Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тема за поръчани нови автомобили


Recommended Posts

  • Отговори 1.3k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    79

  • Milen Dimitrov

    59

  • Германеца

    43

  • mirizlivpor

    40

Най-много писали в темата

Честито и безаварийно! Колко време я чака? Ти ли си я поръчва или само добави екстри на вече поръчана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и безаварийно! Колко време я чака? Ти ли си я поръчва или само добави екстри на вече поръчана?

Моята я поръчах на 10 ноември и ще я произведат 1та седмица на 2016.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа при теб става дума за Фабия. Други колеги бяха споделили, че и новите Супърби идвали сравнитално бързо. С Октавия явно ще падне чакане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той и колегата говореше за Фабия.

Октавията като най продаван модел е нормално, когато попитах за Супърба ми казаха около 3 месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какъв Супърб си е поръчал човек, аз вече стана пети месец чакам и още нямам дата на производство :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и безаварийно! Колко време я чака? Ти ли си я поръчва или само добави екстри на вече поръчана?

на 31.10 я поръчах, дойде на 12.12. и я взехме на 17.12.

Всичко го нагласях и след това направиха поръчката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде, най-после :) Направо е едно малко ювелирно произведение. 

Перфектна машина само дето в пакета екстри няма автоматично превключване между къси и дълги а само автоматични светлини.Ако не се лъжа нека колегата да каже как е при него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектна машина само дето в пакета екстри няма автоматично превключване между къси и дълги а само автоматични светлини.Ако не се лъжа нека колегата да каже как е при него

Ми то при Фабия не се предлага тази екстра. И да иска човека не може да си я поръча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то при Фабия не се предлага тази екстра. И да иска човека не може да си я поръча.

Точно. Въобще не се предлага на Фабията. Мисля, че е вързано с адаптивния темпомат и радара за него го командва. Странно е наистина. При условие, че има все пак радара за предотвратяване на удар, защо не е вързано за автопилота, респективно да има и контрол на къси/дълги  :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно. Въобще не се предлага на Фабията. Мисля, че е вързано с адаптивния темпомат и радара за него го командва. Странно е наистина. При условие, че има все пак радара за предотвратяване на удар, защо не е вързано за автопилота, респективно да има и контрол на къси/дълги  :eusa_think:

Не е вързано там. Функцията е свързана с инсталирането на камера на предното стъкло. Поставя се до датчика за светлина, пред огледалото за обратно виждане. Същата камера може да се ползва и за други асистенти, като разпознаване на пътни знаци/Traffic Sign Assist/  и запазване(не напускане) лентата за движение/Lane Assist/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След почти месец организации, логистики и т.н., най-накрая днес подписах договора за новия Шкодилак - Skoda Octavia 1.4TSI EDITION + някои допълнителни екстри. Започва се голямото чакане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След почти месец организации, логистики и т.н., най-накрая днес подписах договора за новия Шкодилак - Skoda Octavia 1.4TSI EDITION + някои допълнителни екстри. Започва се голямото чакане :)

Честито и се въоръжи с търпение! В Горна ли поръча?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Да, в Горна поръчах. Казаха, че има шанс за февруари още, но е рано още да се каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита Коледа на всички съфорумци!
Директно на въпроса заслужава ли си да се поръчва Front Assist - адаптивен темпомат за скорост до 160 km/h за кола с ръчни скорости?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тряя да имаш големи нерви за да се довериш на една машина в българските условия! Иначе аз имам само фронт ассист - като цяло полезна джаджа, но може и без нея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да не можеш да се довериш?

Според мен си струва, само дето минималната дистанция, която може да поддържа адаптивният темпомат е твърде голяма... според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз между другото се чудя за фронт асист-а все още. Може би ще го добавя и него към поръчката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат наличен Скаут с биксенони,дневни лед,Болеро и тнт,така,че няма да чакам с месеци ,освен за формалностите около регистрацията . :plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За адаптивният темпомат нямам наблюдения но за фронт асистента е добра система веднъж ми сработи и аз докато се усетя колата спря сама полезно.Незнам дали има вариант да е с фронт асистент и адаптивен темпомат мисля че е едно от двете само

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптивния темпомат включва фронт асистент в себе си. А някой беше споменал, че  ако кола има фронт асистент, можело да се активира адаптивен темпомат, без да има бутоните за определяне на дистанция. Не знам дали е така в действителност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптивният темпомат е готин, но според мен не си заслужава, ако колата не е автомат.

Гледах едно клипче в нета на Октавия автомат с адаптивен темпомат и система за следене на пътното платно - колата на практика си се движеше сама, човекът участваше само при изпреварване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръчната смяна на предавките не изключва адаптивния темпомат, за разлика от обикновения, който се изключва при натискане на съединителя.

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръчната смяна на предавките не изключва адаптивния темпомат, за разлика от обикновения, който се изключва при натискане на съединителя.

Това не го знаех. Предполагам, че спирачката обаче го изключва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.