Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

На 4.03.2022 г. at 14:25, joro-120L написа:

 

 

чумбер - обръч на буре/каца

 

 

 

По нашия край, чумбер викаме на забрадка, кърпа за глава, която носят бабичките (предимно). 

А на обръчите за буретата викаме дъги. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Алекси Георгиев написа:

По нашия край, чумбер викаме на забрадка, кърпа за глава, която носят бабичките (предимно).

 

Да, може и така да се каже. Затова и уточних как да се тълкува.

справка - Тълковен речник. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, от коя ходина 1.8 и 2.0 tsi ги бяха оправили и вече не са за основдн ремонт? 1.8 180кс. и 2.0 211к.с. от 2013 и 2014 ок ли са? За Пасат става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това което съм чел, след някой си месец на 2012г, така че 2013г. трябв да са ок, а и гледам конете са вдигнали, та със сигурност има разлика от мслоядите. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, sauber написа:

За 1.8 знам, че 160 коня е смърт със сигурност. Но за двулитровките не знаех ниииищо.

Благодаря!

 

2.0 TSI (197 Hp) 2008 - 2013г. вървят успоредно с 1.8, но, като че ли са по-рядко срещани при Шкода. Мисля, че и във форума не са коментирани. Не знам дали и тяхната слава не е като на 1.8

 

https://bg.autodata24.com/skoda/superb/superb-ii/details

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8 TSI от края на 2013 със сигурност не е "смърт".

Не мога да кажа точната дата, но мисля, че цялата 2013 са добре.

Редактирано от chavdarlk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!
Един познат е тръгнал да си купува Пасерати CC. И нещо ми обясняваше в тая връзка. Като му казах за драмите, които знам с 1.8 от тия години, лошо му стана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, основната причина да си взема дизелов Супърб беше тази. А и исках да е от това поколение. Иначе, със сигурност щеше да е бензинов. Вярно, има и 3.6 бензин, но ми идва в повече. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Тия дето искаме бензинови коли, към момента имаме проблем. Аз като ми беше щукнало да минавам на С2, също гледах бензинови. 3.6 дали е много не знам, ама то ги и няма много много, да не кажа хич...

А аз от месец-два съм решил, че следващият кошник ще е турбо бензин. Даже разглеждах Пасат Б8, има добри екземпляри. Но цените в момента са несериозни. 50К за коли на по 4 години и 130К километра не ми се струва справедливо...

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, sauber написа:

3.6 дали е много не знам, ама то ги и няма много много, да не кажа хич...

 

Ако си бях поставил за цел, щях да намеря. Но с годините стават дефицит. Когато аз търсих, изпадаше по някоя бройка.

Приказката на Мечо Пух е много вярна, но не ми е нужна чак такава мощност, разходи и наличие на 4х4.

Но си е класен автомобил. Спор няма. Флагмана при С2. А защо не и при всички Супърби до момента, като моторизация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чакам един колега, който ще си взима Хибрида. За който хибрид от него разбрах, даже не знаех че има. 1.4Т + ток. Бил 211 коня. Правил му е тест и е много впечатлен. Сега, човека живее в малък град в Швеция и то в къща. Демек за него такава кола си е топ. Но все пак ми е интересно да видя какво са измислили :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, tuningmania написа:

До "ВСИЧКИ" - Честит Празник, Колеги!

Рано е за първа пролет , а и температурите не го подсказват ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, tuningmania написа:

До "ВСИЧКИ" - Честит Празник, Колеги!

Наистина ли мислиш, че нещата отиват в добра посока?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, tuningmania написа:

До "ВСИЧКИ" - Честит Празник, Колеги!

В нормална, правова държава, този арест щеше да се случи в нормалните часове, не вечерта, не първо с обявяване в медиите и след това предприемане на реални действия. Това е PR. Аз НЕ искам да живея в държава живееща на PR-а на министрите си, т.е. с хвърляне на прах, вместо да се върши реална работа ;) 

 

Иначе приветствам разследването на Борисов, както и всеки друг политик и обикновен човек. Сега остава да се представят и РЕАЛНИ доказателства подкрепящи обвинението. Наистина се надявам, че ще се случи, защото досега от Рашков видяхме, опс, само чухме, обвинения и нито едно доказателство, нито един арест подкрепен с доказателства. Т.е. само PR ... случаЕно само 5 дни преди 100те на правителството и само ден след излизането на социологическите поручвания показващи спад в доверието на всички партии и институции участващи във власта... 

 

Трайчо Костов ;) 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм. Нека видим реалното обвинение и, пак казвам - ДАНО, този път да има РЕАЛНИ доказателства. Защото АКО докажат нещо срещу Борисов, ще има шанс и за други, които в момента го играят спасители в сегашното правителство ;) 

От друга страна, ако пак няма доказателства и всичко се окаже само прах, Рашков трябва да си замине с 200. И още чакам да се появи обвинението...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PRR написа:

Не съм. Нека видим реалното обвинение и, пак казвам - ДАНО, този път да има РЕАЛНИ доказателства. Защото АКО докажат нещо срещу Борисов, ще има шанс и за други, които в момента го играят спасители в сегашното правителство ;) 

От друга страна, ако пак няма доказателства и всичко се окаже само прах, Рашков трябва да си замине с 200. И още чакам да се появи обвинението...

 

О, доказателства вероятно биха могли да се открият. Но от някакви читави органи. Каквито Рашков и Киро далеч не са :D Но на тях не им е и необходимо. Те постигнаха това, за което си мечтаят от миналта година - Борисов арестуван. Сега Борисов ще излезне, ще си осъди държавата, а тъй като гледам до година две и ще е обратно на власт :)

 

Преди 16 часа, tuningmania написа:

До "ВСИЧКИ" - Честит Празник, Колеги!

 

Честит и на теб! Аз нали те питам през няколко седмици как върви живота, от както ГЕРБ не е на власт? Как си, забогатя ли? Вдигна ли ти се стандарта? Всичко по-лесно ли е вече? :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, sauber написа:

 

.... Каквито Рашков и Киро далеч не са :D ...

 

Като написа "Киро" някак се замислих колко е цинично човекът нарушил конституцията, т.е. основният закон в държавата, и подписал декларация с невярно съдържание да си позволява да говори за спазването на законите ... 

 

И да попитам, защо 18 часа след започването на акцията, все още няма официално оповестена причина за ареста и акциите? 

 

Пак казвам - лошо няма да се разследва. Лошо няма да се извикат на разпит. Лошо няма, дори би било хубаво да бъдат осъдени, ако се докаже, че са нарушили закона, но защо с тази показност? Защо ще арествуваш бившия премиер, пазен от НСО, показно в 22 часа вечерта? Защо не го призовеш нормално, както би следвало по закон? Ще се укрие ли? Ще извърши друго престъпление ли? Какво? А, да, няма да е сеир и няма да сме нормалната, правова държава, а ще сме поредния цирков театър. Ама, както видяхме по-горе в темата, тоя сеир се харесва на 'ората ;) 

 

Ай, Трайчо Костов ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лошо тиквата дори и за една вечер да разбере как са се чувствали хората, които биваха прибирани в панделата с помощта на спецпрокуратурата и спецсъда. Някои от тези хора висяха по над една година без повдигнати обвинения. Не казвам, че те са ангелчета, но и тъпата банкянска тиква не е. Иначе и аз съм песимист, за това че ще го настанят при бай Ставри. Все пак тиквата си го каза - "ако не съм премиер съм мъртъв". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.