Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

И какво като се влачи кората? Много ги мислите тия коли, това не е човек бе. Карай смело.

 

Иначе голям студ ей. Помпа дюза, на 250 000км, -12 градуса , обикновенна нафта от ОМВ - пали от половин оборот. Тоя мотор е чук! По улиците рано сутринта имаше яко VAG-ови печки. От всички поколения, явно ги бива.

Бензиновите VAG палят от четвърт и парното по-тръгва :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес около обяд на -7 запалих от втория път и то не много гладко. Подгрях два пъти на контакт, свещите ги смених комплект Беру от ЕТ миналата зима. Маслото ми е близко до минимума според щеката и това е така, защото вече е почти на 10 000км и ще го сменям след празниците, затова и не ми се ще да доливам. Но определено не ми хареса как запали... Въпреки това съм сигурен, че ще запали и на по-студено, но няма да е веднага и от първия път.

Поздрави и да не забравите, че утре преместваме календара с една година напред.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

наложи ми се в празничните дни да обуча ключ на Поло 1.6 1998г. бензин

За жалост ми изгоря Ваг-Комадъра и няма как да извлека пина на имобилайзера

ако има някой колега от Пловдив да съдейства ще зарадвам жената с ежедневната и кола :)

Скайп : minimalizum

0898 413982 Теленор

 

Весело посрещане  на  Новата година  :)))   Наздраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , Весело посрещане на Новата година и нека 2015 да донесе на всички много хубави емоции и моменти. :D

 

Наздраве !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих направил оригиналния никел черен и да сложа новата емблема.
 

Днес си поиграх с едно фолио за 2 лева (малко кълцано стана, ама е само за проба), да видя как би изглеждала колата с черна решетка. На мен ми харесва, но крайния вариант май трябва да е лак, не мат. И новата емблема + затъмнени с фолио фарове и халогени.

 

034615902.jpg?r=0

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 
 

Днес си поиграх с едно фолио за 2 лева (малко кълцано стана, ама е само за проба), да видя как би изглеждала колата с черна решетка. На мен ми харесва, но крайния вариант май трябва да е лак, не мат. И новата емблема + затъмнени с фолио фарове и халогени.

 

034615902.jpg?r=0

 

:doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, но по мое мнение стои грубо. Емблемата може, но решетката така не ми се връзва на мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, но по мое мнение стои грубо. Емблемата може, но решетката така не ми се връзва на мен...

В момента не е просто грубо, а е направено ужасно грубо - само за да добия впечатление от комбинацията на цветовете. Като стане като хората с гланц и в комбинация със затъмнените фарове ще стане много по-добре.

 

И аз съм за лак, Ице

 

лак,лак

 

Според мен с лaк ще е по изпипaно ;)

 

Поздрaви!

Благодара, че ме побутнахте в посоката, която и аз си исках  ;)  Даже след като видях следите от камъчета по маската след 2 години каране си мисля да го направя не с лак , а при колегата bulaki с фолио

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно цвета на рамката и на фаровете ще е като в този пост на bega4kata. Само не знам дали ще намеря емблема, на която черното да е лак  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос към запознатите: възможно ли е издаване на кредитна И дебитна карта към една и съща банкова сметка? Ако има някакво значение, става въпрос за ПИБ и за стандартна разплащателна сметка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не? Защото кредитната е кредит. Т.е. искаш кредит от банката. С кредитната не можеш да отидеш на гише и да кажеш "дайте ми парите в нея", защото се води кредит, трябва да носиш винаги и картата с тебе, минават ти я на POS терминал и все едно си теглил на банкомат - това става на гишетата.

 

Общо взето - странно звучи - не мисля, че може такова нещо :) едното е разплащателна сметка - каквото имаш в нея си е дебит - приходи, тегления, плащания - всичко е дебит. Докато кредита ти е - нямаш пари, ама искаш да теглиш от банката кредит, те ти я захранват, например с 1000лв и това е. Връщаш когато можеш, като имаш лихви, условия за връщане, минимални вноски на месец и т.н. Ако имаш две карти - дебитна и кредитна - в дебитната имаш пари, а в кредитната не си внасял този месец - ще ти вземат пари в размер на минималната вноска (за кредитната) от дебитната и ще ги вкарат в кредитната.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка, токущо се консултирах със служител на ПИБ и отговора е "не", но може към една и съща сметка да се издадат две дебитни карти, като едната е със статут на кредитна MASTERCARD (каквото и да означава това), която може да бъде използвана за разплащане с търговци, изискващи това. Все пак ти си знаеш каква е идеята ти и можеш да им звъннеш за да ти кажат повече инфо по въпроса ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... едното е разплащателна сметка - каквото имаш в нея си е дебит - приходи, тегления, плащания - всичко е дебит. Докато кредита...

Аз имам сметки към кредитна и към дебитна карта (в същата банка) - и двете са разплащателни ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка, токущо се консултирах със служител на ПИБ и отговора е "не", но може към една и съща сметка да се издадат две дебитни карти, като едната е със статут на кредитна MASTERCARD (каквото и да означава това), която може да бъде използвана за разплащане с търговци, изискващи това. Все пак ти си знаеш каква е идеята ти и можеш да им звъннеш за да ти кажат повече инфо по въпроса ;)

 

Поздрави

 

Мерси, точно такова инфо ми трябваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам сметки към кредитна и към дебитна карта (в същата банка) - и двете са разплащателни ;)

 

Поздрави

 

Ммм.. По принцип и двете са разплащателни, да. Понятията са "дебитна" и "кредитна" - иначе и с двете се работи по един и същи начин, разликата е в парите - откъде идват. Правилно :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка, токущо се консултирах със служител на ПИБ и отговора е "не", но може към една и съща сметка да се издадат две дебитни карти, като едната е със статут на кредитна MASTERCARD (каквото и да означава това), която може да бъде използвана за разплащане с търговци, изискващи това. Все пак ти си знаеш каква е идеята ти и можеш да им звъннеш за да ти кажат повече инфо по въпроса ;)

 

Поздрави

Според мен става дома за така наречената "виртуална" кредитна карта. Такава карта може да се използва например за разплащания през Интернет. Не може да се използва за банкомат или ПОС терминал. 

Имам такава карта (в друга банка). При мен обаче е със собствна сметка, която е с кредит 0лв. Когато ми трябва разплащане в Интернет с Мастеркард, зареждам колкото пари са нужни и плащам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен става дома за така наречената "виртуална" кредитна карта. Такава карта може да се използва например за разплащания през Интернет. Не може да се използва за банкомат или ПОС терминал.

Имам такава карта (в друга банка). При мен обаче е със собствна сметка, която е с кредит 0лв. Когато ми трябва разплащане в Интернет с Мастеркард, зареждам колкото пари са нужни и плащам.

И aз действaм по aбсолютно същия нaчин. Пп този нaчин съм сигурен, че не може дa имa злоупотребa с тaзи кaртa/сметкa :)

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.