Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тема за поръчани нови автомобили


Recommended Posts

Ако мога да си позволя коментар - защо ти е тризонов климатроник? Двузоновият рядко се ползва, камо ли тризонов. Освен това крю протект е малко пародия по мое мнение.

Тризонов климатроник ми трябва защото понякога хората на задната седалка искат по-топло или студено. Crew протект-а ако прави това което пише (дано не ми се случва да го пробвам) ще върши работа. Преди години имах удар с около 40км и дълго време имах белег от колана. Та това чудо ако натяга коланите и 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.3k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    79

  • Milen Dimitrov

    59

  • Германеца

    43

  • mirizlivpor

    40

Най-много писали в темата

Тризонов климатроник ми трябва защото понякога хората на задната седалка искат по-топло или студено. ...

 

Абсолютно споделям мнението. Хората отпред ги напича яко през предното стъкло и често се случва да им е горещо, докато в същия момент хората отзад им е студено. Като цяло идеята двузоновия климатик да е ляво-дясно, а не отпред-отзад според мен е малко недомислена. Много рядко ми се е случвало да ползвам двузоновия климатик за различна температура на човека до мен, докато ако беше отпред-отзад със сигурност щях да го ползвам по-често.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета fitnes, ел.багажника реших че не ми е нужен но пък светлините определено са необходими...

 

Бих те посъветвал да го обмислиш добре за ел. багажника особено в комбинация с виртуалният педал. Много се чудих дали да добавя шута под бронята, а сега почти не отварям и затварям багажника по друг начин, много е удобно.

 

 

Абсолютно споделям мнението. Хората отпред ги напича яко през предното стъкло и често се случва да им е горещо, докато в същия момент хората отзад им е студено. Като цяло идеята двузоновия климатик да е ляво-дясно, а не отпред-отзад според мен е малко недомислена. Много рядко ми се е случвало да ползвам двузоновия климатик за различна температура на човека до мен, докато ако беше отпред-отзад със сигурност щях да го ползвам по-често.

 

Случил си на жена :D при мен и трите зони са с различни температури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!Отличен избор!Оооо,време имаш да променяш :) .Аз моята я променях през седмица,в продължение на горе-долу месец :D .

Леко чакане!Дано да дойде бързо!

Хайде оправихме "осветлението" да е Смарт  :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три зони на хартия звучат супер, но как е на практика? Толкова ли добре се справя този климатроник да осигури три температурни зони в 4-5 кубични метра отворено пространство? Ситуацията с напеченото стъкло се решава много лесно - насочваш всички духалки към теб, а на задните седалки си ги затварят частично или напълно. Както и да е, на мен просто ми се виждат като пари на вятъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз досега двузоновия не съм го ползвал - винаги си е на синхро, а температурният ни комфорт със жената е в двете граници: аз по къс ръкав, тя с палто  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се е случвало да ползвам двете зони и да си кажа - доста сполучливо му се получава на тоя климатроник деееа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя малко опит от поръчка на Шкода в Люксембург, където живея. Поръчката я направих 15 юни, тогава казаха, че колата ще дойде началото на октомври (Октавия комби 1.4 TSI, DSG7). Преди 2 седмици се разбра, че има забавяне, така че колата я чакам началото на ноември. Това прави 4,5 - 5 месеца чакане. Заради забавянето ми предложиха оборотна Октавия, за целия период на закъснение, така че съм супер доволен от подхода. Временната Октавия е пак комби, чисто нова (6000км) но е 2.0 TDI, DSG6, и за един месец каране тъкмо ще мога да направя разликата в двигател и скоростна кутия като дойде новата кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахаха, а тука ЕТ ми казват - "благодаря за разбирането" , WTF . Аз ги чакам от 18 май.

Уу, затруднил си ги с нещо... Кодиак-а беше с космически срок на доставка , 120/150 работни дни ако не ме лъже паметта.

Какво си поръчал ако не е тайна ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих те посъветвал да го обмислиш добре за ел. багажника особено в комбинация с виртуалният педал. Много се чудих дали да добавя шута под бронята, а сега почти не отварям и затварям багажника по друг начин, много е удобно.

 

 

Интересно ми е с тоя пИдал  :blush: , ако мине някое куче или котка под/до бронята, докато си паркирал или се размотаваш до колата, възможно ли е да се задейства отварянето на багажника ? (приемаме, че колата не е заключена)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е с тоя пИдал  :blush: , ако мине някое куче или котка под/до бронята, докато си паркирал или се размотаваш до колата, възможно ли е да се задейства отварянето на багажника ? (приемаме, че колата не е заключена)

 

Ако ключа не е в обсега, багажника не се отваря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уу, затруднил си ги с нещо... Кодиак-а беше с космически срок на доставка , 120/150 работни дни ако не ме лъже паметта.

Какво си поръчал ако не е тайна ? 

Нищо особено, поредната октавия комби. В интерес  на истината, сега чакам да я регистрират, но  на ЕТ ще им трябват май 3 седмици за тая работа.

Без угризания мога да кажа - мърлячи  :angry: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уу, затруднил си ги с нещо... Кодиак-а беше с космически срок на доставка , 120/150 работни дни ако не ме лъже паметта.

150
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Нашата "Фабия" е тук от 4-ти този месец и още седи в ЕТ и не е регистрирана. Да бяха казали да си я регистрираме ние вече щяхме да сме забравили. Май ще се наложи да ходя на крака да им вдигам адреналина.

Редактирано от dankuk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е, така е, 2-3 седмици им трябват за тая толкова "сложна" работа. Иначе от тях можеш да чуеш оправдания много и все кат им е виновен , но има  вносители на други марки дето се оправят за 3-4 дена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите коли винаги са били регистрирани в рамките на една седмица отмомента на пристигането на колата в София, просто седя и ги ръчкам здраво от ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се случва, ако минат 14 дни, както са по договор да бъде регистриран автомобила? На някой случвало ли му се е и как е постъпил? При мен вече този срок мина.  Ако смятат, че ще им се размине да не спазват договора жестоко се лъжат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да споделя положителното си наблюдение от работата с дилъра.

От деня на поръчката / плащането до деня на доставката минаха по - малко от 2 месеца!

Като една седмица се загуби с транспорт и регистрация.

Тоест, в моя случай се справиха доста бързо.

 

Разбира се имаше напомняния и подканяне, но оправдаха очакванията ми, за което - браво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега поздравления,

 

Виждам че си с Октавиа - аз също поръчах преди 3 месеца без 4-5 дни, последният подсещащ e-mail който написах беше преди 1 месец (без 5 дни) и все още не съм получил отговор - явно при теб колата е пристигнала по-бързо отколкото на мен отговор на емейл - за който написах още един подсещащ + на изложението говорих с продавача и каза че ще ми пише ъпдейт, но явно щом няма нещо положително за казване смята че не трябва да си правят труда да ми отговоря.

 

Много съм разочарован наистина.

 

А преди да подпиша ми се обясняваше как за 3 месеца колата ще е тук и как никога не са закъснявали с договор за доставка на автомобил.....

Редактирано от sss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те не закъсняват защото по договор имат:

90 работни дни за доставка, като можеш да анулираш договора или да претендираш за мижави неустойки след още 30 работни дни, или общо 120 дни, работни. Не е зле.

 

Леко заблуждават тарикатите, ама така е. 

 

А защо няма друг вносител в БГ ? Например Опел имат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз им писах в събота малко по-остро и днес са я регистрирали в КАТ. Сега ще видя колко още ще се мотаят за да ми кажат "благата вест". Те не знаят, че аз знам за това. Мислех да пиша в Комисията за защита на потребителите. Те са малко тромави, но ефикасни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да споделя положителното си наблюдение от работата с дилъра.

От деня на поръчката / плащането до деня на доставката минаха по - малко от 2 месеца!

Като една седмица се загуби с транспорт и регистрация.

Тоест, в моя случай се справиха доста бързо.

 

Разбира се имаше напомняния и подканяне, но оправдаха очакванията ми, за което - браво!

 

бързат да продават дизелите, защото са разчели бройки, а в Европа намаляват главоломно продажбите им..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз им писах в събота малко по-остро и днес са я регистрирали в КАТ. Сега ще видя колко още ще се мотаят за да ми кажат "благата вест". Те не знаят, че аз знам за това. Мислех да пиша в Комисията за защита на потребителите. Те са малко тромави, но ефикасни. 

 

Не съм сигурен как е в договора, но ако е 14 работни дни, може и да са я регистрирали в последния момент, така че все пак да си изпълнят договора в твоя случай. От 4-ти 14 работни дни изтичат някъде 23-ти или 24-ти. Не че ги оправдавам, определено мисля че това е безумно много време за регистриране на автомобил. До колкото знам го правят за тяхно, а не за твое удобство - събират някаква бройка коли и ги регистрират наведнъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.