Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ОФИЦИАЛНО - Шкода Октавия 3


skodaman

Recommended Posts

В Германия няма кво да ги гледам.ЕТ си ги имат цените!

Къв Дъстър бре!!!Новото Sandero има! =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 682
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    53

  • VALDO

    52

  • stivi797

    43

  • Milen Dimitrov

    39

Най-много писали в темата

Кажете ми, какво предимство има амортисьорът пред пръчката?

Аз виждам само недостатъка, че при дефектиране ще трябва да се смени задължително :-k .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах 1.6тди, но определено това не е двигателят за тази кола, беше амбишън и нямаше нито кожен салон, нито новата голяма навигация, а аз точно тях исках да видя. Все пак, не е чак такава сензация, малко друсаше откъм задницата, но има голям напредък спрямо старата Октавия. Супърб вози по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете ми, какво предимство има амортисьорът пред пръчката?

Аз виждам само недостатъка, че при дефектиране ще трябва да се смени задължително :-k .

:smt017 и да не го отваряш през ден тоя капак я...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете ми, какво предимство има амортисьорът пред пръчката?

Аз виждам само недостатъка, че при дефектиране ще трябва да се смени задължително :-k .

 

Не можеш ли да го хласнеш капака от височко, не ми го хвали smile045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според руското радио Маяк най-голяма екстра на О3 била стъргалката за лед в капачката на резервоара. Освен че ставала за стъргане била направена от зелено органично стъкло излято като лупа. С нейна помощ (на лупата) можело да се четат надписите в капачката, които пък били написани с малък шрифт. :D

И тъй като била зелена - зелената боя в Чехия била на привършване, та поради тая причина минали на черните (монохромни) емблеми. smile091

 

...за руско разбиращите : http://www.radiomayak.ru/fragment/show/ ... t_id/30156

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста несполучлив опит за оригиналничене от страна на "братушките" smile049 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес минах да видя новата Октавия,определено колата ми хареса много като външен вид и интериор,в сравнение с Октавия 2 си е крачка напред,много богато серийно оборудване още в базовия модел,7 въздушни възглавници,ел.стъкла,ел.огледала,бордкомпютър,музика и куп още благини.Стартовата цена също е добра 26900 лв. за 1,2 ТСИ/86 к.с.Изложената Октавия в бургаския шоурум е ниво Елеганс и двигател 2-ка ТДИ/150 к.с с кожен салон и кожен мулти волан.Предполагам че Валдо ще пише по-подробно защото я е огледал доста по-детайлно от мен. s_flag

Това което много ме озадачи е следното,Октавия с 1,2 ТСИ/86 к.с струва 26900 лв а Рапид със същия двигател и сходно но по-бедно оборудване струва 26200 лв smile048 ,в задачата се пита кой би си купил Рапид при разлика само 700 лв!!! smile049

Изобщо има ли някой идея къде е позициониран Рапида като модел и няма ли да се окаже напълно излишен след появата на новата Октавия smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено се успокоих,защото отидох с нагласата да видя нещо много по-лошо!На живо ромбоидите не ме дразнеха колкото на снимките!

Кожения салон изглежда много добре!Самия кожен салон е с добра изработка!Отзад е по широко за краката,не знам дали не е и поради намалената дължина на седалките на предните седалки.Отзад разстоянието до тавана,като че ли е по-ниско,иначе сядането е доста по-лесно!

Лошо впечатление ми направи,че фаровете са без лупи и някак си не и отива!Явно лупите са само при ксенона!Вътрешното осветление и дръжките на вратите са от Superb.Димоне,дръжките на тавана са със забавено прибиране като на твойта!Максидота е с лоша графика,а самото меню е доста бедно от опции.В режим Setup изобщо не успях да вляза!Радиото бе някво ниско ниво,но пък беше със SD слот.Огледалата са с интересна форма,но определено с по-лоша видимост.Ауспуха е скрит и не виждам как хора като мен ще си поръчат хромирани накрайници! :( Бронята отзад е бая хилава в долната си част в близост до калобрана само отляво,докато отдясно е доста по-здрава!На няколко места има някои несъваршенства,които се надявам да бъдат отстранени преди появата на FL.

Това е засега от мен на първо четене.По-късно ще сложа и снимки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено се успокоих,защото отидох с нагласата да видя нещо много по-лошо!На живо ромбоидите не ме дразнеха колкото на снимките!

Кожения салон изглежда много добре!Самия кожен салон е с добра изработка!Отзад е по широко за краката,не знам дали не е и поради намалената дължина на седалките на предните седалки.Отзад разстоянието до тавана,като че ли е по-ниско,иначе сядането е доста по-лесно!

Лошо впечатление ми направи,че фаровете са без лупи и някак си не и отива!Явно лупите са само при ксенона!Вътрешното осветление и дръжките на вратите са от Superb.Димоне,дръжките на тавана са със забавено прибиране като на твойта!Максидота е с лоша графика,а самото меню е доста бедно от опции.В режим Setup изобщо не успях да вляза!Радиото бе някво ниско ниво,но пък беше със SD слот.Огледалата са с интересна форма,но определено с по-лоша видимост.Ауспуха е скрит и не виждам как хора като мен ще си поръчат хромирани накрайници! :( Бронята отзад е бая хилава в долната си част в близост до калобрана само отляво,докато отдясно е доста по-здрава!На няколко места има някои несъваршенства,които се надявам да бъдат отстранени преди появата на FL.

Това е засега от мен на първо четене.По-късно ще сложа и снимки!

Кога ще направиш един тест драйв, аз мисля да я пробвам като сменям маслото другия месец smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бургас все още няма тестова Октавия а само експонат в шоурума smile049 ,момента в който докарат тестова ще я пробваме и ще споделим мнение smile027 s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега за да стане хубава както на снимките трябва да си я поръчаш или сложиш :

1 фарове с лупи и лед лента

2 задни лед стопове

3 черни халогени

4 17-ки

5 снижено окачване

И ЧАК ТОГАВА Е ПЕРФЕКТА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седнах вътре, огледах я, дадоха ми я и за едно кръгче.....

Не е лоша - макар че седи доста ръбеста. Особено отзад - където можеха да я направят и по-закръглена.

Мястото на задните седалки - е повече. И самото купе е явно по-широко - макар и с малко.

Багажникът - е по-голям. Какво голям - огромен е!

Ходовите качества - не можах да ги преценя. Все пак 2-3 километра не са достатъчни за това....

Спирачките - определено са добри.

Гумите бяха 205/55-16 - изглеждат малки като за това купе.

Мястото отпред, особено за краката на шофьора - стори ми се, че си е същото. Тоест - не е чак толкова много.

Иначе като цяло - личи си, че е по-дълга и по-масивна.....

Турбинирания 1.8 литров мотор - набира се добре, но ми се стори някак шумен. А съединителят - доста твърд.

Накратко - това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седнах вътре, огледах я, дадоха ми я и за едно кръгче.....

 

И къде това,ако не е тайна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера я разгледах в ЕТ Надежда. Лично на мен много ми хареса, но наистина 16" колела малеят на фона на колата. s_flag Жалкото е, че нямаха тестова все още, по думите на един от дилърите. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И къде това,ако не е тайна?

В ЕТ я има изложена вече, поне така ми сподели приятел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.