Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За ракиите, салатите, мезетата, манджите и барбекюто


Recommended Posts

Аууууу, колко хвалби, кулинарен фен клуб ще си заформя. :mrgreen: Благодаря ви, колеги, smile126 радвам се, че моите скромни рецепти ви харесват.

 

Биско, идеално вървят гъбките с бяло вино, сипвай, пий смело и боцкай мощно. :mrgreen: smile027

 

Поздрави и да ви е сладко на всички. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 602
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Green_Witch

    76

  • biser.or

    71

  • VALDO

    71

  • РусенскоВарено

    57

Най-много писали в темата

Аууууу, колко хвалби, кулинарен фен клуб ще си заформя. :mrgreen: Благодаря ви, колеги, smile126 радвам се, че моите скромни рецепти ви харесват.

 

Биско, идеално вървят гъбките с бяло вино, сипвай, пий смело и боцкай мощно. :mrgreen: smile027

 

Поздрави и да ви е сладко на всички. smile159

Следващите манатарки ще се направят по тази рецепта. Ще има и снимки!

Благодаря pow! Ти си шефа на "Lord of the chefs"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за първи път, забравих да добавя топеното сирене, но пък установих че, без него специалитета но pow може да се консумира и с узо smile048 !

post-2838-138453308514_thumb.jpg

post-2838-138453308522_thumb.jpg

post-2838-13845330853_thumb.jpg

post-2838-138453308535_thumb.jpg

post-2838-138453308545_thumb.jpg

post-2838-138453308561_thumb.jpg

post-2838-138453308604_thumb.jpg

post-2838-138453308613_thumb.jpg

post-2838-138453308624_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дони - =D> smile126 =D> майстор-готвач, страстен авджия и запален гъбар в едно + още много други работи, шапка ти свалям - изобщо не се притеснявай за топеното сирене, и без него запеканката е супер, аз слагам ако има в хладилника, ако няма - може спокойно и без него, пак си става вкусна манджа, която изпива по много от нещо охладено. :D

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Чудо невиждано ! У наше село на пазара - прясна мряна ! Замислянето беше точно 0 секунди. И понеже преди това бях взел и пастървичка , се заформи рибна петъчна вечер с бира и гости. Жената бе изгонена от кухнята и се започна транформацията.

 

п п Забравих да снимам празните чинии и мазните доволни физиономии :mrgreen:

post-2096-138453313313_thumb.jpg

post-2096-138453313316_thumb.jpg

post-2096-13845331332_thumb.jpg

post-2096-138453313323_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, Пламене, изглеждат страхотно рибетата, само сподели нещо за подправките и ще пробвам рецептата! smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже целта ми не беше да правя пълнени риби, пълнежчето включваше няколко нарязани на кубчета склидки чесън , малко лук , малко начукани орехи, доста лимон ,нарязан на ситни кубчета, магданос, девисил и всичко това омесено с подправка за риба. Някои слагат и доматено пюре, гъби и др . -абе всичко е до предпочитания.

Яжте риба под каквато и да е форма и какъвто и да е вид - това е най-хубавото месо. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано Пламен ми подпали фитила и ето какво се получи от рибната вечер - голяма вкусотия, полята с подобаващо количество "страст на кристали" и добро настроение!!!

Ето и онагледяване:

Наздраве на всички мераклии! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я кажете скъпи колеги, как да си направя вкусен ориз със зеленчуци и пилешко месо... в момента съм на бригада в щатите ии трябва даси готвя нещо бързо вкусно и хранително, но ориза ми никога не се получава винаги се ства на каша и е гаден... разполагам с тенджера и тефлонов тиган... помогнете че ми писна вече от спагети и полуфабрикати =)) благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я кажете скъпи колеги, как да си направя вкусен ориз със зеленчуци и пилешко месо... в момента съм на бригада в щатите ии трябва даси готвя нещо бързо вкусно и хранително, но ориза ми никога не се получава винаги се ства на каша и е гаден... разполагам с тенджера и тефлонов тиган... помогнете че ми писна вече от спагети и полуфабрикати =)) благодаря предварително

 

Здрасти. За да не се занимаваш с разварен или скашкан ориз, си купуваш ориз в пакетчета, като този на Uncle Ben's, марката не е от значение, ама е хубаво да е дългозърнест. Взимаш си примерно кутия с 2 пакетчета по 250 гр. или с 4 пакетчета по 125 гр. За тебе само може и едно пакетче от 250 гр. да си направиш, ако е за компания - 500 гр. Сваряваш го в подсолена кипяща вода според указанията на опаковката. Оставяш го да се отцеди. В тигана загряваш малко олио, може зехтин или сусамово олио и добавяш масълце, да се разтопи хубаво. Слагаш гъби, нарязани на ивички, моркови на кубчета и ги задушаваш, като по средата на процеса овкусяваш със сол и черен пипер. Като станат готови, махаш ги от тигана и слагаш ситно нарязан лук и пилешко филе, от бут или от гърди, според предпочитанията ти, нарязано на кубчета. Увеличаваш силата на огъня и задушаваш, бъркайки често, за около 10 мин. Накрая слагаш гъбите, морковите и отцедения ориз, измесваш, докато се комбинират добре продуктите и температурата им се изравни, опитваш на вкус, добавяш подправка, ако смяташ че е нужно, също и малко прясно изцеден лимонов сок, сипваш в чиния и си готов.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо олигавих седалката в камиона с вашите рецепти!

То няма лошо,ама.....

Ице,а за мене някоя рецепта за салатка по долно-саксонски нямаш ли? smile027

Че аз още съм на диетка и карам на салати и плодове.

 

 

п.п ....станал съм като младо яренце,даже жената не ме харесва толкова слаб. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецко, сещам се за салата от настъргано прясно зеле, бяло или червено, може и комбинация и от двете, настъргани ябълки, сварени пресни картофи, нарязани на на половинки или четвъртинки, лентички кисели краставички, лентички пресни чушки, зелени или жълти, царевица, копър и това овкусено с балсамов или ябълков оцет, зехтин/олио, сол и захар. Да ти е сладко. smile027

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецко, сещам се за салата от настъргано прясно зеле, бяло или червено, може и комбинация и от двете, настъргани ябълки, сварени пресни картофи, нарязани на на половинки или четвъртинки, лентички кисели краставички, лентички пресни чушки, зелени или жълти, царевица, копър и това овкусено с балсамов или ябълков оцет, зехтин/олио, сол и захар. Да ти е сладко. smile027

 

Поздрави.

 

И едно ткова питие. smile048

 

mast.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Стига с тия меса бе! Лято е!

 

Вчера, кака ви направи вълшебна постна манджа.

 

Продукти:

2-3 стръка пресен чесън

1 чашка (от по-големите за кафе) ориз

4-5 малки картофчета

1 по-голям морков

2 домата

10-15 бр. маслини (стават всякакви)

сухи кълцани чушки на вкус

олио/зехтин на вкус

 

Задуших чесъна в тавичка на котлона. Добавих ориза, а като набъбна леко добавих и нарязания на ситно морков.

Долях още малко вода, прибавих картофите (на ситни кубчета), доматите маслините и кълцаните чушки.

 

Това повря докато ориза стане почти готов и го хвърлих във фурната, за да се доопече.

 

Може да се сервира с кисело мляко, поръсено с магданоз.

 

Ай да ви е сладко и да ме споменавате с добро. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тия меса бе! Лято е!

 

Вчера, кака ви направи вълшебна постна манджа.

 

Продукти:

2-3 стръка пресен чесън

1 чашка (от по-големите за кафе) ориз

4-5 малки картофчета

1 по-голям морков

2 домата

10-15 бр. маслини (стават всякакви)

сухи кълцани чушки на вкус

олио/зехтин на вкус

 

Задуших чесъна в тавичка на котлона. Добавих ориза, а като набъбна леко добавих и нарязания на ситно морков.

Долях още малко вода, прибавих картофите (на ситни кубчета), доматите маслините и кълцаните чушки.

 

Това повря докато ориза стане почти готов и го хвърлих във фурната, за да се доопече.

 

Може да се сервира с кисело мляко, поръсено с магданоз.

 

Ай да ви е сладко и да ме споменавате с добро.

 

smile126 smile126 smile126 - Динке, имаш безкрайното ми уважение и неувяхващо възхищение - и като кулинарен гуру, и като майка закрилница, къщовница и хранителка на пълна с мъже къща. :mrgreen: И аз съм решил да спирам месото, да му се не види, само бира и картофки търся, ма пусто му, често ми се случва вместо на тях да попадам на Пепси и пържоли и ми е съвестно да ги подминавам, та ще видим...... :mrgreen:

 

 

 

Дони, рибките ги накисни в смес от малко овкусено с лют червен пипер и счукани кардамон и бахар олио, лимонов сок, чесън и копър за около 30 минути. Марината е хубаво да покрива рибоците изцяло, ако не, обръщай ги веднъж дваж за времето за което са в нея. После ги напълни със зеления, чесъна от марината + още по желание, късчета лимон или лайм, намажи фолиото със черен пипер, сол и олио, може и подправка по твой вкус да сложиш, увий и печи. В дебелите книги за малки рибета на скара температура на печене около 200 градуса като най-подходяща я дават, времето за печене е около 10 минути общо, надявам се да ти послужи за ориентир. Да ти е сладко.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прясно уловено към 17,00 часа черноморско сафридче на скара:post-5531-138453317779_thumb.jpg

post-5531-138453317809_thumb.jpg

Салатка от градински доматки и биволско сиренце от с. Веселие:post-5531-138453317816_thumb.jpg

и салатка от пържени тиквички:

post-5531-138453317824_thumb.jpg

Напитките не се показват да не правим реклама, ама Вие се сещате какви са smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай жокер за напитките - не се еб@вай с шкодаджиите :P

От къде да знам с какво върви най-много сафридчето :)

 

ПП. интересува ме с какво го пийват бургазлии ! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи за какво ще го ползваш. Ако е за мезе - мастичка или биричка. За биричката трябва да е горещо - направо от скарата и да хрупа. За мастичката - със стайна температура.

Ако е за основно ястие - с леденостудено бяло винце с лимонЦе - по Созополски.

И в двата случая е препоръчително да се яде с ръце "обути" в дебели ръкавици за да не си отхапете пръстите smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.