Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качество на горивото.От коя бензиностанция зареждате и защо?


milen1914

Recommended Posts

Lachezar, аз както си прочел съм се подпалил за това. Аз мога да помогна със следното :

1. Дребна сума пари

2. Проби от София и Варна. Потенциално бих могъл и от Ловеч да осигуря, но не знам дали ще имаме гащи на първо време и за по-малките градове.

Нека модераторите да кажат дали могат да се "запалят" хора и от други клубове. И ако има как да се провери колко струва едно изследване? Няма ли някой колега химик/лаборант, нещо такова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, Жоро, без нищо лично, ама затова сме на такова дередже - вместо да помислим как да прецакаме системата, която ни цака, решаваме да се откажем още преди да сме опитали...

Поздрави

 

ОК. Няма проблем :)

Ако може и със същия ентусиазъм да се дадат на проба и някои от храните в магазина. и дали отговарят на написаното на етикета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

joro-120, ако ти е много любопитно, мога да ти кажа от основните продукти ( млека, сирена, меса и т.н.) кои са най-читави. Имам приятелка която работи в проверяваща лаборатория. Междувременно, все пак пишем в авто клуб...Разбирам ти иронията и ти уважавам мнението, но ако няма да помагаш, поне не хеитваи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се бъзикам. Съвсем сериозен съм. Да, темата е за горивата, но пренебрегваме други по-важни неща, мисля.

 

п.п. моля, пиши ми на лично за храните.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, много се радвам, че се намериха няколко ентусиаста като мен.

Ето и моите конкретни предложения:

 

1. Аз мога да се наема да проверя за лаборатория в немскоговоряща страна (защото това ми е най-силният език) - цени, изисквания и т.н. Ще е добре, ако колеги с познания по темата, или с познания по други езици, се опитат да съберат такава информация и от други (евентуално по близки/евтини) лаборатории от съседни на БГ държави.

2. Аз мога да инвестирам сума до 100лв.(като начало), за да финансираме такава инициатива.

3. Моля Боре да провери за конкретна нормативна база за взимане на проби - какво се изисква, кога пробата се счита за валидна и т.н.

4. Моля модераторите (ако решат че могат и искат) да проверят с админи от други форуми, дали можем да ангажираме и фенове от други клубове, за да се опитаме да съберем някаква по-голяма бройка ентусиасти, които евентуално са готови да се наемат с такава задача и да помогнат организационно (евентуално и финансово - всеки по колкото може/реши), за да видим дали ще можем да съберем сумата, която е необходима, за да се тестват пробите. Би било добре също така, модераторите да обособят отделна тема, където да обобщим идеите, участниците и всичко останало около реализирането на този проект.

5. Моля всеки, които може да помогне с организирането на тестване на качеството на бг горивото, да пише с какво би могъл, респективно ще да помогне.

6. Моля всички останали, които искат да се включат в този проект, да кажат с какви конкретни действия биха могли да помогнат (и каква сума биха заделили, защото е ясно, че без пари няма да стане), за да се опитаме да разпределим конкретни задачи и да видим какви ще са ни финансовите възможности.

 

Какво мислите?

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз последният път заредих на Газпром на сръбската граница. И понеже на джипката е чувствителна темата за разхода - тествам го как варира от различните бензиностанции - проучвам ги всички, все още. За сега ЕКО се представят най-добре - нисък разход, добре си върви и т.н.

 

Газпром-ската - ужасна, като на Шел. Висок разход (11.х градско и около 10-тина държи извънградското - страшно много е) и пуши малко повече - горе-долу върви добре, не е умряла, като с нафтата от Лукойл...

 

Следващите, които ще пробвам са GO Petroleum на бул. Житница - там тъст ми зареди последните два резервоара бензин и казва, че минава повече километри спрямо бензина на ЕКО, ОМВ и Шел (сравняваме историята за последните 4 месеца). Ще им пробвам нафтичката на Go-ците скоро, че с този темп на харчене изтича направо - пък ще видим :)

 

 

Поздрави

Венци, пробвай Ромпетрол

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

joro-120, ако ти е много любопитно, мога да ти кажа от основните продукти ( млека, сирена, меса и т.н.) кои са най-читави. Имам приятелка която работи в проверяваща лаборатория. 

Колега, пиши ми л.с. и на мен, че с две малки деца ме касае много тази тема.

Мерси.

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не разбирам. Това няма нищо общо с горивото от еди коя си бензиностанция и нивомера. Сигурно си единствен случай. Търси проблема в твоя телевизор.

Моят "телевизор" е на 96х км. Никога досега, тази ми е 4та дизелова кола, не ми е замръзвало гориво и не съм имал проблеми с паленето зимата. Със смяната на горивния филтър, в Трансекперт й е правена диагностика и са сменени О пръстени на турбо пътищата и е оправен дребен теч от ЕГР - чест проблем при ПД моторите. По мое настояване е направен обстоен преглед на цялата периферия и всичко, в което са намерили съмнения за изправността му е подменено. "Телевизора" ми е напълно изправен и няма никакви забележки и проблеми, когато е вързан към правилната "антена"!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, никой до сега не се е оплакал да му замръзва нафта от ОМВ! Щом казваш, не виждам смисъл да споря. Те затова не искат Бг. стоки на запад. Щото не са с постоянно качество. Ъхъм. В СН няма бяло саламурено сирене и го внасят от Гърция, щото българското един път било узряло, друг път било, като извара. Естествено от един и същ производител. Хората на запад искат постоянно качество. Явно така се получава и с горивата.

...И да използвам момента да благодаря на sauber за информацията, която ми даде за храните. Много благодаря за отделеното внимание :)

Моите 200 000км. сигурно съм ги минал само пролет и лято.

На -20 пали от четвърт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, никой до сега не се е оплакал да му замръзва нафта от ОМВ! Щом казваш, не виждам смисъл да споря. Те затова не искат Бг. стоки на запад. Щото не са с постоянно качество. Ъхъм. В СН няма бяло саламурено сирене и го внасят от Гърция, щото българското един път било узряло, друг път било, като извара. Естествено от един и същ производител. Хората на запад искат постоянно качество. Явно така се получава и с горивата.

...И да използвам момента да благодаря на sauber за информацията, която ми даде за храните. Много благодаря за отделеното внимание :)

Моите 200 000км. сигурно съм ги минал само пролет и лято.

На -20 пали от четвърт.

 

Не си ме разбрал или говорим за различни неща! Не е ОМВ бензиностанцията, така и не се сети на коя е сипала, но не била голяма верига, явно някаква малка местна е била. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отскоро карам дизелов автомобил, зареждам от бензиностанцията на която работя ромпетролска нафта. Не държа колата в гараж и в студовете нямах никакви проблеми с паленето, както и между впрочем клиентите които зареждат при нас. Имахме доста случаи на клиенти зареждащи 1-2 или повече литри бензин за да добавят или размръзяват нафтата. Не хваля или оплювам дадено гориво, просто споделям мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В твоя пост си цитирал мнението ми за ОМВ. Как мислиш, че мога да го разбера това, освен като даване на пример и опровержение на това, което казвам. Подвеждащо е, че използваш моя цитат. Също и не конкретизираш, че е зареждано другаде. ОК. Разбрахме се.

 

виж пост 322

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ми цитираш моя - 319 и там обяснявам - някаква местна бензиностанция... Получило се е нещо като развален телефон. Да ти кажа от 96х км поне 75х са с гориво на ОМВ, последната година сипвам на ШЕЛ иначе останалото горивото е било вносно(на път в чужбина). Нямам забележка към течните горива на ОМВ, но за газта, лъжат в количеството яко. Хващал съм ги :) Поздрави

 

пс. Имам оферти на 1,30 за нафта, уж от ОМВ, ама нали съм "патрон" и не мисля да я пробвам, ще си пълня от "великите" бензиностанции :mafia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако си сигурен в човека който ти я дава няма грижи. Аз от 9 години почти не съм зареждал на бензиностанция.А цената върви поне 0.50 ст. Под пазарната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОМВ и замръзнала нафта ли чух :) Аз мога да пиша много за ОМВ-то до ЛИДЛ на Сточна гара. Ръчичките да им изсъхнат на тия дето са бъркали нафтата дано. Но бвше одавна, преди няколко години в големите студове. Нафтата беше уж алпин дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Лукойл... Единствено и само :)

На пръсти се броят пътите, в които съм зареждал на ОМВ (не съм доволен), Шел (бива) и Петрол (бива).

Никога не съм имал проблеми със запушени дюзи и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Да споделя опит с нафтата на 3 различни бензиностанции.

Газпром - колата работеше стабилно, разхода обаче беше по-висок от обичайното

Антим гр. Русе(Петролска нафта) - пълна мизерия. Супърба тресеше и пушеше като някоя стара каруца, а като я понапъна във високите обороти почваше да работи неравномерно.

Ромпетрол - Най-доволен съм от там. Нито тресе, доста по-пъргава е, а разхода е нормален. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

На 22 май заредих за първи път от може би година НЕ на Еко... 99% от зарежданията ми са на техните бензоностанции на Околовръстното в София и тази на Сливница.

 

По принуда напълних на Шел в Пирдоп. Забележете къде ми е стрелката на нафтата към днешна дата след изминаване на 500 км (350 извънградско и 150 градско). Или съм попаднал на мега, хипер, яката нафта (ха-ха) или Екото нещо шментат с количеството.

Данните по борд са - 35км/ч средна скорост, 14:26 ч работа на мотора, оставащи километри до зареждане - 630, 4.9/100.

 

Доста често пътувам до Белград и обратно и зареждам на Екото на Сливноца - ами почти винаги на 600-ния километър стрелката е точно на средата. При положение, че го взимам на един път и почти нямам градско. Сега ще постигна същото с 200км градско.

post-1399-0-20197000-1464723295_thumb.jpg

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско и градско :) По-скоро бих попитал дали си си сипвал сам или са ти сипали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам си сипвам винаги до изключване на пистолета :)

 

Градското ми е почти едно и също всеки път - до работа и обратно и чат пат взимам приятелката от тях/работа. Когато имам нещо за вършене в центъра и т.н. предпочитам метрото.

 

Забележителното в случая е, че разхода по борд често е толкова, но стрелката след 500 км смесено каране не е в тази позиция...

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С мотора главно зареждах на ЕКО. С шкодата опитах няколко пъти на ЕКО, но разхода е доста завишен и се отказах да зареждам на ЕКО. От горивата, иначе съм доволен. С мотора така и нямаше как да забележа разлика, защото харчеше от 6-7 до 18. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, някой да има впечатления от нафтата на бензиностанцията на  POWER OIL на карловско шосе в  гр. Пловдив

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.