Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

И беше Събор : 7-9 май 2010


Хашек

Recommended Posts

Сами, мисля, че ще е трудно да се озаптят подпийналите среднощни рокаджии да си легнат тихо и мирно с идването на Сънчо /то и аз бях деен член в тая групичка, признавам :oops: :mrgreen: /
Амииии,търсете тогава

предлагам на поляната пред жп-то на Кричим и пистата да е правата,а майсторското кадето Наско дава пример. Че и склада и моргата са наблизо smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 212
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    18

  • micyri

    14

  • Krankenstein

    12

  • Хашек

    9

Най-много писали в темата

В Google Earth край град Раковски мернах това...

http://img63.imageshack.us/img63/9325/rakovski.jpg

Някаква писта ли е? :-k

Обаче ми се вижда късичък участъка (390м и без стеснението 250м). Писта Дракон е около 400 и нещо, а Междене 500м някъде.

Иначе е възможно там някъде да има добро място за над 100-150 коли + палатки.

Хубавото е, че е лесно достъпно от Тракия, а и от северна България. Близко до град (тук-там има Хотелче)Горе-долу, дясно-ляво централна България. Добра надморска височина.

Но няма баири май.

За съжаление не съм бил там на място никога и не мога да кажа нищо повече. smile049

 

П.п. Аз ще съм на палатка, където и да е. На Сокола ми хареса. Не ми пречи и да няма силна музика до късно вечерта. smile021

Каквото и да е, не може да се угоди на абсолютно всички за съжаление! Въпреки това, събора има такава цел - всички да са доволни.

Това, което ни събира са шкодите. Там е хорото. Другото е второстепенно.

Евала на всички организатори и помощници за събора 2010! smile126

Ще помагаме с каквото можем. Живи и здрави да присъстваме всички. Дано където и да е събора, да няма отказали се. smile194

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Мисля че ще е най добре на Соколския,без среднощните рок концерти и панаира.Пак да си има шатра,нормална музика и вечер да се пази тишина.Това не можем ли да го направим????

 

И аз клоня за нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От опита, от изминалите 3 събора на Соколски мога да кажа, че това място си е много подходящо / или беше до 2008 - събора може би/ .Какво имам предвид - до тогава мащабът на събитието беше толкова голям, че що годе се побирахме в рамките на Манастира . Последния събор - 2009 - там вече нещата се попромениха. Събрахме се дооста хора - което беше супер , само дето от към настаняване на всички вече нещата се опитаха да излязат от контрол, ноо все пак се получи !

 

Където и да е трябва /според мен/ да има възможност да се събират всички Шкоди на едно място - голяма поляна примерно , като в непосредствена близост да се намира и базата / било то хотел, манастир или хижа и т.н./. Също така и в непосредствена близост да могат да се опънат и палатките .

Защо в непосредствена близост, ами защото ако това не е така - както например се обсъждаше за Трявна - ами то тогава какъв събор ще е ? Всеки ще се настани в някое хотелче или къща за гости - съвсем разпръснато. Групата палаткуващи ще си намери някое подходящо местенце и ще си направи лагер ..... ии кво ще се получи то .... едно гОлямо нищо ! Нито ще могат да се съберат всички коли на едно място, нито ще е възможно да се организират там всичките игри и конкурси, нито пък ще има възможност за нощните партита / със или без силната музика/ - които за мен винаги са били особенно приятна част от събора - многото събрани шатри и наредените маси - огънчетата и скарите и задушевността, която се получава.....

 

Да не говорим колко ще е трудно за организиращите събора !

 

Пак казвам, че ще е най-добре да сме на място, където всичко / или почти всички/ ще може да се съберем на едно място . Дали ще се осигури пак наличието на шатрата, или ще си направим по малка сцена / примерно от две шатри с подиумче от палети - както на минали събори/, дали вечер ще вдигаме джангър до зори или пък по- кротко ще си хапваме скарички и ще си пийваме в приятната компания - то всичко това все пак е свързано с много условия за да се случи - наличие на ел. захранване за осветление и за музиката, възможност все пак този така наречен лагер примерно да се опази - все пак това е много важно - озвучителна техника, шатри , маси столове, дори и торбите с храната :-k

Ако сме на стадиона в Трявна - това няма как да се случи... вечер всички се разотиват и кой остава да пази всичко :?:

 

А що се отнася до програмата на събора - там вече нещата могат да се променят ако се наложи - дали ще сме на Междене или на картинг писта , дали ще си организираме пак същите конкурси и игри или не - това са неща които могат да претърпят промяна , ако се наложи - но пък са и мероприятия, които много допринасят за доброто прекарване на събора и за хубавите емоции - е все ще има недоволни - не съм с най-бързата кола :( , не съм най-силен /канадската/ :( , не мога да изпия по-бързо три бири за време :( , не ми е най добро кар аудиото :( и .т.н. но нима това е най-важното ? Лично за мен НЕ . Най-важното е всички да се забавляват.

 

Сега това, че няма как да се угоди на Всеки е ясно на всички ни , но както написа Анастас- ако всички не направим по някой компромис - накрая ще има много вкиснати ...

 

И последно, но не и моловажно са и датите - почти никой не си изказва мнението за датите, а това също е доста важно !

Аз лично съм за малко по-късно провеждане - евентуално края на Май. Не че не бях последните три години на Сокола, не че не ни валя яко дъжд и не че 2009та не бяхме с три-годишната ми дъщеричка и пак не позволихме на времето да ни попречи на емоциите . Ноо все пак ясно е, че за всички ще е по-добре ако е по-топличко и по- слънчево .

 

И последно -живот и здраве - Аз също ще дойда на събора където и да е и когато и да е - за мен това ще си остане едно ГОЛЯМО преживяване !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...http://img63.imageshack.us/img63/9325/rakovski.jpg

Някаква писта ли е? :-k

Това е селскостопанска площадка за пръскане - 400м дължина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за Соколския манастир. Все пак е изградена някаква традиция до този момент. А и мисля,че не е невъзможно да се справим със среднощната шумотевица. Не е проблем да се ограничим и да запазим тишийна в рамките на нормалното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авиомоделистите са си пуснали тема в техния си форум с доста богат списък самолетни писти. Конкретно пистата в Раковски е за пръскане, но е асфалт и е около 300 х 20 м. Даже има и телефон на собственика.

http://www.modelistika.com/showthread.php?t=188

Иначе що се отнася до традицията - ако трябва да сформираме парламентарна група и да отиваме да говорим с игуменката на Соколски. Може да завъртим сцената, може да я отдалечим или де да знам. По някакъв начин да се съобразим с около 80% от нейните изисквания, но да сме там, където винаги е имало Шкоди по това време.

Ако се сформира група за преговори аз съм насреща (ако имате нужда от мен де). Вярвам, че все някакси ще постигнем компромис, ще убедим и ще се споразумеем с хората, от които зависи. Все пак те са наясно, че не сме лоши хора и че няма золуми. Само сме малко по-шумни, но нищо повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е, че недоволни винаги има и ще има. Въпросът е в това бройката им да бъде сведена до минимум, което ще гарантира доброто настроение на събора. За да се случи това, обаче, личното ми мнение, покриващо се с коментари по-горе и с това на Ivaka е, че за да имаме един хубав събор и максимално доволни хора е нужно:

1. Голяма поляна - да има място за колите и хората.

2. Леглова база в непосредствена близост до колите и купона. Аз лично няма да пусна жената и детето по нощите да се придвижват до отдалечен хотел. А за тези, които не ме разбират в това отношение (видях подобни коментари по-горе) - хляба е най-вкусен докато е пресен...

3. Топло време. Може да държим на студ и влага, но съм убеден, че един по-топъл събор ще бъде далеч по-приятен.

 

За всичко това Сокола е прекрасен. Само да изместим датите по-напред. Мисля си, че без силна музика пак ще ни е весело, т.е. компромиса, ако имаме възможност да го направим, си заслужава. Пък и аз като Сами не искам да седя на едно място. Хубаво е да има къде да се разтъпчем, да пием кафе и т.н.

 

Ако се реши да говорим с игуменката и от София ще има "парламентьори" - аз се включвам да помагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, върнете се на първото ми мнение относно Соколски Манастир. Тезата за смяна на мястото не се състои само в пречката за среднощни рокаджийски изпълнения или диско-чалга джангър.

 

Независимо от напълзялото ни световно зло наречено "криза" и бюджетните ограничения, с които трябва всяко българско домакинство да се съобрази, аз НЕ предвиждам спад на посещенията на това годишно мероприятие, НАПРОТИВ - нашето желание да подобряваме ежегодно "качеството" на провеждите събори неминуемо води до увеличаване на количеството членове и гости.

 

Основният проблем е в настаняването. Както каза Ивака по-горе, нямаше да се замисля за Соколски 2010, ако не беше миналият събор. Тогава 240 места бяха заети и с недоразуменията по резервациите на някои колеги + евентуалните желаещи настаняване в последния момент, нещата излизаха от контрол. Освен това НЕ забравяйте, че аз не съм професионален туроператор, който може да изпълни "логистиката" по настаняване в 5, 6 или 7 обекта, разпръснати в по-голям радиус. Втори път като 2009 ще донесе на мен и екипа само инфарктни моменти и неприятни спомени.

 

Не забравяйте също така, че акомпаниращата музика и коментарите на DJ Blacky/Shpeky, провеждането на конкурсите, както и обявяването на наградите са неизменна част от "фестивалната" атмосфера на събора. Там компромиси не може и не бива да има, защото независимо от обстоятелствата, ние трябва да се стараем да си постигаме желанията!

 

Отново отправям апел към колегите около Габрово - моля ви отделете половин ден да съберете информация относно Трявна и Узана. Губим ценно време!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музиката може да се изнесе нагоре (в ЮЗ посока) при изоставения ресторант.

Предполагам, че няма да е проблем разстоянието от около 200 метра.

post-2459-138453165339_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ади бе шкода 105 рс,размърдай се малко из Трявна,там има поляна,на която може да се съберат вс.коли и да се осигури ток.А за леглова база в Трявна -има предостатъчно

И за Сокола,както има предложение да се отдалечим малко и да има преговарящи ..... и аз ще дойда...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ади бе шкода 105 рс,размърдай се малко из Трявна,там има поляна,на която може да се съберат вс.коли и да се осигури ток.А за леглова база в Трявна -има предостатъчно

И за Сокола,както има предложение да се отдалечим малко и да има преговарящи ..... и аз ще дойда...

Работи се по въпроса !

smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тей като настоявате за Трявна, звъннах на 3-4 места и разпитах , като цяло места за нощуване ще се намерят, остава проблемът с тока и поляната.Точно над "Бръшлян" има огромна поляна, в близост има още 2 хотела (големи) "Калина Палас" и "Панорама". Ток за озвучаване ще дръпнем от най-близкия хотел(предполагам,че няма да е проблем) ,НО ... другата седмица ще се приберем в Трявна със 105_РС да огледаме дали изобщо тази поляна е достъпна, понеже аз съм ходил там само пеша през гората...трябва да я огледаме, дали е обрасла... път към нея има ли... и така... ще направим и снимки на поляната за да прецените и вие дали може да се ползва за тази цел. Имам и друг резервен вариант, който има своите минуси съответно(затова е резервен) , става дума за една доста голяма полянка , която мисля ,че ще е перфектна за целта(равна и окосена винаги) , недостатъците са ,че около нея има само един хотел "Балювата къща" а другите хотели са на около 4-5 км от поляната.Полицаите в Трявна са УЖАС и не става да се прибираме с колите по хотелите....В близост до тази поляна има и доста къщи от които евентуално бихме могли да вземем ток.

Обадих се и на едно малко хотелче, което помня,че има полянка пред него(казвам полянка понеже хваща макс 30 автомобила) то се намира над друг - по-голям хотел "Ралица" криво-ляво места з аспане ще има.... но проблема с поляната остава.Жената с която говорих ми обеща ,че ще види какво може да измислят и ,че утре ще се свърже с мен да ми каже дали има вариант в който те биха съдействали със осигуряването на така нужната ни поляна....

И те така.... за стадиона - АБСУРД ! Не мисля да пиша защо...

Това е за сега , утре като ми се обади жената пак ще пиша какво е казала, ако не другата седмица - снимки от първото предложение.....

Предполагам,че по това време на годината няма да съм в БГ за съжаление, и мога само да предложа докато съм тук да помогна с каквото мога.

Поздрави ! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Непосредствено над Казънлък има къмпинг с добри размери/рокерите си правят събиране там/ и срещу него сносна леглова база на спортен център и хотел.
Dimon-е казвай как е там?

То е на 500 м от къщата му в с. Крън , Ти не си ли ходил ? Идеално е за събор, но на близо няма писта за гонки , в това е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Непосредствено над Казънлък има къмпинг с добри размери/рокерите си правят събиране там/ и срещу него сносна леглова база на спортен център и хотел.
Dimon-е казвай как е там?

То е на 500 м от къщата му в с. Крън , Ти не си ли ходил ? Идеално е за събор, но на близо няма писта за гонки , в това е проблема.

А там където има една могила(Оструша май) над Крън има чисто нов път идеален за гонка или по пътя за Бузлуджа в началото, където е правата отсечка и се провеждат гонките...При едно договаря с полицията мисля, че няма да има проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Непосредствено над Казънлък има къмпинг с добри размери/рокерите си правят събиране там/ и срещу него сносна леглова база на спортен център и хотел.
Dimon-е казвай как е там?

То е на 500 м от къщата му в с. Крън , Ти не си ли ходил ? Идеално е за събор, но на близо няма писта за гонки , в това е проблема.

А там където има една могила(Оструша май) над Крън има чисто нов път идеален за гонка или по пътя за Бузлуджа в началото, където е правата отсечка и се провеждат гонките...При едно договаря с полицията мисля, че няма да има проблем...

да договаряш с полицията..........и ще искаш да се затвори пътя [-X ,я мислете по-трезво и сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,вече се успокойте,събора ще е в гр.Трявна.Божковска поляна,близо са хотел Сезони и х-л Калина Палас!!!!!Всичко е уговорено ,кмета е казал че сме добре дошли,ще осигури електричество!

Настаняването няма да е проблем,всеки може да си запази резервация в един от двата хотела в най голяма близост.Може и да говорим за отстъпка ако предварително се преброим и знаем колко места ще заемем.Ако и в двата хотела на някой му се струва скъпо-има много частни квартири които са ефтини.

Уговарях Ися 2 часа докато пихме кафе в мола,да закара шатрата и въпреки,че ще му коства доста усилия и време/поне 2 дена-защото трябва шатрата да се закара с бус дълга база,а и с този дигитален тахограф ще вземе да отнеме 2 дни,ако не се действа експедитивни......ще се съгласи май да я докара за събора.Аз лично с каквото мога ще помогна във всяко едно отношение.

Въпреки всичко ,мисля,че за да сме добре дошли и за напред,ще трябва да минем без прословутите среднощни рок-концерти.Нека да има музичка,да се танцува вечер,но всичко да е умерено като сила на звука и час до когато ще е по-силна музиката.

Господа рокери,метали и т.н.,разбирам че може и да нямате друга сцена на изява....,но в името на събора,ви моля за разбиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много бързо го решихте, даите поне някаква снимка да видим за какво става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах, аз имам къща на 5-6 км от Трявна, супер го измислихте мястото =D>

а какви са примерните дати за провеждане на събора ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа рокери,метали и т.н.,разбирам че може и да нямате друга сцена на изява....,но в името на събора,ви моля за разбиране.

 

В името на събора да минем без музика ли?? В името на събора без музика може и на Соколски манастир да сме, нали така??

Защо изобщо ще сменяме мястото след като няма да има музика вечер??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооооо, Трявна, ооо, кеф - снимки от миналата година, след приключването на Събор 2009: Цък тука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така както описва бат Сами...но по-конкретно ще може да се каже едва след провеждането на уговорената среща с хотелиерите на "Балювата къща" и хотел "Сезони" като те съдействат за уреждането на поляната и захранването и с електричество! Конкретно за среднощни партита и такива неща не е говорено все още , поневе трябва да се погледне поляната от поне още 1-2 - ма човека за да се прецени точно , дали тя би могла да ни върши работа за нашата цел! Конкретни резултатти евентуално след 18-ти -19-ти януари предполагам ще има ! Нека през това време обсъдим ДАТА на която да бъде проведен съборът !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 и 23 Май са събота и неделя, ако сложим и 24-ти Май, понеделник, ето ви ги трите дена на Събор 2010. Разбира се, датите може и да са 21, 22 и 23 Май - петък, събота и неделя.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сега доуточних информацията по скайпа с колегата 105рс.Все пак вие сте главните действащи лица за което ви благодарим,а моята информация не е от първи източник.Нещата ще се доуточнят и разяснят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.