Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За ракиите, салатите, мезетата, манджите и барбекюто


Recommended Posts

Ето как можете да съсипете продуктите за една шопска салата.

 

http://foto.bg/data/500/buket.JPG

Не ги разбираме ние хората на изкуството...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 602
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Green_Witch

    76

  • biser.or

    71

  • VALDO

    71

  • РусенскоВарено

    57

Най-много писали в темата

А, ако беше тази красота в подходяща купа (а не ваза), овкусена с малко зехтин - ела гледай дали няма да я изконсумирам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, ако беше тази красота в подходяща купа (а не ваза), овкусена с малко зехтин - ела гледай дали няма да я изконсумирам. :)

Ето, че имало и хора разбиращи от изкуство. Да ни е сладко! Като го подправим подходящо разбира се :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакаите малко да ви подрисна, като ви покажа с какво се занимавах петък, събота и неделя

 

post-1571-138453256306_thumb.jpg

post-1571-138453256322_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте съвет как да сготвя амурчето...

 

Ти кат се качи на Черокито и вече нема да остане риба и диви животни около вас. :mrgreen: Браво, страхотно изглеждат, честито улов, само големи и вкусни екземпляри да ти се закачат на кукичката.

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

Чорба от бял амур по Търновски

 

* глава от бял амур

* 2 глави лук

* 2-3 бр. моркови

* парче целина

* букет от ароматни подправки - девисил, мащерка, риган, босилек

* сол

* черен пипер

 

Главата на рибата се почиства от хрилете, измива се добре и се слага да се свари в подсолена вода. Изважда се и се обезкостява, а бульонът се прецежда. В бульона се слагат да се сварят нарязаните лук, моркови и целина. Малко преди да са готови, се прибавя месото от рибата и подправките. Подправя се с черен пипер и се досварява. Поднася се поръсена обилно със ситно нарязан девисил и парче лимон.

 

Чорбата може да се приготви от всякакъв вид по-едра риба, като главата се отстранява с повече месо.

 

----------------------------------------------------------------

 

Пълнен амур

 

* 1 амур (2-3 кг)

* 1 връзка листа от целина

* резен корен от целина (200-300 г)

* 10 глави лук

* 1 ч.ч. олио

* 5-6 бр. моркови

* 5-6 бр. домати

* 5-10 скилидки чесън

* 1 ч.ч. орехови ядки

* 1 връзка магданоз

* 1-2 бр. лимони

* 1 ч.ч. вода

* сол

* черен пипер

 

Почиства се амурът от люспите, хрилете и вътрешностите. Измива се всичко със студена вода, изцежда се и се натрива със сол и черен пипер отвътре. В олио с малко сол и вода се слага нарязаният на филийки лук, морковите, нарязани на ивички и накрая нарязаните на дребно домати. Добавят се ситно нарязаните орехи, обеленият чесън, един лимон - обелен и нарязан на филийки. Разбърква се добре всичко, подправя се със сол. С така приготвената плънка се напълва амура и се зашива. Намазва се с олио и се слага в намазнена тава или гювеч. Върху него се нареждат резенчета домат и лимон, долива се 1 ч.ч. вода и се пече до зачервяване. Поднася се с бяло вино.

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

Амур в плик

 

Рибата се нарязва на парчета, които се слагат в плик за печене. Добавят се масло (за 800-1000 гр риба около 60 г масло) и соев сос на вкус. Може да се сложи и малко пипер, но съвсем малко. Пликът се завързва и надупчва с игла. Слага се в тавичка (или в чиния, ако ще се готви в микровълновата) и се пече във фурната (като внимаваме, пликът да не се допира до нея). В микрото се пече 10-15 мин на пълна мощност, във фурната - поне 20 минути на 180-200 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Па...мое и да го опържиш амурчето,ако решиш smile092

 

Рибата се нарязва на котлети,посоляват се, поръсват се чер пипер и се оставят в хладилник да престоят поне час. След това се овалят в царевично брашно и се оставят двайсетина минути за да попие брашното.Така се получава хрупкава коричка. Пържат се в силно нагорещено олио от двете страни. Поднасят се с парче лимон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на "pow" и "biser.or" за рецептите. Снощи опитахме и от двете рецепти пълнен и пържен амур - компанията с която бях, много харесаха хрупкавата пържена риба. След като я хапнахме, извадих пълнената от фурната и я поднесох на масата. Чиниите останаха празни - това какво означава ще ми каже "pow". smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, моля, моля, аз нямам нищо общо със случая, :mrgreen: само съм предоставил един текст, дето е от памтивека. ;) Истинския герой на деня - и ловец, и готвач - си ти. smile126 Да ти е все така богат улова и пълна и многобройна трапезата - и с ядене, и с приятели. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво имаме за вечеря?

- пилешки пържоли от бяло месо на скара (отлежали в съдинка с каквото намерих в хладилника)

- гарнитура от картофено пюре, тиквички на скара с кисело мляко и салата от нарязана на едро бяла ряпа. (това е по избор и желание)

 

И понеже през почивните дни в Севлиево направиха над 200 м. тиквеник и отбелязаха достойно Празника на тиквата, а и нали снощи Хелуин-али-бали... Кака също реши да открие сезона на тиквата.

 

021266836.jpg

 

Оказа се, обаче, че съм тръгнала да пека малко неподготвена тиквата. Бях забравила за орехите... За това ще я ядем "импровизирано" с мед, канела и шамфъстък.

 

Бон апети на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто какво ще черпиш във ВТ!!! smile021

 

Съжалявам, ама след снощи не остана, а бях опекла цяла тава. Оказа се, че и котките са способни да паднат толкова ниско, че да похапнат малко тиква. Смятай. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ми е по-лесно ще ти разкрия тайната. След като измиеш, нарежеш тиквата и почистиш семките - взимаш подходяща тавичка, поръсваш дъното със захар така, че да се покрие и след това поставяш тиквата с кората нагоре.т.е. Месестата част да се залепи за захарта. Не е необходима никаква вода.

 

Печеш така около 20-тина минути. След това вадиш тавата и обръщаш тиквата с кората надолу. Няма как да ти загори дъното, защото тиквата си пуска секрет и става като гъст захарен сироп.

 

Като я опечеш, че да ти хареса на вид - вадиш, редиш в готина съдинка, заливаш с останалия на дъното захарен сироп, добавяш медец, смлени орехи (или някакви ядки) и канела.

 

Бързо, лесно, вкусно! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега вече рецептата е ясна на всички. От мен тиквите - разполагам с 3 вида. Пращам по Valdo за В.Търново. Някой да се заеме с ядките и Green-и ще я приготви за всеобщо удоволствие. Да Ви е сладко! Ако се сетите оставете и за мен късче сладка прелест да опитам smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Салатката може да се приготви така:

smile021

http://vbox7.com/play:f8adb188

 

Само не разбрах, като е мачо салата защо не я препика накрая? Отвратително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземайте,не се притеснявайте. smile048

 

2709.JPG

 

Сега е мой ред да се снимам с вилицата пред монитора. smile091

 

И за да не е поредния спам - тази вечер сме на Сирене по шопски + бързи кремчета от д-р Йоткер.

 

А вчера мъжете ометоха една огромна тава с баница... Дойде зима и търбусите им взеха да побират по повече... И тези на котките също... Не мога да ги изхраня, бе! ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Набрах" ги на пазара днес :mrgreen:. Някакви идеи за по-специална панировка, освен "стандартната" - яйца, брашно, бира(в случая тъмна), черен пипер и вегета? :-k

021303284.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, панировката си е супер, само преди нея ги бланширай във вряща подсолена вода за около 3 мин, отцеди ги и тогава ги панирай.

 

Потекоха ми лигите, невероятни гъби....................... smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, панировката си е супер, само преди нея ги бланширай във вряща подсолена вода за около 3 мин, отцеди ги и тогава ги панирай.

 

Потекоха ми лигите, невероятни гъби....................... smile126

И да навие довечера часовника! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.