Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тема за поръчани нови автомобили


Recommended Posts

Супер е колега, пожелавам ти леко чакане :)

Моята Октавия от 6-та производствена седмица, мина през седма и вчера ме зарадваха, че сега е планирана за 10-та седмица :( . То все едно си поръчах vRS, голямо чакане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.3k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    79

  • Milen Dimitrov

    59

  • Германеца

    43

  • mirizlivpor

    40

Най-много писали в темата

Супер е колега, пожелавам ти леко чакане :)

Моята Октавия от 6-та производствена седмица, мина през седма и вчера ме зарадваха, че сега е планирана за 10-та седмица :( . То все едно си поръчах vRS, голямо чакане...

a ти кога си я поръча?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е колега, пожелавам ти леко чакане :)

Моята Октавия от 6-та производствена седмица, мина през седма и вчера ме зарадваха, че сега е планирана за 10-та седмица :( . То все едно си поръчах vRS, голямо чакане...

 

Явно доста хора са си поръчали нови Шкодички. Сега говорих с търговеца и ме зарадва, че моята днес е планирана за 8-ма седмица. Да видим, дали по - бързо ще се случат нещата от обявения срок - 3 месеца.

Редактирано от Maxee
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на 11.11.2014 преведох парите. Крайния срок е 120 дни (12.03), след като се сключи договора, което ще рече, че до 11.03 би трябвало да е тук, а тя е планирана за 10-та производствена седмица. Ако я направят в 10-та седмица и я доставят в срок ще е добре, но от ЕТ казват 2 седмици за доставка след производство, което ще прехвърли крайня срок. Ще прегледам договора обстойно, за да знам как стоят нещата с неустойките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срокът за доставка е в работни дни, а неустойките са почти нищожни и то при над 30 дни забавяне на доставката след изтичане на срока ако не ме лъже паметта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сега прегледах договора и е така, както казваш. Неустойката е 0,05% на ден от стойността на капарото. Много ми е интересна политиката им - на колега от форума превел капарото 1 месец преди мен му доставиха колата преди коледните празници (за което благородно му завиждам), а на моята непрекъснато и удължават срока за производство (едва ли причината е в една/две допълнителни екстри)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Булаки, може да е заради срока на доставката. Ние я капарирахме на 9.12.14 и искахме 90 дни срок. засега потвърдиха 8-ма седмица на производство, но те разбирам какво ти е !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то може би зависи и от модела, защото от ЕТ казаха, че имало много търсене специално в този сегмент, но въобще няма да се учудя ако нас ни преместват по-назад в списъка и с предимство да са цивилизованите държави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сега прегледах договора и е така, както казваш. Неустойката е 0,05% на ден от стойността на капарото. Много ми е интересна политиката им - на колега от форума превел капарото 1 месец преди мен му доставиха колата преди коледните празници (за което благородно му завиждам), а на моята непрекъснато и удължават срока за производство (едва ли причината е в една/две допълнителни екстри)

 

 

 

Колега предполагам,че става на въпрос за мен във коментара.Аз  на 29.09.14 преведох капарото (по тел. добавях още 3 екстри)и колата я получих на 15.12.14.При теб нещата много се проточиха,защо не досаждаш в ЕТ(попитай защо за поръчан автомобил една седмица след моя още не е тук)за да получиш някакво разумно обяснение.Искрено ти съчувствам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за теб се сетих, че бяхме с около месец разлика. По пътят на логиката би трябвало и аз да съм се качил вече на новата кола, ама греда. Ще се обадя на управителя, за да видя дали може да задвижи нещата и да се развият по-бързо. Така или иначе аз на 4-ти заминавам за 2 седмици извън страната, но едва ли ще дойде докато се върна, но не ме притеснява да ги тормозя. Факт обаче е, че те си имат срокове към които се придържат и едва ли от тук ще може да размърдат нещата, щом всичко е в норма. Все пак утре ще звънкам да видим дали ще има резултат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Ето я и моята поръчка за първа Шкода :)

 

Фабия / 1,2 TSI / 81 kW / 110 к.с. / EDITION / 7 DSG / Лунно бял металик / седмица на поръчка 06 / ЕА Варна

 

Допълнително оборудване:
7Х2   Предни и задни сензори за паркиране
EI9    Функция SMARTGATE
PK5   Пръскачки на предните фарове
PSI    Пакет SIMPLY CLEVER
9Т1   Подгряване на дюзите на стъкломиячната уредба, отпред
6K2   Front Assistant - сканиране на пространството пред автомобила, автоматични спирачки
ЕМ1  Rest assistent - система за разпознаване умората на водача
PR4   Rain Light Assitent - автоматично превключване къси/дълги светлини, сензор за дъжд, ахроматично огледало за обратно виждане
PW2 Фарове за мъгла отпред следящи ъгъла на завой
VF2   Декоративни капачки на педалите

 

Срок на изпълнение по-договор 90 работни дни.

Дилърът обещава, че максимум до 2 месеца колата ще е във Варна ;)

 

Не съм предполагал, че се чака толкова за тази марка автомобили.

Надявам се да си заслужава.

 

Поздрави!

Илко Ангелов

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

 Направена поръчка за Супърб Бизнес дизел 170к.с.;ръчна скоростна кутия;бял.

Това ще бъде трета шкода в семейството ни.

След като получим Супърба ще продаваме Октавия 2 /1,9 дизел "Елеганс"/климатроник;парктроник/

   Малко данни за Октавията.

-регистрация февруари,2007г. Първи и единствен собственик.

-допълнителни екстри:навигация с 8 инча тъч скрийн дисплей;полукожен салон;малък кожен пакет;блутут за телефон;16 цолови лети джанти от Ауди с гуми 205/55;сменени консумативи преди 1 месец/ролки, ремъци,водна помпа/ в моомента автомобила е на 116 000 км.

 

 Поздрави!

Николай Андреев

гр.Перник

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано са ъп-дейтна ли Колумбоса, защото когато си поръчвах колата дилъра ми каза, че не е добра и няма смисъл да я поръчвам. България била относително добре картографирана, но самата навигация била бавничка. Но това могат да го кажат колегите с навигация.

Амудсена май е доста слаба и бавна навигация. 

Аз проблема с навигацията го реших с една телескопична стойка за таблет. Таблета застава пред жабката и не заема плаща пред радиото.

Ззравей,

Ако може снимки на таблета върху стойката.Информация за търговец на стойката и цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е стойката

а така изглежда

%D0%A1%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B00087

 

Нещо не я зарежда, затова пускам линк

Редактирано от Milen Dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте момчета (и може би момичета), 
Ние сме в процес на обмисляне за закупуване на нова Шкода и бих искала да получа вашите насоки, препоръки и мнения. Дали тук е правилната тема- не знам, но надявам се да ми помогнете. 
Спрели сме се на новата Фабия Комби, във варианта на двигател 1,2 TSI с 90 к.с. Първо, защото го дават с нисък разход на гориво, второ- заради по-ниски данъци, застраховки и т.н., трето- с идеята ако се наложи да се монтира газова уредба (после ще обърна внимание и на газовата уредба). Колата много ни хареса- и като цена, и като интериор и екстериор, качество на материалите и т.н. Въобще- перфектен за семейството автомобил. Ако ще го поръчваме мислим да го вземем с екстри от списъка тип. Selection, които включват най-общо казано Active + Ambition екстрите + допълнително климатроник, мулти волан, 5 инчов тъч скрийн дисплей, универсална GSM подготовка с Bluetooth и контрол на телефона от радиодисплея. Ще дам линк към самия списък на оборудването, за да не го копи-пействам целия тук.
Въпросите сега са ми следните: в допълнение към това оборудване и екстри хубаво ли е да поръчаме още нещо и какво да е то? Имате ли наблюдения за конкретния модел автомобил и двигател? Знам че модела е твърде нов, но все пак- ако тук има някой, който да го кара, моля да сподели мнения и впечатления от него. Двигателя как е? Не е кой знае колко мощен, но поне пъргав ли е или ще се движим като бабички по пътя? Разхода как е? Не очаквам написаното в интернет за 4,7л. смесен разход на гориво да го постигнем, но все пак какво да очакваме?  Другото, което ме интересува е за евентуалната газова уредба- как стои въпроса за газовите уредби при този тип двигател? Приятел ни посъветва изобщо да не слагаме, защото няма да бъде ефективна. Заради замият вид на двигателя и това, че впръскването е директно, тази газова уредба можела да намали разхода на гориво с едва около 10 %, тъй като 10 % ще впръсква газ, а колата ще продължи да си работи на бензин. Вярно ли е това? Въобще- дайте ми повечко инфо и тема за размисъл. Така или иначе ще трябва да почакаме още 10 дни, докато получат шоурум-а Фабия комби, та ми се иска да се запозная детайлно с всяка информация, която бих могла да получа. Благодаря ви предварително. Слагам тука и линк към екстрите и оборудването, за които по-горе споменах. Както казах- ние сме се спрели на вариант Selection.

http://www.skoda-auto.bg/SiteCollectionDocuments/Price%20lists%202015/12012015/Fabia_Combi_NJ5_12012015.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно газовата уредба погледни ТАЗИ тема , иначе с 1.4 ТСИ на Поло съм постигал разход под 7 , което мисля е повече от добре за градско движение ... много вероятно да не ви дотрябва въобще АГУ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно газовата уредба погледни ТАЗИ тема , иначе с 1.4 ТСИ на Поло съм постигал разход под 7 , което мисля е повече от добре за градско движение ... много вероятно да не ви дотрябва въобще АГУ .

благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравей,

на мен двигателя ми допадна много, тази която карахме беше с 110 коня. Аз лично бих я взел с DSG :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Blessia, то разхода зависи от начина на каране. Ако е спокойно 90-100 на пътя, може и да се доближите до 4,7. Иначе си мисля че ще е в границите до 5,5-6 извън града и към 7-8 в града! Което е добре си мисля. И наистина колата е нова и тук май още няма нейни собственици с такъв двигател!! Май още нямаме собственик и на нова Фабия. Иначе колата изглежда добре.

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега пък се загледах и в Рапид-а  /в спейсбег вариант/ и се чудя кой вариант е по-удачен. Дали фабия комби с новия двигател или рапид с по-стария. Това, което ме притеснява /до известна степен/ е, че наистина за фабията още не мога да прочета никакви отзиви, тъй като е съвсем нов модел и още няма публикувани мнения из интернет.  Да оставим чуденката за моделите настрана, какво ще ми препоръчате като екстри? Има ли някоя екстра, която е хубаво да поръчаме в допълнение към пакета, който ще получим. Със съпругът ми сме се спрели за сега само на задни дискови спирачки и фабрична аларма. Нещо друго полезно? Тука не говорим за т.нар. "гъзарийки", а за нещо, което наистина си трябва или би било много добре да има. Благодаря предварително за отговорите.

 

ПС- още нещо- към коя фирма препоръчвате да се направи застраховка каско и ГО? 

Редактирано от Blessia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

UG1  HHC - Hill hold control (стандартно за DSG) - полезно при потегляне от наклон, задържа спирачките след отпускане на педала и плавно освобждава при потегляне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В английските форуми за този двигател 1,2TSI пишат ,че е доста добре и си върви спокойно. Обаче се забелязва едно намаляване на  разстоянието отзад за задните пасажери. Тоест мястото между предната и задната седалка. Което е намалено спрямо Фабия 1 и 2.  Поне те така твърдят, и аз като го гледах това при една Фабия 3 , ми се стори тясно отзад. Може би Рапид е по добрият избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.