, но аз съм ДОВОЛЕН много и ще продължавам да държа на марката. Да споделя малко относно разхода, понеже тук за 2 седмици ми се наложи да пътувам 3пъти Добрич - София - Добрич с новата октавия

 

Снимано е на паркинга на Метро във Варна след едно от пътуванията, на другите две пътувания, успях да кача разхода и средната скорост, и да сваля времето като при 96 средна скорост за около 970 километра Добрич - София - Добрич 10 часа плюс разхода беше 5.5 литра на 100 километра, много съм доволен, свиквам на автомата, отначало малко ме шокира, лекото забавяне при изпреварване и даване на газ, но свикнах и научавам тънкостите на DSG-то и с всеки изминат километър, започва да ми харесва повече и повече....колата в момента е на 8400 километра..

image-6840_56050A16.jpg

 

Здравей колега,

 

Да ти е честита новата красавица..:))Аз също съм пред покупка на 03,същият двигател 150,ДСГ.

Може ли да помоля да споделиш и какъв е разхода в градско,при натоварване извън градско и т.н.Зимата как се справя автомата?

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е от април месец тази година, няма как да ти споделя за зимата, как и какво се случва с автомата, а и за първи път карам автомат, та още посвиквам, но както и по горе написах с всеки изминал ден ми харесва все повече и повече. Разхода в град Добрич от типа понеже не сме голям град и аз му казвам градско "ръг-бъзък" е около 8 на 100 , а извънградско примерно Добрич - Варна при спокойно каране е 5 на 100, при по нервно 5.5 - 5.6 , обратното Варна -Добрич е около 6 на 100. Точно такъв разход съм очаквал,нямаше изненади, малко  бях шокиран от DSG понеже за първи път се качвам на автомат, но свиква се, и вече му се наслаждавам. Иначе при по дълго каране с доста настъпване средна скорост 96 км в час за 10 часа плюс 970 километра - 5.5 на 100 два пъти Добрич - София - Добрич ми даде такъв разход с постоянно Ауто с и без А/С.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахах :) интересна тема :) В Мазда това му викат "водач и кон в едно и т.н. маркетингови глупости" - трябвало човек да усеща шумовете, колата за да е част от движението, не изолиран. Zoom-zoom, etc...

Донякъде е така, но много хора търсят явно комфорта - да не им е шумно - мисля, че колите в които съм се качвал и наистина е обезшумено са премиум брандовете - примерно BMW E90, Audi A4/6 - евала там даже е крайност, не усещаш нищо, но и двигателя ти се губи.

Октавиите са в този клас, но реално са прилично направени - и за всеки е субективно. Иначе съм се интересувал за гумите - един db при 80км/ч разлика, при 100км/ч се усеща осезаемо. Това ме принуди да се интересувам защото все шумни откъм гумите коли карам т.е. не-премиум.

Ако има премиум усещане някой маркетолог ще му падне главата - нали за това трябва да се различават от по-високия клас в групата, как ще ви накарат да си купите А4, ако е със същия двигател, и е толкова безшумна...?

BTW дали има разлики от годините на производство - не бих се очудил да е така.

Явно vRS-ките пък са обезшумени - щом си поръчваш резонатор (механичен) за да се чува двигателя по-спортно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм много и всякакви коли. Мога да кажа, че съм маниак на тема обезшуменост. Като пример ще кажа, че Супърба ,който имах не ме удовлетворяваше в това отношение и затова и се разделихме. BMW X3 F25 ново от магазина. Също шумно за мен. Една от най- приятно изненадалите ме коли в това отношение е Audi A4 Allroad 2012г. Много комфортна.

В момента от 7м.(30000km.) карам Мерцедес Е W211 седан бензин и съм много доволен от към шумове.

По мое мнение Ауди и Мерцедес са по- тихи от BMW.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 1 седмица слухтя в моята и вече категорично съм на мнение, че или на Младен са му прекалено чувствителни ушите (по-чувствителни и от на Димон, който остана доволен от шумоизолацията на моята), или е карал разбита/дефектна бройка.

 

@ Младене, в събота ще ходя до панаира в Пд, каня те с мен, ако искаш/можеш, за да тестваш още един екземпляр и да можеш да решиш.

 

Поздрави.

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Младене, в събота ще ходя до панаира в Пд, каня те с мен, ако искаш/можеш, за да тестваш още един екземпляр и да можеш да решиш.

 

Поздрави.

 

Aз ще бъда там, така че друг път ще се возим. Ако имам време, някоя от следващите неделни срещи, ще намина с моята тиха Октавиа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маджо, проблема е, че сравняваш О1 и О3. Само човек, който е карал дълго О1 може да те разбере. ;)

Във форума дълго време беше активна тема за обезшумяване на О2. Да видим за О3 кога ще се появи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.