Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

И беше Събор : 7-9 май 2010


Хашек

Recommended Posts

А за Горноводенския манастир (Св. св Кирик и Юлита) до Асеновград какво ще кажете? Доколко знам има не малка леглова база и прилична поляна отпред. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 212
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    18

  • micyri

    14

  • Krankenstein

    12

  • Хашек

    9

Най-много писали в темата

Около Асеновград поляни да искаш. Иначе се съгласявам с Исята, че ще му е много далеч (и не само на него).

А защо не почерпим опит от други колеги. Аз за това предложих Бачково и Дряново. Просто и там е имало авто събори (еле па Бачково). А Централна България е доста широко понятие. Както е Габрово, така е и Севлиево, Търново и отатък (отсам) Балкана Чирпан и Стара Загора.

Ако се измисли нещо за Св. Кирик ще се опитам да помогна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна че писта Дракон не е много близо до Пловдив на 27км.

 

И може ли малко разяснение какво налага смяната на Соколски манастир защото там си ми харесваше.

 

,,,Обаче идеята за стадион е много по-добра за събор колите ще се охраняват много по-лесно ,а спането по хотели и квартири...

 

Че кога е имало проблеми със охраната на колите и кажи ми как да си разпъна палатката на сред стадиона.

еми на соколския нямаше проблем с охраната щото поляната си беше заградена с ограда,а относно палатката ще си я опънеш малко в страни от стадиона (в Трявна примерно има парк)

Сега като се замисля в Трявна е идеалното място(в парка до стадиона).Само че писта Междене остава има няма на оклоло 30-40км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак е близо Междене ......

 

Относно това (Асеновград и тн), дали ми е близо или не!

Аз казах, че и в Мелник ще отида за Шкода Събор. (до Чехия ходих, че до Мелник няма да отида)

Но нека гледаме по мащабно. Има и семейства,хора с малки деца. Хора и характери всякакви.Повечето не пишат и не показват отношение,но после ще има....

 

Мен взе много да ме ДРАЗНИ този форум. Напоследък всеки пуска тема и се покрива,а нека другите хора, да се дърлят и да дискутират и тн......Някой пише и после гледа сеир... !

 

Сега много хора не пишат,после пак казвам ....ще има претенции и недоволни- няма как!

 

Не може да изберем място на сляпо. Все някой трябва да се вдигне и да отиде да разгледа и да даде снимки на поляна, леглова база и тн. Всеки има различни претенции.

 

Тази година ще стане БАТАКА.

На мен ми писна да си приказвам........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Непосредствено над Казънлък има къмпинг с добри размери/рокерите си правят събиране там/ и срещу него сносна леглова база на спортен център и хотел.

 

Аз съм ходил там мясото е дооооста обширно язовира е в непосредствена близост , има и хотелчета в които може да се нощува... който желае и палатки има къде да се разтягат, има и прилична площадка на която рокерите бяха направили сцената.... като цяло е добър вариант....ама около Казанлък ... незнам къде има писта....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен първо трябва да се уточни датата. Защото ако нямаме дата, само си разтриваме клавиатурите ! От което следва,че за по-хубавите места,датата 24-май е доста апетитна и трябва да действаме много организирано и да се погледне по-сериозно на това събитие.Ако продължаваме така,до Март месец няма да сме изяснили поне основните неща свързани със Събора !

 

Имам и друга идея - да се гласува доверие на 4-5 човека (може и повече),които имат желание и възможност да се заемат с организацията събора и те помежду си да решават проблемите,които изникват в движение,за да може възможно най-бързо и точно да се вземат правилните решения ! Вярно че мнението на всички колеги е важно,но всичко трябва да е в някакви разумни граници , което ще се постигне от малък и деен колектив.

 

Всичко казано до тук е лично мое мнение и никого не ангажирам с него, просто така разсъждавам аз ("на глас").

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен първо трябва да се уточни датата. Защото ако нямаме дата, само си разтриваме клавиатурите ! От което следва,че за по-хубавите места,датата 24-май е доста апетитна и трябва да действаме много организирано и да се погледне по-сериозно на това събитие.Ако продължаваме така,до Март месец няма да сме изяснили поне основните неща свързани със Събора !

 

Имам и друга идея - да се гласува доверие на 4-5 човека (може и повече),които имат желание и възможност да се заемат с организацията събора и те помежду си да решават проблемите,които изникват в движение,за да може възможно най-бързо и точно да се вземат правилните решения ! Вярно че мнението на всички колеги е важно,но всичко трябва да е в някакви разумни граници , което ще се постигне от малък и деен колектив.

 

Всичко казано до тук е лично мое мнение и никого не ангажирам с него, просто така разсъждавам аз ("на глас").

smile162 =D> =D> =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за Трявна,или някъде където да не сме много далече от цивилизацията.Защото има хора,за кито събора е комбиниран с разходка за другите членове на сем.и примерно на моята жена не и се стои ,/а и на мен/ 3 дена на 1 поляна със шкоди.

Искам да има ресторантчета,сносно хотелче и нещо за разглеждане град,магазини,забележителности в околноста....ще ми се качи на главата жената ако я държа 3 дена на поляна :smt0344

Аз не идвам на събор 3 дена да пия и да си готвя на поляната и да спя на палатка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около Асеновград поляни да искаш. Иначе се съгласявам с Исята, че ще му е много далеч (и не само на него).

А защо не почерпим опит от други колеги. Аз за това предложих Бачково и Дряново. Просто и там е имало авто събори (еле па Бачково). А Централна България е доста широко понятие. Както е Габрово, така е и Севлиево, Търново и отатък (отсам) Балкана Чирпан и Стара Загора.

Ако се измисли нещо за Св. Кирик ще се опитам да помогна.

 

Aз лично съм за варианта "отсам Балкана", вече споменах защо - лично на мен студа и спартанските условия не ми пречат, но повечето колеги идват с жени и малки деца, и не всички са отявлени планинари и палаткаджии... същото важи и за пистата наблизо - аз по принцип съм много запален по всякакви авто спортни прояви, но мисля, че целта на Националния събор не е точно такава и има достатъчно други възможности да си чешем тая краста, за да избираме за определящо местоположението спрамо пистата. Така че се солидаризирам със Сами за близостта с цивилизацията - това и за мен е определящо, вместо заради нащите спортни или палаткаджийски мераци да поставяме на изпитание здравето и нервите на семействата си /да ме прощават колегите ергени, ама някой ден и на тях ще им дойде до главата/. Не съм много силен в географията и родинознанието, за да предложа конкретно подходящо място, просто давам насоки за мислене, които поне според мен са в правилната посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Узана е на 1240 м надморска височина и 17 км от края на Габрово. До центъра още 5 км. До писта Междене са още около 12 км. Или 32 км е целия път (по груби сметки). Горе има поляни може би над 1000 дка. При хубаво време има местенца от където се вижда северна и южна България. Има и доста хотели и хижи (нямам реален поглед обаче какво предлагат, защото съм ходил само на разходка).

 

http://www.uzana.com/

http://www.uzana-edelvais.com/

http://www.hotelimpuls.bg/index2.html

http://www.hijauzana.hit.bg/

http://partizanska-pesen.com/index.php?lang=bg това е на около 5 км по мои преценки от поляната с хижите на Узана, по пътя за историческата местност "Осенкова поляна", където е убито детето-партизанче Митко Палаузов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, на Узана съм бил 2-3 пъти. Там единственото, за което всички сме съгласни е че има наистина голяма поляна за всички участници(коли) в събора. Бях отседнал в хубаво хотелче, което беше нещо от рода на 30тина лв. на вечер за човек. Имаше и една хижа, но там условията никак не бяха за предпочитане особено за семейства с деца, иначе беше евтино. На язовир Копринка до Казанлък мисля, че има подходящо място за всички, но се иска някой да се заеме. Иначе градът е на 2-3 км...място за разходки, за shopping, за кафенца...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за Трявна,или някъде където да не сме много далече от цивилизацията.Защото има хора,за кито събора е комбиниран с разходка за другите членове на сем.и примерно на моята жена не и се стои ,/а и на мен/ 3 дена на 1 поляна със шкоди.

Искам да има ресторантчета,сносно хотелче и нещо за разглеждане град,магазини,забележителности в околноста....ще ми се качи на главата жената ако я държа 3 дена на поляна :smt0344

Аз не идвам на събор 3 дена да пия и да си готвя на поляната и да спя на палатка.

 

 

Тогава предлагам да се съберем в МОЛА в Пловдив има паркинг за всички коли, има ресторанти, кино зали, магазини, кафенета, на 200 метра е Братската могила малко паметници да разгледате, на килоетър е гребната база, и Зоологическата градина, ако на някои му прилошее изтрезвителното е на километър след зоологическата градина, а хотели колкото искаш.

 

Така и жената ще е доволна няма да и доскучае, а Калояново е на 27км които иска да покара.

 

 

http://www.mallplovdiv.bg/display.php?bg

 

](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От предложените места май Узана е най-близо до досегашното място на провеждане на събора. Иначе - идеи за отсядане в тази част на България - бол. И ако е близо до пистата, на която се пускате - не виждам смисъл да се мисли повече. Хем комплекси има с хотели и т.н., хем място за палатки и коли. Близо е до "цивилизацията".

 

Казанлък е един прекрасен град, но там, за където говорите (където се прави мотосъбора)... Искам само да кажа, че ако решите да палаткувате на мястото ще се видите в голям зор с тоалетните. smile049 Поне по впечатления от преди 2 години, но не вярвам някой да е направил нещо по въпроса. А и не съм сигурна, че ще побере 100+ автомобила.

 

Ако пък мислите за Стара Загора - Старозагорските минерални бани са едно приказно място, но за "мегдан" за автомобили... Не се сещам да има.

 

Аз съм за Узана! :smt017

 

п.с. Мола в Пловдив пуска ли примоции на обувки с токчета и рокли по модата? Ако да - сменям Узана с Мола! smile051

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Сокола си е най арно , аз лично мога да преглътна че няма да има сцена и други екстри .... ма Пловдивчани да серем на стадиона ще стане страшно , а и без оганчето и скарата да ти ебъ и палатката

На пистата в Калояново се прави сабор на бмв не на шкода там са семки , стоики и комплекси ние нямаме място там ,там не става собор щото е разграден двор. Далеч е и от голям град . Хасково е подобна работата а и е на маината си !

Пистата е задалжителна вижте на клиповете хората как се забавляват , надъхват ,викат там е емоцията !!!

Събора на шкода е за нас , не за жените ни !!! тя се угодим на нас кво ме интересува че на някои жена му нямала кво да прави на поляната ... смешно е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иронизирате ме,но не всички искаме да сме на палатки и да си палим огънчета,да не се къпя няколко дни,да сера зад храсталака и т.н.

На мен това не ми харесва,но зная ,че има много хора,на които пък точно това им харесва и нямам нищо против това.

и аз съм за Сокола,без силна музика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иронизирате ме,но не всички искаме да сме на палатки и да си палим огънчета,да не се къпя няколко дни,да сера зад храсталака и т.н.

На мен това не ми харесва,но зная ,че има много хора,на които пък точно това им харесва и нямам нищо против това.

и аз съм за Сокола,без силна музика

 

 

:smt017 и аз съм на същото мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчерпани ли са всички възможности за Соколския???Все си мисля че има начин да омилостивим игуменката или митрополита в Търново ако се наложи.Ако навсякъде се удари на камък тогава да мислим за друго място,не мисля че ще намерим по-хубаво и удобно място от Соколския манастир smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой хора дрънкаха с барабаните до 3 през ноща ,за тях никога нищо не е проблем !!!!

Сами не се сърди , ибухнах малко щото като чуя жена ,мрънкане , угаждане и вече ме избива на простащина :):):)

Кадето и да е феновете ще отидат работата е там да се огоди на възможно най голям процент от хората , но ако всички не напровим по някой компромис ще има много вкиснати господа

Твърдо мисля че трябва да е около Габрово

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От предложените места май Узана е най-близо до досегашното място на провеждане на събора. Иначе - идеи за отсядане в тази част на България - бол. И ако е близо до пистата, на която се пускате - не виждам смисъл да се мисли повече. Хем комплекси има с хотели и т.н., хем място за палатки и коли. Близо е до "цивилизацията".

 

Казанлък е един прекрасен град, но там, за където говорите (където се прави мотосъбора)... Искам само да кажа, че ако решите да палаткувате на мястото ще се видите в голям зор с тоалетните. smile049 Поне по впечатления от преди 2 години, но не вярвам някой да е направил нещо по въпроса. А и не съм сигурна, че ще побере 100+ автомобила.

Аз съм за Узана! :smt017

 

Визираш моето предложение. Не е за подценяване/преди години, аз предложих сокола/ Предполагам си на ясно с алеята срещу къмпинга и поляната зад него.Тук някой хора си мълчат ама както и да е/имам хора там/.

Сега да ви поясня. Узана е една поляна дет за нищо не става и е студ. Навремето хондите си правиха събори/за 100 макс/ там ама зимни.

Смятам,който има желание няма проблем с 10-20км да обходи периметъра.

Скоро ще ви дам инфо за други места над балкана /по манастирите/да няма сърдити,ама кажете каде ви е кеф.Нещо по-реално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пистата е задалжителна вижте на клиповете хората как се забавляват , надъхват ,викат там е емоцията !!!

Събора на шкода е за нас , не за жените ни !!! тя се угодим на нас кво ме интересува че на някои жена му нямала кво да прави на поляната ... смешно е

 

За мен няма нищо задължително - може и без писта и без музика дори, важното е да се съберем... аз не съм пропускал събор от 2004 г. насам /първите въпреки че бяха без всякакви подобни екстри, но пак ставаше купона/ и ако съм жив и здрав няма да го пропусна и тая година, където и да сме при каквито и да е условия, макар и само за един ден без преспиване и без челядта - все пак не мога да си зарежа тотално семейството точно по празниците / Наско, някой ден като /ако/ пораснеш и се ожениш ще ме разбереш ;) / Някой по-нагоре спомена съвсем правилно, че всеки може да дава разни идеи, но вкрайна сметка е важно какво ще е най-удобно и реално изпълнимо за организаторите, защото за тях е основната тежест, нашата на купонджиите е лесна... :)

 

Визираш моето предложение. Не е за подценяване/преди години, аз предложих сокола/

Ванка, тук малко си в грешка, на Сокола преспахме /по-точно някой преспаха, на мен ми се наложи да се върна/ още през 2004 г, когато за пръв път направихме нещо като по-сериозен Шкода-поход /събор би било силно казано/ до Етъра и се разположихме на паркинга пред етнографския комплекс. Ако може да проучиш алтернативни подходящи места ще е много ценно, за да не си чешем излишно предварително езиците тук за места, където нямаме реална представа какво е сегашното състояние...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой хора дрънкаха с барабаните до 3 през ноща ,за тях никога нищо не е проблем !!!!

Сами не се сърди , ибухнах малко щото като чуя жена ,мрънкане , угаждане и вече ме избива на простащина :):):)

Кадето и да е феновете ще отидат работата е там да се огоди на възможно най голям процент от хората , но ако всички не напровим по някой компромис ще има много вкиснати господа

Твърдо мисля че трябва да е около Габрово

Няма нищо,досадна работа са жените,но аз не само заради нея ,а и заради себеси говоря.Мисля че ще е най добре на Соколския,без среднощните рок концерти и панаира.Пак да си има шатра,нормална музика и вечер да се пази тишина.Това не можем ли да го направим????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Визираш моето предложение. Не е за подценяване/преди години, аз предложих сокола/

Ванка, тук малко си в грешка, на Сокола преспахме /по-точно някой преспаха, на мен ми се наложи да се върна/ още през 2004 г, когато за пръв път направихме нещо като по-сериозен Шкода-поход /събор би било силно казано/ до Етъра и се разположихме на паркинга пред етнографския комплекс. Ако може да проучиш алтернативни подходящи места ще е много ценно, за да не си чешем излишно предварително езиците тук за места, където нямаме реална представа какво е сегашното състояние...

върни се за 2007 и виж кой за какво говори. всички го отхвърлиха като ...... ама след разговори с Миро и той се наложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами, мисля, че ще е трудно да се озаптят подпийналите среднощни рокаджии да си легнат тихо и мирно с идването на Сънчо /то и аз бях деен член в тая групичка, признавам :oops: :mrgreen: /

 

p.s. Ванка, не споря - никога не съм бил много навътре в "кухнята" на тия събори, просто отбелязах, че сефтето на Сокола датира от по-рано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами, мисля, че ще е трудно да се озаптят подпийналите среднощни рокаджии да си легнат тихо и мирно с идването на Сънчо /то и аз бях деен член в тая групичка, признавам :oops: :mrgreen: /
Амииии,търсете тогава
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.