Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Само не мога да разбера - оплаквате ли се нещо?
Н'ъл КАТ не си вършели работата? Е, могат и по-добре (а дано) - в 21:20, в тунел "Ечемишка", посока София, ме издуха един дърт Мерц (при ограничени 80, мина с около 150), а веднага след тунела един CLS и едно БМВ (нищо изненадващо) си направиха гонка с 200+, малко по-късно и на моста от летището към Младост - пак БМВ и един Мустанг - същата раЛта. Яд ме е че нямаше полиция, че да попитам, ако аз си карам със 110-130 по магистралата, и в ограниченията в града, то с колко лева в час по-бързи от мен са тея тарикати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо лошо в това да си направиш гонка, стига да не правиш тъпи и опасни изпълнения или предпоставка за ПТП. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Logrus написа:

Само не мога да разбера - оплаквате ли се нещо?
Н'ъл КАТ не си вършели работата? Е, могат и по-добре (а дано) - в 21:20, в тунел "Ечемишка", посока София, ме издуха един дърт Мерц (при ограничени 80, мина с около 150), а веднага след тунела един CLS и едно БМВ (нищо изненадващо) си направиха гонка с 200+, малко по-късно и на моста от летището към Младост - пак БМВ и един Мустанг - същата раЛта. Яд ме е че нямаше полиция, че да попитам, ако аз си карам със 110-130 по магистралата, и в ограниченията в града, то с колко лева в час по-бързи от мен са тея тарикати.

 

Не си я, брат. Камерите им я вършат... А и не може от вече години да контролираш само едно нещо и чат пат тенденциозно да правиш акции за алкохол/наркотици. Не съм чул последните години някой да са го изплющяли за телефон, а телефоните в днешно време трепят повече народ от каквото и да е друго нарушение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Vladi_a написа:

Няма нищо лошо в това да си направиш гонка, стига да не правиш тъпи и опасни изпълнения или предпоставка за ПТП. :)

Влади, не съм съгласен. Да караш по магистралата с 200+, докато другите се "влачат" масово с 120-130 е винаги рисково. Да не говорим, че се нагледах на излизания в лявата лента в последния момент, при това без мигач. С 200 преди да реагираш ще си влязъл до предните седалки. 

 

Преди 2 часа, sauber написа:

 

Не си я, брат. Камерите им я вършат... А и не може от вече години да контролираш само едно нещо и чат пат тенденциозно да правиш акции за алкохол/наркотици. Не съм чул последните години някой да са го изплющяли за телефон, а телефоните в днешно време трепят повече народ от каквото и да е друго нарушение...

Абе и камерите не им я вършат. Всъщност това е симулиране на дейност. В страната има проблемни кръстовища, които могат да се обезопасят, но вместо това се слага едно безумно ограничение, което на всички е ясно, че няма да се спазва, и евентуално се засяда с камерата от време на време. Нееднократно давах примера за "звуоковата" маркировка, ама това не пълни хазната и не се вижда "по телевизора". 

Като цяло системата с полицията в България е сгрешена още от татово време. Целта не е да се осигури безопасност, а да се правят акции и да се демонстрира/симулира дейност. ЗДП е писан с идеята "водача е виновен" и за целта са вкарани безумни термини като "несъобразена скорост" и т.н. Уви, това скоро не вярвам да се промени, защото хората в системата са обучавани така с години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, PRR написа:

Уви, това скоро не вярвам да се промени, защото хората в системата са обучавани така с години.

 

С тоя тъжен факт, реално се изчерпва цялата тема. Единствено можеш да замениш "години" с "десетилетия".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам , защо се спрягат хората от системата .. докато възпитанието и дисциплината са по-скъпи от асфалта за гърбици и пътни бентове , все ще е така ;)

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Vladi_a написа:

Няма нищо лошо в това да си направиш гонка, стига да не правиш тъпи и опасни изпълнения или предпоставка за ПТП. :)

Да, няма лошо, но на местата предвидени за това - на пътя има и смотаняци като мен, които си караме кротко и застрашаваме рацерите, защото им заемаме от пистата.... 
Проблемите не трябва да се търсят само в КАТ - веУикия българин има нулева култура на шофиране и нулева толерантност към останалите участници в движението. И естествено винаги има некой по-веУик, дето е бръкнал на деда ви господ под шлифера и лети ниско.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

Не знам , защо се спрягат хората от системата .. докато възпитанието и дисциплината са по-скъпи от асфалта за гърбици и пътни бентове , все ще е така ;)

Гена, защото дори посочването на мястото на което да се изградят гърбиците е работа на хората в тази система. И защото изграждането на гърбиците е крайно решение, което почти го няма в Европа. Защо можеш да си отговориш и сам, бил си достатъчно "на запад" ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, The Best Forman написа:

Не знам , защо се спрягат хората от системата .. докато възпитанието и дисциплината са по-скъпи от асфалта за гърбици и пътни бентове , все ще е така ;)

Защото възпитанието и дисциплината трябва да се набият по някакъв начин у Ганя. Явно не става с първите 7 години, защото масово липсват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

Защото възпитанието и дисциплината трябва да се набият по някакъв начин у Ганя. Явно не става с първите 7 години, защото масово липсват.

 

По принцип си прав, но дефакто пак си, ама не си. Не за друго, просто без контрол, не само по нашите ширини върлува простотия. Да не кажа, че за без контрол сме си много добре, сравнено със Северна Америка и западна Европа. Трябва си активен полийсинг. За това са създадени тия структури, за това им се дава бюджет.

Вижте, че в момента, в който сме измежду правителства, у средностатистическия човек се възбужда чувството за безнаказаност и аграрните прояви веднага се увеличават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, sauber написа:

Вижте, че в момента, в който сме измежду правителства, у средностатистическия човек се възбужда чувството за безнаказаност и аграрните прояви веднага се увеличават.

Нем, просто съвпадна с летния период, в който на народа масово му избива чивията и започва да се бие за щяло и нещяло. Иначе тая безнаказаност се развива в геометрична прогресия последните години.

В сряда изгорих половин ден да давам показания, защото реших да звънна на 112 заради бой при катастрофа на Цар Борис III и Планинец. 4ма от бойъта скочиха на един военен. Късметлии! Не беше наряд и не носеше оръжие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако още правилно разбирам български език и съдейки по абревиатурата КАТ (Контрол на автомобиллния транспорт) , финкцията е контролираща , нито имат за задача да възпитават , нито да набиват .. просто констатират , а плънката между волана и седалката да се оправя ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да споделя колко добре "работи" 112 във Варна. Вчера преминавам по "новия" булевард Васил Левски. Ганя, с бетоновоза, изсипал 1/4 кубик в най-дясната лента на прилична купчинка. Съответно, като съвестен гражданин, се обаждам на 112 и обяснявам, че има ПРЯСНО разсипан бетон и къде точно. Много любезно ми благодарят за сигнала и днес минавам пак от там. Е, след мен някой е минал през средата на въпросното петно бетон и от 20-25 см. височина го е "отрязал" "само" на 15, но за сметка на това вече е добре изсъхнал и ако някой мине през него ще е сигурно ПТП. И те така за "Ганя" ;) Утре мисля да се обадя и да попитам компетентните органи защо не са си свършили работата. Не очаквам чудеса, ама ще пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

Ако още правилно разбирам български език и съдейки по абревиатурата КАТ (Контрол на автомобиллния транспорт) , финкцията е контролираща , нито имат за задача да възпитават , нито да набиват .. просто констатират , а плънката между волана и седалката да се оправя ;)

"Контрол" означава - ти се дъниш, те ти късат джоба и така посредством контрол над финансовото ти състояние те възпитават. Като си получиш бележчицата с "Честито! Дължите .....лв. за такива и онакива нарушения." и като ти качат книжката на трупчета за няколко време и ще се научиш - кат' нещеш, то следващият път ще е рецидив и наказанията ще растат в геометрична прогресия.... и то за всички, а не само за жертвените агнета. Така разбирам аз нещата и мен ми харесва и искрено си пожелавам така работеща полиция.
 Ако разритат подлогите по ръководните постове и сложат 3-4 наистина отговорни и кадърни началника ще разбереш много бързо колко си ъндер контрол и как са ти я нАбили дисциплината на пато. Ма де тоз късмет ....
Отделно, че не е само КАТ - те не слагат безумните знаци (през 20м. 50км/ч, 90км/ч, 30км/ч, например), те не разчертават паркоместа върху пешеходни пътеки и на по-малко от 5м. от кръстовище......
 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре , ще дам един пример от едно столично кръстовище , където няма нищо малоумно , но е постоянно задръстено от малоумници . На Римската стена от "канала" към Драган Цанков си има остров , отделена лента още от пред междинния светофар , че даже и бус лента , в която автобуси не се движат , защото всички са в други посоки след светофара (за щастие не глобяват тези , дето си чакат за десния завой) .. та на това кръстовище още от ранни зори средната и дясната лента са задръстени , защото постоянно има някой "бързащ" , който решава , че след междинния светофар ще финтира балъците и ще мине по-бързо. За нещастие винаги се намира някой колегиално настроен за да пусне такъв индивид и така до следващия (по-малко от минута-две) .. по някога има по трима-четирима в средната лента и става страшно.

И сега въпроса е - кой е виновен за задръстването - КАТ или дебила ?

Същото е и на междуградските пътища - може ли да се движиш с 200 по тях - може , но дали е безопастно , та за това са ограниченията на скоростта и всички останали правила изписани в ЗДвП , ама кой ги чел , кой ги разбрал и колко ги спазват са все въпроси , за които КАТ няма отговори и задължения ;) .. всъщност поправка имат задължения да следят само за спазването !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, The Best Forman написа:

Ако още правилно разбирам български език и съдейки по абревиатурата КАТ (Контрол на автомобиллния транспорт) , финкцията е контролираща , нито имат за задача да възпитават , нито да набиват .. просто констатират , а плънката между волана и седалката да се оправя ;)

 

"13. Организира и осъществява специализирана превантивна дейност за ограничаване на пътно-транспортните произшествия, обучение на децата и предпазване на рисковите групи участници в движението."

Ако само ще констатират, за чий е да има отделно звено пътна полиция? В дейатвителност, това с констатирането трябва да е най-малката им дейност. Колкото повече констатират, толкова повече са се провалили във всичко останало.

Преди 11 часа, Izolini написа:

Нем, просто съвпадна с летния период, в който на народа масово му избива чивията и започва да се бие за щяло и нещяло. Иначе тая безнаказаност се развива в геометрична прогресия последните години.

В сряда изгорих половин ден да давам показания, защото реших да звънна на 112 заради бой при катастрофа на Цар Борис III и Планинец. 4ма от бойъта скочиха на един военен. Късметлии! Не беше наряд и не носеше оръжие.

 

Аз пък днес ще ходя до 6то да "обявя" тоя хубавец. Разминах се само с една драскотина на огледалото, макар че се разглоби при удара. Но ме подразни, че видях пушаците от ГолфУ в огледалото за задно. Явно реши, че ще избяга. Е, избяга, ама от мен само.

За инфо на непознаващите участъка, там има по една лента в посока.

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, The Best Forman написа:

след междинния светофар ще финтира балъците и ще мине по-бързо.

Всъщност, но е и да бъркам де, но...ако загледаш указателните знаци за лентите за движение, ще се изненадаш от нещо малоумно. Нямаш право да си в дясната лента до междинния светофар, защото е за автобусите. Чак след него може да се престроиш. И реално, там, тези дето се престрояват са единствените,които карат по правилника :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, zloQQ написа:

Всъщност, но е и да бъркам де, но...ако загледаш указателните знаци за лентите за движение, ще се изненадаш от нещо малоумно. Нямаш право да си в дясната лента до междинния светофар, защото е за автобусите. Чак след него може да се престроиш. И реално, там, тези дето се престрояват са единствените,които карат по правилника :)

На много места в София вече, бус лентите не ги прекъсват преди светофара, а слагат прекъсната жълта лента и жълта стрелка  направо на платното с бяла за надясно. Един вид споделена лента за завиващите към Римската стена и автобусите направо. Та прав си Велко!

 

Преди 14 часа, The Best Forman написа:

И сега въпроса е - кой е виновен за задръстването - КАТ или дебила ?

Дебилите (множествено число), които не познават правилника, хем са нарушители, хем и раздават правосъдие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, The Best Forman написа:

Добре , ще дам един пример от едно столично кръстовище , където няма нищо малоумно , но е постоянно задръстено от малоумници . На Римската стена от "канала" към Драган Цанков си има остров , отделена лента още от пред междинния светофар , че даже и бус лента , в която автобуси не се движат , защото всички са в други посоки след светофара (за щастие не глобяват тези , дето си чакат за десния завой) .. та на това кръстовище още от ранни зори средната и дясната лента са задръстени , защото постоянно има някой "бързащ" , който решава , че след междинния светофар ще финтира балъците и ще мине по-бързо. За нещастие винаги се намира някой колегиално настроен за да пусне такъв индивид и така до следващия (по-малко от минута-две) .. по някога има по трима-четирима в средната лента и става страшно.

И сега въпроса е - кой е виновен за задръстването - КАТ или дебила ?

Същото е и на междуградските пътища - може ли да се движиш с 200 по тях - може , но дали е безопастно , та за това са ограниченията на скоростта и всички останали правила изписани в ЗДвП , ама кой ги чел , кой ги разбрал и колко ги спазват са все въпроси , за които КАТ няма отговори и задължения ;) .. всъщност поправка имат задължения да следят само за спазването !

 

преди 21 минути, zloQQ написа:

Всъщност, но е и да бъркам де, но...ако загледаш указателните знаци за лентите за движение, ще се изненадаш от нещо малоумно. Нямаш право да си в дясната лента до междинния светофар, защото е за автобусите. Чак след него може да се престроиш. И реално, там, тези дето се престрояват са единствените,които карат по правилника :)

В същност имаш право да си в дясната лента от малко след последната пешеходна пътека. Но само ако ще правиш десен завой по Христо Смирненски. Даже има отделна секция за десния завой. И знаците са така. Ама на никой не му дреме, пълен е с коли за направо, които ще завиват на дясно чак по Драган Цанков. И даже, когато искаш да се престроиш от лявата лента в дясно след светофара на Смирненски свирят и псуват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, zloQQ написа:

Всъщност, но е и да бъркам де, но...ако загледаш указателните знаци за лентите за движение, ще се изненадаш от нещо малоумно. Нямаш право да си в дясната лента до междинния светофар, защото е за автобусите. Чак след него може да се престроиш. И реално, там, тези дето се престрояват са единствените,които карат по правилника :)

 

Абсолютно си прав !!! 

Това ми е част от ежедневния маршрут и повярвай ме, аз определено не съм единствания, но за съжаление съм един от много малкото, които карат по правилата и се престрояват след светофара. 

Също така, няма ден, в който да не се разправям и да водя /Слава на Рогатия, само вербални / "дискусии" с всички тарикати, престроили се в БУС-лентата преди светофара и продължаващи направо след него, кой е крив и кой е права и дали трябва да ме пуснат !!! 

Съответно, вече дори почти не гледам в дясното огледало, а директно включвам десния мигач и навивам волана - точно като кифлите, които си мислят че подаването на мигач, може и правилно дасе извършва едновременно с или след маневрата !

Мачкам ги, натискам и ако щеш вярвай, повечето само в рамките на 2-3 метра се усещат защо го правя и че те са се осрали, а не аз... 

Общо взето, сигурно половината ме псуват тайно, а останалите явно, но повечето са безсилни пред черен ГоУф, с черни стъкла и тъпо изглеждащо задкормилно говедо - пардон, устройство с черни очила 

Ииии, за съжаление не виждам оправия. А всичко това ще продължи докато някой ден, някой по-нагъл и нервен от мен, не слезе да ми напука тъпото и нахално канче, макар да съм прав и да се движа съобразно правилника и закона.

Обаче, друг начин за превъзпитание, освен да спазвам правилата и да им ги демонстрирам всеки ден, не виждам. За съжаление, вече нямам втори автомобил, иначе бих действал като братушките - виждаш че ще удариш малоумника правещ нарушение и респективно..., не предприемаш нищо, а си го удряш като пич и викаш "Пътна полиция" !!!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Боре написа:

За съжаление, вече нямам втори автомобил, иначе бих действал като братушките - виждаш че ще удариш малоумника правещ нарушение и респективно..., не предприемаш нищо, а си го удряш като пич и викаш "Пътна полиция" !!!

 

И за мое голямо съжаление, натам вървим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Боре - Какво значи този пътен знак:

 

 

Screenshot_20210809-173247_Maps.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До @Боре - Какво значи този пътен знак:

 

 

Screenshot_20210809-173247_Maps.jpg

Аз може ли да ти отговоря? Или и ти като Евгени не приемаш чуждо мнение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми изглежда, че автобусите 8т лентата могат да продължат направо, а споделящите лентата автомобили - на дясно на следващото кръстовище. Ама де да знам, как се тълкува наистина този знак от милиционерите...

@Боре, пълно е с хора, според които, са навсякъде и винаги в правото си! Лек...няма! А малко по-надолу по маршрута ти (не точно де), на Орлов Мост, от доста време вече има 2 ленти за на дясно и съответно указателни табели за лентите на достатъчно отдалечено място от самото кръстовище. Ама още има некви заспали примати, дето се чудят, защо им свирят на пожар, като кацнат в средната лента и чакат да продължат по канала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tuningmania А к'во означава жълтата чертичка на асфалта, а?
Айде сега ги комбинирай със знака и познай какво става.

Точно там, където е направена снимката ич нямаш работа в дясната лента.
Същият хОй е на бул. България и бул. Петко Тодоров - наглеците влизат в бус лентата още от Нишава. Там правя като Боре - давам си мигач и където вече е разрешено се престроявам за десен завой, без много да гледам в дясното огледало. Точно днес една кифла с Порше Макан се наложи да си тества спирачките заради мен на това място - майната им, нямам втора кола, но ако някой нарушител ме отнесе там ще се постарая да ми купи нова (от магазина).

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.