Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Питам, защото и аз минавам редовно от там :) И винаги точно за същото нещо внимавам (да не ме удари някой). Влизам в нарушение, дори да идва някой отгоре се прибирам максимално дясно, там където не трябва да съм по принцип, и така се внедрявам... Знам го да... ама скоро като направят моста там и няма да го има тоя проблем, затова няма и да обърнат никакво внимание... Ще кажат има си знак и това е.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извънземна технология. Данните са впечатляващи... поне за мен де.

 

http://www.dnevnik.bg/skorost/2014/04/29/2289542_seriinoto_bmv_i8_izliza_na_pazara_s_cena_126_000_evro/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсите ключове - смятам че цената е добра. Продавача е с добър рейтинг и има безплатна доставка до БГ

http://www.aliexpress.com/item/In-stock-Folding-Car-Remote-Flip-Key-Shell-Case-For-Vw-Golf-Passat-Polo-Bora-3/652887500.html?spm=5261.7132366.1996734150.173

Редактирано от stanis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извънземна технология. Данните са впечатляващи... поне за мен де.

 

http://www.dnevnik.bg/skorost/2014/04/29/2289542_seriinoto_bmv_i8_izliza_na_pazara_s_cena_126_000_evro/

Преди две седмици засякох едно няколко пъти на аутобана, колата изглежда невероятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ако някой събира стикери за промоцията в ОМВ имам една карта със залепени всички стикери и още два допълнителни, ако някой ги иска му ги давам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой гледа ли прогнозата за времето от 8 без 5 по Нова телевизия? Проливни валежи в някакъв турски курорт и снимка на две коли български и едната от тях или новата октавия 3 с хубавия син цвят или супърб най-новия комби от този курорт

Редактирано от Cvetomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой гледа ли прогнозата за времето от 8 без 5 по Нова телевизия? Проливни валежи в някакъв турски курорт и снимка на две коли български и едната от тях или новата октавия 3 с хубавия син цвят или супърб най-новия комби от този курорт

качих снимките в темата шкода по света. https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1.0-9/10338732_837348029613582_268622812118773005_n.jpg

Редактирано от Нептун
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тестове на Аутобилд:

Шкода Октавия 1,4TSI срещу БМВ 316i - 525 срещу 502 точки.Шкодата е по-динамична, има по-добри спирачки, по-икономична е. Има повече пространство и е по-изгодна. Успокоението за БМВ е ,че не винаги трябва да си първи.

http://www.autobild.de/artikel/bmw-3er-skoda-octavia-test-5091176.html

Шкода Рапид SB 1,2TSI GreenTec срещу VW Polo 1.2 TSI BMT- победа за Шкодата която дава повече за парите си, има повече пространство, и се кара по-добре.

http://www.autobild.de/artikel/skoda-rapid-vw-polo-test-5092313.html

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има снимки на новия Суперб в списанието Автомоторспорт.Много прилича на Октавия 3 ,но е по намазан и готин.

Прекрасен е най точната думичка.Двигателите са от 125-300к.с. Каквито ще са и на новия Пасат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих им дал и една мизерна точица на тез нови коптори - пълни с пластмасови излишъци и лепени панели с "високотехнологични" полиуретанови лепила  :PDT_Armataz_25:

Вчера отварях задните врати на Фобията и бях удивен от няколко малоумни инженерни решения ... първо два пластмасови щифта един в друг набити и държащи стъклото към водача и не знам как , но единия беше запекъл и няма избиване и се мачкаше (какво им е пречело да е планка с винтове като на предните прозорци незнам) , после една пластмасова скоба държаща бравата към алуминиевата тава и пестяща сигурно минута за монтаж и съответно създаваща добро настроение и еротични мисли за майката на инженера в главата на  демонтиращия и на края високотехнологиното полиуретаново лепило създадено в космоса беше тотално изгнило и изтекло в кората на врата заедно с всичката вода , която се излива вътре ... може и да не съм прав , ама тия нови технологии стават само и единствено за еднократна употреба (до първия дефект) и после в кофата (демек създават едни скъпи боклуци) :sorry:

 

П.П. Забравих за макарата на ръчния стъклоповдигач ... алооооооу макари и въжета мотахме '80 -те години на Жигулите , толко ли нямате акъл да измислите нещо по-надеждно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много се прецаках с тоя пластмасов боклук, трябваше да си взема една жигула.

Ама аз съм разглезен упадъчен капиталист - предните 11 години карах още един пластмасов боклук, така и не се наложи да отворя предния капак да проверя какво има там. С носталгия си спомням времената, когато баща ми ремонтираше чисто новата ни ВАЗ 2101 пред блока...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има голяма доза истина в поста на The Best Forman. Никак не са лоши "скъпите боклуци" - само че ако ги караш докато са все още нови. По този повод се сетих за едно голямо сметище в Лондон, на което бяха изхвърлени около 500 (петстотин!) ЧИСТО НОВИ Хюндая! Това ме навежда намисълта - колко е себестойността на една кола, че е по евтино да се смачка и да се направи нова, от колкото да се вземат някои части? Причината до колкото разбрах беше, че са били на кораб на който е имало пожар и са се вмирисали на пушек. Аз отворих няколко и миришеше на чисто нова кола, с найлоните на седалките и защитата на боята!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата t5onko ме е разбрал какво съм искал да кажа ... модулно сглобени коли лесни за монтаж на поточната линия и до там , но когато се стигне до ремонт дори и дребен става страшно , да не говорим , че след 10 години на слънце и студ всичката пластмасария става на дробсърма и наистина ти е по-лесно да я изхвърлиш от колкото ремонтираш .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че те хората не карат 10 годишни коли бре. Само ние тук обираме моргите и се кефим на "нови" 15+ годишни трошляци. Само дето после мрънкаме, колко са скапани и как някой не се е сетил, че след 15-20 години ще трябва нещо да се ремонтира (не да се смени).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетили са се и много добре знаят защо са го направили така-никой няма да тръгне да се занимава с ремонт на запад, а купува ново - да обаче цената на новото в много случаи е 20-30% от стойността на колата. С покупката на нова кола, човек си осигурява гаранция че няма да му се наложи да плаща за нищо друго освен за консумативи. Имам много примери за собственици ка сервизи (дори и на запад), които карат 8-9год коли и не е защото не могат да си позволят чисто нови! Няма как кола за 5000 да е по хубава от кола за 40000, но няма гаранция, че като си купиш чисто нова няма да те остави насред пътя. Ако все пак се случи, при новата кола няма да се наложи да се бъркаш в джоба. Да не се засягат собствениците на нови кли - всеки сам решава за какво да си дава парите - едните ги дават за ремонти, другите за обезценяване, данъци, застраховки, подръжка в офиц. Сервизи и др. Дай боже всеки да може да си позволи да кара нова, но след 5-7г да отиде и да си поръча следващият по-нов модел с всичките плюсове и минуси. Добре е все още, че има хора, които мислят и умеят да препавят нещо - най е лесно на магазина и ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По някога и оторизираните сервизи не помагат ... моита Форбия е точно от тез екземпляри ... сменен конвиниъс модул и блока с бутоните на лявата и тя пак си показваше рогите (когато е в настроение) ... е да , ама дойде в България и гявола го хванахме за топките и пак се връщаме на добрата стара максима , че всяко едно подобрение , води до неотстраними дефекти :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата t5onko ме е разбрал какво съм искал да кажа ... модулно сглобени коли лесни за монтаж на поточната линия и до там , но когато се стигне до ремонт дори и дребен става страшно , да не говорим , че след 10 години на слънце и студ всичката пластмасария става на дробсърма и наистина ти е по-лесно да я изхвърлиш от колкото ремонтираш .

 

Бате, той Формана проблем с пластмасата може и да няма, ама за сметка на това, оригинално джелезо по него почти не се наблюдава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли на кой производител/и са пружините коите се изплзват в колите ни ? имат ли някъде по тях бранд на производителя ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате, той Формана проблем с пластмасата може и да няма, ама за сметка на това, оригинално джелезо по него почти не се наблюдава :)

Поне като е бил нов наистина по него всичко е било ново , а сега новите са 90% от рециклирани материали :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтирах един дигитален чейнджър Yatour на Аудито. В стремежа си да махна всичко излишно от монтажния му кит, за да изглежда инсталацията в заводски вид, вместо черната опционална преходна букса, по невнимание отрязах синята с 8 пиновия мини-ИСО конектор :blush:  После един час запоявах кабели (два са екранирани). По тъмно боднах кабела, чейнджъра тръгна, но не бях форматирал в правилния формат имента на папките на флашката и само ми листна една от 5- те папки. Оправих съдържанието на флашката (написах си дори програмка за бързо форматиране на имената на файловете до разпознаваем за оригиналното радио формат :crazy: ), но след толкова пречки, оставих за утре да тествам дали работи всичко, преди да пребандажирам снопа на радиото с добавен към него снопа на чейнджъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, сигурно ли е, че патрулите вече нямат право да снимат, да не би да има някаква промяна нещо? Че преди малко много се бяха покрили след един завой и им се натресох с около 80 при ограничение 50....  не можах да видя дали имаше камера в патрулката, но катаджии със сигурност имаше....  :wacko_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Могат, но за да те глобят трябва да те настигнат и да те спрат. Честитка по пощата от мобилна камера мисля, че вече не могат да ти пратят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ме гонили. Дано да съм се разминал, че миналата година направо ме обраха с тези снимки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.