Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas
  • Добре дошли!

    Регистрацията във форума на Шкода клуб България е бърза и лесна. Тя ви даде редица предимства, включително да пишете в нашия форум, да споделите за проблем, като и да следите активността в темите. Станете част от нашето приятелско Шкода общество.

     

Форум

  1. Информационна секция

    1. Правилата на форума

      Правила за писане във форума и неговото използване.

      3
      Мнения
    2. Как се работи с форума

      Как се качват снимки, видео и друга полезна информация.

      6
      Мнения
    3. Календари, стикери и др.

      Рекламни материали на Шкода клуб България

      1k
      Мнения
    4. Забавни конкурси и игри

      Форумни конкурси, надпревари и игри.

      91
      Мнения
    5. За феновете на Шкода клуб България

      Търговски отстъпки, бонуси, информация, мнения и др.

      139
      Мнения
    6. 127
      Мнения
  2. Пресечна точка

    1. 19k
      Мнения
    2. 7.9k
      Мнения
  3. Общи приказки

    1. Всеки за всичко

      Бъбрилнята на форума.

      117.8k
      Мнения
    2. Дискусия за консумативи

      Масла, антифризи, добавки, гуми, джанти и други.

      12.5k
      Мнения
    3. Представете своя автомобил

      Място за хвалби, представяне и т.н.

      12.7k
      Мнения
    4. Други марки автомобили

      Интересно от света на автомобилостроенето.

      330
      Мнения
    5. Спортна зона

      Футбол, автомобилни и други спортове.

      3.1k
      Мнения
    6. Интересни връзки

      Връзки към интересни сайтове и материали в Интернет.

      15.7k
      Мнения
    7. Маршрути

      Красиви местности в страната и чужбина.

      1.3k
      Мнения
  4. Майсторе, майсторе...

    1. Бял списък

      От кои майстори и сервизи сте доволни и защо.

      3.1k
      Мнения
    2. Черен списък

      От кои майстори и сервизи не сте доволни и защо.

      1.3k
      Мнения
    3. Газови уредби

      Всичко за газовите уредби.

      2.2k
      Мнения
    4. Сам се справих

      Хей ръчички хей ги две, те ме слушат най-добре.

      2.4k
      Мнения
  5. Специализиран раздел

    1. Общи теми

      Специализирана обща информация.

      273
      Мнения
    2. Литература

      Документация, книги, брошури и др.

      147
      Мнения
  6. Моделите

    1. Made in Czechoslovakia

      Всичко за класическите чешки модели на Шкода.

      25.5k
      Мнения
    2. Favorit, Forman, Felicia

      Всичко за Шкода Фаворит, Форман и Фелиция.

      23k
      Мнения
    3. Citigo

      Всичко за Шкода Ситигоу.

      126
      Мнения
    4. Fabia

      Всичко за Шкода Фабия.

      33.8k
      Мнения
    5. Roomster

      Всичко за Шкода Румстер.

      2k
      Мнения
    6. Rapid

      Всичко за новата Шкода Рапид.

      1.8k
      Мнения
    7. Octavia

      Всичко за Шкода Октавия.

      78.3k
      Мнения
    8. Superb

      Всичко за Шкода Супърб.

      9.8k
      Мнения
    9. Yeti

      Всичко за Шкода Йети.

      1.8k
      Мнения
    10. Kodiaq

      Всичко за Шкода Кодияк.

      109
      Мнения
    11. Karoq

      Всичко за Шкода Карок.

      283
      Мнения
    12. Scala

      Всичко за Шкода Скала.

      189
      Мнения
    13. Kamiq

      Всичко за Шкода Камик.

      110
      Мнения
    14. Enyaq iV

      Всичко за Шкода Ениак iV.

      146
      Мнения
    15. Elroq

      Всичко за Шкода Елрок.

      11
      Мнения
    16. vRS

      Всичко за Шкода vRS модификациите.

      3.7k
      Мнения
  7. Тунинг, проекти, мултимедия

    1. Оптичен и силов тунинг

      Всичко за всички модели.

      7k
      Мнения
    2. Озвучаване, мултимедия, навигация

      Навигация, аудио и видео в автомобила.

      3.9k
      Мнения
    3. Проекти

      Тунинг/реставрация - само цялостни проекти.

      5.1k
      Мнения
  8. Законът на моя страна или...

    1. Правна консултация

      Имате правен проблем? Споделете го.

      4.1k
      Мнения
  9. Купува/продава

    1. Купувам...

      Само за Шкода (части аксесоари, коли).

      1.2k
      Мнения
    2. Продавам части за Шкода

      Само за Шкода части и аксесоари.

      1.2k
      Мнения
    3. Продавам автомобил Шкода

      Само за автомобили Шкода.

      625
      Мнения
    4. Продавам консумативи

      Масла, филтри, гуми, джанти, крушки и др. консумативи.

      535
      Мнения
    5. Пазар

      Търси/предлага всичко.

      284
      Мнения
    6. 13.4k
      Мнения
  10. For our international friends

    1. Welcome

      If you don't understand bulgarian this place is for you.

      259
      Мнения
  • Форумна статистика

    30.9k
    Общо теми
    440.4k
    Общо мнения
  • Потребителска статистика

    23158
    Общо потребители
    1119
    Най-много онлайн
    Дими
    Най-новият потребител
    Дими
    Регистрация
  • Днес за рожден ден и здраве да почерпят:

    • vladohist
    • gsisport
    • Mqnkoff
    • Obi-Wan
    • vasilisa
  • Да се запознаем

    Skoda Superb by Stucata Skoda Octavia vRS Evil Red Skoda Fabia Roodnb Skoda 120L Boreslava Skoda 120L Lenka Skoda 120L Skoda 110S Skoda 110R Beloslava Smirnoff Redone Smirnoff Biliana
  • Популярни теми

  • Последни публикации

    • chaveto
      PRR това с генератора го има, обсъждано е, но трябва да е опция. Защото отново няма смисъл да го влачиш този генератор с всичко покрай него и да не го ползваш. Хибрида в момента се налага защото по лесно покрива наложените норми.  И точно тук сме го писали, че вече в рекламите рекламират пробег с едно зареждане. Нещо което няма абсолютно никакъв смисъл в едно МПС. Има много по важни неща от пробег с едно зареждане, но това е начина да продават на заблудените.  От Шкода отново направиха ъпдейт на Апа и в момента прави много добра статистика. Това е от онзи ден, принципно нямах никаква идея да ходя на никъде, но изведнъж излезе нещо и трябваше да тръгна. Като тръгнах с мисълта, че може да се наложи някъде да спра за 3 минути за да заредя толкова колкото да се прибера. В момента положението е такова, че няма причина човек да се притеснява, че може да тръгне на път с наполовина заредена батерия. 
    • PRR
      Мише, предимствата са повече от недостатъците, когато е нова. След 5тата година, а ти тогава вече си я сменил, недостатъците почват да "извират". И, да, 100км са достатъчни, ако може да ги мине. Повечето хибриди я минат 50км, я не. С климатик и/или отопление - забрави. Десния крак да го извадим от уравнението, защото той е фактор за всяко МПС.  И, последно и млъквам. За мен цялата концепция с хибридите е сгрешена. Защо? Ами защото реално са "навряли" и ел. двигател в автомобил с ДВГ. Това е безумно. За мен правилната концепция е - чисто електрически автомобил с опция за малък генератор. Така разкараваш всичко ненужно - скоростни кутии, синхронизация между ДВГ и ел. двигател, няма нужда от кардани при 4х4 и т.н. и т.н. Дефакто, ако инженерите са достатъчно "мъдри" могат така да проектират МПС-то, че при поръчка да избираш генератор или допълнителна батерия. А защо не и опцията да ги сменяш?  Ама ... 🤐
    • C2H5OH
      Не съм много съгласен.  Първо, 100 км на ток са ти две ходения от Люлин до бизнес центъра в Младост с всички задръствания. Второ, в зависимост от теглото на десния ти крак имаш или нисък разход на гориво, или добро ускорение и мощност. Поддръжката е като на бензинова, теглото е плюс 135 кг, което не е чак толкова страшно. Предимствата са повече от недостатъците. От опит 🤷 
    • Mishelle
      Извинявам се. Да, ако трябва да е абсолютно точно - грешно е, че съм написал два еднакви автомобила. Правилното е два идентични по габаритен размер и вътрешно пространство автомобила. Прав си и е точно така. Относно минуса при електричката за по-дълъг пробег при по-висока скорост - това не го взимам под внимание, защото не предвиждам поне за момента моята кола да е електрическа, т. е. винаги можем да имаме план Б за пътуване. А и не мисля, че изпиването на едно кафе по пътя докато колата се зарежда е голяма драма.   Мислил съм го. И то не само за електричката, но и за дизела. От гледна точка на амортизация какво му има на един дизел на 130К, купуван нов, обслужван не на удължен сервизен интервал, както препоръчва производителя, а на 15К както искам аз, зареждан само със скъпа нафта и каран 80-90% извънградско? ДПФ със сигурност му е перфектен, съединителя и скоростите не са тормозени в трафика, мото часовете му са малко. Външно и вътрешно само аз мия и чистя колата, няма паяжини и щети от автомивки. При тези обстоятелства мога да го задържа без проблем до 200К и да служи вярно. Причината за продажбата на всеки 5 години е цената на колата, т.е. овехтяването. Колкото по-рано се разделя с нея, толкова по-голяма първоначална вноска отива за новата кола (внасям всичко от продажбата на "старата"), съответно лизинговата вноска става по-ниска. Проста математика. На практика трудно беше само първия път, когато първоначалната вноска трябваше да излезе от семейния бюджет. А сега се покрива от "старата" кола.   Към днешна дата и аз започвам да мисля в тази посока. Много производители се ориентират именно натам, поне за момента. При някои от тях дизелите изчезнаха, при други са толкова скопени, че не ти се иска да ги караш. От друга страна електричките не завзеха предвидения за тях пазарен дял и не станаха толкова популярни и масово достъпни, поне за сега.
    • PRR
      Мише, според мен хибрида е както всички "универсални" нещата. Върши всичко, ама нито едно като хората. Конкретно при колите - комбинираш всички недостатъци на двете технологии, вдигаш здраво теглото и получаваш нещо дето е по-икономично, ама не точно  Плащаш обслужване като за бензин, ама се движиш на ток. Повечето хибриди, дори плъгините, трудно минават 100км само на ток, ама пък си търкалят двигател/скорости/гориво/т.н., които не ползва.   Да, ако нямаш възможност за две МПС-та, но все пак често пътуваш и на дълъг път е някакъв компромис. Точно както и с всесезонните гуми - има и такива дето си ги 'аресват  
    • C2H5OH
      Аз пък за пореден път се убеждавам четейки последните мнения, че плъг-ин хибрида ще реши всички тези проблеми. Пробег на ток до 100 км, пробег на бензин, в зависимост от теглото на десния крак. На ток в града, на бензин по магистралата. Цената е по-висока в сравнение със само бензинова кола, поддръжката е като на бензинова кола, разходът на гориво е по-малък и на вторичния пазар колата си държи цената.
    • chaveto
      Всичко е много относително, най вече сравнението на два еднакви автомобила. Няма еднаква електричка с ДВГ. Преди ги правеха някои на една платформа, която е била разработена за ДВГ.  Като цяло само и единствено може да се прави сметка кое колко ти излиза, друго няма как да сравняваме. Двете неща са много различни и единственото общо е, че са МПС. Единствения минус е прехода по магистрала, като това е минус на някои потребители. Но както и преди съм го казвал, масовия потребител си ползва МПС основно да се движи на къси разстояния и 1-2-3 пъти в годината да направи 300+км. По някаква статистика МПС 80% от денонощието е паркирано пред дома ви или работата. За дългите преходи в БГ има доста зарядни точки и вече се работи на хъбове които са "сателитни". По друг начин казано, на едно място за зареждане има 20 конектора и тока се разпределя според нуждите, не се дели по равно между два конектора, когато на една станция има две EV които зареждат.  Вчера си платих сметката за ток която е 15.55 евро Цялата консумация е 1190kw. От тях колата на жената е изхарчила 185kw което при нея е около 1700км шкодата около 2000км с 300kw. За тези километри в града, всеки един с ДВГ ще отиде минимум 3-пъти да зареди на бензиностанция. При моята сметка, дали ДВГ ще се изравни с EV на 130К.  
    • krasipask
      Направо не ми се вярва! Такъв размер ли са, защото мисля, че са по-малки скобички по-тапицерията!   Аз си я направих, но изгубих поне час в рязане и огъване :).  Тази на калобрана е с размер 1,6х1,6х1см. за информация. 
    • Logrus
      Съжалявам Юли - изпихме я с Иво 🍻
  • Последна репутация

    1. 1
      sando2
      sando2
      9
    2. 2
      PRR
      PRR
      7
    3. 3
      РусенскоВарено
      РусенскоВарено
      4
    4. 4
      Nov@k@t_BG
      Nov@k@t_BG
      3
    5. 5
      joro-120L
      joro-120L
      3
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.