Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качество на горивото.От коя бензиностанция зареждате и защо?


milen1914

Recommended Posts

Сакса или иначе казано Круиз. Имат склад, от години държат доста добра цена спрямо картелците (при използване на чип), като същевременно нямам оплаквания от горивото. В момента с чип е само 3 стотинки по-скъпо от Марешки.

Имат петролна база в Нови Искър и държат под наем петролната база на OMV в Илиенци.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

След два резервоара на ВМ Петролиум (Марешки) нямам оплаквания към горивото. Разликата е около 20-21 стотинки на литър с Еко-тата И ОМВ-тата на/около Бъкстон без отстъпка. За пълен резервоар Ф1 ~ 40 литра на пълнене се печелят 4 литра +- нещо  и малко повече ако не ползваш отстъпки. Ако не минавам попътно оттам не си струва зареждането, в смисъл горивото което печелеш, ще го изгориш по пътя дотам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък се получи един много неприятен ефект от нафтата на Марешки. Колата започна на моменти да работи доста грубо и неравномерно на празен ход, моментите в които го правеше зачестяваха все повече. Първоначлно си помислих, че е от колата (я дюза, я някой вакуум), понеже от скоро е при мен. "Ефекта" се получи след общо 2 изгорени резервоара. Категорично бях сигурен, че не е от горивото, понеже си представям на колко проверки дневно е подложена тая бензиностанция. "За беда" обаче, последния резервоар го напълних на Ромпетрол, понеже бях под четвърт резервоар, бързах и нямаше как да обикалям до Марешки. От както го напълних до горе с ромпетролската нафта (14.04), не мога да си позная колата, изключително нежна и приятна работа на мотора. 

Иначе отделно това тресене/клатене/мандръсане на празен ход друго не съм усетил, нито в разхода, нито в пушеци, нито в динамиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивчо, та колко казваш ти харчи Фабиата ?!? :)

Резервоар и половина, два на седмица. Когато свърши. Гледам средния разход на борда е около 8 и нещо, но рядко се набивам в задръствания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък се получи един много неприятен ефект от нафтата на Марешки. Колата започна на моменти да работи доста грубо и неравномерно на празен ход, моментите в които го правеше зачестяваха все повече. Първоначлно си помислих, че е от колата (я дюза, я някой вакуум), понеже от скоро е при мен. "Ефекта" се получи след общо 2 изгорени резервоара. Категорично бях сигурен, че не е от горивото, понеже си представям на колко проверки дневно е подложена тая бензиностанция. "За беда" обаче, последния резервоар го напълних на Ромпетрол, понеже бях под четвърт резервоар, бързах и нямаше как да обикалям до Марешки. От както го напълних до горе с ромпетролската нафта (14.04), не мога да си позная колата, изключително нежна и приятна работа на мотора. 

Иначе отделно това тресене/клатене/мандръсане на празен ход друго не съм усетил, нито в разхода, нито в пушеци, нито в динамиката.

С дизел от Марешки съм карал само веднъж. Напълних резервоара на бензиностанцията в Силистра и пътувах за София. Не намерих никаква разлика във вървенето на колата или в работа на мотора. На същата бензиностанция и мой приятел напълни до горе колата си - Фолксваген с 2.0ТДИ КР- нова кола на 2 години. След няколко дни се чухме и той ми сподели, че колата му звучала различно от обикновенно (с дизела от Марешки) и имала разлика в работа на празен ход. След това заредил премиум дизел от друга верига и колата отново си върнала предишното поведене.

 

Вероятно при по-стрите дизели не се усеща ако нафтата е изън стандарта, но по-новите поколения мотори не я харесват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам ли аз, уж не е толкова нова колата, но е факт, че след 5 дни и 600км по късно, няма и помен от ориенталските танци под капака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък се получи един много неприятен ефект от нафтата на Марешки. Колата започна на моменти да работи доста грубо и неравномерно на празен ход, моментите в които го правеше зачестяваха все повече. Първоначлно си помислих, че е от колата (я дюза, я някой вакуум), понеже от скоро е при мен. "Ефекта" се получи след общо 2 изгорени резервоара. Категорично бях сигурен, че не е от горивото, понеже си представям на колко проверки дневно е подложена тая бензиностанция. "За беда" обаче, последния резервоар го напълних на Ромпетрол, понеже бях под четвърт резервоар, бързах и нямаше как да обикалям до Марешки. От както го напълних до горе с ромпетролската нафта (14.04), не мога да си позная колата, изключително нежна и приятна работа на мотора. 

Иначе отделно това тресене/клатене/мандръсане на празен ход друго не съм усетил, нито в разхода, нито в пушеци, нито в динамиката.

 

 

За мен най-добрата нафта е на Ромпетрол и само там зареждам повече от 2г.Преди това малко ОМВ Мошън и разлика много няма.Ама на Ромпетрол вървене,ускорение и разход е супер.Слагам и зимата добавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за вас, Баща ми днес се наложи да пътува и е заредил на Марешки-/просто защото му е на път/ за първи път някой зарежда там. Колата се е държала добре и му е дала разход 5,8/100 км при изминати 450 / долял е за 60 лева - отчитам факта че е имало стар бензин, но аз под 6,00 отдавана не съм я сваляла. Ще опитам да заредя още 2 - 3 пъти за дам и аз реален отчет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз харесвам най-много дизела на Ромпетрол. Склонен съм да пробвам и Круиз, но не знам как да си набавя чип за отстъпка. Ако някой знае кога и как се взима, моля да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми питай дали има в самата бензиностанция. Аз така направих. Няколко пъти нямаха и накрая уцелих момент в който имат. Оня ден заредих на 1.90 по спомен. Май 10 стотинки надолу е с чипа. Относно самата тема - до скоро зареждах главно на Еко, че Ромпетрол и Круиз нямам близо, но след като зимата ми замръзна нафтата реших да не си правя повече експерименти. Едно време хубаво си зареждах само Ромпетрол, ама айде де! Та, вече главно на Круиз и като видя по път Ромпетрол - и там. И от двете имам чип/карта за отстъпки, но това не е най-важното. По-хубавото е, че нямам проблеми с колата. Може и да е субективно мнението ми, но сипвайки от тези места съм ОК и си раздавам "цялата газ" без притеснение, както се казва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз харесвам най-много дизела на Ромпетрол. Склонен съм да пробвам и Круиз, но не знам как да си набавя чип за отстъпка. Ако някой знае кога и как се взима, моля да сподели.

Наско/собственика/ ги пуска през определено време срещу зареждане на над 40 литра примерно. Не знам кога ще пуска пак, но обикновенно го прави хаотично, тоест няма време на годината когато прави тая промоция. Като го видя ще го питам, но десет пъти да зареди и по време на промоцията, десет чипа ще ти дадат. Питай някой колега дали има някой в повече. Моите ги раздадох за съжаление. Един съм си оставил с който зареждам. Редактирано от ivanstoyanovvvv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица са давали чипове в Круиз. Мой колега си е взел. Мисля, че трябва над 50 лв. да заредиш, за да дадат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги сипвам за 50 лева. Освен ако не пътувам някъде. Дадоха ми...та не знам дали трябва или не, над 50 лева или над 50 литра. Имаха хората и ми дадоха. Преди това ги бях разпитвал за чипове - казаха ми да питам всеки път дали имат, защото нямали идея кога ще имат. Та...случих на време в което имаха и си взех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бЕгайте от Круиз! За проба, сипете от тяхната нафта в прозрачно шише...няма такава мътилка... за горене, гори на стар Пасат с 1Y мотор, ама на вид си е кофти работа. За бензина , след 70'000 км, с техния 95... легла и клапани на 140'000 км, първите 70'000 само от лукойл бензин... та така...

Редактирано от combi 64hp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз се направих на Сиганин и заредих на Пуканката, цял резервоар от Марешки.

Тоя презерватив е вдигнал цените, като 95Н вече е 1.92 лева !

Преди 2 седмици, беше 1.86 лева.

Съответно, 100 лева /случайно или не, но точно толкова побра резервоара/ са 52.08 литра бИнДзИн.

Минах 30 км., за сега всичко е ОК. Ще видим нататък как ще е.

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз се направих на Сиганин и заредих на Пуканката, цял резервоар от Марешки.

Тоя презерватив е вдигнал цените, като 95Н вече е 1.92 лева !

...

То толкова е и на Круиз. Ама нещо не смея да рискувам.

И като съм почнал, да питам - понеже утре пътувам за Кишинев мисля да заредя по път в Русе. Не че няма да стигна от София до там с един резервоар, ама не ми се трепери. По път са ми ЕКО и Лукойл, имате ли някакви впечатления на местна почва? (Shell е в обратната посока, иначе нямаше да питам).

Чудя се, защото по различните градове е различно - на повечето места нафтата на Лукойл е по-хубава, но примерно в Смолян на ЕКО е по-добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пресни впечатления след зареждане на ВМ 95Н пълен резервоар.От първите 150 км ми прави впечатление рязко завишения разход.

Относно предния пост , аз бих заредил нафта от Румъния.Имам мног добри впечатления от румънския дизел.Да не казвам че по–добър в Европа надали има а и цената е добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама колата е служебна, пътуването също. Мога да зареждам с фактура в България и Молдова, в Румъния няма как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама колата е служебна, пътуването също. Мога да зареждам с фактура в България и Молдова, в Румъния няма как.

В Молдова дизелът е 1,4 лв., но щом е служебно този фактор не играе роля предполагам. Ще ми е интересно да споделиш впечатления от пътуването, тъй като и аз щях да пътувам до Кишинев в четвъртък, но ми се промениха плановете. Информацията в интернет е оскъдна. Доста четох да се информирам, но инфо от първа ръка ще е полезно. Ако ти се занимава да пуснеш една тема в Маршрути би било супер. Ако не, аз ще пусна като стигна дотам някой ден :P Може и на ЛС. Ще съм ти благодарен.

 

Що се отнася до ВМ - заредих веднъж един резервоар (дизел) в София и го изгорих за 2 дни с едно ходене до Букурещ. Никаква разлика не усетих в разход, работа на мотора и вървеж спрямо Еко, където зареждам обичайно.

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота заредих за първи път на Круиз в кв.Дружба. Срещу 50лв гориво дават чип за 10ст. отстъпка независимо от деня на зареждане (отстъпката е постоянна в делнични и празнични дни). Към момента имат чипове, но до кога не е ясно. Момчето, което обслужва колонките каза, че за още около 10 дена ще имат. Който желае може да се възползва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже утре пътувам за Кишинев 

Ице, препоръчвам този ресторант http://www.roatavremii.md/. Намира се на улица Христо Ботев. И да пазиш окачването, че е като лунен пейзаж в Молдова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се, защото по различните градове е различно - на повечето места нафтата на Лукойл е по-хубава, но примерно в Смолян на ЕКО е по-добра.

 

Пробвай в Смолян на Газпром нафтата,говоря за G-drive(по–скъпата).Определено колата върви по-добре,особено в ниските на мен ми е много пъргава.Трябва да се зареди поне половин резервоар,за да се осети разликата.На Еко-то не е лоша,но газпромската повече ми допада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.