Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качество на горивото.От коя бензиностанция зареждате и защо?


milen1914

Recommended Posts

Аз лично съм доволен от идването на Марешки в Стара Загора, защото точно до него има една местна верига Zara и направиха цената същата като неговата и вече 5 пъти от там зареждам на 1,84 дизела, а на Лукойла,където преди зареждах е 2,09 и с картасъбота и неделя 2,02,т.е. 20 ст. разлика, а горивото на Zara на мен лично ми харесва. Именно затова мисля, че този политически ход на Марешки облекчава и моя джоб. Лошото е, че като минат изборите и ще си вдигне цените,че това не е бездънна яма все пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензиностанцията вече работи.

Все пак и изборите наближават и неслучайно отваря точно сега,но нека не забравяме че има и аптеки и в тях вече не е така евтино както в началото.Та всичко е политика

Аптеките той ги продаде. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слабо ме интересува политическата страна на въпроса, важното е горивото да е читаво.

 

Какви са цените на Марешки в Сф?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марешки е поредният политически проект на ДС-Олигархията.

Като е толкова успешен бизнесмен защо се захваща с политика.

Вижте му историята,къде е учил и с коя братска страна е стартирал бизнеса си.

То не беше-Яне Янев,Бареков,сега е тоя наред.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма сравнение с Бюрека и от Янето. Ония са чисти пионки, тоя има и частичен автономен режим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, аз се въздържам от политика, щот нали във форумите не е разрешено? 

Ама ще кажа нещо за бизнеса ......

Кой нормален бизнесмен ще се захване с политика, питам се аз??????

:hello:

 

Иначе, и аз съм ходил на куклен театър.  :tell_me:

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Кой нормален бизнесмен ще се захване с политика, питам се аз??????

 

 

Ще желаеш ли отговор (5лв.) или вече си си отговорил сам и си с 5 лв. напред  :fiu:

 

Да не съм офф... Днес един човек за пореден път ми каза "Как можеш да зареждаш на Шел, ти луд ли си?". Добре де, аз нещо не разбирам. Имал съм различни автомобили, зареждал съм на различни места (но предимно Шел). Е до сега не съм видял разлика в работата на колата или пък да съм имал каквито и да е проблеми? Само колегите с дизелите ли страдат или аз нещо не разбирам?

 

п.с. - Никога не съм имал дизел и нямам наблюдения. Няма и да имам никога, но това е друга тема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://varnahot.com/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B4%D0%B5-%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F-%D0%B1%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D1%81/

 

Не, че това дава някаква сигурност :) Така съм прочел някъде. До архива на данъчните нямам достъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще желаеш ли отговор (5лв.) или вече си си отговорил сам и си с 5 лв. напред  :fiu:

 

Да не съм офф... Днес един човек за пореден път ми каза "Как можеш да зареждаш на Шел, ти луд ли си?". Добре де, аз нещо не разбирам. Имал съм различни автомобили, зареждал съм на различни места (но предимно Шел). Е до сега не съм видял разлика в работата на колата или пък да съм имал каквито и да е проблеми? Само колегите с дизелите ли страдат или аз нещо не разбирам?

 

п.с. - Никога не съм имал дизел и нямам наблюдения. Няма и да имам никога, но това е друга тема :)

Мой колега зарежда пълен резервоар 95 на шела на България, след което колата (сценик 1.6 без каквито и да било признаци за проблеми) започва да работи безобразно. Проблема се реши с 4 нови дюзи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://varnahot.com/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B4%D0%B5-%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F-%D0%B1%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D1%81/

 

Не, че това дава някаква сигурност :) Така съм прочел някъде. До архива на данъчните нямам достъп.

Това е за бизнеса на едро.

Аптеките още са негови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бизнеса с аптеките достига апогея си, няма на къде да се разраства. Ако има подходяща оферта, това се и е правилния момент да продаваш.

 

А и човека е решил да става политик явно. Егото му е голямо, оттам идва всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В диапазона, в който се продава горивото, цената не оказва абсолютно никакво влияние на трафика. 20 ст по-ниско няма да накара хората да карат повече, както и обратното. Има други причини (като АГУ), които отдавна са обрали този луфт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

""" Именно от тази рафинерия през последните няколко месеца е зареждал евтиното гориво, което продава и кандидатът за депутат и бизнесмен Веселин Марешки. """ Това е цитат от сайта даден по-горе.

 

Откак има Марешки в Русе - си зареждам само там. Колите си вървят идеално - разхода е както обикновено, нямам никакви проблеми. Не съм забелязал да вървят повече или по-малко...това и двете коли. 

До преди да отвори в Русе - всички бензиностанции си държаха едни цени (+ - 1-2ст). На въпроса не може ли да смъкнат цените - отговаряха че си работят с минимална надценка и видиш ли ако ги смъкнат - ще са на загуба. Отвори ВМ в Русе - и хоп чудо - и другите бензиностанции в града смъкнаха цените (почти колкото неговите). Е как става номера - като преди реваха че ще са на загуба ако смъкнат с няколко стотинки цените - а реално смъкнаха с много повече и не са на загуба ? И по тази логика - щом Марешки зарежда от Полисан калпаво гориво и затова го продава толкова евтино - това значи ли че и всички други големи бензиностанции в Русе и те зареждат от Полисан "калпавото" гориво - щом могат да си позволят толкова ниски цени? 

 

А относно качеството на горивото - замръзвала ми е нафта от Лукойл - преди няколко години....а тази година няколко пъти си оставях колата да нощува отвън - и с на Марешки нафтата не е имало никога и признаци да замръзне нафтата. (по спомен - когато замръзна на Лукойл - беше около -17, -18 градуса). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг цитат от статията: "Няколко пъти, когато са установени горива с разлика в качеството, включително и с високо съдържание на сяра, се установява, че всички камиони идват от "Полисан" в Русе. ".

От казаното по-горе от колегата от Русе следва, че няма проблем с качеството. Дано да е така, всички бихме се радвали на качествено гориво!

Лично аз не съм сигурен как и от къде са взети пробите и в резултатите от лабораторните изследвания, ако са правени в България ..... За всички горива се отнася!!!

 

 

Съвсем отделен е въпросът дали твърденията на медиите са верни и доказани, защо само една медия има такава по-детайлно насочваща информация, защо точно в този момент се случва това, кой от тук нататък ще доставя на едро гориво за бензиностанциите на ВМ и на каква цена, има ли всичко това връзка с политическите му амбиции, с твърденията за картел при горивата и т.н.?

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо....Няма нищо запечатано в Полисан :-) От много вътрешен човек ми е информацията и е 100% вярна. Сами се сетете защо се прави всичко това.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С интерес следя темата за Марешки(не тук, в новинарските издания)! Добре скалъпена кампания по клеветене или просто до сега е минавал метър?!? От сутринта очаквам неговия отговор по писанията на 24часа. Айде да видим какво ще излезе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе на трима приятели им замръзна нафтата на марешки тази зима. Колите са нон - стоп навън. Единия дори е имал 40 литра в резервоара. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес минах на Марешки,мислех да заредя,но имаше доста коли освен,че всички колонки бяха заети чакаха и по 3-4 коли бързах и не ми се чакаше,но ще направя опит тези дни да заредя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес минах на Марешки,мислех да заредя,но имаше доста коли освен,че всички колонки бяха заети чакаха и по 3-4 коли бързах и не ми се чакаше,но ще направя опит тези дни да заредя

Колега е чакал 20 минути, за да зареди и на касата си е почакал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.