Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качество на горивото.От коя бензиностанция зареждате и защо?


milen1914

Recommended Posts

Сигурно е заредил пълен резервоар и сега до края на месеца ще си кара с евтиното гориво и няма пак да чака!?!?

:tongue_1:

 

п.п. Тази истерия ми прилича на евтините банани при откриването на Lidl ....... :nea:

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета по форумите, че вчера газ + бензин 50 минути и това са хора вдигнали се от другият край на град.

Явно за хората психическият момент, че прецакват големите е по-важен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах оттам към 6ч днес, имаше 4-5коли чакащи и по-една на всяка колонка. В събота ще пътувам 600-700км, ама не ми се рискува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мене лично по-важно е качеството на горивото. Ако то не е по-лошо от на другите бензиностанции ще се старая да зареждам там. Не ми е много удобно, но смятам, че така притискаме останалите също да свалят цените. По същата логика пазарувам и от неговите аптеки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета по форумите, че вчера газ + бензин 50 минути и това са хора вдигнали се от другият край на град.

Явно за хората психическият момент, че прецакват големите е по-важен.

 

За това говорех и когато писах за движението. Психическия момент е по-голям стимулатор от самата цена. За колегите, които казват, че нямало да се отрази на движението една цена с 20ст. по-надолу, не е така. Насред лято съм виждал как се увеличава движението, само защото горивото беше станало 1.84лв. от 2 лв (цифрите са малко наизуст). Най-големия мотиватор за хората в България е, че прецакват някой (в случая големите). Вазелин Магарешки много успешно се вози на тая вълна към момента.

 

За мене лично по-важно е качеството на горивото. Ако то не е по-лошо от на другите бензиностанции ще се старая да зареждам там. Не ми е много удобно, но смятам, че така притискаме останалите също да свалят цените. По същата логика пазарувам и от неговите аптеки.

 

В София за да успее да притисне някой да свали цените, ще му трябват още 10-15 бензиностанции със същият капацитет и в различни точки на града. Към момента ще накриви шапката на 2-3, които са му по-близки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както има във Варна Марарешки бензиностанция, само от там зареждам и рс-а и Тигуана. Никога никакви проблеми. Тигуана с 2.0тди CR,не е палил трудно зимата не е прекъсвал, дори не е регенерирал дпф-а. Всеки ден се шофира Тигуана главно от жената. Над 20 000 км.вече само с на Марешки"лошата сярна"нафта.

А така върви рс-ката с бензина на Марешки за доста под 2лв.

Редактирано от bega4kata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Марешки е сигурно най-проверяваната бензиностанция в последната година. А замръзналата нафта е специфичен проблем, защото може колата да си има вода във системата и преди сипването на "виновната" нафта.

Теста  във фризера е най-меродавен. Ако някой иска да е обективен - да налива в бутилките и да пробва. Периодично преди излизаха подобни любителски експерименти, ама не съм виждал пресни.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом Сами, който всички знаем как си милее за колите си зарежда колите на Марешки няма какво повече да говорим​.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен Марешки ми е далече, ама от сума време зареждам на една скътана БензИнстанция в Казичене на 2,00- бензин / дизела е 1,89 - не знам какви са цените щото дизел не карам/. Лично аз пълня до горе, като свърши пак до горе и те така, ядове не съм имала. Поо познавам собственика, кара джип /лично за мен скъпарски - щото аз не мога да си го позволя/, виждала съм го да зарежда от същата  колонка от която и аз. Питала съм го, каза ми че лично купува от ОМВ - значи щом може и той да кара карам и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зареждайте братя че след изборите не се знае каква ще цената. дали има нещо случайно че малко преди изборите отвори точно в софия.в аптеките му отдавна нее толкова евтино. качеството сие като във всяка друга бензиностанция,дори в новооткритата можеби щее и по добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи станах свидетел на странна случка. Зареждам на Лукойл, отивам на касата, пред мен друг клиент, поръчва си към горивото и кафе. По едно време го чувам да казва - "Ама това кафе колко струва?" - служителката най-невъзмутимо му каза цената, след което човека попита "Тогава защо ми връщате само толкова?" - после си погледна бележката и видя, че му е таксувала дизел и газ и то е заредил на колонка на която няма газ. Голямо чудене настана. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден на приятел се опитаха да му вземат 45лв за газ...

Заредена в 22л бутилка.

Ако мине номера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден на приятел се опитаха да му вземат 45лв за газ...

Заредена в 22л бутилка.

Ако мине номера...

Може ли мястото като информация само?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли мястото като информация само?

Ще го питам точно къде е било,говорехме по телефона,и си мислели,че се поразсеял малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го питам точно къде е било,говорехме по телефона,и си мислели,че се поразсеял малко.

Бензиностанция Косаня в с.Алтимир,пътя от Враца към Оряхово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Понеже често има спекулации кой държи складовете:

 

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2017/04/04/2947719_blizo_90_ot_danuchnite_skladove_za_goriva_se_okazaha/

 

Интерсно кои ли са тия 10% да знам да сипвам от там...

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не можах списъка да го докарам тука

ето линк: https://clubz.bg/52427-ot_ministyra_%E2%80%9Elukojl%E2%80%9C_dyrji_92_ot_skladovete_za_benzin_tablica

Редактирано от hamsia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже често има спекулации кой държи складовете:

 

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2017/04/04/2947719_blizo_90_ot_danuchnite_skladove_za_goriva_se_okazaha/

 

Интерсно кои ли са тия 10% да знам да сипвам от там...

Ще зареждаш в Петрол?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ромпетрол имат склад, могат и директно да зареждат  = 2.09 дизел.

Лукойл складове много , произвеждат = 2.09 дизел.

 

Истината е една - който и да влезе на нашия пазар , докато може ще ни доят.

Във вскя една сфера е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато има кой да дава - винаги ще е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сакса или иначе казано Круиз. Имат склад, от години държат доста добра цена спрямо картелците (при използване на чип), като същевременно нямам оплаквания от горивото. В момента с чип е само 3 стотинки по-скъпо от Марешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.