Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

По принцип и разплащателната сметка може да стане в някои случаи нещо като кредитна ако например си пуснеш овърдрафт, защото ще може да теглиш повече пари с дебитната си карта отколкото реално имаш. :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос към запознатите: възможно ли е издаване на кредитна И дебитна карта към една и съща банкова сметка? Ако има някакво значение, става въпрос за ПИБ и за стандартна разплащателна сметка.

Моята приятелка има точно такава карта, но към друга банка. Към сметката й е отпуснат овърдрафт в размер на 5000лв и си се ползва като нормална разплащателна сметка, но когато сумата падне под тези 5000 се начислява лихва върху разликата.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи като кредитна карта не може да стане :)

основната разлика е че при кредитните карти, инфото за наличностите, лимитите и тн по сметката се пази в оператора на платежното средство (ВИЗА, МАСТЕРКАРД и тн) и винаги когато и където да отидеш, търговецът при който искаш да пазаруваш пита тях дали имаш пари по сметката. С "виртуална" кредитна карта или дебитна над определена сума, трябва да се пита банката, издател на картата ... в реално време от чужбина това няма как да стане. Затова, ако човек иска да ползва картата в чужбина за хотел, наем на кола и други подобни, където сумите са големи или се правят временни блокажи за дадени суми, няма как да стане номера и си трябва чиста кредитна карта. Та зависи iavkata какво търси.

 

Овърдрафта е само към разплащателна сметка - дебитна карта, и не може да се ползва, като чиста кредитна карта.

Виртуалната кредитна карта става само за онлайн разплащания (и то пак не във всички случаи). Аз също ползвам такава на отделен IBAN, най-вече paypal и я зареждам само и единствено когато трябва да плащам нещо, така и да стане проблем, ще ме гръмнат с 20 кинта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам сметки към кредитна и към дебитна карта (в същата банка) - и двете са разплащателни ;)

 

Поздрави

Най-вероятно сметката, която ти е към кредитната карта ти служи само за погасяване на задълженията.

Към тази сметка ли превеждаш месечните погасителни вноски?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова, ако човек иска да ползва картата в чужбина за хотел, наем на кола и други подобни, където сумите са големи или се правят временни блокажи за дадени суми, няма как да стане номера и си трябва чиста кредитна карта.

 

Потвърждавам - за хотел и кола в 90% от случаите искат реална кредитна карта, за да могат да блокират залог. Аз реално само заради това я държа пущината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен става дома за така наречената "виртуална" кредитна карта. Такава карта може да се използва например за разплащания през Интернет. Не може да се използва за банкомат или ПОС терминал.

Имам такава карта (в друга банка). При мен обаче е със собствна сметка, която е с кредит 0лв. Когато ми трябва разплащане в Интернет с Мастеркард, зареждам колкото пари са нужни и плащам.

А не е ли по-лесно да си извадиш една дебитна карта Visa Electron? Paypal, Ebay, Amazon и т.н. я приемат за кредитна. Дори си има последни три цифри за идентификация, аналогично на кредитна карта. Така ще имаш една карта за онлайн полупки, за плащане в търговски обекти, както и за теглене от банкомат.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не навсякъде става с Visa Electron. Някои сайтове си изискват кредитна карта и не можеш да платиш с Виза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е регистрирана в PayPal става на всякъде, където плащането е през PayPal - аз точно така процедирам :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не е ли по-лесно да си извадиш една дебитна карта Visa Electron? Paypal, Ebay, Amazon и т.н. я приемат за кредитна. Дори си има последни три цифри за идентификация, аналогично на кредитна карта. Така ще имаш една карта за онлайн полупки, за плащане в търговски обекти, както и за теглене от банкомат.

 

Аз имам точно Visa Electron и не ми позволява да правя резервации на хотели и самолетни билети примерно, независимо от кой сайт. За билети за събития от портали тип Евентим също не става (при Евентим със сигурност, пробвано преди седмица с немския Евентим), иска се чиста кредитна за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не е ли по-лесно да си извадиш една дебитна карта Visa Electron? Paypal, Ebay, Amazon и т.н. я приемат за кредитна. Дори си има последни три цифри за идентификация, аналогично на кредитна карта. Така ще имаш една карта за онлайн полупки, за плащане в търговски обекти, както и за теглене от банкомат.

Виртуалната ми е бонус от банката и не плащам никакви такси за нея. Идеята е, че в нея има пари само когато плащам нещо онлайн (стига търговеца да приема Мастеркард  :) ). За други случаи имам реална VISA...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам точно Visa Electron и не ми позволява да правя резервации на хотели и самолетни билети примерно, независимо от кой сайт. За билети за събития от портали тип Евентим също не става (при Евентим със сигурност, пробвано преди седмица с немския Евентим), иска се чиста кредитна за съжаление.

 

Виртуалната няма да реши проблема. Нито която и да е друга дебитна, маестро, електрон, випей и каквото още се сетиш. Това което е уникално на кредитната карта е възможността да се запорират пари от търговеца. Това искат в хотелите и рент-а-карите да могат да блокират сума, без реално да я получат, за да не им се осчетоводява, докато не приключи "сделката".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виртуалната няма да реши проблема. Нито която и да е друга дебитна, маестро, електрон, випей и каквото още се сетиш. Това което е уникално на кредитната карта е възможността да се запорират пари от търговеца. Това искат в хотелите и рент-а-карите да могат да блокират сума, без реално да я получат, за да не им се осчетоводява, докато не приключи "сделката".

 

Именно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виза Електрон не е кредитна карта, а е точно т.нар. виртуална кредитна карта.

Трябва да е "чиста" Виза ако ще си говорим така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виртуалната няма да реши проблема. Нито която и да е друга дебитна, маестро, електрон, випей и каквото още се сетиш. Това което е уникално на кредитната карта е възможността да се запорират пари от търговеца. Това искат в хотелите и рент-а-карите да могат да блокират сума, без реално да я получат, за да не им се осчетоводява, докато не приключи "сделката".

Виртуалната кредитна карта работи перфектно. Ползвал съм я много пъти. Има всички свойства на кредитна карта при онлайн разплащания. Разликата е, че няма чип, няма и магнитна лента. Има си нужния секюрити код на гърба. Кредитния лимит в нея се определя от това с колко пари ще я захраниш. По "рождение" е 0 лв. 

Има разбира се и лимит на плащането, определен от банката, но той може да се промени, ако го пожелаеш. 

Слагаш колкото пари са ти необходими в нея и правиш плащането. Търговеца може да си ги блокира. Естествено не трябва да ги пипаш докато не приключи сделката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе, много се съмнявам, че търговец може да запорира пари по разплащателна сметка, но ще проверя как седят нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще запорира? Проверката на дадена кредитната карта от страна на търговеца връща инфо дали кредитната компания може да покрие сметка от ХХХ от дадена сума. То това е смисълът, дали някой ще покрие разходът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се запорират, а се блокират. Колегата правилно е описал процеса - извършва се плащане, при което за сумата на плащането се създава блокировка, докато реално се извърши трансфера на парите между сметките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе, много се съмнявам, че търговец може да запорира пари по разплащателна сметка, но ще проверя как седят нещата.

По-горе съм споменал, че виртуалната карта си има собствена сметка. Не е допълнителна към разплащателна. Какъв точно е статуса на сметката - не знам. В онлайн банкирането ми сметката се нарича "Виртуална карта". Иначе разплащателната сметка си се нарича "разплащателна".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-важното е какво пише на самата пластика на картата, която имаш. Не ми се вярва примерно ВИЗА да издава карти с 0 лева кредитен лимит, просто е против тяхната логика, ама знае ли човек :) Важното е какъв лимит се поддържа във ВИЗА, а не в банката, защото когато блокира средства, търговеца пита ВИЗА, а не банката ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пластиката пише "VIRTUAL MASTERCARD", но това е без никакво значение, защото го виждам само аз. А как банката се оправя с MASTERCARD си е нейна работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Здраве и късмет желая на всички през новата година! Ползвах търсачката, но не намерих каквото търсех. Как се развиват подгряващи свещи (дизел) - на студен или на топъл мотор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На леко топъл. На чисто студен може и да ходиш да търсиш кой да разпробива...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тц тц не съм го изживял, дори не мога да си го представя :) да ми дойде телеграма някой ден след n години чакане, че в толкова часа ще мога да си купя кола, каквато такава, ама екстри това онова.... забрави, цвета поне да не е някво лайно :)) и шкодите така са се продавали, а сега шоурум, па конфигуратори, глезотии :)

 

 

10277466_760270710719225_480207397732391

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.