Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

преди 9 минути, Izolini написа:

И за Генадий смисъла е само един...

Ай ся .. аз само отбелязах ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, zloQQ написа:

Начииии...само клецане Ви е у главите! ?

Ти вземи си оправи малко изказа , не ни обвинявай нас ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, The Best Forman написа:

Ти вземи си оправи малко изказа , не ни обвинявай нас ;)

Заседна мииииии иииии-то бре! И апе, к'во мииииии е на иииизказа? ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

Генадий, ти нали си купи обувки с дръжки, да ти е удобно?

Кой е Генадий ?  Какъв му е ника ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, shotik написа:

Кой е Генадий ?  Какъв му е ника ? 

Ицето го пусна навремето в темата за вицовете.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, трябва ми малко помощ. Искам да сменя амортисьора, който държи предния капак. Още не е дал пълна фира, ама е на ръба. А грам нямам желание да ме шибне по главата някой ден.

Къде мога да си намеря по part no? Не държа да е оригинален, може и заместител  :)

Номера му е 3U0823359

Нещо си нямам доверие да го меря и да търся "на око".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като преправяхме предните капаци на мен и Юли взех от автобим. Още държи без проблем, а оригиналните заводски на багажника са пътници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш път към "Симеон" - май-май във всеки магазин с емблемата на Шкода трябва да ги имат. Аз така взимах за старата Октавия - спрях на първия, който видях и си взех за багажника 2 броя. Още са си ОК, а случката беше преди около 5 години 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идея е. Аз за багажник съм взимал 2-3 пъти от Ем Комплект, на Околовръстното преди Горнобански. Все някакви турски, първата година направо изстрелваха багажника (и на Октавията и на тая), а в следващите години са перфе. На Октавията близо 3 години, никакъв яд. На Супърба вече 2 и нещо, пак са си екстра. Бях взимал за на един приятел Пасератито комби, не съм чул да се оплаква. А струваха 20 и нещо лева двата. Но... имам спомен, че търсех такъв дълъг за някаква друга кола и ми бяха казали, че са само на поръчка за 10 дни. Не че не мога да го изчакам, аз капака го вдигам веднъж в месеца. Ама то си е бая пръчка. Така като го гледам е към 70см. грубо

Ице, в тоя автобим може ли по номер или как?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, sauber написа:

Ице, в тоя автобим може ли по номер или как?

Мозе, цицко мозе, само парицки да има, както казват гърчулята.

 

Ей го на: цвък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @sauber - Гледай силата на отваряне да е 350N. Аз за последно си взимах от: Натисни Точно Тук, но не помня каква марка и вече 4-5 Години няма Проблеми..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ю ар дъ мен си, Ице! Даже още некви други глупости си намерох да си взема :)

Преди 15 часа, tuningmania написа:

До @sauber - Гледай силата на отваряне да е 350N. Аз за последно си взимах от: Натисни Точно Тук, но не помня каква марка и вече 4-5 Години няма Проблеми..

 

Благодаря за инфото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, че амортисьора, който Ицето взе за предния капак от Автобим е супер и не е мръднал. Иначе и аз го ядох с амортисьори от Ем Комплект, които взех за един капак на багажник - подобно на Сашо и при мен багажника започна да се отваря нечовешки бързо, което е супер гадно. Повече от тях няма да взимам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе принципно не е болка за умиране. На Октавията като запратеше капака (нали е Хечбек) и се разтрисаше цялата кола. От начало мислех, че нещо ще преебе пантите, ама нищо не им стана. Но поне така яко държеше, че никакъв вятър не може да го затвори. Също така като съм си държал четката за сняг в багажника, съм вдигал капака с 30см. сняг върху него без да видя зор :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, sauber написа:

Бе принципно не е болка за умиране. На Октавията като запратеше капака (нали е Хечбек) и се разтрисаше цялата кола. От начало мислех, че нещо ще преебе пантите, ама нищо не им стана. Но поне така яко държеше, че никакъв вятър не може да го затвори. Също така като съм си държал четката за сняг в багажника, съм вдигал капака с 30см. сняг върху него без да видя зор :)

 

И аз бях взел едни за моята с по-големи нютони. Така изхвърляха капака, че с пълен с комплект гуми с джанти багажник цялата подскачаше нагоре. Реших, че ще разбия ябълките и ги върнах.

 

Моите вече умряха (почти), но на тях не пише нютони, има само парт номер. Естествено с 3 знака повече, от колкото има в магазините, а по номер 1Z5 827 550 излизат резултати от 405, през 515, та до 560N и малко се чудя какво да взема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.12.2020 г. at 14:22, Mishelle написа:

Потвърждавам, че амортисьора, който Ицето взе за предния капак от Автобим е супер и не е мръднал. Иначе и аз го ядох с амортисьори от Ем Комплект, които взех за един капак на багажник - подобно на Сашо и при мен багажника започна да се отваря нечовешки бързо, което е супер гадно. Повече от тях няма да взимам.

Принципно този тип амортисьори имат посока на монтаж. Забелязал съм, че ако не се спази посоката и се получава този феномен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Izolini написа:

И аз бях взел едни за моята с по-големи нютони. Така изхвърляха капака, че с пълен с комплект гуми с джанти багажник цялата подскачаше нагоре. Реших, че ще разбия ябълките и ги върнах.

 

Моите вече умряха (почти), но на тях не пише нютони, има само парт номер. Естествено с 3 знака повече, от колкото има в магазините, а по номер 1Z5 827 550 излизат резултати от 405, през 515, та до 560N и малко се чудя какво да взема?

 

Ице, има значение дали има чистачка/спойлер или и двете на капака. Дават тежест. Почваш от малките нютони и увеличаваш според с каквото ти е накичен капака :)

Преди 1 час, SKODA 105 RS написа:

Принципно този тип амортисьори имат посока на монтаж. Забелязал съм, че ако не се спази посоката и се получава този феномен.

 

Е стеблото винаги трябва да е отдолу, то иначе е малко абсурдно и не много интуитивно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или следващата стъпка. Хем е зима, ще поотпусне за 3-4 месеца и печелиш бонус 1г. ДАЛАВЕРАТА НА ДЕСЕТИЛЕТИЕТО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преглеждах си разни архивни Шкода снимки. Някой знае ли тази задномоторка каква й е съдбата и дали още е жива? Снимката би трябвало да е от 2009-та събора.  Дано още се движи и изглежда така.

 

image.png.7df1108b4498d4cdfaf02192a4773c97.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се движи май, но има планове да й връщат Шкодов мотор и да се пуска в движение .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, SKODA 105 RS написа:

Принципно този тип амортисьори имат посока на монтаж. Забелязал съм, че ако не се спази посоката и се получава този феномен.

Монтирал съм ги в логичната им посока, същата в каквато бяха монтирани и старите. Ще пробвам да ги монтирам наобратно, да видя резултата. Благодаря ти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.