Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За ракиите, салатите, мезетата, манджите и барбекюто


Recommended Posts

  • Отговори 602
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Green_Witch

    76

  • biser.or

    71

  • VALDO

    71

  • РусенскоВарено

    57

Най-много писали в темата

Тоя тарикат в лево да не го държи на мушка,ако случайно мръдне? smile091

А този у десно, вече му е отрязал лявото ушо за мезе! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бъркаш се, вкъщи са и двете уши - вече на супа smile168

Е, добре де! Майтап да става! :D

У наше село на тая супа й викаме Пача! Ушите и търнаците/краката/ се варят....и върви с много оцет и чесън! smile048

п.п. А от главата става най- хубава пача! smile035

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казахте "шкембе",и аз да кажа нещо което ще запомня.

Лятото в Унгария в един ресторант ми препоръчаха една тяхна манджа,а именно шкембе-манджа.Това е нарязано шкембе в лют сос ,нещо като яхния,направо е ТОК. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Искам 1981 г да е!

Как ми се иска и на мен да е 1981г!Да съм на 10год.,а не на 40.....! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам 1981 г да е!

Как ми се иска и на мен да е 1981г!Да съм на 10год.,а не на 40.....! smile049

Аааа стига! Пак ли да изживяваш тез преходи луди?!!! 81ва на 10 ама в Алпийско селце, по възможност Швейцарско или Австрийско smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам 1981 г да е! smile048..

 

А аз не. Не искам да си спомням как се криеха родителите ми за да чуят по радиото новините от другата страна на "желязната завеса", не искам да си спомням опашките и празните щандове ("асортимент" през социализма нямаше - все още си спомням дори цените на основните храни!), не искам да си спомням как баща ми не можеше да си купи кола (а имаше парите!) защото не е партиен член, а съседа сменяше през година. Не искам да си спомням и задължителните мероприятия на пионерската и комсомолската организация, не искам да си спомням как щяха да ме изключат от училище и да ми съсипят живота защото се изхилих в час по география на това колко добре са в Куба (още тогава с купонен режим за основни хранителни стоки!). Не искам да си спомням как се молехме на познати работещи в ЦК да ни купят пастърма защо ни идват гости от чужбина. Не искам да си спомням как в продължение на 3 месеца родителите ми всеки ден ходиха до ЦУМ за да ги запишат в списъка за чакащи за цветен телевизор (София 81!). Не искам да си спомням как директорката ме викаше (в 1ви клас, точно 81ва година!) в кабинета си да ме разпитва какво ще правят родителите ми във Франция (дядо ми беше болен от рак и отиваха на преглед). Не искам да си спомням и партийните членове и тяхното "господство". Не искам да си спомням и това, че нямаше значение колко можеш и колко знаеш защото над теб стоеше един "богоизбран" с червена книжка който определяше докъде ще се развиваш.

 

Да продължавам ли? Мисля че няма смисъл smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз не. ... Да продължавам ли? Мисля че няма смисъл smile049

С най-голямо уважение ама това е за друга тема smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

micyri ,

така е за шкембето в Унгария!

Нещо невероятно е! Пукал съм се докато изям една порция!:)

И една бира с хляб - няма и 10 марки.

Но го няма вече преживяването от капанчетата по стария път от Сегед за Надлак. Турски и български паркинги с ресторантчета...един след друг!

Сега - само магистрала в Унгария....

През ноември ходих до Мюнхен - никъде нямаше шкембе, а само гулаш и Мак-Доналдс..:((

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, шкембе има в Холандия и Белгия. Дори в Антверп си има български ресторант, а в Брюксел и Антверп съм ходил в няколко турски ресторанта с доста добро шкембе и турска пица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

micyri ,

така е за шкембето в Унгария!

Нещо невероятно е! Пукал съм се докато изям една порция!:)

И една бира с хляб - няма и 10 марки.

Но го няма вече преживяването от капанчетата по стария път от Сегед за Надлак. Турски и български паркинги с ресторантчета...един след друг!

Сега - само магистрала в Унгария....

През ноември ходих до Мюнхен - никъде нямаше шкембе, а само гулаш и Мак-Доналдс..:((

smile159

Ааа ресторанта и шкембето са си там :lol:

Точно на стария път,но от Сегед към Кечкемет.Скоро пак се отбих да хапна,направо е жестоко!

Селцето се казва Balastya,а ресторанта "Camion"и се намира на изхода на селото в посока Будапеща.Препоръчвам го на всеки който минава от там(отклонението от магистралата е около 2км.) ресторанта има и хотелска част,а персонала е от сърби и унгарци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Сезона е открит! Теста за проверка е направен и е отрицателен - в момента се пържат с лук за консумация!

P.S. pow дай актуална рецепта за тези гъбки за употреба с бира. smile027post-2838-138453307262_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам - освен гъбите ти трябват 2 кисели краставички, 150 гр. бекон и голяма глава лук, подправки на вкус. Задушаваш в масло и малко олио нарязаните гъби, след 5 мин. добавяш бекона, лука и краставиците, задушаваш още за около 10-15 мин, овкусяваш ги със сол и черен пипер, може и подправка за барбекю - след това ги бухаш във фурна, за още толкова, на 200 градуса. Накрая ги покриваш със резени домати, върху тях кръгчета пушено сирене, отгоре настърган кашкавал и запичаш за още 10-на минути.

 

Алтернатива - трябват ти нарязани сварени картофи. Измесваш ги със горната смес, но добавяш ситно накълцан чесън - две скилидки, леко разредена със вода и овкусена с чер пипер заквасена сметана и запичаш за около 40 мин, или докато сметаната почне да се сгъстява.

 

Може и овкусени със марината от сол, подправка за BBQ, олио, копър и чесън и пекнати на жар.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам - освен гъбите ти трябват 2 кисели краставички, 150 гр. бекон и голяма глава лук, подправки на вкус. Задушаваш в масло и малко олио нарязаните гъби, след 5 мин. добавяш бекона, лука и краставиците, задушаваш още за около 10-15 мин, овкусяваш ги със сол и черен пипер, може и подправка за барбекю - след това ги бухаш във фурна, за още толкова, на 200 градуса. Накрая ги покриваш със резени домати, върху тях кръгчета пушено сирене, отгоре настърган кашкавал и запичаш за още 10-на минути.

 

Алтернатива - трябват ти нарязани сварени картофи. Измесваш ги със горната смес, но добавяш ситно накълцан чесън - две скилидки, леко разредена със вода и овкусена с чер пипер заквасена сметана и запичаш за около 40 мин, или докато сметаната почне да се сгъстява.

 

Може и овкусени със марината от сол, подправка за BBQ, олио, копър и чесън и пекнати на жар.

 

Поздрави.

 

Е сега вече няма да мога да заспя.... smile159

Мерси за рецептата - до няколко дни ще се пробва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам - освен гъбите ти трябват 2 кисели краставички, 150 гр. бекон и голяма глава лук, подправки на вкус. Задушаваш в масло и малко олио нарязаните гъби, след 5 мин. добавяш бекона, лука и краставиците, задушаваш още за около 10-15 мин, овкусяваш ги със сол и черен пипер, може и подправка за барбекю - след това ги бухаш във фурна, за още толкова, на 200 градуса. Накрая ги покриваш със резени домати, върху тях кръгчета пушено сирене, отгоре настърган кашкавал и запичаш за още 10-на минути.

 

Алтернатива - трябват ти нарязани сварени картофи. Измесваш ги със горната смес, но добавяш ситно накълцан чесън - две скилидки, леко разредена със вода и овкусена с чер пипер заквасена сметана и запичаш за около 40 мин, или докато сметаната почне да се сгъстява.

 

Може и овкусени със марината от сол, подправка за BBQ, олио, копър и чесън и пекнати на жар.

 

Поздрави.

smile126
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам - освен гъбите ти трябват 2 кисели краставички, 150 гр. бекон и голяма глава лук, подправки на вкус. Задушаваш в масло и малко олио нарязаните гъби, след 5 мин. добавяш бекона, лука и краставиците, задушаваш още за около 10-15 мин, овкусяваш ги със сол и черен пипер, може и подправка за барбекю - след това ги бухаш във фурна, за още толкова, на 200 градуса. Накрая ги покриваш със резени домати, върху тях кръгчета пушено сирене, отгоре настърган кашкавал и запичаш за още 10-на минути.

 

Алтернатива - трябват ти нарязани сварени картофи. Измесваш ги със горната смес, но добавяш ситно накълцан чесън - две скилидки, леко разредена със вода и овкусена с чер пипер заквасена сметана и запичаш за около 40 мин, или докато сметаната почне да се сгъстява.

 

Може и овкусени със марината от сол, подправка за BBQ, олио, копър и чесън и пекнати на жар.

 

Поздрави.

А така ! smile126

Ама имам един въпрос!

Мислиш ли че т'ва ще върви с бяло винце,току що изкарано от хладилника или да затичкам за бира ? smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.