Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тема за поръчани нови автомобили


Recommended Posts

Преди няколко дни ходих до Шкода, за да питам да си заменя РС-ката за Супърб 280 кс. Цената която ми предложиха за замяна беше направо смехотворна. 

За октавия врс 220кс - купил съм я чисто нова преди няма и три години и в момента е на няма 50 000км. Изглежда като чисто нова - няма никакви забележки .. с DSG кутия , навигация и тн ми дават ------ 25 000лв :D :D :D Запътих се директно към БМВ ... май няма да карам повече Шкода. 

Колеги, на вас какви цени ви дадоха за ползвания автомобил - адекватни ли бяха ?

За моят Супърб ми дадоха 24к + още 4 отстъпка и ми се връза приемлива цена. Още не съм минал огледа за потвърждаване на цената, но не очаквам промени. Но аз така или иначе съм го поръчал Супърба, ако крайната цена не ме устройва ще сменим договора и ще си го продавам сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.3k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    79

  • Milen Dimitrov

    59

  • Германеца

    43

  • mirizlivpor

    40

Най-много писали в темата

За почти нови автомобили едва ли оценката ще е толкова добра.

Моята ми я оцениха на 11 000лв, Октавия 1.2 TSI 2011 година. Но при положение, че съм я купил за 19000 от тях преди 3 години и в момента се ползва промоция за допълнителни 4000лв при върнат стар автомобил, горе доло е добре.

Малко само ме издразни, че при огледа ми казаха, че имало завишен шум от скоросната кутия и това беше повод на допълнително изчакване и отражение на цената, а всъщност не се забелязва абсолютно нищо в движение при каквито и да е скорости освен, шум от гумите при по-високи скорости.

Преди да се дадат за връщане, добрите шкоди могат да се продават доста по-лесно през форума вероятно :)

Така че, Dinchev можеш да опиташ да я пуснеш за продажба, ако си решил да я сменяш. Хем ще я видим :)

 

При BMW, нещата ми се видяха доста скъпарски за подобен клас автомобил.там 100к ги нямат за нищо :)

Моята ми я оцениха на 11 000лв, Октавия 1.2 TSI 2011 година

Ти направо трябва да скачаш до тавана колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моя случай е добре, а и тя е с добро оборудване за годината си. За повече се продават вносни с базови оборудвания.

Също така, на мен ми се връзва работата, защото не съм я купувал за 35 000лв чисто нова. Тогава тези 11 000 и на мен щяха да мин се видят малко за 6 години кола.

Като се върна във времето, като търсих октавия, за по 10 000лв бяха абсолютни дараци със замазани всякакви проблеми. Инъче нова година, на малко километри и така нататъка :)

Редактирано от fitnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като чета на вас не са ви дали лоши цени.. Не знам защо се подиграха така с мен :) Може би защото е бензинова рс и няма да има пазар.... знам ли.. Но в момента виждам две обявени рс в България за продажба и двете са дизелови едната на 50 000км за 41 000лв другата на 130 000км за 37 000лв и двете нямат навигация... По тази логика на моята колко и е реалната цена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като чета на вас не са ви дали лоши цени.. Не знам защо се подиграха така с мен :) Може би защото е бензинова рс и няма да има пазар.... знам ли.. Но в момента виждам две обявени рс в България за продажба и двете са дизелови едната на 50 000км за 41 000лв другата на 130 000км за 37 000лв и двете нямат навигация... По тази логика на моята колко и е реалната цена?

 

Доколкото си спомням от доста време продаваш колата и все още никой нея е купил, следователно или няма търсене за бензинов VRS или си обявил цена която никой не е склонен да плати. Според мен без да съм правил каквото и да било проучване твоята колата трябва да е в диапазона 30-35 000 лв.

 

ПП Ходи ли до BMW, ако си ходил на колко я оцениха?

ПП2 Понякога Порше - Изток, Запад /Audi и VW/ предлагат доста прилични оферти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моят Супърб ми дадоха 24к + още 4 отстъпка и ми се връза приемлива цена. Още не съм минал огледа за потвърждаване на цената, но не очаквам промени. Но аз така или иначе съм го поръчал Супърба, ако крайната цена не ме устройва ще сменим договора и ще си го продавам сам.

 

Я разкрий сега тайната, какъв го поръча :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням от доста време продаваш колата и все още никой нея е купил, следователно или няма търсене за бензинов VRS или си обявил цена която никой не е склонен да плати. Според мен без да съм правил каквото и да било проучване твоята колата трябва да е в диапазона 30-35 000 лв.

 

ПП Ходи ли до BMW, ако си ходил на колко я оцениха?

ПП2 Понякога Порше - Изток, Запад /Audi и VW/ предлагат доста прилични оферти.

Бях пуснал обява още в началото като я купих 2014 година, защото исках да си купя апартамент. След това си купих апартамент и преди около година пак я бях пуснал на цена 40 000лв .. обявата стоя месец и като изтече не съм я подновявал... та дефакто не съм пускал обява от тогава.. Сега като си реших проблема с апартамента се оглеждам за нова кола... Супърба ми харесва, но няма как да си дам шкодата за под 35 000лв просто за мен не е приемливо особено като гледам цените на другите Шкоди които се продават на пазара. Знам, че малко хора биха купили бензинова РС но няма как да загубя повече от 20 000лв за няма и три години. Сега ще ходя да гледам новата Инсигния има вариант 260кс 4х4. Между другото в Инфинити преди време пробвах и ми направиха доста добра цена за Шкодата, но като направих тест драйв на инфинитито не ми хареса - не е моята кола. Сега или ще взема Супърб 280кс Л&K .. ще видя как е и Инсигниата или ще изчакам малко за някоя премиум марка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях пуснал обява още в началото като я купих 2014 година, защото исках да си купя апартамент. След това си купих апартамент и преди около година пак я бях пуснал на цена 40 000лв .. обявата стоя месец и като изтече не съм я подновявал... та дефакто не съм пускал обява от тогава.. Сега като си реших проблема с апартамента се оглеждам за нова кола... Супърба ми харесва, но няма как да си дам шкодата за под 35 000лв просто за мен не е приемливо особено като гледам цените на другите Шкоди които се продават на пазара. Знам, че малко хора биха купили бензинова РС но няма как да загубя повече от 20 000лв за няма и три години. Сега ще ходя да гледам новата Инсигния има вариант 260кс 4х4. Между другото в Инфинити преди време пробвах и ми направиха доста добра цена за Шкодата, но като направих тест драйв на инфинитито не ми хареса - не е моята кола. Сега или ще взема Супърб 280кс Л&K .. ще видя как е и Инсигниата или ще изчакам малко за някоя премиум марка...

 

Колега, за съжаление сме се разминали :( Аз исках да купя точно бензинова RS-ка, но цената от над 45 000лв за нова плюс куп други финансови грижи, които имах  последните 6-7 месеца (нов апартамент, сватба итн) ме отказаха и реално останах с пари, колкото за нова Фабия комби Монте Карло (грубо се връзва около 33000лв)... Поръчах я в началото на май месец и очаквам всеки момент да я изпратят към България. Въпреки, че е с най-високото ниво на оборудване + някои и други екстри, все си мисля че RS-а щеше да ми е по-на сърце :)

 

Та мисълта ми беше, че ако я беше пуснал пак в началото на годината, можеше да измислим нещо до 35 000 и хем аз доволен, хем ти ;)

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми оцениха фабия 2 комби 11.2008ма 1.4 бензин/газ, на 5750лв, вярно колата има външни забележки, но технически е перфектна

мисля като наближи новата, да пробвам в форума да я пусна, за 6000 ако му хареса на някой супер, вместо да им я подарявам на еуратек и след 2 дни да я видя на обява от тях за 8000

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще я пуснеш с 250лв.повече и викаш "подарък".Не знам,дали за толкова,си заслужава да се разправяш с купувачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тази оценка я разбирам така:

Оценяват ти колата на 3000лв.примерно.Промоцията за Октавия Вижън е допълнително 2000лв.отстъпка при връщане на стар автомобил.Значи ли това,че общата отстъпка от колата ти става 5000лв.Или греша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тази оценка я разбирам така:

Оценяват ти колата на 3000лв.примерно.Промоцията за Октавия Вижън е допълнително 2000лв.отстъпка при връщане на стар автомобил.Значи ли това,че общата отстъпка от колата ти става 5000лв.Или греша?

 

В договора се упоменава цената с отстъпките, за Октавия ти дават 6000 лв + допълнително 2000 лв ако си върнеш старата колата. А цената на върнатият автомобил се води към първата вноска, ако си на лизинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако се плаща цялата кеш?Значи правилно съм разбрал.3000лв.оценка плюс 2000лв.за върнат автомобил прави общо 5000лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Ето,че дойде и моя ред да се похваля.
Днес поръчах Октавийката,a именно О3 FL 1.4TSI DSG Vision.
Бях се засилил на РС,ноооо не ми стигнаха силите.А не искам да влизам в "духинг"
Поръчах я с оборудване Вижън и малко допълнителни екстри като:
-Пакет Вижън
-Задни фул лед светлини.
-Амбиентно осветление.
-Спортен кожен волан
-Хром пакет.
-Blind Spot Detect.
-Front assist.
-Ел.подгряване на предното стъкло.
-Избор на режим на шофиране.
- Деним син металик.
-16-ки джанти(17-ки може би по натам)
Много исках адаптивното окачване,но за да имам всичко друго по горе се наложи да го махна.Нищо живот и здраве следващата.Само за цвета се чудим с милото.Харесахме в шоурума и метално сив металик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питане, тъй като ми е трудно търсенето - в какъв срок след подписване на договора за лизинг ти дават колата (на склад е).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едноседмичен... може и по-малък да стане ако е преди деня , в който ходи нотариус и катаджия ... моя го подписах в петък и получих колата следващия петък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес получих обаждане, че имам обявена седмица на производсто : 25 седмица 2017г , което ще рече края на месец юни. 

 

Според вас за колко време ще дойде до БГ и реално кога ще мога да си я карам :) ? Не за друго, ами на 9 юли ми е сватбата - май няма да стане да я ползвам като "сватбен автомобил".......

 

Обещаното беше спазено. Колата е произведена и в момента пътува към България. В края на седмицата или другия понеделник ще мога да я видя на живо :) Все още има някаква минимална възможност да я карам на 9 юли, но зависи как ще протече процедурата по регистрация и колко бързо ще си свършат работата "добрите хора" от КАТ.

 

Така, че при мен цялото чакане отне 2 календарни месеца, което е много, много добре спрямо 4-те, заложени по договор.

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко ходих да я видя :) Новото си е ново и всичките тия наЙлони - хахах, чувството е много хубаво ;) Цветът на живо също е много як в комбинация с черните 17ки джанти и панорамния покрив...Не съжалявам, че я поръчах точно в тази комбинация. Нямам търпение да дойде другия петък, тъй като ми обещаха тогава вече да е регистрирана :)

 

Единствен негатив (за мен) е, че въпреки опцията за "спортно окачване" -15мм, между калник и гума мога спокойно да пъхна 3 или 4 пръста :( Явно ще трябва да се слагат "истински" спортни пружини -30мм или 40мм, за да стане по-приятна за окото... Пак казвам, че това може да е просто мое "професионално изкривяване", защото съм свикнал да карам все ниски коли, които обикновено седят на разстояние 1 кутия цигари от земята :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте! На 12.08.2017 г. си поръчах моята нова червена Шкода Фабия комби :) Чета тук, че се обаждали да кажат седмица на производство. Кой се обажда? От Еуратек ли?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.От завода едва ли ще ги разбереш,освен ако не говориш чешки :tongue_1: .

След 2-3 седмици се обади на търговеца,при който си поръчал колата,той ще ти каже.Той следи какво се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти! И от Чехия да ми се обадят, ще ги разбера, да не се притесняват  :banger_2:

Нямам търпение просто  :call_you:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Колеги, някой да има информация колко време отнеме от поръчка до излизане на седмица за производство на Superb ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.