Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качество на горивото.От коя бензиностанция зареждате и защо?


milen1914

Recommended Posts

От години пълня само на Шел. Сега няколко резервоара и на 2те коли пълня на Лукоил и Петрол. Никаква промяна в разхода нямам! Карам с обикновени горива и добавки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните засечени обобщени данни от компютъра - 640 км / 52 часа / 9.5 л - пробег само в София - сутрин от 8 до 9 часа и вечер от 17:30 до 18:30 часа. Маршрут около 10 км - минавам през центъра. Днес обаче взех разстоянието за 1:22 часа и разхода беше 11.1 л. :crazy: Карам си с обикновената нафта на Лукойл. За сравнение през лятото беше около 7.5 л., а тогава включвам и климатик. :heat:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Четири-пет резервоара Круиз по-късно - и палене из Родопите на минус 6 да докладвам: колата работи чудесно. Лекото тресене, което ме навеждаше на мрачни мисли за тръгващ си маховик, магически изчезна. Колата не влиза в регенерации на филтъра. Разходът на извънградско е същият, за градско - не мога да кажа - така и така е висок за късата дистанция зимата.

 

Предишната нафта, която използвах, беше Шел Ви Пауър Плюс. Освен разликата в цената (доста брутална, между другото), колата ми в момента работи по-тихо и по-добре. 

 

Надявам се горното да не се приема нито като препоръка, нито като реклама. Просто споделям личният ми опит в парафи....дизеловите одисеи в България :)

 

 

Искам да отворя темата за качествено гориво и да си споделим къде и коя бензиностанция е най-добре да си зареждаме.Аз искам да кажа само че там където е най евтино излиза най-скъпо и ремонт на колата след това.За мен най-доброто гориво като цяло предлага Ромпетрол,нищо общо няма с Лукойл,която горивата са много зле.Дава ми икономия на разхода с по добър ход на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Колеги, някой да е зареждал гориво от бензиностанция Avia на Владая? Чудя се дали да не заредя там, но ме човърка нещо дали това е швейцарската верига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да е тя, горивото пак ще си е от местни доставчици.

 

П.С. След кратка справка, открих това

http://m.dnevnik.bg/biznes/2011/01/11/1023328_junion_ivkoni_pravi_veriga_benzinostancii_avia/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, и аз го гледах, но е старичко. Точно товамисля и аз, че в крайна сметка ще сипя нефтохимска нафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе може и да е чекната вече темата, ама какво мислите за тия биодизели? Щото в последно време на повечето колонки си пише някакви проценти биодизел. То има и евронорма по въпроса. Същевременно на капачката на мойта кола пише - биодизел - НЕ!

 

И кво праим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според имат впредвид да караш с горивата одобрени за използване, без значение от % на биодизел в тях, а да не използваш чист биодизел или да си миксираш смес от дизел и биодизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да отговаря дизеловото гориво на евродирективите трябва в него да има 6% биодизел - така нареченото гориво B6. Ако няма този биодизел е нарушение и се преследва от митница, икономическа поли ция ДАМТН и други. При проверка на бензиностанция и при вземане на проби това е един от компонентите който се изследва лабораторно освен сяра, плътност и доста други неща- тоест дали отговаря като процентно съдържание. При установяване на гориво в бензиностанция примерно в което няма въпросния процент биодизел същото се задържа от митницата, чакат се да излязат въпросните лабораторни проби и ако те потвърдят липсата на биодизел или друг процент негово съдържание освен 6% горивото се конфискува а на нарушителя се съставя акт. Тоест на колата ти и няма нищо. Така трябва да бъде..

Дано стана ясно че пиша от телефона. Сигурно и грешки има...

Редактирано от ivanstoyanovvvv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По непотвърдена информация тази събота или неделя се очаква да отвори бензиностанцията на Марешки в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъх... Преди два дни минах транзитно и още се строеше, но бяха сложили логото... Само не видях колонките как са и какво са, дали е готово и т.н. - и все пак - влизането там и излизането ще е най-големият кошмар, особено, ако караш по "скоростната тангента" ;)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъх... Преди два дни минах транзитно и още се строеше, но бяха сложили логото... Само не видях колонките как са и какво са, дали е готово и т.н. - и все пак - влизането там и излизането ще е най-големият кошмар, особено, ако караш по "скоростната тангента" ;)

Колонките са монтирани от една-две седмици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Скоро очакваме истерията... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А зимата в Русе вкара 3 коли на мои приятели в сервиз заради замръзнала нафта на Марешки. Цената в момента е 1.84 дизела срещу 1.93 на.... еко примерно. И като добавим и съмнителното качество, аз не бих заредил от там дори и непретенциозното ми тди...

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив вече работи бензиностанция Магарешки, но не знам къде е. Не ме и интересува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак заредих в Avia и искам да споделя с вас. Цената на табло за дизел беше 2.08, при 2.13 в близкия Лукойл. Дават карти за отстъпки (неофициално било, трябва да се пита), като в моя случай, при обикновен дизел -5 стотинки. Картата е без ограничение по номер на МПС, брой зареждания и т.н. Говорих с управителя, който беше така отзивчив да отговори на въпросите ми. Потвърди, че са част от швейцарската верига Avia, каза че горивото им не е от Нефтохим, а се внася отвън, т.к. нефтохимското не отговаряло на швейцарското качество и изисквания, каквото и да значи това. Все пак настоях да ми каже откъде идва то и накрая изплю камъчето - руско гориво било. Явно идва или от Сърбия или от Македония. За качество ще пиша натам, ако има наистина разлика, както ме убеждаваше управителя на бензиностанцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По непотвърдена информация тази събота или неделя се очаква да отвори бензиностанцията на Марешки в София.

RIP движение в София, ще ми липсваш, колкото и сложна връзка да имахме с тебе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RIP движение в София, ще ми липсваш, колкото и сложна връзка да имахме с тебе...

Споко, то ще е локално в Люлин не мисля, че извън района ще окаже влияние на цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, то ще е локално в Люлин не мисля, че извън района ще окаже влияние на цената.

 

Дано да си прав, но ми се струва, че всички в Люлин ще се метнат на колите...Само психическата нагласа, че им е по-евтино от по принцип, ще направи движението кошмар. Но както казах, дано да си прав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изплю камъчето - руско гориво било. Явно идва или от Сърбия или от Македония. За качество ще пиша натам, ако има наистина разлика, както ме убеждаваше управителя на бензиностанцията.

Ниш Петрол - Газпром

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По непотвърдена информация тази събота или неделя се очаква да отвори бензиностанцията на Марешки в София.

Изборите наближават....
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, аз си мислех, че съм единствения тук, дето му се ще горивата да са по-скъпи... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече съм клиент на вм петролиум - пловдив. съседната бензинджийница свали цените на неговите. можело, значи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензиностанцията вече работи.

Все пак и изборите наближават и неслучайно отваря точно сега,но нека не забравяме че има и аптеки и в тях вече не е така евтино както в началото.Та всичко е политика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замислете се върху следното:

Какво ви обещават политиците преди избори? Звезди от небето свалят, доходи вдигат, какво ли не. Колко от това изпълняват? Чисто субективната ви реакция е - нищо (макар, че не е точно така).

Какво направи Марешки, без да ви обещава? Ако пестите по 20 ст. на литър гориво и карате по 15000км на година, при среден разход 7/100 - това са 210 лв. годишно по-малко за гориво. При средна работна заплата от 700лв. (не знам колко е в момента), 210лв. се равняват на 2-3% ефективно повишение на дохода на годишна база. Т.е. тоя нещо им е дал на варненци и без да е политик.

 

Всичко това не е политическа агитация, въпросния тип е даже плашещ и опасен според мен. Просто показвам как разсъждава средния му гласоподавател. И всичко това е не защото Марешки е добрия политик, а защото останалите са такива ...тиит...., че сред тях даже той изпъква.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.