Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тема за поръчани нови автомобили


Recommended Posts

Да. Интересното е, че и на нулева да дадеш, колата пак спира, ако тоя пред теб намали и имаш 15 секунди, след които ако не включиш на някоя предавка, темпоматът се изключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.3k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    79

  • Milen Dimitrov

    59

  • Германеца

    43

  • mirizlivpor

    40

Най-много писали в темата

Честита Коледа на всички съфорумци!

Директно на въпроса заслужава ли си да се поръчва Front Assist - адаптивен темпомат за скорост до 160 km/h за кола с ръчни скорости?

Слагай и не мисли много. Чудесно нещо си е. Има 4 дистанции, които можеш да му нагласиш и понеже виджам, че става въпрос за доверие, аз лично смятам, че системата реагира идеално. Малко по-рязко се случват нещата при къса дистанция, но това е нормално. На най-далечната дистанция реагира толкова плавно и внимателно, че не се усеща почти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С колега си говорим и изникнаха два въпроса:

 1. При пакет Едишън с черен салон какъв е гърба на седалките - с кожа ли е или не? Има ли смисъл от допълнителната екстра "Изкуствена кожа на гърба на предните седалки"?

 2. Някой поръчвал ли е Crew Protect? Самата екстра изглежда, че само пристяга коланите и затваря прозорците и люка, но в конфигуратора пише, че има и допълнително странични възглавници отпред и отзад. Има ли ги наистина или е грешка в описанието?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено ако имаш малки деца - изкуствената кожа на гърба на предните седалки е спасение. На Румстъра ми сме с текстил и на гърба... Като се качат децата и си изтъркат обувките - няма чистене, докато в Октавията само минавам с мокра кърпичка и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено ако имаш малки деца - изкуствената кожа на гърба на предните седалки е спасение. На Румстъра ми сме с текстил и на гърба... Като се качат децата и си изтъркат обувките - няма чистене, докато в Октавията само минавам с мокра кърпичка и готово.

С две деца съм и за това я поръчвам, но колегата ме хвърли в размисъл дали О3 Едишън с черен салон не е така или иначе с изкуствена кожа на гърба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две деца съм и за това я поръчвам, но колегата ме хвърли в размисъл дали О3 Едишън с черен салон не е така или иначе с изкуствена кожа на гърба

Едишънът е с кожа на гърба на седалките, без значение дали салонът е бежов или черен.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едишънът е с кожа на гърба на седалките, без значение дали салонът е бежов или черен.

Ок, значи няма смисъл да поръчвам допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, 

 

И аз се присъединявам към форума, както и към Голямото Чакане, в моя случай за О3 1.4 DSG. Дано се случат бързо нещата, че от сега съм нетърпелив :). Имам един въпрос, макар че може би мястото му е в раздела за О3 - от дилъра разбрах, че Android Auto, което се ползва през Smartlink, все още не работи официално в България. Това се потвърждава и от факта, че приложението не се вижда в Google Play. Има някакви описани в нета начини да се подкара, но преди да дойде колата няма смисъл да пробвам. Интересно ми е някой от вас дали има опит с това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега и добре дошъл. Надявам се чакането да ти е кратко и след това да покажеш колата и на някоя от редовните срещи на НИМ.

Ето в тази тема има разисквано доста по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, 

 

И аз се присъединявам към форума, както и към Голямото Чакане, в моя случай за О3 1.4 DSG. Дано се случат бързо нещата, че от сега съм нетърпелив :). Имам един въпрос, макар че може би мястото му е в раздела за О3 - от дилъра разбрах, че Android Auto, което се ползва през Smartlink, все още не работи официално в България. Това се потвърждава и от факта, че приложението не се вижда в Google Play. Има някакви описани в нета начини да се подкара, но преди да дойде колата няма смисъл да пробвам. Интересно ми е някой от вас дали има опит с това?

 

Android Auto доколкото съм запознат (не претендирам за компетентност) е операционната система на мултимедията, не е приложение, което да теглиш от маркета, въпреки това, което пише. Трябва ти телефон с Андроид > 5.0 и УСБ кабел, за да го ползваш. Ако е за навигация - Sygic.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Android Auto доколкото съм запознат (не претендирам за компетентност) е операционната система на мултимедията, не е приложение, което да теглиш от маркета, въпреки това, което пише. Трябва ти телефон с Андроид > 5.0 и УСБ кабел, за да го ползваш. Ако е за навигация - Sygic.

 

Допуснал съм грешка, явно съм се объркал от много инфо, което четох из нета. Наистина има такова приложение, но ми излезе като линк, докато търсих из гуугле. В store-а не ми излиза, а го пробвах с няколко телефона. Нямам идея защо. Единият телефон е с Android 5.1, но въпреки това не го намира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Android Auto app links new cars that support Android Auto to Android 5.0+ phones (Lollipop or Marshmallow). Have a compatible car and phone? Just plug your phone into your car’s USB port to get started! 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.projection.gearhead

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Android Auto app links new cars that support Android Auto to Android 5.0+ phones (Lollipop or Marshmallow). Have a compatible car and phone? Just plug your phone into your car’s USB port to get started!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.projection.gearhead

През телефона ли го намери?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предварително се извинявам, че оспамихме темата, ако модераторите преценят, нека ни "изгонят" в другата тема, посочената от колегата по-горе.

 

През линка пуснат от stefan | приложението се вижда, но дори от там ми дава This app is incompatible with all of your devices. , което принципно не е вярно. Проблемът вероятно идва от региона, в който се намираме - за справка, в ценовите листи на Volkswagen и Seat за България си пише, че тази функция не се поддържа за България. Кратко търсене показва, че не сме единствените:

 

http://forum.xda-developers.com/android-auto/android-auto-general/country-availability-android-auto-t3172663

 

Във въпросната тема е обсъдено и как евентуално може да се подкара приложението в страни, които към момента не са официално поддържани. Интересно ми е дали някой колега от България е успял да го подкара, но конкретно Android Auto, а не Sygic-a през Mirrorlink.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През телефона ли го намери?

Не, през РС. Според мен, самото наименование Android Auto си е един вид търговски трик :eusa_think: ..........................

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълго и мъчително чакане от месец и половина днес взех третата си Шкода.Като за трета поредна колата е О3-комби,Селекшън,2ТДИ,150к.с.,ръчка.Колата е за ежедневната ми работа и замества досегашния ми Пасат комби.

post-2026-0-36109200-1452192776_thumb.jpg

post-2026-0-30826000-1452192795_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....

Ники , Честито ! Много да те слуша , да е безпроблемна и много работа да свърши :)

 

П.С. Надяваме се в скоро време пак да пишеш в тази тема ;):P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Ники, много да те слуша буркановоза!

Изглежда супер, дано и да се представи така!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

след едногодишна дилема да бъде или не,най-накрая се реших и вчера поръчах и моята Шкода Октавия 3!Меко казано съм много доволен от колата която сътворихме на конфигуратора със хората от ЕТ.И както следва:

Шкода О3 1.4TSI 150 к.с. 6М-Вижън пакет(замества едишъна от новата година) и добавени екстри от мен :)

 

*Цвят-черна перла

*Джанта-17" Деном

 

*алармена с-ма с обемни датчици,ел.подгряване на предното стъкло,затъмнено задно и задни странични стъкла,Bi-xenon и LED дневни светлини,Пакет Simply clever,

N1-товарен автомобил,тапицерия кожа-текстил,подгрев на предните седалки,фарове за мъгла следящи ъгъла на завой-черни,CANTON audio,Skoda Bolero,Smart link,Подгрев на дюзите,преден и заден парктроник,задна чистачка-Aero,интериорно осветление в купето,Цветен Maxi-DOT,LED задни светлини и волан Super sport и  другите екстри вече са от ниво STYLE,които предполагам знаете.

Поръчах си и алуминиеви лайсни за праговете на вратите + черна лайсна на багажника.

 

Получи се точно това което исках и сега само търпение :))

 

Не се познавам с никого от тук и ще се радвам да се запознаем!

 

Поздрави и успешна,безаварийна и спорна година на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълго и мъчително чакане от месец и половина днес взех третата си Шкода.Като за трета поредна колата е О3-комби,Селекшън,2ТДИ,150к.с.,ръчка.Колата е за ежедневната ми работа и замества досегашния ми Пасат комби.

Честито, но очаквах че ще се похвалиш със Супърб :)

 

 

Здравейте на всички,

след едногодишна дилема да бъде или не,най-накрая се реших и вчера поръчах и моята Шкода Октавия 3!Меко казано съм много доволен от колата която сътворихме на конфигуратора със хората от ЕТ.И както следва:

Шкода О3 1.4TSI 150 к.с. 6М-Вижън пакет(замества едишъна от новата година) и добавени екстри от мен :)

 

*Цвят-черна перла

 

*Джанта-17" Деном

 

*алармена с-ма с обемни датчици,ел.подгряване на предното стъкло,затъмнено задно и задни странични стъкла,Bi-xenon и LED дневни светлини,Пакет Simply clever,

N1-товарен автомобил,тапицерия кожа-текстил,подгрев на предните седалки,фарове за мъгла следящи ъгъла на завой-черни,CANTON audio,Skoda Bolero,Smart link,Подгрев на дюзите,преден и заден парктроник,задна чистачка-Aero,интериорно осветление в купето,Цветен Maxi-DOT,LED задни светлини и волан Super sport и  другите екстри вече са от ниво STYLE,които предполагам знаете.

Поръчах си и алуминиеви лайсни за праговете на вратите + черна лайсна на багажника.

 

Получи се точно това което исках и сега само търпение :))

 

Не се познавам с никого от тук и ще се радвам да се запознаем!

 

Поздрави и успешна,безаварийна и спорна година на всички!

 

Супер си я направил, лико чакане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

след едногодишна дилема да бъде или не,най-накрая се реших и вчера поръчах и моята Шкода Октавия 3!Меко казано съм много доволен от колата която сътворихме на конфигуратора със хората от ЕТ.И както следва:

Шкода О3 1.4TSI 150 к.с. 6М-Вижън пакет(замества едишъна от новата година) и добавени екстри от мен :)

 

 

 

Здравей, 

 

Тъй като и моята конфигурация е почти същата (отново Вижън, но DSG), ми е интересно дали са ти казали вече седмица на производство? Аз още чакам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, 

 

Тъй като и моята конфигурация е почти същата (отново Вижън, но DSG), ми е интересно дали са ти казали вече седмица на производство? Аз още чакам.

Здравей,днес ми се обадиха от ЕТ да ми кажат че най-вероятно до месец ще излезе датата за производство но нищо повече не ми казаха!

Поздрави за DSG,карах фабия с тази кутия и доста приятно бях изненадан от нейните възможности но трябваше да се лиша от други екстри за сметка та автомата,което не ми харесваше...за съжаление е така когато разполагам с лимитиран бюджет :( иначе щях да сложа всичко :).Карах ръчка таква О3 и много ми допадна и не е кой знае какъв проблем...не казвам че е еднакво,просто за мен не е от такова значение карам по 11-13 хил. км на година макс което не е кой знае колко много и затова не е проблем ръчката,но както казах адмираций за автомата!

 

Искам да попитам колегите които имат пакет лоши пътища,колко по твърдо вози и дали въобще има разлика от стандартният модел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще си почакаме... На мен като подписвахме по празниците ми казаха, че най-рано втората седмица на Януари ще могат да ми кажат нещо, защото заводът е в почивка. Другата седмица ако ми кажат нещо - ще споделя.

Относно  DSG - и аз карам около 10 хил.км на година, но карам много в града и за това исках автомат - просто кефа е голям да си мързелуваш в задръстванията :). Иначе карах и аз карах ръчната кутия 1.4 бензин и ми беше по-приятна от 1.6 ТДИ автоматик, което ми беше другия вариант. За съжаление нямат тестова 1.4 ТSI с DSG, даже и във VW нямаха такава Jetta, но имаха новия Touran с тази конфигурация и въпреки, че е по-тежък, беше изключително приятен за каране и тотално се убедих за двигателя и кутията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.