Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качество на горивото.От коя бензиностанция зареждате и защо?


milen1914

Recommended Posts

Днеска направох една разходка из Гръцко и заредих на Благоевград на Газпром G DRIVE DIESEL определено за момента мисля че ми е фаворит от така нареченият "хубав дизел"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На изхода на село Приселци, Варненско има Газпром. От там съм зареждал преди време бензин, а сега и нафта. Колата ми се струва по-пъргава, за разхода не мога да кажа - не съм го засичал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно заредих нафтичка на Ромпетрол в Надежда, преди Илиянци, защото светна наблизо и реших да ги пробвам... Супер много съм доволен. 520км съм минал извънградско, а стрелката е на средата??? "Бордовият" (силно казано) ми показва, че мога да мина още към 350км, което за мен е супер ненормално, но ще видим. Максимумът с един резервоар ми е бил почти 800км, ако сега изкара 850+, определено е добра нафтичка.

Към момента среден разход за 85% извънградско и 15% градско - 8/100, което е много добре до тук... Лудница.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джуджииии, ако Прасето почне да връща нафта или пари, кажи своевременно, да ходя и аз там да заредя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джуджииии, ако Прасето почне да връща нафта или пари, кажи своевременно, да ходя и аз там да заредя!

 

Само гледай :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно заредих нафтичка на Ромпетрол в Надежда, преди Илиянци, защото светна наблизо и реших да ги пробвам... Супер много съм доволен. 520км съм минал извънградско, а стрелката е на средата??? "Бордовият" (силно казано) ми показва, че мога да мина още към 350км, което за мен е супер ненормално, но ще видим. Максимумът с един резервоар ми е бил почти 800км, ако сега изкара 850+, определено е добра нафтичка.

Към момента среден разход за 85% извънградско и 15% градско - 8/100, което е много добре до тук... Лудница.

 

От 3 години само там зареждам и ще останеш наистина доволен.Имам предвид от верига Ромпетрол.

Пробвай и G Drive Diesel и ще останеш още по доволен.Колата стана по пъргава и от нафтата на Ромпетрол.

Да подчертая че нямам нищо общо с нито една от двете компании

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зареждам на Интерспийд до театър София.Вече 20-тина резервоара изхарчих без проблем.Онзи ден нямах време и сипах на малка бензиностанция до Кауфланд Дружба - е много вдигна разхода.Става въпрос за дизел и Голф 4.

А Шкодата е с Lukoil Ecto и съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от както я отвориха само на Марешки мисля,че горивото е добро пробвах бензин A95 и дизела

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз установих, че няма голямо значение къде зареждам, осезаема разлика към по-добре има само с подходящата добавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

В събота заредих от Лукойл по 2.04 лв за литър обикновен дизел. Предишната седмица за 2.12. Има някакво раздвижване. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На изхода на В.Търново посока Варна и двете бензиностанции продават горивата под 2.00 лв. , в София над 2.10 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица заредих А95 от Лукойл Габрово за 1.79 с карта за отстъпка. Правете си изводи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В неделя на "Газпром" след Владая на влизане в София - А95 по 2.05 ст, минус 10 ст остъпка = 1.95 ст.

 

Имам усещане за много качествен бензин и вече не пропускам възможност да зареждам там, ако минавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последният резервоар дизел и аз го заредих точно там на 2.08, обаче, защото едвам докарвах колата да стигне до София с последни изпарения (по принцип не ги правят тези глупости, ама този път така се получи). :D 

 

Доста съм доволен за сега, да си призная :) Други резултати показва на бордовия компютър, които ме кефят доста - ще видим как ще е по колонка след 2-3 дни. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко статистика, ако ще помогне на някого.
Един приятел има фирма с 30 буса на дизел и 10-ина леки коли.
От 5 години всички зареждат предимно на OMV в цяла България - никакви проблеми.
Единствен по-сериозен проблем, бус Рено (зимата) след зареждане в Лукойл.
Нещо се опита да си търси пари, но Лукойл и Рено си прехвърляли топката.
Аз зареждам в ЕКО - авиодизел - засега 5000 км без проблем.
3000 км в града / 2000 км извън - среден разход 6.0 на 100 по компа на колата (напълно съвпада с ръчните изчисления по колонка)
Колата е Октавия 2 DSG / 2.0 TDI CR

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз дизел зареждам на 1.80 от скъпия на Дизелор но съм от Варна.Иначе авиодизела е добър и цената също.Само така и не разбрах защо е авио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как бе,не си чул още?

Боинг разработват новия си хипер-дупер самолет да работи на дизел.

Технологията ще е TDI+Common rail+Pumpe duse,+12 турбини.

ЕКО са разработили самолет-цистерна специално за кооперативната им работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как бе,не си чул още?

Боинг разработват новия си хипер-дупер самолет да работи на дизел...

Керосина е дизелово гориво...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече 15000км съм само с Авиодизел от Еко. Разходът ми е добър, зимата не съм имал проблеми и смятам да продължа. Разликата ми е 10-15на лева на месец, мога да го преживея...!

Мисля да разпоря горивния филтър при смяна и да погледна картинката.

А, защо е Авио? Предполагам с името символизират качеството на авиационните горива, защото там качеството е безкомпромисно! Само разискването на името Авио им донесе голяма реклама, може и този ефект да са търсили, следващата може да е Аеро, Астро...! Хаха...!

С добавки не ми се занимава. Не смятам, че едно евтино и мръсно гориво може да се поправи само с добавки.

Вероятността един скъп продукт да е качествен е много по голяма, от евтиния! Примери много с минимални и нищожни изключения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен разликата друг дизел-авиодизел идва 30лв на резервоар.На месец разходвам повече от половин резервоар.Авиодизела както и другите скъпи дизели без значение на наимевованието са с добавки.Поправете ме ако греша.Чистотата е важна характеристика но не и определяща за пълноценното изгаряне и разхода най-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време карам с ксенум октан буустър. Средно извънградското с шелски, ромски, петролски и лукоилски 95 ми е над 9/100 на Йетито(предимно шел слагам). Сега със същото темпо, но гръцко 95 на шел ми е 8 и добавката. Имам 3х50л сипани и съм пред смяна на масло -9х км с въздушен филтър на 4х км. Колата върви по-добре от с българските горива, а и понеже взимах в 5л шише бензин за друго, видях голяма разлика в цвета - по-тъмен е. Псуват яко Меркел за цената от над 1.42 евро за литър. А 98 и 100 са до 1.89. Не ми се мисли без добавка какво представлява 95 у нас. Правят ни на маймуни с тия 3то качество горива.

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.