Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тема за поръчани нови автомобили


Recommended Posts

dankuk

Как си разбрал, кога автомобилът ти е пристигнал в България и съответно за регистрацията? 

 

Защото определено има някаква причина поради която колите престояват на склад доста време в България - когато поръчвах моята и говорихме за цветове отидохме на задния паркинг да погледна няколко цвята от вън и там имаше огормно пространство запълнено с автомобили - бяха 2 огромни паркинга - не знам колко автомобили бяха но наистина много - попитах дали са на склад и дилъра ми каза, че това са автомобили на клиенти - за да съберат такава огромна бройка, която да стои там не регистрирани определено минава доста време от доставката в България до предаването им на собствениците....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.3k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    79

  • Milen Dimitrov

    59

  • Германеца

    43

  • mirizlivpor

    40

Най-много писали в темата

На повечето минава, да - около 3 седмици, ако са на (б)лизинг и горе-долу до около 2 седмици, ако не са :) А ако пък трябва да се разкарват по България - още...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята си я получих за по-малко от седмица. Предполагам, че не ги държат нарочно, а заради КАТ ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги отидете до ЕТ лично, не пишете имейли или да звъните по телефона. На мен по телефона ми казаха, че колата не е готова, а когато отидох до Шоурума на Тотлебен ми казаха, че колата не само е готова, а вече е натоварена на автовоза.

За регистрацията, Супърба ми дойде в неделя, в понеделник ходих да го видя, във вторник оправих документите в петък 17:30 го взех, с Фабията пак нещата станаха в рамките на седмицата, само че ходя и ги ръчкам в ЕТ  ;)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колите на лизинг не ги ли вписват и в ЦРОЗ по Закона за особени залози като движими вещи по договор на изплащане???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dankuk

Как си разбрал, кога автомобилът ти е пристигнал в България и съответно за регистрацията? 

 

 Как съм разбрал кога е пристигнала?  Като ходих да питам, без да искам погледнах в компа, и там имаше сигнатура на някои от автомобилите които са поръчани, дилъра маркира един от тези редове, това беше на 05.10.2017 г. Като подписвахме договора след няколко дни датата с която беше изготвен е 04.10.2017г., което респективно според мен означава, че автомобила е бил тук още на 04.10. 

Редактирано от dankuk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Каква е разликата във време ако колата се регистрира от лизингова компания или от ЕТ. За моята казаха че я чакат в София средата на тази седмица и имало вероятност да я взема в началото на другата.Когато се обадих на лизинговата компания ми отговориха че тяхната работа по регистрация била 2 дни но после в ЕТ нещо правили софтуерно и можело от там да дойде забавяне.Знае ли някой какво софтуерно се донаглася.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата идва от завода в сервизен режим (каквото и да значи) - пали и върви бавно , но светят всички ламБи и тук нещо и баят за да става за каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, на 14 Октомври поръчах и моята красавица, Октавия комби Laurin & Klement, 1.5 ТSI, 7DSG, цвят капучино. Колата включва всички екстри за модела, без разни щуротии като асистентите за умора ,самопаркиране, следене на лентите и пътните знаци. Очаква се да се роди през 50-та седмица на тази година, преди Коледа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази "щуротия", като асистен за следене на пътното платно, някой използвал ли е и струва ли си?

Същото бих попитал и за Side Assist, ако някой вече ги е пробвал и има наблюдение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lane Assist а много полезно, по магистрала, колата сама си завива.

Само трябва да си държа ръцете на волана. 

 

Разпознаване на пътните знаци също не е лошо, най-полезно е извън градско, където непрекъснато има табели 60 км/ч ,90 км/ч, 70 и тн ...

винаги може да погледнеш на таблото и да видиш какво е показъл последния знак.

 

@Filip Andonov - Ако не сте слагали допълнителни неща към стандартния L&K пакет, значи сте доста далеч от "всички екстри за модела"

Според ценовата листа на Еуратек L&K идва без KESSY, без Камера за заден ход, без цветен Maxi-DOT, без DCC (адаптивно окачване), без шибидах, без адаптивен темпомат и още доста други.

Колата е оборудвана с Bolero навигация, а не с Columbus (най-високия клас).

 

Не го казвам за да се заяждам, просто искам да отбележа, че колата има МНОГО екстри, и L&K се доближава най-много до "всички екстри за модела" но има какво да се добави още :)

 

Поздрави за добрия избор, и леко чакане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е. Повечето полезни и интересни неща липсват, дори и при L&K, затова ги добавих когато конфигурирахме колата. Беше ми  по лесно да напиша, какво не е включено. 

Редактирано от Filip Andonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е. Повечето полезни и интересни неща липсват, дори и при L&K, затова ги добавих когато конфигурирахме колата. Беше ми по лесно да напиша, какво не е включено.

Честито колега, направил си страхотна конфигурация!

Леко чакане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста бързо ще дойде, леко чакане. Ще е супер красавица.

Аз забелязах, че вече има 150 кс бензин L&K - ще е интересно да се види как ще се представи 1.5 двигателя с времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално избрах 1.8TSI, но когато финализирахме поръчката, се оказа че е наличен и по слаб бензинов двигател. Нямаше го обявен нито в ценовата листа, нито в конфигуратора. Смених с 1.5, и добавих още екстри. Колумбуса пък задължително върви с DAB тунер и LTE модул, без тях не може вече да се поръчва голямата навигация. Разбрах че колата ще дойде с летни гуми, та набързо поръчах и втори комплект за зимата. Гумите са Континентал и ги имаше налични, а джантите за тях ще дойдат от Чехия. Същите са като тези с които идва LK, само че в сребристо. Много исках светъл салон, но уви, не се предлага за Октавия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супърб LK със същите екстри струва повече, по голям е, и се предлага с един единствен бензинов двигател от 280 коня, който ми се струва крайно неподходящ за шифиране в градски условия, за каквито ще се ползва колата през повечето време. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Супърб LK със същите екстри струва повече, по голям е, и се предлага с един единствен бензинов двигател от 280 коня, който ми се струва крайно неподходящ за шифиране в градски условия, за каквито ще се ползва колата през повечето време.

В голяма грешка си за Супърба ;)

Аз лично бих заложил на повече коне и без някоя глезотия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е когато има избор от различни модели, така избираш този който ти пасва най-добре. Супърб е чудесен автомобил, но не е моят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, най после и аз искам да се похваля като собственик на Октавия комби 1.4 тси ръчка капучино (наистина е за хвалба) чист вижън пакет без други добавки-всичко необходимо го има. Колата беше поръчана на 17.07 и на 03.10 се качих в нея.Единствено съжалявам че последната седмица трябваше да има и лек скандал (от страна на жена ми)за да се окаже че колата е била незнам колко по-рано в България та първия ми съвет е забравете за телефони и имейли а колкото се може по-често в ЕТ защото накрая се държах така че все едно ми подаряват колата а нея купувам -но всичко негативно до тук.Автомобила за мен няма абсолютно никакви забележки като уточнявам че това ми е първия нов автомобил и слизам от Ауди 1.8Т. Събота и неделя изминах 550км. извънградско в които честно да призная само притрепервах от удоволствие.Първо много приятно ме изненада поведението на колата на 6-та скорост тъй- като бях останал с впечатление че е един вид паразитна само за подържане на скороста но уви дори в баир с педала до долу набира много добре.Второто нещо е разхода-някъде около Севлиево реших да проверя разхода и когато видях 5.2 си помислих че е моментния тъй като още не съм разучил всички показатели но когато пристигнах и после това се потвърди и в София наистина разхода беше 5.3 за 550км като уточнявам -магистрала-120 междуградско -до 100.И третото нещо е ........... всичко останало.За финал бих искал да кажа на всички колеги които в момента се двоумят за покупка на такъв автомобил че просто това е тяхната кола и няма да съжаляват и нито секунда за избора си.

 

Хубав  ден на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка колега, дано все така да те радва и така доволно да говориш за автомобила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.