Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За ракиите, салатите, мезетата, манджите и барбекюто


Recommended Posts

Чушки ,домати и бира

Ич не моа го удубра [-X

Както и да е....

Абе хора,дайте идея как да си приготвя панирани пилешки хапки.Вземах от магазина едни полу-фабрикати на САМИ-М

ама са отвратителни.

 

Ей заплес :mrgreen: - чушки с яйца и сирене :smt034 и сос от овкусени домати + бира !!!

 

За хапките - вземи си филенца, начукай ги, оваляй ги в сол, червен и чер пипер, разбий един-два белтъка, изсипи ги връз филетата, омешай, сложи една лъжица горчица, капни малко лимонов сок, сложи две надребно срязани склидки чесън и малко копър, пак омешай и ги заври в хладилника за 30 мин. После ги извади, изтръскай ги, оваляй ги тоя път в брашно, яйце, счукан корнфлейкс(галета) и пак яйце, пръжни ги на тиганчето и си готов. Да ти е сладко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 602
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Green_Witch

    76

  • biser.or

    71

  • VALDO

    71

  • РусенскоВарено

    57

Най-много писали в темата

Чушки ,домати и бира :evil: :evil: :evil:

Ич не моа го удубра

Както и да е....

Абе хора,дайте идея как да си приготвя панирани пилешки хапки.Вземах от магазина едни полу-фабрикати на САМИ-М

ама са отвратителни.

 

Ъм... с галета? Поне така съм чувала. Мисля, че може и с царевично брашно, а сега последната мода е с корнфлейкс. Честно казано никога не съм си падала кой-знае колко по пърженето...

 

@pow, супер изглеждат. Не се съмнявам, че са вкусни.

 

@Гога, и с лимонада става... а ако се сложи малко в тесто за кекс - не можеш да го удържиш... надига се като козунак. :)

 

@zloQQ, да се точат кори се искат известни удобства. И въпреки, че вкъщи няма, веднъж, в пристъп на умопомрачение, се опитах да точа кори... Е после баницата я изядоха кучетата пред блока... Жакла история... Някой ден ще си взема от онези големите дъски с крачета за точене и една голяма точилка и ще видите вие после кон боб яде ли. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Чушки ,домати и бира

Ич не моа го удубра [-X

Както и да е....

Абе хора,дайте идея как да си приготвя панирани пилешки хапки.Вземах от магазина едни полу-фабрикати на САМИ-М

ама са отвратителни.

 

Ей заплес :mrgreen: - чушки с яйца и сирене :smt034 и сос от овкусени домати + бира !!!

 

За хапките - вземи си филенца, начукай ги, оваляй ги в сол, червен и чер пипер, разбий един-два белтъка, изсипи ги връз филетата, омешай, сложи една лъжица горчица, капни малко лимонов сок, сложи две надребно срязани склидки чесън и малко копър, пак омешай и ги заври в хладилника за 30 мин. После ги извади, изтръскай ги, оваляй ги тоя път в брашно, яйце, счукан корнфлейкс(галета) и пак яйце, пръжни ги на тиганчето и си готов. Да ти е сладко.

Ице,приятелю,няма да ти чета повече темите с рецепти,направо ми се напълни гърлото със слюнки smile126, а аз съм на диета....мамка му ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера наготвих диетични тиквички. :) Младежа ме зарадва, като ми купи скара и сега не мога да се отлепя от нея. Нарязах тиквичките на кръгчета, намазах ги със зехтин и ги намятах на скарата. За нула време се опекоха. След това залях с кисело мляко, копър и чесън и стана такава благодат, че на всички ни плющяха ушите. :) Откъмто калории съм го докарала да е поносимо дори и за тези на диета, защото тиквичките не са плували в олио ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера наготвих диетични тиквички. :) Младежа ме зарадва, като ми купи скара и сега не мога да се отлепя от нея. Нарязах тиквичките на кръгчета, намазах ги със зехтин и ги намятах на скарата. За нула време се опекоха. След това залях с кисело мляко, копър и чесън и стана такава благодат, че на всички ни плющяха ушите. :) Откъмто калории съм го докарала да е поносимо дори и за тези на диета, защото тиквичките не са плували в олио ;)

Довечера ще съм в София,да намина за час ,два? smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Довечера ще съм в София,да намина за час ,два? smile027

 

Имаме уговорка да отидем на гости... А на бъдещата свекърва не можеш откажеш покана :D

п.с. като си чета последните постове само тиквички готвя... а не е така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали си фенка на чушките, завърти им на твойте мъже нещо чушково. Аз знам една рецепта - Руло от печени червени и зелени чушки със шунка, извара и кашкавал върху пикантни крекери - ама ако я изпиша тука Цецко ще дойде да ми вие на гладно пред вратата довечера. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали си фенка на чушките, завърти им на твойте мъже нещо чушково. Аз знам една рецепта - Руло от печени червени и зелени чушки със шунка, извара и кашкавал върху пикантни крекери - ама ако я изпиша тука Цецко ще дойде да ми вие на гладно пред вратата довечера. :mrgreen:

 

Чушки младежа скоро яде. На скара, с лук на скара, пилешко бяло месо на скара и едни много тънки наденички, които бяха опечени на скара по негово желание. За съжаление не успях да ги снимам, защото беше паднала батерията на фотката. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихихихи, мерси за идеята, начи, менюто за вечеря е готово, отивам да стържа решетката на барбекюто. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихихихи, мерси за идеята, начи, менюто за вечеря е готово, отивам да стържа решетката на барбекюто. smile027

 

Зеленчука и пилето с малко зехтин ги събираш в голям съд, омесваш ги хубаво със сол и... ШАРЕНА сол и чакаш поне час да си поемат миризмите... Останалото си го знаеш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да ви видя сега дали ще понесете тази гледка? Става дума за 2 килограма тиквички, много пилешко, малко чушки и лук + един тънки "деликатеси" и не на последно място - малко скумрия. Всичко това е на скара.

 

Тиквичките са овкусени само със 60 гр. зехтин. За целта всяка една от тях е мазана ръчно. Не питайте колко време ми отне. Пилешкото също е със зехтин, сол и малко черен пипер. Лука и чушките също са мазани икономично със зехтин. Лято е и дебелската храна е излишна.

 

020103443.jpg

 

Така започна всичко. Около 8:30 ч. сутринта.

 

020103460.jpg

 

На скарата се редуваха месо и зеленчук, за да може всичко да е вкусно по време на консумация.

 

Около 11:05 часа единственото, което напомняше за няколкочасовото висене до скарата беше самата скара. :)

 

020103436.jpg

 

Ето и крайния резултат:

 

020103465.jpg

 

Тиквичките в ляво (тези в тенжерката) са овкусени със сол чесън и копър, а скоро ще им добавя и домашно кисело мляко. smile001

 

Предполагам, че всичко това ще изхрани 5 човека днес. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Green_Witch Майка също прави такива тиквички печени,стават много готини.И да сложиш чесън във млякото :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Green_Witch, стягай си багажа да те вземам за булка smile092

 

(Глей прокурорката как ще ме набие ,ако прочете това.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Green_Witch Майка също прави такива тиквички печени,стават много готини.И да сложиш чесън във млякото :smt032

 

Стават хубави, защото не са мазни, а като време... твърдя с категоричност, че се готвят по-бързо от пържените.

 

Мъчила съм се толкова години без скара, че направо не мога да повярвам. Да не говорим как се разнообразява менюто... :)

 

@biser.or мисля, че многоженството в България не е много разрешено. Пък и аз от доста годинки съм малко заета. smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз от кога и се каня на колежката.....,да и дойда на гости!

Чакам да ми приключи диетата,де!

Оф,пак трябва да си бърша клавиатурата от слюнките който потекоха от устата ми smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък днес приготвях стерилизирани краставички.

05112.jpg

Старта беше положен в :

0538.jpg

Рецептата на маринатата за един буркан :

50 грама оцет

една супена лъжица захар

две супени лъжици сол

чер пипер на зърна (1/4 пакетче)

задължително копър

няколко резенчета лук

0526.jpg

Готовата продукция:

0546.jpg

 

кипват се 10-тина минути,не повече защото се смиват.

0568.jpg

вече сме готови smile004

05511.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък днес приготвях стерилизирани краставички............

 

И няколко зрънца синапено семе слагам аз за по-хрупкав краен продукт. :smt017 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Динке, и аз като колегите ти се точа :D .......да те взема за готвач, :mrgreen: като отворя пак ресторанта, мноо арни и вкусни неща правиш, щастливи са твоите хора в къщи с такава оправна къщовница и кулинарка. :smt017

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кат ше де дразним- ще се дразним !

След цял ден правене на зимнина от зелен боб и компоти от праскови и след успешен улов на една промоция (няма казвам магазина дан прая реклама) ,решихме надвечер с жената, понеже сме си самички сега в къщи да си спретнем една гръцка вечер.

post-2096-138453247178_thumb.jpg

post-2096-138453247182_thumb.jpg

post-2096-138453247185_thumb.jpg

post-2096-138453247187_thumb.jpg

post-2096-138453247189_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от апарата, ако не е достатъчна светлината и не си с правилните настройки и без светкаваица може да имаш кофти изображение и със добра/скъпа фотка или телефонна камера.

 

Пламене, аферим, много добре изглеждат рибоците и трапезата, мерака си личи и не се съмнявам, че е станало страшно вкусно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Динке, и аз като колегите ти се точа :D .......да те взема за готвач, :mrgreen: като отворя пак ресторанта, мноо арни и вкусни неща правиш, щастливи са твоите хора в къщи с такава оправна къщовница и кулинарка. :smt017

 

smile159

 

Ако имаш подобно предложение трябва да се уговорим за заплатата. Аз ще правя диетичното меню, обещавам! smile004

 

Момчета, радвам се, че раздвижихме малко темата. Кога, ако не през лятото, можем да заделим повече време за глезотии?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пламене,казвай кога да идвам за Гръцката вечер? smile021

 

Сори , ама първо аз ще Ви кацна на 20 пък след това ще се реванширам . :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.