Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

Преди 10 часа, Stucata написа:

 Не си изпуснал нищо ? Перфектно си е и сега "на зеленко" ?

Викаш като изкарам разрешенията за строеж на трите блокчета да свиркам?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    762

  • Stucata

    686

  • niki

    346

  • Боре

    236

На 26.02.2022 г. at 9:35, Pijomir написа:

 

https://www.christopherward.com/military-watches/c65-dartmouth/C65-41A3H1-S0KK0-B0.html

 

Но да, това ще да е... Сега видях, че е и Хронометър - с механизъм SW200 COSC.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли голяма разлила между sw200 и SW200-1? Второто е ъпдейт на първото. Уж първият имал проблем - развалял се механозма от много ръчно навиване. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е дали тогава да се хвърлям на този механизъм, макар и COSC изпълнение? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както виждаш е доста разпространен, така че явно не е драма неземна, а пък има и резервни части. Не смятам, че трябва да се притесняваш. Просто не прекалявай с ръчното навиване и всичко ти е наред. Три, четири врътки поклащаш няколко пъти и на ръката. Ти не си с 20 часовника, че да ти се налага често да го навиваш. 

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.02.2022 г. at 17:33, digitalundgrd написа:

Не искат да ми купят Меганя за 54к, за да ми отпадне като ангажимент и да насоча кинтите в другото направление ;) (други лизинги или кредити нямам, а и не искам да имам). Малко изпуснах момента с инвестиционното закупуване на имот деЙба...Краят на 2019, началото на 2020 беше пЪрфект, но кой знае че ще има корона-пандемия и веднага след това война от другата страна на Черно море и пренареждане на картите в глобален мащаб.

 

По-скоро си изпуснал "най-подходящият" момент. Иначе цените на копторите няма изглед да падат, а само да се вдигат или минимум да държат тия нива :)

Ако се чудиш какво да си правиш парите, аз успешно направих 4К от крипто и физическо злато за 24 часа :) Разръчкай там. Като казвам там, далеч нямам предвид точно инвестиция в крипто, което е малко... Абе утре може и да го няма. Но предвид санкциите и инфото, което се излива от мозъци...

Ма ако искате дайте да направим една отделна тема Get rich or die tryin.

 

п.с. - Тука с пълна сила важи поговорката, че риба се лови най-лесно в мътна водЪ.

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло добре, но малко голям и минутната стрелка са откраднали от друг часовник. 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала Пиджак ! 

 

Утре и аз чакам доставка и ще избухвам :) Ценово ше е "по-скромно", но с много интересен/красив (за мен) цифер.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Часовникът е наистина много добър... Единственото, което не ми допада, е, че е с алуминиева вложка, но това е положението, като копира Омега... Не знам защо, но доста често хомиджи на Ролекс и Омега са с алуминиеви вложки на безелите... За да са по-автентични ли, не знам... 

 

Иначе по сертификат би трябвало да избързва с 2.8 spd, но докато го нося днес, не е мръднал изобщо. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, Пижак! Жалко, че скоро ще се сменя с Орис например ?? Майтап да става (или пък не)! ??? 

 

п.п. относно вложките на безелите нямам наблюдение дали преобладават алуминиевите, но като възможно обяснение е, че керамичните са по-трудни за обработка.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Stucata написа:

Честито, Пижак! Жалко, че скоро ще се сменя с Орис например ?? Майтап да става (или пък не)! ??? 

 

п.п. относно вложките на безелите нямам наблюдение дали преобладават алуминиевите, но като възможно обяснение е, че керамичните са по-трудни за обработка.

Добре че няма нито един Орис, който да ми харесва... ;)

 

Относно алуминия, правили го за да изглежда винтидж като първоизточника... 

 

Все тая - аз си пазя часовниците доста, надявам се, че и този ще опазя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Pijomir написа:

Относно алуминия, правили го за да изглежда винтидж като първоизточника... 

За конкретния модел е така. Но ти каза, че повечето омажи на Ролекс и Омега били с алуминий. Принципно алуминият с боичка седи "по-топло", докато керамиката е студена и лъскава.

Хайде, продавай и чакаме Брайтлинг, щом няма да е Орис ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Stucata написа:

 

Хайде, продавай и чакаме Брайтлинг, щом няма да е Орис ?

Слава Богу, Брейтлинг ми харесват по-малко и от Орис... :)

 

Мисля да си понося този, ще видим докъде ще го докараме. За момента - доста ми харесва, добре направен е, държи добра точност, макар че не чак като Крепаса (ах този Крепас...). Все пак още не се е разработил.

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Pijomir написа:

Мисля да си понося този

Съгласен! Дай му месец-два, през което време да изберем следващия ? Направи му някоя друга свежа снимка да го видим в по-добра светлина преди продажбата му ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та дааа :

Дано изкара до морето, че това беше идеята муахахха :)

IMG_20220305_110759.jpg

IMG_20220305_110643.jpg

IMG_20220305_112023.jpg

Редактирано от digitalundgrd
  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото е, че даже на King версията маркерите не са подравнени като хората...

 

Иначе е много готин - както вече казах на @digitalundgrd, аз съм си фен на самурая и сигурно пак ще си взема такъв някога.

Редактирано от Pijomir
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Pijomir написа:

даже на King версията маркерите не са подравнени

Безелът не е центриран. Не е драма... Маркерите/индексите са си ОК.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Stucata написа:

Безелът не е центриран. Не е драма... Маркерите/индексите са си ОК.

 

Изрисуваните и релефните маркери не са центрирани на няколко места. Безелът е сравнително добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Pijomir написа:
Преди 4 часа, Stucata написа:

 

Изрисуваните и релефните маркери не са центрирани на няколко места

Ако говориш за снимките на @digitalundgrd , по снимки не се наемам да коментирам, защото изкривяват образа често. На моя, триъгълникът на безела му не заставаше на 12 часа точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.