Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Formula 1 - 2023


Recommended Posts

Супербайк беше доста интересно състезание, особено докато турчина падна, но да не забравяме, че това беше 17-та победа (мисля) на Баутиста този сезон. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, axel написа:

Супербайк беше доста интересно състезание, особено докато турчина падна, но да не забравяме, че това беше 17-та победа (мисля) на Баутиста този сезон. :)

То в Дукати е като в РедБул - единия мачка , другия в средата или края на колоната , а Разгатлооглу ако не го натискаше толкова Баутиста  , щеше да си запази гумите , но 13-14 обиколки на макс толкоз.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Ами ... лекето кара, колата му е от друго измерение и напълно заслужено побеждава.

Нерез ... загуба на време е да го коментирам.

Браво на Алонсо. Жалко, че екипа му се изложи в един от най-важните моменти, но все пак успя да неутрализира грешката.

Хамилтън също направи не лошо състезание.

Льоклер не се разбра какво потроши.

При Ръсел си беше състезателен инцидент и жалко, че отпадна.

Макларъните са отново на ниво, а новобранеца не се представи никак лошо.

За съжаление шампионата ще е безкрайно скучен :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, PRR написа:

Нерез ... загуба на време е да го коментирам.

Тя и неговата кола трябва да е от същото измерение. Значи коментара е ясен.

преди 17 минути, PRR написа:

Браво на Алонсо. Жалко, че екипа му се изложи в един от най-важните моменти, но все пак успя да неутрализира грешката.

Старото куче си намира пътя в такива условия. И да не бяха объркали свалянето на предна лява, нямаше да се класира по-напред. Преди не го харесвах, защото биеше Шумахер, но сега е единствения с топки в грида.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно състезание ... от 2-ро място нататък :(

За (мое) съжаление, лекето е от друга класа :(

Перезчо се понапъна този път и с всичките предимства на колата го добута поне до второто място.

Магаритата сами си прецакаха състезанието. Можеше, т.е. трябваше, да опитат различна стратегия за давата автомобила и евентуално да прескочат Перез. Ама те си мериха ... мъжествата :D

Хамилтън направи не лошо състезание и, както винаги, не пропусна до помрънка. 

Уилямс и МкЛарън също направиха интересно шоу, а Алонсо си взе неговото.

Та тоя сезон е приключил. Въпроса е кога отборите ще го отпишат и ще почнат да работят по-сериозно по колата за 2024. И дали от магари няма да продължат да се опитват да правят глупости, вместо да мислят в преспектива... Ама надали. Ще се борят за второто място тази година, вместо да направят по-голяма стъпка за догодина :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Странна квалификация... И утре се очертава интересно състезание. Да видим и как ще завърши квалификацията де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
преди 54 минути, The Best Forman написа:

ТЕЗИ явно не четат форума ни ?

Прави са, за този балет нямам намерение да плащам допълнителен пакет канали. Каквото хвана (ако хвана) free online.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пирели ни върнаха 18 години назад, към онова състезание в щатите в което участваха само 6 коли ... Трагична пародия :(

И лекето става шампион :(  Не, че е незаслужено, ама ми е противен ;) 

И тоя спринт си беше тренировка на колата за сигурност :( Трагедия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да го напиша ... скучно състезание с много изпреварвания. Абсурдно но факт. 

Лекето си е леке, но кара. Уви :(

Браво на Пиастри. Има хляб в това момче.

Ландо също кара прекрасно, но грешките от квалификациите му изядоха главата.

Ръсел направи чудо, предвид случилото се в първата обиколка. В тази връзка - Хамилтън попрекали и заслужено го отнесе.

Магари ... все едно ги нямаше.

Алонсо, за съжаление, се пропука.

Както и Саржант, който очевидно имаше здравословен проблем.

Перез ... няма да го коментирам, не си заслужава ;) 

 

И пак да се върна на състезанието - скука. Пирели се изложиха с гумите, маФИА с правилата, тия наказания по 5сек ... Пародия. Предпочитам да им сложат шипове, отколкото тая пародия....

А, гледам в момента стаята преди награждаването, налягаха по земята. Ужас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота забравих, че има такова нещо. Явно тотално съм загубил интерес, въпреки че моя човек е станал шампион. В тази връзка пък снощи изобщо не си направих труда да търся предаване, просто тази сутрин изгледах репортажа на сайта на Ф1.

Преди 11 часа, PRR написа:

В тази връзка - Хамилтън попрекали и заслужено го отнесе.

Не "свива" съперника за първи път по този начин, разчитайки, че величествената Му аура ще накара недостойния да се изпари от Неговия път. Но явно аурата вече не е същата, защото за пореден път се удря. Малко странно лесно му падна колелото, но по-добре, че не успя да нанесе поражения и на Ръсел. 

Преди 11 часа, PRR написа:

Магари ... все едно ги нямаше.

Ми то този, който става за нещо, си го нямаше.

 

Преди 11 часа, PRR написа:

Перез ... няма да го коментирам, не си заслужава ;) 

Тотално загубена/смачкана мотивация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Izolini написа:

Ми то този, който става за нещо, си го нямаше.

Не съм съгласен. Този уикенд (каква хубава българска дума) Льоклер го пердашеше всеки ден. Върха беше техническия проблем. Но, като цяло, магари просто ги нямаше. И, ако продължават така, догодина ще се борят за 5то място в шампионата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, PRR написа:

Този уикенд (каква хубава българска дума) Льоклер го пердашеше всеки ден.

Проблема при пилотите им (абстрахирам се от качествата на колата), е че Льклер е на проблясъци, ама са редки. Явно този път е получил захранване свише, сега 3-4 състезания пак ще дремуца на опашката. Докато представянето на Сайнц е стабилно, не се отказва и натиска до последно и това е всяко състезание, независимо дали тръгва 5ти или 15ти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам. Льоклер не е супер пилот, но изкарва доста от каруцата с която разполага. Сайнц ми е ... Абе опитва да прескочи границата и някак не му се получава. 

Между другото, това състезание беше най-тегавото за лекето и разликата в края го показва. Реално толкова близко до него не са завършвали скоро, та почва да му се пече под г-за :) А той не е от най-стабилните психически и, ако му се лепнат, си поизпуска нервите. Видяхме го предишните години с к...ските номерца с Хамилтън. Но, предвид, че титлата вече е спечелена, тази година няма да видим тази му страна ;) Догодина ... дано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, PRR написа:

Реално толкова близко до него не са завършвали скоро, та почва да му се пече под г-за

 

преди 40 минути, PRR написа:

Но, предвид, че титлата вече е спечелена

Може и това да е обяснението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля. Не натискаше на 100%, това е ясно. Но и в другите състезания не натискаше. Дори повече не натискаше. Просто МкЛаръните направиха чудеса в последно време. За съжаление, доста късно :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Мда, лимонадите, за пореден път, доказаха, че в състезание са от друга класа. НО, обещаващо беше темпото на Хамилтън в края. Голяма грешка беше това двуомене относно стратегията, но може би беше единствената им опция.

Иначе лекето, за пореден път, показа, че кара. Е, точно както и очаквах, в момента в който стана по-напечено и почна да си изпуска нервите. Но и "стюардите" не е като да си затвориха очите за изхвърляне на пилот от пистата и печелене на предимство. Нещо ново? Не мислА ;) 

Магари, както обикновенно, се провалиха, както стратегически, така и чисто механично. Тая кола просто "папка" гуми.

Жалко за Норис. Старае се, но все нещо не достига. В случая мисля, че основната грешка беше стратегическа. Вместо две серии хард, две с медиум се оказаха по-добрата стратегия. 

Единственото положително, което виждам, е напредъка на Мерцедес и МкЛарън. Почнаха да дишат във врата на лимонадите. А лекето почва да си изпуска нервите, докато Перез си е бита карта ;) Та, като стана дума за него, голяма излагация е. Съотборника ти да те шамари с над 1/2 секунда на обиколка ... СрамотЪ :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... ииии, шляп Хамилтън и Льоклер през ръчичките :D Дисквалификация и втората лимонада на 4то, напълно незаслужено, място. Единственото положително, което виждам в целия тоя цирк е, че поне Норис дърпа, според мен заслужено, напред. Но усещането, че F1 става все по-голяма пародия се задълбочава все повече и повече ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не помня такова мазало в квалификация от години. Магари извадиха някакъв много скрит коз и изненадаха дори себе си. Естествено, в състезанието нещата ще са коренно различни, но изненадата е факт.

А утре очаквам много различна решетка от резултатите, защото гнусните номерца е редно да бъдат наказани ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изненадващо, но състезанието беше интересно ... след първото място. Лекето кара, късмета също беше на негова страна и всичко стана чудно.

А Хамилтън се възползва максимално от шанса, от Мерцедес рискуваха и нашляпаха магари показно. Последните, за пореден път, доказаха, че стратезите им са за публично линчуване ;) Съответно, за пореден път, отнеха шанса на Льклер.

Сайнц, от друга страна, се справи чудесно в защита и унищожи гумите на Ръсел. Той пък имаше късмет, че състезанието не беше с още 2-3 обиколки по-дълчо та да загуби още една позиция.

Великолепно каране на Норис. От последен до 5то място - браво.

Аз съм доста изненадан от Рикардо, който просто избухна от нищото.

Като цяло състезанието беше интересно с доста изпреварвания и не чак толкова тежко изразени DRS влакчета. В тази посока си мисля, че просто трябва да променят правилника и да кажат - две обиколки можеш да ползваш DRS, на третата пропускаш. Т.е. пропускаш всяка трета обиколка. Така ще дадат шанс и на следващите във влакчето, че иначе става грозна картинка :( 

 

PS: Нерез за пореден път доказа, че не е за този отбор. А в друг ще е кръгла нула. Та мисля, че приказките за "край на кариерата" хич не са без основание! А лимонадите само ще спечелят от това ;) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредната доминация на лекето. Уви, в друга лига е.

Супер каране от Норис. Режисьора не благоволи много да го показва, но карането му беше като на лекето, с тази разлика, че колата му е доста по-конкурентна. 

Алонсо ... от нищо нещо. Шапка му свалям.

Перез ... посредствен, както почти винаги. 

Мерцовете доста се изложиха, както и магари. Последните успяха дори да се издънят още  в загряващата обиколка.

А състезанието не беше никак лошо. Дори имаше интрига :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Интересен уикенд се очертава. Лекето изпусна първата позиция, но очаквам, че в състезанието пак ще е с предимство. Но, по-тъпото е, че тъпанарите от маФИА пак се окъкаха. Сайнц няма никаква вина за потрошения автомобил, но е наказан с 10 места. И, да кажеш, че е първи случай с откъснати шахти, да решим, че не знаят какво да правят, но това не е прецедент. Играно е, разрешаваш да оправят колата и не налагаш наказания, ако ще да смени всички агрегати. Иначе става лотария, а не състезание. Пълни тъпаци :(

Но да видим утре. Дано има някаква интрига в това състезание.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.