Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

преди 21 минути, The Best Forman написа:

Вие говорите за разлини неща .. едно е някой да пише за развитието на проект , а другото е обсъждане на определен проблем .

 

Аз откакто съм започнал да пиша по този въпрос съм с ясното съзнание, че това е технически форум.

Ми то и в проекта може да има проблем. Или на някои теми и раздели ще има палци, на други не....

 

преди 12 минути, tuningmania написа:

А сега, се обзалагам, че не пишеш "Да - така е!" на всичко, което смяташ, че е полезно/правилно/важно а подминаваш.

 

Абсолютно! Щото става банално, досадно, еднообразно.... Обикновено пиша, когато имам да кажа нещо.

Да, винаги ще подкрепям хубавите и правилните за мен неща. И обратно. Обратното или негативното писане пък може да се тълкува и като заяждане. Най-лесно е с палци. Без обяснения. Но с тез палци е много субективно. Незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига да искаш , можеш ..

преди 3 минути, zloQQ написа:

Реално, може да се пусне само в определени раздели тоз палец. Не е нужно да можем да го блъскаме навсякъде :)

?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.12.2020 г. at 21:53, zloQQ написа:

Реално, може да се пусне само в определени раздели тоз палец. Не е нужно да можем да го блъскаме навсякъде :)

 

Вие хубаво се съгласявате с тази идея, но сега остава да кажете в кои определени раздели да го има. Аз се затруднявам.

Не е уместно да има палци в темите, разискващи техн. въпроси или техн. проблеми на колеги. Там или се отговаря/пише/ или не.

Защото техн. въпроси са с доказани отговори и там истината е само една. Който знае/незнае/ - пише! Не палци да  показва.

А такива въпроси може да изникнат навсякъде.

От друга страна наистина има теми, които заслужават внимание или рейтинг по начина с палеца. Това са теми,  в които човек може да покаже вкусови предпочитания, или да насърчи автора на темата, да му даде още по-голям хъс за работа, да му окаже най-вече подкрепа, която той заслужава.

За мен е сложен въпроса. В крайна сметка, по-добре с палци отколкото без. Та, ако ще да са навсякъде.

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.12.2020 г. at 20:30, joro-120L написа:

 

Според мен е по-добре да няма палци. Не искам този форум да се приравнява с Фейсбук.

Ако някой има нещо на въпреки на някое мнение - да излезе и да пише с аргументи!

Не да бие палци, както казваш. Това всеки го може. И подготвен и не толкоз подготвен по въпроса.;)

Писането с аргументи е в интерес на форума.

 

 

Преди 1 час, joro-120L написа:

 

Вие хубаво се съгласявате с тази идея, но сега остава да кажете в кои определени раздели да го има. Аз се затруднявам.

Не е уместно да има палци в темите, разискващи техн. въпроси или техн. проблеми на колеги. Там или се отговаря/пише/ или не.

Защото техн. въпроси са с доказани отговори и там истината е само една. Който знае/незнае/ - пише! Не палци да  показва.

А такива въпроси може да изникнат навсякъде.

От друга страна наистина има теми, които заслужават внимание или рейтинг по начина с палеца. Това са теми,  в които човек може да покаже вкусови предпочитания, или да насърчи автора на темата, да му даде още по-голям хъс за работа, да му окаже най-вече подкрепа, която той заслужава.

За мен е сложен въпроса. В крайна сметка, по-добре с палци отколкото без. Та, ако ще да са навсякъде.

 

Четейки всички размишления на Жоро наготово съставих моето мнение. На първо място съм съгласен с Жоро - и аз не искам форума да заприличва на Фейсбук. Но ако толкова много се държи на тази "екстра", то тогава трябва да я има абсолютно навсякъде. Но само с положителен знак. Палец надолу не трябва да има. Защото ако си съгласен с нещо можеш само да натиснеш, без да бълваш мнения. Ако не си съгласен - тогава трябва да се аргументираш, а не просто да биеш отрицателен палец, защото не харесваш автора (имаше такава тенденция и за това беше спряно). Дали технологично е изпълнимо е отделен въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Izolini написа:

....Палец надолу не трябва да има. Защото ако си съгласен с нещо можеш само да натиснеш, без да бълваш мнения. Ако не си съгласен - тогава трябва да се аргументираш, а не просто да биеш отрицателен палец, защото не харесваш автора (имаше такава тенденция и за това беше спряно). Дали технологично е изпълнимо е отделен въпрос.

 

Точно така, Ице! Благодаря ти. Преди всичко трябва да се гледа положителното.

Не се сетих за такъв вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо против! Накрая тези, които са си по-близки ще си бият лайкове един на друг и всичко ще се изкриви. Бих подкрепил бутон "Благодаря" за техническите раздели, когато си намерил решение на даден проблем и отдаваш заслугата на този помогнал ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, колко хора питат и са намерили решение на проблемите си тук и не са писали после, че проблема им е решен. Знаеш ли колко теми "висят" без отговор за крайния резултат от питащия. Няма обратна връзка. Ти чакаш "Благодаря" да кажат.

Има и съвестни колеги, които споделят, но са малко.

 

преди 50 минути, ID A написа:

Твърдо против! Накрая тези, които са си по-близки ще си бият лайкове един на друг и всичко ще се изкриви.

 

Напр. мое мнение дали ще има 0 или 500 харесвания изобщо не ме вълнува. Не знам какъв критерий е това.

Като ми хареса нещо, ще бия лайкове. Не ми отнемай тази възможност. Къв е проблема. Ако не - почвам да пиша "Браво" "Така е" и "Супер".

Въпросът е да се ограничи само по един лайк от потребител на дадено мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи, у Фейса профили немате, вий са знаете кои сте, ма тука искате "палци горе" да биете....

 

Не може!!!

 

Който сака палци да има, да се докаже с профилна снимка и линк към акаунта му Сурат Тефтеря - снимката да е в цел ръст, до Шкода и с календар на клуба у ръце, издаден през последните 7 години.

 

Туй то.???

Редактирано от РусенскоВарено
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз никога не съм отговарял воден от желание, някой да ми каже благодаря или нещо друго.Но си мисля, че това е начина. Това все пак е автомобилен форум и по някакъв начин трябва да се отчете това, че някой помага. Дали ще влезе да благодари или не, това е въпрос на някаква форумна култура.  Е от време на време и аз чист спам правя, но за цвят.

Лайкове в нетехнически теми, ще доведе до масово кликане на постове.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, ID A написа:

Аз никога не съм отговарял воден от желание, някой да ми каже благодаря или нещо друго.

 

Разбира се. Сигурен съм, че при всички е така.

Не в този смисъл написах горното. По-важното е да се сподели, че проблема е решен. Това е от полза за всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но понякога се включва някой друг и казва че това му е помогнало.?

 

@РусенскоВарено А ако сме блокирани, как някой ще разбере за сурат тефтера?

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - От един Човек, за едно мнение, може да се дава едновременно само един вид оценка. Смисъл, не може едновременно да го харесваш и да не го харесваш. Можеш да се изтрие единия вид и да сложи от другия. Но две едновременно - не. Също така може да се нагласи, след като веднъж е оценено дадено мнение, да не можеш да се оценява пак мнение на същия Човек или докато еди колко си други не го оценят или докато не мине някакво време. Отделно, може да си вижда дадения Човек за колко време, колко Оценки има и от колко различни Човека. Смисъл, ще си личи ако някой има 100 оценки, от само 3-ма Човека. Не подценявай системата - тя не е никак глупава. Също, смея да твърдя, че от примерно 100 Човека, които си правят труда да четат/пишат, ще има 1, да се опитва да злоупотребява. Което математически няма как да изкриви мнението на другите 99 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, да, а мармота завива ли, завива шоколади. В масовия случай имаш един брояч под името и нищо освен бройката не се вижда. А това че все едни и същи хора ти чукат лайк за всяка глупост... То остава и таблица с лайковете по седмица и по потребители да се генерира. Както написах, аз съм против.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Косьо (Galliard33), който ми помогна днес супер много, кoледното настроение ни е на макс !

След около час , плана концепция , беше готов!

 

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @ID A - Млъкни с този Шоколад, че ми се дояде а нямам Вкъщи а и не ми се излиза :( На системата за репутация се вижда това, което се настрой да се вижда. Също е настройка, Човека "Х" да не може да дава оценки само на Човека "У", може и времеви интервал да има или изискване Човека "Х" да е давал оценки на определен брой други Хора, различни от "У", преди да може пак да дава за "У". Статистика на системата се прави при натискане на тази опция, не автоматично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ID A Кой и къде е блокиран, нещо не успях да разбера. ?

 

Ако е това, за което си мисля, отдавна е в небитието, много отдавна. Може да провериш, когато решиш.

 

Реагирах много спонтанно на една шега и не се гордея с това.

 

По темата.

Система за харесване и не харесване е хубаво нещо, ама може да се изроди, че хора и потребители всякакви.

Видях я системата в действие, ама не съм очарован, даже хич. Но като идея има смисъл.

 

Подкрепям @ID A, че е хубаво да се благодари, когато си получил помощ, но не върви пък да помагаш и да съдействаш само за да очакваш благодарности или "палец горе"

 

Възпитаното поведение, добрите обноски и колегиалността са есенцията като на форумните платформи, така и на нормалните ежедневни отншения. Те са достатъчни.

 

От друга страна, ако някой нещо мноооого го аресаме и искаме да го похвалим мощно и видимо, наистина е по-добре да го захлупим с 25 палеца горе, отколкото да му наджасаме 25 "благодаря ти, много си печен, златни ти уста, чуек, ти си Бог!!!" и други таквиз отделни мнения.

 

Поздрави.

Редактирано от РусенскоВарено
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, ID A написа:

Накрая тези, които са си по-близки ще си бият лайкове един на друг и всичко ще се изкриви.

А от това на някой дали ще му порастне... самочувствието (да не пиша цинизми)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, хванахте се за палците тук ;)

Може да е "+" или "чавка"... Идеята ми беше, че дефакто, такава система работи. На много места съм чел точно същите мнения като тук, относно работата ѝ, но в последствие се вижда, че няма някакви фрапантни злоупотреби.

Но, както реши съвета на старейшините. Питанката ми всъщност беше за тези палци, защото определно смятам, че би помогнало на много хора списващи тук, да разберат, че не са глас в пустиня, че има интерес към нещата които споделят и правят със страст! Т'ва е важно за тях и допълнително ги нахъсва да споделят и творят. А тези неща пък са полезни на други, които тръгват по този път!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, zloQQ написа:

Значи, хванахте се за палците тук ;)....

 

Така написано е доооста двусмислено .. дано да е в добрия смисъл :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, аз от скоро съм с шкембе, така че, за мен смисъла е само един :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Алекси Георгиев написа:

Гена, аз от скоро съм с шкембе, така че, за мен смисъла е само един :unsure:

И за Генадий смисъла е само един...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.