Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Günter Service Варна


Redline__

Recommended Posts

Ето че и моята Октавия направи 100000км, и реших да сменя малко по-рано ремъците и ролките. За почти 6 години не бях сменял нищо по окачването и предницата тропаше неприятно. Времето и нашата родна действителност не бяха пощадили боята и реших да използвам ходенето до Варна, за да се запознаем с Антон, аз и колата.

Обадих се на Самуил и се уговорихме да му закарам колата в събота. Сутринта ,около 8 часа, спокойно и весело (сякаш колата знаеше, че отива на рехабилитация \:D/ ) потеглих за Варна. Пътя беше лек. Минах от Стара Загора през Айтос, Слънчев Бряг ,Обзор - Варна. Сервиза го открих лесно, благодарение на GPSа. Самуил не беше там, както ме беше предупредил предния ден, и използвах свободното време, за да разузная асортимента на магазина отсреща, напълваки стомаха си. :smt030 Когато дойде се запознахме, разбрахме се какво ще се прави и му предадох ключовете и документите. Докато чаках автобуса за ЖП гарата, се почувствах малко самотен-не се бях разделял до сега с колата, но се утешавах с предстоящата радост при следващата ни среща. :) Качих се на влака (беше полупразен) и благополучно се прибрах в 20:30 в Стара Загора.

В сряда Самуил ми се обади, че е готова колата и услужливо я закара при Антон за козметичните интервенции. За съжаление Антон щеше да отсъства до неделя.

Следващата седмица в четвъртък, се качих отново на влака и бавно и полека в 14:30 пристигнах. Автобуса, който ходи до сервиза е №9. Отидох при Самуил, оправихме сметката и ме закара до сервиза на Антон. Признавам, че сам едва ли бих стигнал до там без GPS. Колата беше като излязла от завода.

Под предния капак беше аптека! Нямаше никакви следи, че нещо е правено. Единствените "отпечатъци" открих в багажника, в една торба пълна със стари тампони, лагери, ремъци. :smt017

 

Искам да изкажа благодарност на Gunter service за отлично и чисто свършената работа!

smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 492
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    85

  • martines -13

    11

  • BlackPearl

    9

  • masterOne

    9

Най-много писали в темата

208 коня на вал и 177 на колела :) Браво Сами !

И като имаш в предвид ,че си с най-малкия хибрид 1752.Тоест топлата част е от VA,а не VB или по-голяма.А и софтуера съм ти го направил леко сейфти,защото твоята кола беше първата на която правя "нестандартен" тунинг,а и ти много газ даваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сложихме Каябитее, които заедно с айбаха залепиха колата за пътяя smile035 . Голямо благодарско на Бат Сами smile126 smile159 . Сами я ме светни какво означава нестандартен тунинг? :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За втори път посещавам ГЮНТЕР СЕРВИЗ и съм много доволен от коректното отношение на Самуил и Васко, които и този път установиха и отстраниха проблема. Много съм им благодарен за всичко! Продължавайте все така, бъдете живи и здрави smile126 smile159 s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сложихме Каябитее, които заедно с айбаха залепиха колата за пътяя smile035 . Голямо благодарско на Бат Сами smile126 smile159 . Сами я ме светни какво означава нестандартен тунинг? :?:

Сори ,че се забавих с отговора.Нестандартен означава различен от стандартния smile091 ,които е със стандартното увеличение в проценти примерно на горивото и налягането-5-7-до10%.Това може да се прави и с тунинг програми ,които сами намират картите които трябва да се променят. Но когато колата е с по-големи дюзи,турбо ,колер,генерация и т.н. тези проценти трябва да са по-високи и тогава трябва да се променят специални бинарни числа в програмата и SBVL ,КОИТО НЕ СЕ НАМИРАТ В ТАБЛИЦИТЕ.Освен това трябва да прецениш степента на вдигане на горивото,защото не е правопропорционална и се губи и сътношението гориво въздух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ви уведомя,че си закупих вече лицензиран хардуер и софтуер,който дава възможност за ОБД, БДМ програмиране,както и програмиране на масата на най-новите ТРИКОР процесори на на новите ЕДЦ17 и МЕД17 и т.н. Чрез програмиране "на масата" за разлика от ОБД програмирането ,се избягва до минимум опасността от попадане на статично електричество от другите ел. системи и копоненти по автомобила и повреждането на компютъра.Чрез БООТ пин могат да се правят и компютри които са заключени или са с тунинг протект.

Зная ,че може би избързах,защото не съм някоя голяма фирма за чиптунинг или човек с отдавна изградено име в чиптунинга ,освен това са много нови колите с ТРИКОР процесори и не се тунинговат все още масово,но трябва да се върви напред smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да може?Може леко да се пипне.Презапасен е.

Но мисля ,че няма много смисъл.Това е работен автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не бях влизал в темата на Сами,но само ще кажа че оригиналния Хаинекен е при мене! smile027

 

Сериозно,няма такава бира!

Сами кога да мина?

Имам само 5-6 проблема по колата,нищо особено(задните колелета задържат,повече от 160км. не мога да вдигна,някаква гарнитура протече,целия двигател е в масло,имам отечка,акумулатора ми пада след 3-тия ден,разбиха ми двата предни патрона на вратите,но нищо не са откраднали от колата,ръждата напира с часове,днес и газта вдигнаха),НО.......аз се радвам на добро здраве и съм щастлив ,че карам все още шкода!

Така че кажи колко бира да нося и кога да идвам. s_flag

 

п.п1 .. много ми се искаше да се съберем за Нова година на 'Вонеща вода" ,ама на....Искрен пак урочаса работата.

п.п2..май ще съм на комплекс "Сириус",имаш ли спомени от там? smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да може?Може леко да се пипне.Презапасен е.

Но мисля ,че няма много смисъл.Това е работен автомобил.

Ок,ще я мисля по-на татък,че ми е нова придобивка и не сме се опознали още :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да споделя и аз удовлетворението си след посещение при Сами и колегата му Васко. след пътуване от Благоевград до Варна, преди да потегля на обратно ми се отвори прозорец от два часа и реших и аз да ги посетя за съвет и мнение по някои проблеми. звъннах по телефона и веднага се съгласиха да отида въпреки натоварената си програма и неотложни лични ангажименти. след напътствия по телефона се добрах до сервиза, отделиха от времето си да поговорим по мойте проблеми, покарахме малко колата (тя естествено пред майсторите не си показа "рогцата"), дадоха ми ценни съвети, Сами ми пусна "правилните" дневни светлини (поне за мен само с пусната ръчна) и дори провери за записани грешки. и естетвено (или пък не, не знам!!!) не пожелаха да им заплатя нищо. надявам се следващия път когато ги посетя да имам повече време, а до тогава едно голямо благодаря за отделеното ми внимание и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да изкажа хиляди благодарности на Самуил и Васко от Günter Service Варна!На 26-11-12 бях при тях и останах много доволен!Изчистиха АГР(беше много омаслен),Самуил го затапи и малко ми я пипна както той си знае,но е факт,че колата върви повече,не пуши естествено и най-важното,че се прибрах в София.

 

Браво! Много здраве им пожелавам на тези момчета!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече съм с хибрид 1752va.Много съм доволен от работата на Самуил,точен излезе :smt017 !Турбото ми го върна като ново,не можах да си го позная,с кеф да си го сложиш на колата.Кара се на 1.1 бар и се държи много добре.Усещам много минимален лаг понеже си познавам колата,ако се качи някой който не я е карал едва ли ще му направи впечатление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече съм с хибрид 1752va.Много съм доволен от работата на Самуил,точен излезе :smt017 !Турбото ми го върна като ново,не можах да си го позная,с кеф да си го сложиш на колата.Кара се на 1.1 бар и се държи много добре.Усещам много минимален лаг понеже си познавам колата,ако се качи някой който не я е карал едва ли ще му направи впечатление.
Като се пусне гориво според възможностите на турбината -няма да я усещаш лагава!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал и аз да добавя моето :smt017 за сервиза на Самуил. Октавията ми имаше проблем със загуба на мощност, а дни преди пътуването до Варна се случи и нещо с окачването. Само за няколко дни, и то без изрична предварителна уговорка, колата беше приета от Самуил, диагностицирана и съответно проблемите са отстранени - няколко извадени маркуча около турбината (не претендирам за пълнота на описанието) и сменено каре. Колата ми е като нова! Благоадаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да забия един порон ! Супер е сервиза, тези които сме от Варна и околноста сме се уредили... :) Последният път даже и бонбони ме почерпиха! Само така Сами, и да разширяваш и гаража, не само къщата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специални благодарности към Самуил и Günter Service Варна за професионализма, отговорността и човешкото отношение, към автомобила ми и мен. Останах изключително доволен от услугите им, като несъмнено ще се обръщам към тях и занапред. Препоръчвам сервиза на всички, притежаващи Шкода. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специални благодарности към Самуил и Günter Service Варна за професионализма, отговорността и човешкото отношение, към автомобила ми и мен. Останах изключително доволен от услугите им, като несъмнено ще се обръщам към тях и занапред. Препоръчвам сервиза на всички, притежаващи Шкода. smile126

Върви ли повече след ремапа ;) Как я усещаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.