Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Този трябва да е - http://www.vetekbg.com/

Преди година и половина имах щета на една кола-оправиха я бързо,много добре стана,без забележки!Доволен съм от тях!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Случайно да знаеш дали работят с Алианц?

 

Принципно  имаш и вариант с фактури ... Прави се проформа ф-ра , казват ОК и действаш . Минус е , че трябва да си платиш и после ти връщат сумата.

П.С. Това е при положение , че сервиза няма договор с Алианц.

За Vetek мога да дам положително мнение. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дъжд ли бре?

Уф, аз хванах, Слава на Бога, само дъжда. Много силен, но дъжд си беше чист. Добре, че не е била градушката, че ще пометна вече с тия застрахователи. Писна ми от тях.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно  имаш и вариант с фактури ... Прави се проформа ф-ра , казват ОК и действаш . Минус е , че трябва да си платиш и после ти връщат сумата.

П.С. Това е при положение , че сервиза няма договор с Алианц.

За Vetek мога да дам положително мнение. :)

Досега не съм ползвал услугата с прформа фактура на Алианц дали не правят проблеми /визирам разкарване на горе на долу, което става всеки път в Левинс/.

Утре като се прибера ще се обадя и до двата сервиза и ще го мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Днес един малоумник така ми удари с вратата си калника, че направо го вдлъбна.

Колега, стана ми интересно дали сте се засекли на място с въпросната личност с интелектуален недостиг, както и дали е имал валидна Гражданска отговорност? Струва ми се редно ремонта да е за негова, а не за твоя сметка (макар и по Каско).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене беше следното - щом имаш каско - каското. Въпреки, че гражданската трябваше да сработи - "шофьорката" ме удари мен... ама не искаше да се пише виновна.

 

Затова по каско си минах всичко - пък те да се оправят там - имам попълнен двустранен протокол, обаче никъде не пише "виновен" и затова по каско... дори да пишеше виновен, пак ме караха по каско да си го прекарам, а пък другото явно те ще си ги прехвърлят парите ала-бала... При Булинс това нещо се случи. Другия месец трябва да си взема писмото и да боядисвам.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм, че за олющена боя на вратата колкото грахово зърно (все едно е уцелено с въздушна пушка) пребояисват цялата врата. Не може ли да се мине с по-лека интервенция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

При мене беше следното - щом имаш каско - каското. Въпреки, че гражданската трябваше да сработи - "шофьорката" ме удари мен... ама не искаше да се пише виновна.

 

Затова по каско си минах всичко - пък те да се оправят там - имам попълнен двустранен протокол, обаче никъде не пише "виновен" и затова по каско... дори да пишеше виновен, пак ме караха по каско да си го прекарам, а пък другото явно те ще си ги прехвърлят парите ала-бала... При Булинс това нещо се случи. Другия месец трябва да си взема писмото и да боядисвам.

 

Поздрави

 

Да, но ако минеш по Каско на следващата година очаквай по-висока цена. А ако е по Гражданска-та на виновника пак ще си минеш по твоето каско, само че твоя застраховател ще предяви регресивен иск срещу застрахователя на виновника. Мисля, че такава беше врътката, за която говориш. За това ми стана интересно - дали може да се ползва Г.О. при такава ситуация, когато и двете коли са в покой и никой не маневрира, ами просто някой излиза както се влиза в "каубойски" бар.

Лично аз много се дразня на подобно отношение към чуждите коли, а ако е към моята - побеснявам.

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм, че за олющена боя на вратата колкото грахово зърно (все едно е уцелено с въздушна пушка) пребояисват цялата врата. Не може ли да се мине с по-лека интервенция?

Аз пък знам, че не пребоядисват целия детайл, ами само нараненото място (дори и когато е по-голямо от грахово зърно). Обработва се по-голяма площ обаче от колкото обхваща цялата щета. До колкото знам идеята е да се получи плавен преход от старата и новата боя. Може и да бъркам, така че не претендирам да е вярно изказването ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но ако минеш по Каско на следващата година очаквай по-висока цена. А ако е по Гражданска-та на виновника пак ще си минеш по твоето каско, само че твоя застраховател ще предяви регресивен иск срещу застрахователя на виновника. Мисля, че такава беше врътката, за която говориш. За това ми стана интересно - дали може да се ползва Г.О. при такава ситуация, когато и двете коли са в покой и никой не маневрира, ами просто някой излиза както се влиза в "каубойски" бар.

Лично аз много се дразня на подобно отношение към чуждите коли, а ако е към моята - побеснявам.

 

 

Точно така е, както казваш. Но винаги трябва да се разправя човек, за да направят каквото трябва. Аз не исках да се занимавам, защото исках бързо да ми се признае всичко и да си взема възлагателното писмо, за да си оправя колата, но поради други причини пак всичко се проточи.

 

Иначе за немърливото отношение -> Аз съм същата работа. Не ми е давал никой парите, та да ми я троши колата!

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, стана ми интересно дали сте се засекли на място с въпросната личност с интелектуален недостиг, както и дали е имал валидна Гражданска отговорност? Струва ми се редно ремонта да е за негова, а не за твоя сметка (макар и по Каско).

 

Да, бях до колата, но като видяха, какво направиха драснаха веднага. Даже номера не успях да видя целия, видях само, че са двама цигани в тъмно синя Вектра. Момчето от паркинга също не беше видял номера, това се случва в Кюстендил, на платения паркинг пред Овергаз.

Както и да е, минало замило, утре ще се занимавам с каското.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Небойте се хора. събор ще има! До 2 седмици приключва ремонта на легловата база в Соколски манастир! Боядисано е... готино, свежарска работа. Само дето като ходих тази вечер да огледам как тече ремонта и дали ще приключат до събора пак валеше дъжд, но монахинята ми подшушна на ушенце, че за събора няма да вали и ме чака възможно най-скоро да ме изповяда!  :hello:  :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес поставих своеобразен рекорд - докарах разходът на Черната дупка до.......18/100  :BangHead:  От Солни пазар до Бистрица карах само на трета (тръгване, спиране все на трета заради "малък" проблем с лостовата система на скоростите) и то в час пик - 18:15 тръгнах от Солни. Да са живи и здрави хората от ЛУК - тоя съединител е кретеноустойчив.  :crazy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Е, рекорд си е. И за нервичките си е рекорд.

@Milen Dimitrov, пожелавам ти успех и безпроблемно "лечение" на "раните".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес поставих своеобразен рекорд - докарах разходът на Черната дупка до.......18/100  :BangHead:  От Солни пазар до Бистрица карах само на трета (тръгване, спиране все на трета заради "малък" проблем с лостовата система на скоростите) и то в час пик - 18:15 тръгнах от Солни. Да са живи и здрави хората от ЛУК - тоя съединител е кретеноустойчив.  :crazy:

Сцепила се е черупката на някоя от връзките ли?

Би трябвало да имаш и 4-та :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под лоста на скоростите има една връзка с две ябълки, която виси на шарнир към купето и свързва лоста към скоростната кутия със този в купето. Е в моя случай всичко беше там, само дето планката на която е закачен шарнира е изгнила и съответно възелът се разпадна - лостът към скоростите се раздрънка по асфалта, а тоя в купето се мандахерцаше свободно. И понеже се случи докато бях на трета така си се прибрах - пак добре, че не беше на първа - щях съвсем да  :wacko_2:

И понеже краят на Черната дупка е близо, ремонтът се ограничи до една бърза заварка и две свински опашки - все 2-3 седмици е изкара и така, а после в Надин да й берат гайлето  :fiu:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се е случвало да загубя контрола на лоста ляво/дясно, остана само управлението напред/назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чавдаре, на мен ми се случи същото нещо на 20 км. от дома. Бях на 4-та и както си карам нещо започна да дрънчи спрях да видя кво става и ме заболя главата, че после трябваше да тръгвам и в лек баир. Съединителя е заминал, но пак не ме остави на пътя на 4-та тръгвам и спирам няма проблеми. Прибра ме. После с една скоба желязна и така си кара до ден днешен вече около 2 месеца...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си "превързах" сцепената черупка със свинска опашка на диагонал и си карах 100 км без грижи :D/

След това "ново" звено за 7 лв от магазина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То временните ремонти обикновено са вечни - а сега, а после да го направиш истинско и така минат година две  :sorry:

Само дето в моя случай временния е и окончателен ремонт - вдигнах ръце от таз талига. Да побръмчи още малко и после ......  :cleaning:

Купих я за 1200 и за 2 години вкарах над 2000лв в нея и тя пак ми върти номера - е аз ще й врътна само един, ама ще й е за последно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих я за 850 и за 1 г. само обслужване и кормилен накрайник и 15к. километра. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя относно ремонти по каско. 

Днес минах през ЕТ и човека завеждащ щети каза, че в момента има подписан договор с Алианц за ремонт на коли до 8 години в сервиз по мой избор. Само щетата трябва да се завежда при тях.

Нямаха договор с Лотос Ауто и затова ще оправям колата във Ветек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя относно ремонти по каско. 

Днес минах през ЕТ и човека завеждащ щети каза, че в момента има подписан договор с Алианц за ремонт на коли до 8 години в сервиз по мой избор. Само щетата трябва да се завежда при тях.

Нямаха договор с Лотос Ауто и затова ще оправям колата във Ветек.

И Ветек са добри. Аз пък днес бях в Лотос, че имам няколко дреболии за оправяне, които преди доста време ги минах през каското. Много любезни и отзивчиви бяха, обсъдихме какво има да се прави, как ще е най-добре и колко ще струва. Направиха ми много добро впечатление.

В понеделник ще я оставя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яяяя... започнали са да се появяват теслИчки и у нас. Вчера видях този модел и цвят: http://venturebeat.files.wordpress.com/2013/07/tesla-model-s.jpg

 

Караше по мен и в първият момент не разбрах какво е - мислех, че е мазда, после видях че е спортно и го кръстих астън мартин и то се оказва теслА.

 

Супер е - наживо избива рибата.

 

Поздрави

 

ПП: ъ... то това била стара новина. Ето я колата, която видях: http://topgear.bg/?go=article&p=detail&tg_articleId=4786

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.