Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кой двигател 2.0 tdi или 1.6 tdi


Valetvitor

Recommended Posts

По-скоро не съм заинтересован - като цяло искам чистак-бърсак нова кола и фейс лифта ми допада доста, второ не смятам веднага да купувам, трето искам да е с N1, четвърто държа да е с екстрата за кофти пътища, пето 36к не ми се дават за 2ра ръка... :) Та в кръга на шегата - бих се навил евентуално за 30к, но не на момента, а по-натам като видя как ще ми се развият нещата с покупката и ремонта на ново жилище. :P

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 161
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • b3lq7a

    29

  • Bondo

    15

  • Izolini

    12

  • Pijomir

    12

Най-много писали в темата

Аз динамиката на 1.6 я съпоставям с фабия 2, не с о2, там поне за мен ще е трагично слаба. За мен кола над 8сек до 100кмч е слаба. Всяка кола, която съм имал и имам е минала и през ремап за допълнителна мощност.

Искаш ли да се тестваме :P Ще ти скъсам памперса. Само не на ускорение, а от точка до точка. Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш ли да се тестваме :P Ще ти скъсам памперса. Само не на ускорение, а от точка до точка.

Ице, няма да ми виждаш и стоповете на о2ката, без майтап!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз пък искам да се пусна с йетито на Иво от летящ с 80.. да видя какво ще стане

Готово, но до 240 ;)

 

пс. 80 ми е куца скорост, накрая на 2ра и леко рано за 3та, дай от 60...

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сложиш нитрото може и да ги вдигнеш. :D

Една с 80 и една с 60 и двамата сме доволни. 

Не казвам,че ще те бия, просто се замерих макар и не на гонка със суперба на Stuci и той каза,че не е могъл да ми избяга по околовръстното за това все си мисля,че челното съпротивление на йетито ще ми даде някакви шансове за интрига.

Редактирано от Bondo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сложиш нитрото може и да ги вдигнеш. :D

Вчера и без нитро изкара до Благоевград за 25мин... Където можеше и с толкова държеше по киломвтраж, а съм с малко по-високи гуми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз, съм навит още днес да ги пуснем.

По-тъмно с тая скорост не е разумно. Сутрин по-рано е най-малко и трафика. Ще го направим, обещавам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеее! От нас до Благоевград са 100 км бре! Как стигате за 25 минути?!?! Баси средната скорост....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеее! От нас до Благоевград са 100 км бре! Как стигате за 25 минути?!?! Баси средната скорост....

Конкретния случай карах по Рейндж Ровер Спорт и не сме създавали ситуации, сутринта малко след 7ч нямаше почти никакъв трафик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не казвам, че е имало опасни ситуации. Замислих се, каква скорост трябва да се поддържа, за да се изминат 100 км за 25 минути. Излиза по прости сметки, че средната поддържана скорост трябва да е била 240?!?! Щото за час, минаваш 240, което значи, 4 км в минута, което за 25 минути води до изминаване на разстояние от 100 км... Ако сте засичали от влизане/излизане на магистралата е "друга бира". Дължината е 88 км, при която излиза ~211 км/ч средна скорост. Което е постижимо, може би, когато няма трафик. Виждал съм на моя километраж средна скорост над 150 км/ч за около 30 минути каране, но като се сетя с каква скорост се докарват тези показания, не знам как е било с тези остри на места завои по твоето трасе и с по-висок център на тежеста

 

А по темата...че много спам стана: Колега, ако аз бях на твое място - големия дизел бих предпочел, както и не бих загърбил ксенона. Това е лично мое мнение. Според твоя стил на шофиране и изминати километри, 1.5 TSI вероятно е по-подходящ. Ако автомобила няма да го плащаш кеш, може месечната вноска да не се вдигне много ако прибавиш ксенон-а или избереш по-голям двигател. Сигурен съм, че си смятал всичко, но ако има вариант да вземеш по-голям мотор и повечко екстри (ксенон, а защо не и нещо друго), а вноската не би превишила с много, желаните от теб цифри, мисля, че ще се радваш повече на крайни резултат!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Мало Бучино(което е 8км след началото й) до края на магистралата, така че цялата дължина е около 80км(винаги влизам в Благоевград от първия му разклон и карам през стария път). Като цяло под 180кмч не сме падали(с изключение на тунелите), а на места до 240кмч.

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово, но до 240 ;)

 

пс. 80 ми е куца скорост, накрая на 2ра и леко рано за 3та, дай от 60...

Как ще вдигнеш 240 с този квадрат бе :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Има и 1.0тси, а от скоро и 1.2тси! Пак стават за от А до Б, но коментирахме плюсове и минуси на 2та - 1.6 и 2.0. 1.6 има плюс в по-ниската покупна цена и малко в гражданската отговорност. Харчи повече, по-бавен е и по-проблемен. В крайна сметка 10% от стойността на колата са тази разлика, аз не бих взел малкия, лично на мен и 150кс ми малеят, правилния избор е 2.0 184кс и задължително 4х4. Карам от време на време ф2 1.6 90кс, ужасно неспокойно и неприятно ми е. Като се кача в о2ката, тя харчи по-малко и върви 2но. Само 80кс им е разликата на хартия ;)

Какво харчи повече 1.6 от 2.0 масло, антифриз, шоколад, или нещо друго? Защото определено не е и нафта.

 

10 000 км среден разход 5,4/100 2.0TDI.Колата се кара предимно извънградско и в София уикендите. Засечката е по зарядките.

 

Средно София/Бургас или обратно 4.2-4.4, двама възрастни и дете, средно багаж. Карам 120-140.

 

Средно немагистрално каране варира от 3.9 до 4.5. Карам относително умерено.

 

Най-ниския разход видян на компа е 3.2-3.3 София-Копривщица-София. Карах зад приятел,който поддръжа 60-80.

 

Софийско уикенд каране 5.5-6.7.

 

Освен общия другите са комп+зарядка засечени.

 

п.п. не държа,че мойто е най-хубаво, предоставям само данните. карал съм 1.6 на Голф, разликата която усещам е,че сменям по-често предавките.Иначе е приятен за каране, ако се кара без нерви и спокойно.

Тези стойности може и да минават на раздумката пред блока, тук обаче повечето сме карали коли и знаем кое колко харчи.

 

Прайм го, прайм го. Ако си изнасилваме търпението и 3,2-3,5 правим. Последните два петъци подред, Враца-София и обратно 100 по междуградските, 120 по магистралата с няколко натискания тук там - под 4/100

120 по магистралата и под 4 само ако си качен на автовоза, колега.

 

Колега какъв дизел слагаш?? Вече почвам да си мисля всичко...такъв разход не съм имал и докато си пазех колата първите няколко хил. км.

Няма и да видиш, защото колегите послъгват доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз под 6/100 извън градско  едва падам и то с известната със своята икономия 1.9 тди 90 к.с. роторна помпа. Такива стойности като вашите, само по - борд ги стигах, след неговата корекция вече и по - борд не мога.... :D

 

П.С. А, на магистрала си гори... отива над 6/100

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bonethugs, ти сега какво точно искаш да кажеш, че лъжа ли?

 

Не ходя по махленски сбирки да се надлъгвам, данните са моята кола при моето каране. Мъжкото ми достойнство не е вързано с разхода нито с конските сили, дал съм данни да има колегата какво да мисли. Дреме ми дали някой ще кара с този или онзи двигател. Един и същи двигател, ако се кара само на 'ластици' - еми няма да видиш тези стойности. Те са за търпеливите ;) Колата е все още нова, с времето ще се повишава разхода, вие дето сте карали коли трябва да го знаете и това ;)

 

За статистиката - днес София-Бургас с климатик и средно натоварена 4.4/100 при 120км/ч, малко, много - толкова показа. На колонка е трики да се засича, но отклонението не е голямо (до +0.3).

Редактирано от Guest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз под 6/100 извън градско едва падам и то с известната със своята икономия 1.9 тди 90 к.с. роторна помпа. Такива стойности като вашите, само по - борд ги стигах, след неговата корекция вече и по - борд не мога.... :D

 

П.С. А, на магистрала си гори... отива над 6/100

Преди 15год имах такава, беше от на 3год октавията. Карах я до 2007ма точно 160х км. Най-нискоя ми разход беше около 3.5 до нашето море с хора и багаж. И тогава не вярваха пътниците докато не я засякохме и на колонка. Та твоята на колко 20год е? Очакваш баба ти да тича като млада на олимпиада ли?

 

А на професора, който пита какво харчи по-малко 2.0БКД от 1.6КР 90кс - всичко. Разликата в 2те е, че едната не знае какво е сервиз и не обича да ходи на бензиностанция ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Застъпвам се на 100% с мнението на ТТодоров. За протокола, вчера на 980 км пробег и останала последна чертичка на резервата събрах 44 л. нафта. Смея да кажа, че крака не ми е лек. По борд, лонгтерма ми е точно 5.0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако прикачате снимки на борда от това което твърдите ще се избегне спора.Също е важно да се цитира двигател,без или с ремап,гориво без или със добавка.И маршрут разбира се .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост нямам снимки, пазя от последното зареждане, после отиват в един екселски файл. В него има лични данни, не бих го пляснал в нета, яд ме е че не снимах София-Копривщица-София 3.2/100 (около 80км/ч карах след приятел),но колегата Yanko78е постнал сходен разход с 90км/ч. Ние с него сме си говорили, че много близки стойности виждаме.

 

2040км смесено извънградско и градско - 4.7/100

 

https://app.prolet.org/owncloud/index.php/s/I5SwYEUQ4Zxg9Gi

 

750км (50/50) градско извънградско - 5.0/100

 

https://app.prolet.org/owncloud/index.php/s/69YcJ4E5hYTOn86

 

само извънградско СФ-БГС 120км/ч без темпомат, с климатик, трима човека, три куфара и колело в багажника. 4.3/100

 

https://app.prolet.org/owncloud/index.php/s/zQnJfcEbnXse7xn

 

Без ремап, стокова 150кс, 14хил км изминати (средно по зарядки за целия период 5.3/100).

Горива - Ромпетрол, ОМВ максмоушън, Шел ВПауър. Добавки не слагам.

Редактирано от Guest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, не се излагайте, молА ви!

 

Bonethugs, ти сега какво точно искаш да кажеш, че лъжа ли?

Не ходя по махленски сбирки да се надлъгвам, данните са моята кола при моето каране. Мъжкото ми достойнство не е вързано с разхода нито с конските сили, дал съм данни да има колегата какво да мисли. Дреме ми дали някой ще кара с този или онзи двигател. Един и същи двигател, ако се кара само на 'ластици' - еми няма да видиш тези стойности. Те са за търпеливите ;) Колата е все още нова, с времето ще се повишава разхода, вие дето сте карали коли трябва да го знаете и това ;)

За статистиката - днес София-Бургас с климатик и средно натоварена 4.4/100 при 120км/ч, малко, много - толкова показа. На колонка е трики да се засича, но отклонението не е голямо (до +0.3).

Не казвам, че лъжеш, а че това което пишеш не е вярно. Или разхода ти е по-голям, или просто не караш с такава скорост. Много хора от София до Бургас вдигат 120 два пъти - веднъж на спускането при Ихтиман, и веднъж при спускането на Траянови врата, и после аз карам със 120, а реално през целия останал път кретат със 90-100. Най-вероятно и при теб е нещо такова.

 

Преди 15год имах такава, беше от на 3год октавията. Карах я до 2007ма точно 160х км. Най-нискоя ми разход беше около 3.5 до нашето море с хора и багаж. И тогава не вярваха пътниците докато не я засякохме и на колонка. Та твоята на колко 20год е? Очакваш баба ти да тича като млада на олимпиада ли?

А на професора, който пита какво харчи по-малко 2.0БКД от 1.6КР 90кс - всичко. Разликата в 2те е, че едната не знае какво е сервиз и не обича да ходи на бензиностанция ;)

Кой въобще тук говори за 1.6 90кс? Май само ти. И да казваш, че 2.0 тди не знае какво е сервиз... направо ще падна от стола от смях.

 

А пък снимките на колегата, който с 60 му дава разход 5, а пък със 120 как пада на 4.5 не разбирам. Сигурно при 200 започва да връща нафта в резервоара.

 

Ето ви най-реалната статистика кой мотор колко харчи:

 

2.0 тди

Kraftstoff min    Ø      max

Diesel    4,49    5,86   8,73

 

1.6 тди

Kraftstoff    min    Ø     max

Diesel       3,85    5,31    7,27

Редактирано от bonethugs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кавала-София преди 3седмици, време под 4ч, сам с багаж в колата. Нормално към по-бързичко каране, с умерени изпреварвания, без климатик. Колата е с ремап и с нормална нафта и добавка. Същия маршрут с 1,6д фабия ми харчи с това темпо, което за нея е към максималното с около 0.5л повече.

 

Пс. Вижда се и колко км съм изминал и къде е стрелката от пълен резервоар, без обезвъздушаване.

 

Относно сервизите... След като в семейството имаме и 2те, с една разлика че о2ката е на 10год и единственото, което съм правил са карета и комплект съединител с маховик, а на фабията сменяха дюзи, маховик, после съединител, след това протече водната помпа и тампоните на скоростите за сегашния й пробег от 50х км и 4год, мисля че е повече от калпава кола.

post-7686-0-83258500-1499443831_thumb.jpg

post-7686-0-81128300-1499444004_thumb.jpg

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.