Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

[S105L'86 Project] Estelle


Skoda_Estelle

Recommended Posts

Супер е,а габарити ще слагаш ли или на мигачите ще са?

 

Мислих, че няма да попитате! smile005

Габарита ще свети през лупата!Т.е габарит, къси и дълги през лупа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 234
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Skoda_Estelle

    113

  • bega4kata

    37

  • anastas

    14

  • Krankenstein

    7

Най-много писали в темата

Тия лоши лупи ги сънувах снощи :oops: .

И с право!

Коко, моля те ако можеш пусни няколко снимки от този следобед. Благодаря ти предварително. ;)

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускам, с малко разяснения (оторизиран съм от Митака).

 

Днес денят беше с творчески следобед, който премина в творческа вечер. Отхвърлихме малко работа по Estelle. Аз се захванах с предните мигачи:

 

d8555d12e6b013c1.JPG c41d920958d33057.JPG a20c493cf7ac5050.JPG

 

докато Митака си монтираше новия H4 Bi-Xenon комплект (6000К). Наложи се преправяне на каските на фаровете, понеже крушките идваха много дълги, няколко дупки по фародържателя - за закрепване на баластите и за прокарване на кабелите към крушките, но Митака се справи отлично:

 

8e8bb5051ab4abf2.JPG 22c9be2102876e0f.JPG 33551712dbe6e13c.JPG 33551712dbe6e13c.JPG f4d001134043be26.JPG

 

След това докато правех стоповете:

 

9909a351deca5b32.JPG f84c4e1f9c56ca75.JPG 2898d4b455a3d2a2.JPG dbb817acb5acfd43.JPG f7bc5388b446e932.JPG 579b3bbcccbd5f36.JPG

 

Митака донапасваше решетката, слагаше фаровете и мигачите:

 

93c73e6f1d4a9493.JPG 4b0c74c9a83ef7d5.JPG eb3a04f11e6b4fa6.JPG

 

Правихме, струвахме, след около 10 часа на лице беше резултатът:

 

6b0942550155b99e.JPG b05866a74769025a.JPG e9e267c6cd4e9625.JPG

 

Габарити:

 

6d91d7c3e1a188f9.JPG

 

Къси/Дълги:

 

3dba3b9c7f294986.JPG c386cdef1b2267dd.JPG f7c8e19ef220c84d.JPG 0e239306044d08ac.JPG 27c91eb9ade71810.JPG f88832e18d44fcfa.JPG

 

А мигачите са с "евтините" крушки:

 

7dcea0db52e5c8e6.JPG 7dd30a6121ba2c78.JPG

 

:smt017 :

 

01c67f707442f639.JPG

 

Дълъг ден беше, аз отивам да спя, на всички ви желая приятно гледане ;) .

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко, публично ти благодаря за страхотната компания, за огромната помощ при сглобяването на Еслтел и за толкова подробно и добре написаното тук. =D>

Също така и на Анастас за помоща за изработването на някои детайли и Миро(Хашек) за съветите и безбройните минути по телефона.

 

П.П

Дадено :smt017 Ися! smile052

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt017 похвална работа,не мога да свикна с тази визия още.... дано на живо изглежда красиво.

Браво за положения труд =D>

За бронята -сложи си -ще е по-хубава с бронята определено,а и тя ще скрие опушеното на радиатора,което е много левашко,но сигурно защото е предвидена броня е допуснато това.

п.п.и все си мисля ,че с едни чисто нови сток фарове и бели мигачи щеше да е по-добре.....

много детайли в 1 кола като са променени и се губи чара....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак, за мен е чест :!: Удоволствието да съм част (дори и малка) от този проект е изцяло мое :!:

 

За бронята -сложи си -ще е по-хубава с бронята определено,а и тя ще скрие опушеното на радиатора,което е много левашко,но сигурно защото е предвидена броня е допуснато това

 

Не, защото е предвиден нов радиатор :!:

 

п.п.и все си мисля ,че с едни чисто нови сток фарове и бели мигачи щеше да е по-добре.....

много детайли в 1 кола като са променени и се губи чара...

 

[-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

01c67f707442f639.JPG

 

ей това е снимката, с която Митачето ще го запомня!!! Бахти яката снимка! Митаче: smile159 Авторът пред шедьовъра, който току що е сътворил!

 

София вече може да се гордее със своите постижения. И те са дело на колегата Skoda_Estelle :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре се е получила :smt017 нямам търпение да я видя на соколския :smt004 Браво за положения труд и изгубеното време!Мисля,че си е заслужавало.Иначе и на мен би ми харесала повече с броня и дръжки,но това си е лично мнение,което не е толкова важно.Важното е този,който я прави и я кара на него да му харесва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много детайли в 1 кола като са променени и се губи чара....

Чара не се губи, той се променя ;) .

Според мен се промени още когато снижих предницата, когато сложих различните джанти,... когато ще сложа спортна седалка и когато ще сложа само една чистачка на стъклото и когато и набода големия двигател надрискан от спорт(живот и здраве). Да тогава чара ще се промени напълно от 120ките които се движат с високо вирнат нос по улиците и със всеизвестния разкрач на задните колела.

Поздрави smile145

 

Преди да сложите новия, го боядисайте черен мат ;)

 

Да, да черен мат smile099 !

:smt017

 

 

ей това е снимката, с която Митачето ще го запомня!!!

:lol::lol::lol:

Исках да си ги прегърна като рожби, ама щях да ги изцапам - виж ми ръцете само :lol:

 

 

Мерси на всички за добрите и/или лошите отзиви.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... когато ще сложа спортна седалка и когато ще сложа само една чистачка на стъклото и когато и набода големия двигател надрискан от спорт(живот и здраве).
само така.Сложи 2 спортни седалки :!: За мацето :!: Нали няма само ти да и се наслаждаваш-егоист такъв.А едната чистачка е голяма гъзария и да я направиш да спира в средата.Ако не знаеш как става,на л.с ще обяснявам.Моята е така направена.От средата,тръгва наляво,после надясно до края и се връща в средата smile035 Много е атрактивно движението и ;)

За мотора-задължително тази красавица трябва да притежава спортно и силно сърце.Само да не е от Хонда :!: :!: :!: :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи 2 спортни седалки

:smt017 Тъй де! Две трябва да са. :lol:

Иначе ще питам за чистачката като стигна до нея. Гледах много отдавна по сайтовете, но ми е останала много мътна идея. Ще използвам жокер- обади се на приятел ;) .

Иначе живот и здраве само да стигна до двигателя някой ден. Така ще й го вкарам отзад, че ще превърти гуми :lol: . Но това в близкото бъдеще!

Поздрави

 

П.П Сами, я направо драсни две редчета как става магията с чистачката :P . Ще съм ти благодарен . smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За малко да забравя :mrgreen:

Снощи имаше малко Heavy Metal smile035 smile071 в 11 часа през ноща :mrgreen:

Т.е стремежът е да се оправи стойката на задните гуми от /---\ , на |---| със повдигане на фермите на гредата на скоростната кутия.

 

sany0031g.jpg

 

sany0033.jpg

Следва боядисване!

 

Насе :smt017 smile159 smile006

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

01c67f707442f639.JPG

 

ей това е снимката, с която Митачето ще го запомня!!! Бахти яката снимка! Митаче: smile159 Авторът пред шедьовъра, който току що е сътворил!

 

Наистина Митето заслужава голямо възхищение за мерака, упорството и умението, с които работи по този проект, особено като си помисля какви жертви му е струвало всичко това. Успех адашче, да го завършиш по-скоро и да надмине най-добрите ни очаквания :smt017 Съжалявам само, че не разполагам нито с необходимото време, нито със златни ръце, за да помогна и аз с нещо - то си личи и по моя проект, който от доста време е до под кривата круша в буквален и преносен смисъл :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая успяхме да преборим предния мокет. Мисля че стана повече от доволно. Даже мога да твърдя, че на места се получи по-добре от оригиналното smile001 (и това не са ъглите). :lol:

sany0044z.jpg

Мокета го налагахме и сваляхме около 100тина пъти, но труда си заслужаваше :mrgreen: .

 

sany0047.jpg

Топката за скоростния лост много ме кефи(наще купиха първата ни кола/шкода със тази топка). Цветовете се връзват нали :lol: 8)

 

Днес Естел получи подарък- чисто нов акумулатор. С него запали от 1/10 оборот :mrgreen: .

 

\:D/ \:D/ \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е много е гадно и трудоемко-едно от най ш*баните занимания ,поне за мен...трябва и да ги поръбиш....

Ох говори ми. Сега идва още по-сложната част- задния мокет и предните калници smile010 ... И там са едни гънки и чудесии... Направо като знам какво ме чака не ми се припарва до колата :lol::lol::lol:

Иначе за подръбването- мисля по въпроса! smile178 :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

=D> =D>

а брони ще има ли...?

По принцип да...

 

 

Днес имаше малко upgrade на мигачите:

 

migach.jpg

 

dsc00019dlq.jpg

+ вградено рефлекторче за мигача и нова боя... борбата беше голяма :lol: 8)

 

П.П Виждат се капки вода по стъклото smile168

 

smile113

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво успях да свърша тези дни:

 

sany0080.th.jpg

Кожения таван ми го ушиха от стария. Сложих го и го опънах с хартиени лепенки, за да може да се отпусне кожата. След около седмица имаше още към 1-2см за обиране. Следващата стъпка беше залепянето. Ползвал съм черен силикон за гарнитури \:D/

 

sany0081n.th.jpg

sany0083b.th.jpg

Ето как ще се отварят вратите. Чрез тези моторчета се задвижва механизма за отварянето на вратата. Те са вързани на мястото на външната дръжка за отвяряне.

 

sany0086n.th.jpg

Новия вид на предницата. Новия радиатор е боядисан - много тъник слой черна боя, за да няма загряване.

sany0088p.th.jpgsany0094h.th.jpgsany0095i.th.jpg

Мисля че с това работата по предницата свърши и мога да се отдам спокойно на всичко останало по колата :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано само не откаже управлението или падне акумулатора - тогава става весело, казвам го от личен опит, понеже купих пежото с напълно разбити ключалки и в началото се отваряше само с централното. Алтернативния метод при отказ на аку-то или алармата беше проникване чрез взлом през предния капак :mrgreen: Адаш, добре ще е да помислиш за някаква алтернативна механична система за аварийно отваряне на вратите както отвътре, така и отвън. В противен случай може дори куките да те спрат от движение.

Иначе муцунката е станала интересна, предполагам на живо ще е доста по-ефектна от снимките, ще ти звънна някоя вечер кат' минавам през квартала да ми покажеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системата е ясна - стъклата едно по едно се пробват за приплъзване надолу при натиск - сваляш стъклото - отваряш вратата :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми падне акумулатора съм го измислил вече. Даже и два варянта съм измислил за "аварийно" отваряне.

Въпроса е друг- Ако си забравя дистанционното в колата и хлопна вратите ;):lol::lol::lol: тогава става по-сложничко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За такива ситуаций се слага авариен бутон скрит на място дето само ти си знаеш или ритампула и тактично разхождайки се около колата си отваряш една врата и си вземаш дистанционното ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или дистанционното на каишка на врата ;)

 

Щото на Шкода не се отварят вратите с поглед smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.