Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Преди 1 час, ID A написа:

Някой дали знае в официалният магазин на ксиоми само телефони ли продават или и другите им стоки? Харесал съм си видеорегистраторът им.

 

70mai ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но искам и някой екстра неща. Като втора щипка за основната камера и 2ра задна камера и да местя основната в зависимост коя кола карам. И въобще да имам възможност за резерви части, а не след година да се пукне щипката и да трябва да хвърлям целия комплект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, ID A написа:

Да, но искам и някой екстра неща. Като втора щипка за основната камера и 2ра задна камера и да местя основната в зависимост коя кола карам. И въобще да имам възможност за резерви части, а не след година да се пукне щипката и да трябва да хвърлям целия комплект.

 

Преди... не помня колко време мина, но си я взех от Алито. По простия модел. Доволен съм с няколко изключения:

1. Кодъците на видеото са някакви странни. Като го свалиш на телефон и няма звук. С конкретен плеър сигурно има, но не съм се занимавал. Отделно, направил съм ги на по минута. Едно видео от минута се сваля около 2 минути и кусур.

2. Понякога откача и сама прави снимки или влиза в режим "emergency video". Това по-скоро не е проблем де.

 

Иначе оригиналната й стойка е с лепенка. От както аъм я сложил не е мръднала и няма и изгледи да мръдне. Все пак си бях поръчал и резервни лепенки. Отдвлно си поръчах и стойка с вендуза (мъничка е), която никога не съм ползвал.

Отчитам като минус това, че не си я взех с gps.

Аз също се замислям за задна...

 

За всичко това платих около 75лв. Отделно дадох още 20 лв. на един пич жичкаджия да ми я върже към бушоните, че да си бачка като запали колата и да ми скрие кабела.

До сега ме е спасявала един път. Преди около месец, един бакшиш чакаше да прави забранен завой. Моташе се яко. Разсвирих му се. Той излезе и ми казва "Ти ме удари". Даже не се нервирах. Викнах КАТ, за щастие дойдоха само за 40 мин. Показах им видеото и те го изгониха. Иначе имам два случая на коли връщаши в мен. И в двата бяха някакви нормални хора и не съм имал проблем.

 

п.с. На тъмно не е зле, а ъпдейтнатите версии са по-добре със сигурност.

ВНИМАНИЕ, смъртен случай на язовец във видеото!

Редактирано от sauber
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесах си xiaomi 70mai a500s dash cam pro plus +. Тази вече е с вграден gps, а не с отделен модул. Вече и координатите се наслагват на изображението, за разлика от преди. Отпадат и гласовите команди.

За задна камера, просто използват втора малка камера без дисплей и основната си има отделен вход за букса за нея. Не става ако си поръчал версия без вход за задна камера. Искам всичко да е на едно.

Лепенката не толкова ме притеснява, но скобата която се залепя на лепенката или на стъклото да. От стойки за телефони разбрах, че грее ли ги слънцето и пластмасата става много чуплива, много бързо. Вече има и кар кит за постоянна инсталация, който позволява на камерата да работи и докато колата е заключена и се грижи при падане на напрежението да я спре. Ясно ми е, че БГ пътища всяка дупка или по-рязко спиране ще задейства аварйния запис. 

 

Благодаря за информацията!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, The Best Forman написа:

Докато чоплим новите стикери , каква изненада ни чака ЦЪК

Всичко е за да си седим в къщи и да работим онлайнО или хомОофис. Ти поне можеш да си пренесеш стола у вас, а патолога какво прави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Izolini написа:

Всичко е за да си седим в къщи и да работим онлайнО или хомОофис. Ти поне можеш да си пренесеш стола у вас, а патолога какво прави?

Ако беше чел Закона за лечебните заведения , нямаше се потиш да съчиняваш такава небивалица ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, The Best Forman написа:

Ако беше чел Закона за лечебните заведения , нямаше се потиш да съчиняваш такава небивалица ?

Аз в чужда правна сфера не се вра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам и аз ще бачкам онлайн само (за редовни клиенти бонус - монтаж по блутут)..... Са трябва да почна да псувам, ма току виж ДАНС четат и за наказание ще ми вдигнат и данъка на колата поне тройно.....??
А ти, Гена, не го мисли - хората няма да имат пари за хляб (некакси е вързан с цената на горивата, ри'иш ли), та нема и зъби да трошат и ти ще си седиш дома и ще бачкаш онлайн - рахат направо, тамън ще качиш некое кило на аванта ? Ма не се коси, нема да си сам - то всичко ще стане онлайн - ще се ражда онлайн, ще се движим само онлайн, .... аре да не продължавам, че ще наруша добрият тон на форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онлайнът е само за определена сфера - има там 2-3 сфери, които могат да работят само онлайн и е напълно безпредметно ходенето в офис :) За жалост... дори и в тези сфери в България не го разбират- винаги искат срещи на място (за какво?!?!?!), искат ходене в офис всеки ден (за какво?!?!?!)... Ходенето в офис, примерно за моята сфера, е напълно безсмислено, защото, дори и в офис, срещите се правят пак онлайн, защото все някой е от друга държава, в друга стая, на друг етаж, в кенефа и т.н. :) Изключително глупаво и ненужно... Ама имало добра база - друг път :) Това, което можеш да си направиш сам, да си сложиш хубава серия монитори, много як стол, много яко бюро, много яко осветление, много яко кътче да си направиш, да си работиш по гащи - това няма как да стане в офис, където "всеки" ще поиска същото - не става. Обаче... всички останали хорица, които имат някаква работа с "физически предмети", хора и т.н. - няма как да не отидат на работа... 

 

Относно това за горивата - това го повтарят от няколко години, че "горивата ще ударят 3 лева на есен", "горивото ще стигне 3.50лв" и т.н. :) Както казаха дойчовците, до 2035-та, примерно, трябва да се махнат всички ДВГ и да се кара само на "ток". В Бъгария ще дойдат доста "нов внос колички", а за тези на ток - това нещо ще стане през 2045та, така че споко - има мноооого време. :) 

 

Хаштаг, "аз сляпо вярвам в ГТП-то" - всичко ш'са опрай (щом ръчно можеш да въвеждаш информация, няма проблем).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, Logrus написа:

Мдам и аз ще бачкам онлайн само (за редовни клиенти бонус - монтаж по блутут)..... Са трябва да почна да псувам, ма току виж ДАНС четат и за наказание ще ми вдигнат и данъка на колата поне тройно.....??
А ти, Гена, не го мисли - хората няма да имат пари за хляб (некакси е вързан с цената на горивата, ри'иш ли), та нема и зъби да трошат и ти ще си седиш дома и ще бачкаш онлайн - рахат направо, тамън ще качиш некое кило на аванта ? Ма не се коси, нема да си сам - то всичко ще стане онлайн - ще се ражда онлайн, ще се движим само онлайн, .... аре да не продължавам, че ще наруша добрият тон на форума.

 

Може ли като дойде време за вътрешното тяло да ми го монтираш по инфра реда? Чувал съм, че така най-добре става! :D

 

Преди 3 часа, shaft написа:

Онлайнът е само за определена сфера - има там 2-3 сфери, които могат да работят само онлайн и е напълно безпредметно ходенето в офис :) За жалост... дори и в тези сфери в България не го разбират- винаги искат срещи на място (за какво?!?!?!), искат ходене в офис всеки ден (за какво?!?!?!)... Ходенето в офис, примерно за моята сфера, е напълно безсмислено, защото, дори и в офис, срещите се правят пак онлайн, защото все някой е от друга държава, в друга стая, на друг етаж, в кенефа и т.н. :) Изключително глупаво и ненужно... Ама имало добра база - друг път :) Това, което можеш да си направиш сам, да си сложиш хубава серия монитори, много як стол, много яко бюро, много яко осветление, много яко кътче да си направиш, да си работиш по гащи - това няма как да стане в офис, където "всеки" ще поиска същото - не става. Обаче... всички останали хорица, които имат някаква работа с "физически предмети", хора и т.н. - няма как да не отидат на работа... 

 

Относно това за горивата - това го повтарят от няколко години, че "горивата ще ударят 3 лева на есен", "горивото ще стигне 3.50лв" и т.н. :) Както казаха дойчовците, до 2035-та, примерно, трябва да се махнат всички ДВГ и да се кара само на "ток". В Бъгария ще дойдат доста "нов внос колички", а за тези на ток - това нещо ще стане през 2045та, така че споко - има мноооого време. :) 

 

Хаштаг, "аз сляпо вярвам в ГТП-то" - всичко ш'са опрай (щом ръчно можеш да въвеждаш информация, няма проблем).

 

 

so so е работата. Много е важен и отделният индивид. Аз на практика няма причина да бъда в офиса. ERP съм сложил облачно, файловия ни сървър се достъпва от навсякъде и рядко имам срещи през последната една година. Но аз от вкъщи НЕ мога да работя. Не съм на тая вълна вкъщи, винаги с нещо успявам да се разсея. Абе не става. Познавам и други хора като мен. Познавам разбира се и хора, които повече никога не искат да се върнат в офиса.

Друг е момента, че аз си имам собствено царство, направил съм си всичко да си ми е удобно и по мой вкус. Имам този избор. Има хора, които бачкат в кутийка с гадна и неудобна техника...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, sauber написа:

 

Може ли като дойде време за вътрешното тяло да ми го монтираш по инфра реда? Чувал съм, че така най-добре става! :D

 

 

Ти па, инфра ред - т'ва много стара технология. Викам да ти пратя по вайбъро снимка на едно монтирано и ти си представяй че е твоето ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Триногите вече и по нощите ли ги залагат? Преди малко (около 23:45) я бяха опънали на Черния кос посока Перник, а патрулката беше скатана на Газпрома. За първи път ги засичам толкова късно и като цяло вечер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не го знаех. И си бях спокоен нощно време. Мислех, чя няма как да хванат предния номер заради фаровете, а задния заради висока скорост и слабата осветеност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нощно време пускат "светкавицата", а тя "огрява" на около 50тина метра. Освен това снимките са в инфрачервения спектър (затова са и черно бели) и нормалните фарове почти не им влияят. Чувствителността на камерите също е доста висока, което позволява и доста висока скорост на снимане (под 1/250), т.е. размазването е минимално. 

Единствено ме е спасявал дъжд. При него "светкавицата" осветява капките пред обектива и на практика прави снимката неразчетима. Но това означава, че и дъжда е достатъчно сериозен, което пък означава и по-бавно каране ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, знаех, че имат техническата възможност да снимат нощем, но не бях виждал никога вечер да се залагат. Особено пък в полунощ не го очаквах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рядко ги залагат нощем, защото (предполагам) се води извънреден труд. Но технически няма причина да не работят 24/7, в дъжд, сняг, студ и пек. 

Но, според мен, проблема е в това, къде дебнат. Обикновено го правят в участъци с безмислено ограничение, което е ясно, че не се спазва. Извинението е, че участъка е проблемен, ама не се взимат мерки за премахване на предпоставките за ПТП, а само се ограничава скоростта. Е, има и изключения де. По пътя за Варна, след Велико Търново, има опасно кръстовище, с ограничение 60, което е разумно, но много преди него е положена "звукова маркировка", която е напълно достатъчна за да предупреди и всички намаляват дори и без ограничението. Уви, това не пълни хазната и не е приоритет, докато симулирането на дейност, чрез глоби от камери на безумни места е "решението"... Айде, че се отплеснах ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото ми хващане от ЛАдар (унгарската тринога) е в 01:00 през нощта на Шереметя преди В.Търново. И то преди 2-3г. Те имат и IR очи и всъщност в това са най-силни. Руската тринога (Кордон М), която е РАдар май също може и през нощта да пердаши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Mishelle написа:

Това не го знаех. И си бях спокоен нощно време. Мислех, чя няма как да хванат предния номер заради фаровете, а задния заради висока скорост и слабата осветеност.

 

Само да ти кажа, че все по-често снимат и в гръб. В София например, редовно я залагат на маркираното място. И плеска в гръб движещите се към София Ленд.

 

20210807_131124.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И под входа на "Ботаническата градина". Там и късно през нощта съм засичал.

Преди 13 часа, Alexandar написа:

Триногите вече и по нощите ли ги залагат? Преди малко (около 23:45) я бяха опънали на Черния кос посока Перник, а патрулката беше скатана на Газпрома. За първи път ги засичам толкова късно и като цяло вечер.

Аз от там, но от 17 следобед, още си чакам честитката. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.