Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda 120 "Прераждането"


maxrpm

Recommended Posts

Нямаш проблеми бе , Влад. Намираш човек, прави колектор от неръждавейка с аргонови заварки. Казваш какви карбуратори според теб трябва да се сложат и го правиме. Отиваме после в м-комплекта, пичовете синхронизират 2 та карбуратора и сме щастливи... Аз толкова съм се напатил, че съм отворен за идей. Опитал съм какво ли не.

 

Решението е пълна инжекция от фелиция, но това са луди пари - маховик от фелиция разпробит за 120ка венец за маховик 190 за 120ка, датчик на хол , разпробита кутия което не знам как ще стане щото отгоре е точно снадката на кутията, custom колектор за 5канална глава с бензинова рейка, преработен оборотомер и уредче за температура с карантия от фелиция преработен термостат.... да не продължавам, че ще стане дълго. :)

 

Най - лесното решение ще е просто една газова , май :D

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека, който да направи колекторите го има. А може да намерим и колектори за 5 канална глава, ама ако изхвърлиш оная изгнила, грешно задвижвана кола и и боднем 136-ка на 120ката, както е с големите канали и сгъстените бутала с двойни карбове - е тогава ти е играта. Аз пак ти казвам, че смукателен колектор за единичен карб имам и пак ще си върви със фелициевия двигател и жиков(плочка за газ) с механизъм от варбург, а в най-лошия случай да се пробваме да намерим някой вертикален Вебер. Варианти много, казваш и правим, че да има една 120ка по софийските улици дет да може да ми се опъва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора не мисля да го сменям. Нека си е с изрядни документи. Ако слагам фелициев мотор то ще е 135, защото 120ката по талон ми е 58коня 43kw според технотест не можеш да сложиш мотор по - мощен от 10% а 136 68коня 50kw е повече от 10% и няма да ме пуснат на технотеста.

За карбуратор ми писа ангел че има, сега се опитвам да преговаряме, но подозирам че предложението ми само го е развеселило :D

 

Виж си личните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш просто да си ревизираш 120 ковия карб и да не влизаш във филми .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз му казвам, че смуче въздух от някъде, но не ме слуша! :)

 

 

че да има една 120ка по софийските улици дет да може да ми се опъва ;)

Не се надъхвай прекалено! :tongue_1: :beach_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
Та в тази слънчева събота, въпреки че забравихме ключовете, и се връщахме, и тубичка за бензин, след като се помотахме 1 час, с ключове в ръка и с тубичка бензин, със Сашо поехме на разходка да видим какво прави баба Шкода. Пристигнахме и с малко ядове с отварянето на вратите, наляхме бензин, сложихме акумулатора и с първото завъртане на ключа двигателя запя. Направихме и пробно кръгче с прословутите думи: "бях забравил как се спира без серво". 


20160227_155215.jpg

 

Редактирано от ustavri
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красавици!! С Макса, много сме благодарни на колегата от горния пост, че ни придружи да запалим баба си Шкода. Точно както подозирах от няколко седмици се бяха задръстили отводнителните канали отпред, как не се е наводнила досега незнам. Щом бръкнах под калниците и изхвърлих заводските накрайници на маркучите, всичко заспа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

 

Саше, кога ще я докараш към София?

 

На път за Калояново...  :tongue_1:

 

Супер работа сте свършили , трябва си грижа Саше  :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - общо казано като си върна заемите на банката. Ще се насиля да е преди зимата, че не ми се иска да изкара още една зима на двора. Сивия цвят и отива, ако беше гланц, щеше да е супер. Аз мислех да е цвят Бордо RAL3003 , ама не ми се занимава с КАТ.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оранжевия си е добре - още по-забалежим е от червения, за да няма после оправдания, че не са те видели пред Технотест :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак бях при колата, измих я от саждите, нали всички са на дърва/кюмюр но пак не успях да отворя проклетата задна дясна врата. От вътре под стъклото я смачках стабилно, с Влади я дърпахме миналата седмица, нищо не става, другите бравички ги напръсках с WD40 тази не мърда не ми се ще да я подпирам с щангата. Мисля да сваля кората и да напръскам бравичката отвътре с WD. Дали ще има някакъв ефект?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност. Саше, най-добре да напръскаш и да я оставиш едно шише бира (т.е. около час) преди да напъваш пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...
Публикувано (Редактирано)

на Фелицията на 4ти и свършва ГО, много се чудя дали да не я закарам на село и да взема да залепя на 120 ката една граждандска и да и сменя маслата. Мисля че нафтата в скоростите ще издържи 40-50км. Нещо ме сърби и то не е от днес и от вчера, да си ходя на работа с нея. Ще реша окончателно , като дойде заплата, ама гледам че на 7ми има Шкода среща на ним, приемате ли 120ки?

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ми е натоварен графика ,но ако докараш 120-ката бих се изкефил на 100% . Стига да мога да дойда :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Днес я покарах малко по едни чукари с братовчетката.

 

Обаче имаме голям проблем момчета Предното стъкло е текло от уплътнението. Ръжда още няма, но трябва да се смени спешно. Искам да е ново, не държа да е оригинално, може и от новите. Ще си пусна и една темичка по - късно днес, но трябва да се организираме и да намерим. Комплект предно и задно също може да ми предизика интерес.

IMG_5593.jpg

IMG_5591.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уплътнение за предното стъкло почти съм сигурен, че няма да намериш. Преди 2 години като търсих с 300 зора открих последното налично по магазините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обадих се на Влади и той да търси, във Вторник ще обиколя магазините, в краен случай ще го обиколя със силикон , ама това не си е работа. Ще видим, ама от чехия не ми се поръчват, кой знае колко ще излязат. За "последното" те разбирам. 120ката и сложих последните 2 нови спирачни апарата и с 300 зора убедих приятел да ми даде 100 лв назаем за да ги купя. Обяснявам му - Андрейка, търсил съм, други няма! Тоя ми вика - е аре ся толкова ли ти трябват? Викам да, жена да видя ще я подмина, апаратите ми трябват, дай 100лв, защото ако ги изпусна, ще те мразя доживот! :D
 

Aз знам че не се намира и на дядо ми съм казал да търси, ако ти изпадне аз съм човека !

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получи се супер. Обаждам се аз вчера на Радо, днес на Ангел, от там и от двамата разбирам че едва ли ще мога от някъде да открия подобно нещо и вече си викам, за**би, толко много ли остарях. Аз уплътнения съм купувал, не е нищо особено и е последното нещо което очаквах да изчезне като резервна част.

 

По - съвет на Влади звъня в единия магазин в София,

-имате ли ?

-Имаме!

-Вярно ли е , сигурен ли си че имаш?

-Да!

-Колко пари ?

-30 парчето!

 

От там аз започвам да звъня. А то е 6 без 15, а магазина е до 6. Чувам се с приятел.

- Имаш ли пари ?

- Имам.

- трябва да се купят едни неща, много е важно, по - важно дори от жена. Аз съм пил и не мога да карам, трябват ми 60лв и много бързо да дойдеш пред нас!

- Няма проблеми аз съм в центъра на ул.Осогово, ей сега качвам мацката и до 10 мин съм при тебе!

Ивайло, неговата уморена след работа и Дачията, комплект 6:15 бяхме пред Шкода магазина. Евала на тая цялата организация, така се прави!

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Саше! Не разбрах само от кой магазин точно си се сдобил с уплътнението?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радо от магазин Шкода, ми каза че има възможност да докара от Чехия 1бр задно. Ако някой е на зор, да се обади, това е добре да се вземе и да си е при нас, явно вече не се намира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нека го поръчва, ако няма някой по-на зор от мен, ще го взема, че и аз ще влизам за боя и може да се наложи. Ако пък остане, пак ще си е тук, на съхранение. Не разбрах, предни останаха ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.