Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За Octavia 3


maiden

Recommended Posts

Колеги, с голяма радост ви съобщавам, че от днес влезе в производство и т.нар клъстер (инструментален панел) за шкода октавия-3 (MQB Instrument Cluster) в заводите на Johnson Controls. Това означава, че вече е възможно и серийното производство на автомобилите. Доколкото знам това е бил последният електронен модул, който блокира серийното производство от декември насам, поради проблеми със софтуера.

smile159 smile159 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 173
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • stivi797

    16

  • bubaru

    10

  • VALDO

    9

  • bega4kata

    8

Най-много писали в темата

Че то от миналата седмица Октавията е в шорумите, как е възможно от днес да започне производството.

Произведени са ограничени бройки с клъстери на Continental, но масовото производство започва сега s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софтуера в БГ ли е правен? (от Johnson Controls)

 

На Октавиата, да. Също и на предните VW платформи (на голф-а и пасат, мисля) и на някои от порше...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вчера след 30 мин каране на 1,2 TSI 105 кс. единственото което мога да кажа е че влязох в магазина и си я заявих. :smt004

Не е за състезатели, но като я натиснеш си върви, което идеално ми допада понеже нямам тежък крак, пък и мисля да возя децата ми с тази кола. Със 50 поема и на 6-та и на 3-та си дърпа и до 120 без много замисляне. От друга страна останах очарован от Start-Stop системата(досега не бях карал кола с такава). Не я бях забелязал докато консултанта не ме попита какво мисля за нея =D> Естествено тя идва и с намаляване на разхода с 1 - 1,5 литра на 100(голям ужас, аз така обичам кроасанчетата на ОМВ, но сега ще трябва да си вземам само по 1 на всеки 5-6 литра/100 ГРАДСКО(според данни на производителя). Мога да се похваляа че с този мотор и с топ нивото(Eleganse), дори с допълнителните екстри като Tuch-screen радиото Bolero и металика и специалната аларма дето я искат от лизинга и някви знаини и незнаини джаджи, ми излезна 34 011лв. Бяха много любезни да ми предложат и БЕЗлихвен лизинг. Проблема е че ще чакам ЦЕЛИ 2 седмици завода да я направи понеже модела бил на няма и месец и били претрупани с поръчки(досещам се защо). Заедно с 10-те дни за докарване и още 5 за регистрация пред кат, ми обещаха на 10.05 да мога да я подкарам както и където си искам. (1 месец от собствено конфигуриран автомобил до подкарването му ми звучи никак не лошо постижение smile159 ).

Немога да вляза в подробности за двигател и други технически елементи защото не разбирам нищо, пък не ми и трябва. :-k Затова си има 5 гоод гаранция и сервизи. Като заключени да кажа че смятам, че ще ми върши отлична работа за моите нужди.

Поздрави и безавариина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, честито. Да се похвалиш със снимков материал като дойде. Иначе 1 месец от конфигуриране до подкарване ми звучи направо в рамките на научната фантастика, дано наистина са толкова експедитивни и не се налага да я чакаш. Поздрави и безаварийна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за избора! s_flag

Проблема е че ще чакам ЦЕЛИ 2 седмици завода да я направи понеже модела бил на няма и месец и били претрупани с поръчки(досещам се защо). Заедно с 10-те дни за докарване и още 5 за регистрация пред кат, ми обещаха на 10.05 да мога да я подкарам както и където си искам.

От какво се "оплакваш"!? Когато поръчах моята, ми казаха 120 РАБОТНИ дни :smt034 (но си я получих след малко повече от два месеца)... Щастливец такъв!

Като я получиш, да не забравиш да пуснеш някоя снимчица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за избора! s_flag
Проблема е че ще чакам ЦЕЛИ 2 седмици завода да я направи понеже модела бил на няма и месец и били претрупани с поръчки(досещам се защо). Заедно с 10-те дни за докарване и още 5 за регистрация пред кат, ми обещаха на 10.05 да мога да я подкарам както и където си искам.

От какво се "оплакваш"!? Когато поръчах моята, ми казаха 120 РАБОТНИ дни :smt034 (но си я получих след малко повече от два месеца)... Щастливец такъв!

Като я получиш, да не забравиш да пуснеш някоя снимчица!

 

:smt017

Казаха ми че в момента са спрели няколко модела от производство(временно) и линиите им са започнали да правят само тази, като сложиш и това че неправят и комбита още и воала 2 седмици. Не се оплаквах много и се съгласих smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо странно няма.Мойта като я поръчах и след 10 дни бе произведена!Друг е въпроса кога си я взех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не ти ли направиха някаква отстъпка?Останал съм с впечатление,че винаги са готови да се обсъди цената,когато намеренията са ти сериозни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нов модел - отстъпки "зеро". Когато излезе Рапид мислех да го поръчам вместо моята, но той излезе на цена почи колкото нея заради това, че няма отстъпка.

Иначе като конфигурирах една ОК3 със същите показатели и екстри като моята излезе 45 000, при това с допълннителни работи като безключов достъп и други. Моята преди отстъпката излезе 49 047, но с почти 10 000 отстъпка пак излезе 39 000. Като мине известно време ще започнат да правят отстъпки и на тази, но да се накупува първо народа и после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отстъпки се очакват около Великден и през юни.

Още не са готови и с пакетите, когато излязат това допълнително ще намали от цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2 седмици и аз се возя на Октавия 3 Елеганс 2.0TDI DSG, и за сега съм с много добри впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2 седмици и аз се возя на Октавия 3 Елеганс 2.0TDI DSG, и за сега съм с много добри впечатления.

Честито, лека и безаварийна. Пусна някоя снимка да оплакнем око.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, тя е със светлия салон smile035 3-спицов мултиволан, навигацията Болеро ли е? Иначе изглежда страхотно, със здраве да си я караш, колега smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.