Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качество на горивото.От коя бензиностанция зареждате и защо?


milen1914

Recommended Posts

Днес цял ден обикаляме със съпругата ми по софийските улици, но тъй като бях навигатор имах повече време да се заглеждам. Направи ми впечатление, че има разлика между цените на една и съща верига в различните квартали. Обикновено зареждам в Го Петролиум в Студенски град - попътно за работа. Колата върви еднакво след всяко зареждане и разхода е приблизително еднакъв. Та днес минахме през студенцията и по-късно през деня по Житница - и там има такава бензиностанция. Разликата в цената на дизела беше 12стотинки надолу -1.66лв. на бензиностанцията на Житница. Останах приятно очарован

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заредих за пореден път на Круиз за 1.62 с отстъпката :fiu:

 

Аз пък за 1.73 лв/л  А-95Н на Лукойл-Бъкстон, но това е с 10 ст отстъпка за събота и неделя.

 

А относно колонките с банкноти - отлично знам за тях, но веднага Борето е посочил и защо едва ли ще ги въведат - изобретателността на българският "хъш". :mafia:

Редактирано от K0K0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По т.2 - в така наречените "бели държави", почти всички колонки приемат и банкноти - моят опит с такива, е от Испания, Португалия и Францата.

Друг е въпроса, че тук ще ги "бомбят" на поразия, ако приемат и банкноти...

 

 

Вече е факт една бензиностанция на Малинов в Младост 2, която е на самообслужване. Не знам точно какво и как приема, понеже не съм спирал, просто ми направи впечатления големия надпис, като минавах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой престрашил ли се е да зареди в бензиностанция Terex на бул.Климент Охридски 65А.

От известно време като се пускам от околовръсното ми правеше впечатление табела за бензиностанция малко преди складовете за строителни материали, но от 2 седмици вече има голяма светеща табела със по-ниски цени от тези на масовите бензиностанции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако днес заредя от бензиностанция "х" и върви добре. След седмица качеството може да е друго и да не върви добре тъй че няма смисъл от анализ.качеството нее постоянно. А дизела във Варна е 1.45 ,бегачката каза че бил 1.20 но не сподели къде !!

Аз не съм виждал такава цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR- нямам идея, наистина питам :)

goro21 - Факт, но със сигурност е по-добре да имам някалви данни от колкото никакви. Представи си, че се разчуе, че авто клубовете правят такива проверки. Дали някой от големите ще смее да продава гнилоч, като знае, че ако го хванем ще бием тъпана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR- нямам идея, наистина питам :)

goro21 - Факт, но със сигурност е по-добре да имам някалви данни от колкото никакви. Представи си, че се разчуе, че авто клубовете правят такива проверки. Дали някой от големите ще смее да продава гнилоч, като знае, че ако го хванем ще бием тъпана.

+1 Ако вместо да се дразним и обиждаме, се обединим около смислени идеи като тази, бихме имали далеч повече полза. А и бързо ще разберем дали трябва да сме спокойни, че като плащаме 30-40% над реалната себестойност (дори с включена печалба), получаваме висококачествено гориво...Аз лично бих дал не 1, а дори 100лв, ако изследването се прави в чужбина обаче, защото в бг знаем как се работи/изследва "независимо". Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR- нямам идея, наистина питам :)

goro21 - Факт, но със сигурност е по-добре да имам някалви данни от колкото никакви. Представи си, че се разчуе, че авто клубовете правят такива проверки. Дали някой от големите ще смее да продава гнилоч, като знае, че ако го хванем ще бием тъпана.

В тезата има една слабост - гнилоча не го продават "големите", те продават само на цистерни. Гнилоча го продават Емо Тубата, който е франчайзера на ШЕЛ Чапръчене, Васко Нафтата, франчайзера на OMV Долно Нанагорнище, Митко Маслара, управител на Лукойл Малък Дудук, Нико-Гърка, управител на ЕКО, град Незнамсикой и другите знайни и незнайни арендатори, франчайзери и просто управители с ключ за гърловината на резервоара.

И точно по тази причина мисля следващото зареждане да ми е на Круиз на Гео Милев - не може да е по-зле от това, което заредих предния път на ЕКО Шипченски проход. Най-странното е, че колкото повече свършваше нафатата в резервоара, толкова по-зле вървеше колата. Сега с целия си акъл (по навик) заредих пак там, но сложих и Castrol TDA, да видим как ще е, но следващия път - Круиз, нищо че нямам чип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тезата има една слабост - гнилоча не го продават "големите", те продават само на цистерни. Гнилоча го продават Емо Тубата, който е франчайзера на ШЕЛ Чапръчене, Васко Нафтата, франчайзера на OMV Долно Нанагорнище, Митко Маслара, управител на Лукойл Малък Дудук, Нико-Гърка, управител на ЕКО, град Незнамсикой и другите знайни и незнайни арендатори, франчайзери и просто управители с ключ за гърловината на резервоара.

И точно по тази причина мисля следващото зареждане да ми е на Круиз на Гео Милев - не може да е по-зле от това, което заредих предния път на ЕКО Шипченски проход. Най-странното е, че колкото повече свършваше нафатата в резервоара, толкова по-зле вървеше колата. Сега с целия си акъл (по навик) заредих пак там, но сложих и Castrol TDA, да видим как ще е, но следващия път - Круиз, нищо че нямам чип.

 

Може би е така, но е доста сигурно, че на Емо Тумбата ще му се отнеме Франчайза. Както се казва, трябва да се почне от някъде. По същата логика, бих казал, че КЗК въобще не трябва да се занимава с картела в горивата, тъй като е безсмислено. Преди години бях чел една статия, в която по спомени пишеше, че 22 % от ДДСто в държавата идват от Лукойл. Някой смята ли, че държавата (КЗК), ще си отреже сама гърлото така? В най-развитите страни дори (Швеция, Дания, Канада) има изключително силен потребителски контрол. Макар държавите им да са на много високо ниво, хората не оставят всичко на администрацията...

Достатъчно е всички централи (ОМВ, ЕКО, ШЕЛ, ЛУКОЙЛ и т.н.) да бъдат уведомени : "Здравейте, от асоциация на авто-клубовете предстои да бъдат взети проби от случайни ваши обекти в цялата страна...). Нали се сещаш, че ще нацапат гащите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, да, така е. Има ли как тия мнения да се прехвърлят в " От коя бензиностанция зареждате"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да сипва на 1.20, но това със сигурност не клиентска цена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам връзка между позицията на Иво, който пише в качеството си на краен клиент, пазаруващ гориво на цена на дребно и договорните цени за пазаруване на едро, които даваш като пример.

Връзката Юли е че от самото начало говорим че нафтата е една и съща само цената е различна.И основанието за цената е "защото може". Пак казвам че не нападам нито обвинявам Иво.Просто си мисля че той не е само краен клиент ами може би е човек който има интерес от високи цени(немалко хора са така)

 

По принцип основния довод на такива хора е цената била по висока щото горивото било по качествено. То те друг довод нямат

.

Дадох конкретни данни защото и на мен ми помогнаха(спестих доста) и си мислех че и аз на някого правя добро но не винаги се получава и явно вместо да изпишеш вежди бодеш очи.

Редактирано от mishoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно, колко е цената на дизела във Варна?

По договаряне!! Колкото повече зареждаш, толкова по-евтино.

Мишо пак утепа рибата, а Марешки да е жив и здрав - и на мен ми е спестил 50-60лв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, има ли желанаещи, за да се опитаме да се организираме и да се свържем с други клубове, за да проверим/да започнем да проверяваме качеството на горивата в БГ?

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята не е лоша. Преди време в офроуд форума проверяваха дизела за температурна устойчивост, както и показателите на няколко добавки за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......Просто си мисля че той не е само краен клиент ами може би е човек който има интерес от високи цени(немалко хора са така)

 

По принцип основния довод на такива хора е цената била по висока щото горивото било по качествено. То те друг довод нямат

.................

Мишо, нещо почна да философстваш по темата, вместо да се придържаш към фактите.

Иво ясно каза какво има предвид - в София има много на брой малки бензиностанции на солови играчи, а не на големи вериги. Макар и с ниска цена, в тези бензиностанции качеството на горивото е силно променливо и непостоянно. По тази причина той предпочита сигурността и качеството /макар и на средно ниво/, което има в големите вериги. Изказването му беше в смисъл, че си плаща, за да получава качество, а не че има интерес от високите цени.

Ти обаче не обръщаш внимание на това и интерпретираш всяко изказване в опит да доказваш някаква своя хипотеза за богатите софиянци, които имали интерес от високите цени. Моля ти се, стига с тази теория на конспирациите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връзката Юли е че от самото начало говорим че нафтата е една и съща само цената е различна.И основанието за цената е "защото може". Пак казвам че не нападам нито обвинявам Иво.Просто си мисля че той не е само краен клиент ами може би е човек който има интерес от високи цени(немалко хора са така)

 

По принцип основния довод на такива хора е цената била по висока щото горивото било по качествено. То те друг довод нямат

.

Дадох конкретни данни защото и на мен ми помогнаха(спестих доста) и си мислех че и аз на някого правя добро но не винаги се получава и явно вместо да изпишеш вежди бодеш очи.

 

 

Правил си химически анализ или по лична преценка реши, че нафтата е една и съща и няма разлика?!? 

 

https://news.bg/crime/antimafiotite-udariha-nelegalnite-benzinostantsii-v-stranata.html?utm_source=Push%20Notifications&utm_medium=article&utm_campaign=%D0%90%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%84%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5%20%D1%83%D0%B4%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%85%D0%B0%20%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%20%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%B8%20%D0%B2%20%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0

 

Защото както се вижда в резултатите от анализите на Държавната агенция за метрологичен и технически надзор, горивото съвсем не е едно и също! 

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че най-мощната организация ще е от VAG групата. Маса марки сме...Пак казвам, предполагам, че не би било проблем да се съберат пари за проби от 5 вериги в 5 града. Това са 25 проби. Също така, тук не целим някаква законна представителна извадка. Тоест, то ще си е за наше ползване. Това означава, че не е проблем някой колега от Варна да налее в шише нафта и бензин, а после да ги изпрати в София (примерно). Не знам какъв е реда за тези неща и не разбирам от контрол на качеството, но всичко е въпрос на пари. Ако си платим - не виждам защо да не се случи. Само трябва някой да каже колко пари трябва да се съберат и да се почне кампанията =)

Това е достатъчно болна тема за да можем да получим и медийна и гражданска подкрепа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че най-мощната организация ще е от VAG групата. Маса марки сме...Пак казвам, предполагам, че не би било проблем да се съберат пари за проби от 5 вериги в 5 града. Това са 25 проби. Също така, тук не целим някаква законна представителна извадка. Тоест, то ще си е за наше ползване. Това означава, че не е проблем някой колега от Варна да налее в шише нафта и бензин, а после да ги изпрати в София (примерно). Не знам какъв е реда за тези неща и не разбирам от контрол на качеството, но всичко е въпрос на пари. Ако си платим - не виждам защо да не се случи. Само трябва някой да каже колко пари трябва да се съберат и да се почне кампанията =)

Това е достатъчно болна тема за да можем да получим и медийна и гражданска подкрепа!

Вземането на проба, не е толкова лесно! Може да промениш по път към лабораторията съдържанието на тубата ;)... Не съм запознат, но на масла се взима пред свидетели и се запечатва пробата с подписи(и тя не е само една, сипват 4л в леген, разбъркват и пълнят 2 или 3 проби).

 

https://news.bg/crime/antimafiotite-udariha-nelegalnite-benzinostantsii-v-stranata.html?utm_source=Push%20Notifications&utm_medium=article&utm_campaign=%D0%90%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%84%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5%20%D1%83%D0%B4%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%85%D0%B0%20%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%20%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%B8%20%D0%B2%20%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Русе малките бензиностанции започнаха сериозно да натискат картела и затова картела държи цени от 1,69 за дизела и 1,77 за бензина. Може да се намери дизел на 1,55-1,60. Бензина може да се намери за 1,65. Не знам дали това е свързано с Румъния или с производителя на дизел Полисан в Русе. Те може да имат собствен данъчен склад за гориво.

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой престрашил ли се е да зареди в бензиностанция Terex на бул.Климент Охридски 65А.

От известно време като се пускам от околовръсното ми правеше впечатление табела за бензиностанция малко преди складовете за строителни материали, но от 2 седмици вече има голяма светеща табела със по-ниски цени от тези на масовите бензиностанции.

Аз зареждам от там често.Нямам забележки.

Горивото им е от Румъния

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземането на проба, не е толкова лесно!

 

с това мисля, че въпросът с форумните проби е приключен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Също така, тук не целим някаква законна представителна извадка. Тоест, то ще си е за наше ползване."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.