Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тема за поръчани нови автомобили


Recommended Posts

От седмица 22 , се твърди ,че Рапид ще бъде със същите нови двигатели като Фабия 3. Това е от английския форум отново.

 

1.2tsi 90ps
1.2tsi 110ps
1.4tsi 125ps

1.4tdi 75ps
1.4tdi 90ps
1.6tdi 110ps

 

Макар че 1,6ТДИ , със 90 коня е може би по добре от 1,4ТДИ ,три цилиндъра пак с 90 коня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.3k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    79

  • Milen Dimitrov

    59

  • Германеца

    43

  • mirizlivpor

    40

Най-много писали в темата

Новата Фабия определено има по-малко пространство за краката отзад в сравнение със старата и с Рапид-а. Относно двигателя, карал съм Polo 6R с двигател 90 к.с. и, въпреки че е старият двигател (8 клапана, с верига), върви достатъчно добре. Мисля, че Фабия-та с такава мощност ще се справя не по-зле.

Но ако размерът и пространството са фактор при теб, отивай направо на Рапид.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За застрахователи Еуратек работят с Алианц и ще сте там. И да не задължаваха, аз пак в Алианц бих си правил.

 

Относно дискусията между Фабия и Рапид Спейсбек си продължава дискусията какви са десетте разлики и малко се пресичат тези два модела. Най-добре тествайте и двете с едни и същи двигатели и скоростни кутии, за да видите коя е по-добре обезшумена, как са настроени скоростите и окачването и т.н....и разбира се споделете впечатленията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като допълнение на горния пост: на пробното шофиране си настройте предните седалки и някой от вас да седне на задната седалка и да се повози.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после след 5 месеца и една седмица стоене на паркинга в завода, моята е тръгнала към България :D Да се надавам ако дойде утре в петък да я взема, ама да видим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К'ви са тия хора, не мога да разбера? Толкова много коли се карат насам "нямало автовоз", в завода седи на паркинг една седмица, ся и тука се оказва, че ще трябва да чакам :( То аман, ама т'ва си е несериозна работа. Чак започва да ме е яд, че не си поръчах РС, да има за какво да чакам.

 

Ако съм на твое място, до сега да съм ги вдигнал всички на "Ура". Аз всеки ден им звъня откакто знам, че е произведена миналата седмица, та даже и по няколко пъти на ден. Заради тях ми отпадна належащо ходене до Германия и утре трябваше да тръгна, а колата още не е дошла тука. За това яко тормоз започнах :D

Редактирано от bulaki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте, колеги :)

 

Скоро ще се присъединя към вашия клуб и аз. Очаквам другата седмица да дойде поръчаната от мен Октавия 3 Елеганс, 1.4 TSI, с ръчни скорости,  с пакет Едишън, черна.

 

Имам няколко въпроса - идват ли с някакво гориво в тях новите автомобили, с какъв бензин ги карате, как разработвате новия автомобил?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги :)

 

Скоро ще се присъединя към вашия клуб и аз. Очаквам другата седмица да дойде поръчаната от мен Октавия 3 Елеганс, 1.4 TSI, с ръчни скорости,  с пакет Едишън, черна.

 

Имам няколко въпроса - идват ли с някакво гориво в тях новите автомобили, с какъв бензин ги карате, как разработвате новия автомобил?

6-7 лира

до 1500 км.да не минаваш 3000 оборота-информация за Супърб дизел от преди 7 дни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде заветния ден :D

Днес в 16:00 часа отиваме да я вземем :)

Снимки ще кача довечера или утре

Редактирано от bulaki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Другари,

 

От днес и аз вече съм в клуба на чакащите. След стандартното чудене, маене и отегчената ми до смърт приятелка направих поръчката.

 

А именно: Шкода Октавия Елеганс 1,4 TSI / 103 kW / 140 к.с., 6M

 

Много се чудех за DSG-то. Дали да избера комфорта или да не прежалвам кефа от ръчката ... В крайна сметка избрах ръчната кутия поради микс от финансови и суебктивни фактори. То май грешен избор няма :)

 

Добавих и следните опции:

 

6Т2 Интериорно осветление в краката на пътниците отпред и отзад

7X2 Интелигентен асистент за паркиране - предни и задни сензори за паркиране

8G1 Автоматично превключване на къси и дълги светлини 

8M1 Задна чистачка с пръскачка тип „AERO” 

8SK LED задни светлини 

PH5 Електрическо подгряване на предното стъкло 

KA1 Оптичен паркиращ асисистент - камера за заден ход

PK9 BI-Xenon светлини + AFS, с динамичен контрол на ъгъла, LED дневни светлини и пръскачки на фаровете

PKC Пакет Simply Clever - Двулицева, обръщаема постелка в багажника (гума/текстил) и  кошче за боклук 

PLU Малък кожен пакет с 3-спицов мултифункционален кожен волан управляващ радио и GSM 

PW0 Подгряване на предните седалки

PW8 Фарове за мъгла, черни 

RAC Радио CD MP3 Skoda Bolero - 2 DIN

UE4 MDI - Интерфайс за мобилни устройства

 

 

 

Май малко се поотплеснах с някой неща, но кеф цена няма или поне така съм чувал. Особенно високи очаквания имам към ксенон-а, 

паркинг сензорите, подгряването на предния прозорец. Надявам се да бачка и автоматичното превключване на къси/дълги. ПОследните отзиви в briskoda ми дигнаха отегчената.

 

Казаха ми, че за 3-4 месца щяла да дойде, но мен нещо ме съмнява. 

 

п.с.

Дочух слухове от briskoda, че произведените след 22-ра седмица ще имат новото болеро с MirrorLink. Търговеца не потвърди.

 

 

@bulaki - супер новини. Искрено ти завиждам. 

 

Поздрави,

Радо 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде заветния ден :D

Днес в 16:00 часа отиваме да я вземем :)

Снимки ще кача довечера или утре

Ееееее... доживя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля и аз! Август месец живот и здраве идва новата придобивка Octavia 3, 2.0 TDI, DSG, L&K + още няколко добавени дреболийки.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля и аз! Август месец живот и здраве идва новата придобивка Octavia 3, 2.0 TDI, DSG, L&K + още няколко добавени дреболийки.  

Радра сложи ли отпред както говорихме?Красиво ще стои ,а и добра работа върши за безопасността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дам малко ъпдейт какво стана с нас. След дълго обмисляне решихме да задържим с покупката на автомобил. Фабия комби си бяхме избрали, но на този етап ще изчакаме. И да използвам настоящия пост искам да благодаря на всички, които се отзоваха и отговориха на въпросите ми- благодаря момчета :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето няколко снимки от мен на може би най-дълго чаканото комби :)

http://bulaki.snimka.bg/automobiles/skoda-octavia.860762

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Със здраве и безаварийно :) Какъв ее този цвят -май трети вид синьо за О3! За този цвят определено отиват тъмни стъкла.

 

И отново Терон-ки джанти - хубави са наистина, вече и те стават начесто обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Със здраве и безаварийно :) Какъв ее този цвят -май трети вид синьо за О3! За този цвят определено отиват тъмни стъкла.

 

И отново Терон-ки джанти - хубави са наистина, вече и те стават начесто обаче.

Това е обикновеното неметаликово синьо. Но дори не мога да си представя как ще излезе от гаража в Горубляне  :banger_2:

 

Честито!

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :)

Цветът се води син пасифик, не е металик и не се плаща допълнително (това можаха да ми предложат, като цвят, който не се плаща и една стотинка допълнително) . Това ми беше идеята, защото така или иначе ще е облепена цялата, съответно и стъклата ще са тъмни, но проекта ще започне след Велик ден :)

П.П. Ицо е на правилен път с това, което ще се случва с нея тепърва :)

Редактирано от bulaki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радра сложи ли отпред както говорихме?Красиво ще стои ,а и добра работа върши за безопасността.

Не радар няма да има ,ама за цвета почти ме нави и май ще го сменям. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммм...дааа. Чакането определено си е струвало. Страхотна е ... пък и номера е добър. Със здраве и мерак да си я караш, да те слуша и радва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.